Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kitcary lotus 7, westfield itp
Patee
post Sun, 07 Oct 2018 - 22:00
Post #21


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Na pistonheads jest dość sporo takich rzeczy

np. https://www.pistonheads.com/classifieds?Cat...M=661&M=662


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 07 Oct 2018 - 22:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bielawa
post Sun, 07 Oct 2018 - 22:22
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





http://www.mevltd.co.uk/

sa jeszcze pojazdy oparte o mx5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 06 May 2019 - 01:03
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Uzupelnię wątek, bo zacząłem.
W zasadzie pisząc już kilka miałem upatrzonych. Przyczepa do Mazdy j hajda do Belgii ( Belgia i Holandia trochę oferują i LHD , nie wiem jak innym ale mi w moim wieku chyba by sporo zajęło przyzwyczajenie do RHD, choć przekładki przy tym co na forum w pracach przy wozach opisywane to banał).
W każdym razie, po składaniu tzw "rozpoczętego projektu" smile.gif , i po innych sprawach życiowych..., jestem w koncu po pierwszym wypadzie na tor kitcarem Westfield Aerorace z 2 litrowym wolnossącym( a jakże smile.gif ) silnikiem Zetec 2.0.

https://youtu.be/e_dBmQFkm4k

Komentarz mój do wątku... Jeden wielki banan na gębie oraz, coś w rodzaju okrzyku Clarcksona gdy testował 166 Alfę ... "Kupiliście niewłaściwe wozy ! ":)
Po prostu coś wspaniałego ! Ta bezpośredniość. Bliskość asfaltu, natychmiastowe czucie wszystkiego i reakcja na każdy ruch momentalna.

Less is more.

smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 06 May 2019 - 12:47
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Fajne autko smile.gif To lustro nie za wielkie? Jak z rejestracją takie kit-cara?


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 06 May 2019 - 15:19
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Lustro wielkie, wiem smile.gif ale po prostu najtańsze panoramiczne jakie było akurat wziąłem , i dobrze bo boczne oryginalne są płaskie (a nie lekko wypukłe jak powinny) i ledwo co tam widać. Przydaje się zresztą ta panorama po zapięciu HANS'a. A jak będę na tyle szybki aby ograniczać opory powietrza, to coś można wymyślić.

Co do rejestracji to ten akurat (wersja Aerorace) jest tylko torowy, nie ma rejestracji. Ma to wady ( doświadczanie przyjemności z jazdy nim i wszelkie testy tylko gdzieś na uboczu czy torze właśnie), i zalety (brak buchalterii, łażenia po urzędach, OC obowiązkowego, możliwość montażu czy demontażu czegokolwiek bez późniejszego proszenia się o podbicie dowodu czy kombinatorstwa z nim, spokojny, klimatyzowany i wygodny dojazd i powrót na i z toru w holowniku, sam wóz jest lekki więc na kat B przyczepka do każdego auta w zasadzie podejdzie)
Ale kupując zarejestrowany można o ile wiem u nas zarejestrować. Co też niektórzy (też tu z Forum wink.gif ) czynią.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Mon, 06 May 2019 - 15:37
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Jakie czasy na tle konkurencji? Chyba dość chłodno było, jak z dogrzaniem opon? W zimie to raczej tym nie pojeździ ale zabawa wyglada ze super.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 06 May 2019 - 16:23
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





W ogóle nie mierzyłem czasu smile.gif , to był dzień treningowy, 50km toru (dolnego, bo z lasu trzeba na drogę jechać a to bez tablic) zrobiłem , po prostu żeby zapoznać się z nim, żeby powychodziły pierwsze sprawy, któe dopiero podczs jazdy wychodzą (ot niby banał - ustawienia pedałów, nie wspominając o poważniejszych z silnikiem , dyferencjałem (stuka dziwnie) itd .
To mój pierwszy wóz RWD (nie licząc gokartów halowych o mocy 9 koni smile.gif czy przed ćwierć wieku PF125p. malucha czy FSO 1500 ), więc do szybkiej czyli płynnej i na okrągło jazdy to jeszcze spoooro benzyny upłynie.

Ale, w specyfikacji pucharowej z silnikiem na 170 koni , na semislickach, z podobągemoetrią na Zandvort robią czasy rzędu ciut poniżej 2 min . Ten mój na slickach i z rzekomo mocniejszym silnikiem miał robić poniżej 1:55 a nawet szybciej (ale na le to opowieści na ile realne ? nie wiem) na tym torze, co by było mega wynikiem.

W każdym razie, póki co po prostu frajdą się cieszyłem - że się zebrałem nim wyjechać, że w ogóle i jak jedzie, że te hamulce bez serwa i ABS to niegłupie całkiem , a przede wszystkim tym jak reaguje i jak daje odczuć co się z nim dzieje , to wszystko takie natychmiastowe, jak z hasła "jinba ittai " Mazdy ... no możne poza tymi pedałami które mogą niebezpieczne być potencjalnie, ale do poprawienia... i paroma uwierającymi miejscami smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 07 May 2019 - 01:19
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Aha, co do opon bo to ważna sprawa - 13tki slick miękkie są o połowę tańsze jak nie więcej tańsze i dostępne w porównaniu do 15tek. I występują chyba w zasadzie tylko miękkie i super miękkie 412 i 312 Michelin z Formuł. I zużywają się raczej powoli że wzgl na masę. Ja po tych 50 km toru zużycia nie widzę. Ale to Kielce i tarki omijalem. Z rozmów z Markiem jezdzacym Atomem też wynikało że opony i hamulce na długo wystarczają.
Tarcze w tym moim są małe ale tanie i latwo dostępne choć przednie dziwacznej konstrukcji z forda Cortina , coś takiego

https://images.app.goo.gl/KfQCoC1g1YBq6qc48

Więc wymiana tarcz przód nie taka prosta. Kitcary na bazie MX5 pod tym względem lepiej mają. I mają czujniki ABS żeby kontrolę trakcji Jacka móc zastosować . Tu niestety tego komfortu nie mam, przynajmniej bez kombinacji.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Tue, 07 May 2019 - 13:48
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Pozwolę sobie na małą prywatę.
Mój Tiger jest na sprzedaż. Zarejestrowany! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wretched
post Wed, 08 May 2019 - 22:45
Post #30


User
Dołączył: Wed, 21 July 2010





Poka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 09 May 2019 - 13:07
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Nie potrafię wkleić zdjęć
https://siescigam.pl/gielda-samochodow-spor...tus-super-seven
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 06 Aug 2019 - 00:47
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





90 km , ponad 50 okazeń treningu na Jastrzębiu z nowym silnikiem "treningowym" od Kuśmierz Motorsport i Autorace, Zetec 2.0 NA. Kto wymyślił żeby karoseryjnym wozami się bawić w trackdaye ? smile.gif

https://youtu.be/V26JNnK-QSM


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wretched
post Tue, 06 Aug 2019 - 07:33
Post #33


User
Dołączył: Wed, 21 July 2010





Przyjemnie się to ogląda, ile trzeba wydać pieniądzów żeby zbudować coś takiego ? Bez druciarstwa ofc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 06 Aug 2019 - 09:47
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Zakres jest szeroki, od nowych (zestaw do montażu samodzielnego, czy zmontowany - gotowy z fabryki), przez gotowe jeżdżące czy jak w moim przypadku "rozpoczęty projekt" kupiony bez odpalenia, co oznaczało w praktyce rozbiórkę i składanie samemu prawie wszystkiego smile.gif a jeszcze skrzynia i dyferencjał nie otwierane... Ale czasem w takim "projekcie" ukażą się tu i tam fajne części użyte .
Poza tym marka ma wpływ na ceny bo pochodnych Lotusa Super 7( a innych typu exoskeleton nawet nie licząc) jest spoooro (od Donkevoortów czy choćby Caterhamów za grube pieniądze poczynając) , w każdej marce przeróżne silniki, przeniesienie napędu itd. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie prosto. A ja kajecików i zapisków wydatków nie prowadziłemi szczerze powiem że nie podliczałem. Z grubsza - na pewno nie drożej niż karoseryjny wóz.
Ceny nowych Westfieldów : https://westfield-sportscars.co.uk/
Ceny części i wybór - np.: https://www.burtonpower.com/ ,
https://www.rallydesign.co.uk/index.php?cPa...pbi5n6gm48gcm93
Używane np. na : https://racecarsdirect.com/ czy na forach kitcarowych.
Remont silnika itd - jak do każdego auta, różnie można zrobić oczywiście .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Tue, 06 Aug 2019 - 21:44
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





na tej stronie mają nawet bolid którym jeździł Kubica na sprzedaż, niezły asortyment
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 06 Aug 2019 - 22:49
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Oj tak, różnorodność na tym racecarsdiret ogromna, od amatorskich po pełne profi wozy i wszystko pośrodku, wydumki jak u nas i dedykowane do konkretnych serii wyścigowych wg specyfikacji technicznej itd .
A w kategorii "race car transport " co się dzieje smile.gif - jakie "motorhomes" z garażami i salonami na pokładzie smile.gif . Czy te sklepy jak Burtonpower gdzie gotowy zestaw silnik, komputer , dolot itd - tylko montować ... po czymś takim i naszym portalami ogłoszeniowymi widać gdzie jesteśmy motoryzacyjnie położeni...
No, ale trzeba różnorodność budować i popularyzować u nas smile.gif zwłaszcza jak tańsza i szybsza (potencjanie, taki Caterham 620 - 620 koni na tonę.... łał ! ) jest od karoseryjnych czołgów, a nawet jak nie to przyjemna w garażowym majsterkowaniu bez czekania na terminy i poganiania mechaników wink.gif

Co do kosztów jeszcze wracając - jeden z elementów - opony po takich 100 km Jastrzębia prawie takie na jakich wjechałem, a to mięciutkie slicki, na takich samych treningach , kilometrażu i tym samym asfalcie Alfą Pucharową - i tak odelżoną przecież, bo do ok 1050kg auto beze mnie - znacznie szybciej schodziły i to twarde/średnie slicki. Hamulce - zero przegrzewania a nawet niewentylowane (więc lekkie i tanie ) tarcze wszystkie.

Jedynie deszcz mnie deprymuje conieco smile.gif fuksem tym razem padało między moimi sesjami czy w przerwie "obiadowej" treningu , ale prędzej czy później pewnie trzeba będzie taki chrzest deszczowy przejść.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Tue, 06 Aug 2019 - 23:22
Post #37


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





to są samochody typu custom (lub semi-custom, jak w przypadku fabrycznie zmontowanych Caterhamów czy Westfieldów), w których zawsze, ale to zawsze coś się pier.....li. Do tego nie wytrzymują długotrwałej jazdy w warunkach oesowych, a realnie nie zapewniają czasów lepszych niż dobrze przygotowany wóz turystyczny. Miałem, sprzedałem, na razie nie chcę (choć myślę o Radicalu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 06 Aug 2019 - 23:45
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





He, tak jakby w seryjnych pomodyfikowanych nic się nie działo smile.gif

Co w Twoim (Tiger tak ? ze sztywną osią ? ) nie wytrzymywało długotrwałej jazdy i ile to jest długotrwała jazda ? woda ? - czytałem o takich przypadkach, rozwiązaniem jest chłodnica porządna i odpowiedni obieg. Silnik ? - czy do kitcara czy tzw turystycznego wozu przecież te same (oczywiście trzeba wziąćpod uwagęjeśli silnik był poprzecznie że idzie teraz wzdłużnie ).
Skrzynia ? Dyfer ? - raczej są "nadwymiarowe"
No elektryka może być kłopotem bo pajęczyna kabelków , mimo starań uporządkowania.
Wahacze gdy rurkowe ponoć lubią się giąć / pękać . Chyba że to np. MEV gdzie są znów z nadmiarem wyrtrzymałości z Mazdy MX5.

Warunki OSowe (5 czy 6 przejazdów na dzień) to pikuś przy takich powiedzmy :

https://www.youtube.com/watch?v=SOmCAR26hRE

coś tam do końca dojeżdża i to na poważnym torze a nie OSie.

Ale czasem i nie dojeżdża wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=1imMAhVDnuY...ndex=3&t=0s

Co do tego czy wolne hm - w tym wyścigu powyżej czasy 1:50 na Zandvoort (a to na pewno nie rekord Westfielda o Caterhamah mocniejszych nie mówiąc) , rekord Clio Cup -rekord tego toru 1:57 .

moje czasy z treningu a pierwszy raz ten wóz objeżdżałem i sporo do czucia się z nim zintegrowanym mi brakuje (choć może pozostali też pierwszy raz w M4 czy Gt3 RS). WIem że to tylko trening, nie zawody.

https://drive.google.com/file/d/1-32VufDVY5...iew?usp=sharing



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 07 Aug 2019 - 07:52
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Co do czasów zobaczymy co Jacek pokaże mevem exocetem swoim na poznaniu. Póki co w Toruniu wygrał wyprzedzając drugiego porschaka o ponad sekunde.
Podejrzewam że czasy są takie jakie jest podejście do ścigania. Jak auto jest dobrze przygotowane czyli odpowiednio ustawione zawieszenie i kierownik odpowiedni to auta turystyczne raczej nie mają szans z lekkimi kit carami.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 07 Aug 2019 - 10:05
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Cieszę się, ze dobrze Ci się jeździ kit -carem, choć może to początkowa euforia (oby nie). Owszem, kity są oparte na elementach seryjnych aut, ale to są chałupnicze konstrukcje, w których owe elementy poumieszczane są niemalże przypadkowo, pod dziwnymi kątami itp. Do tego problemy z elektryką. Mniejsze części pochodzące z wielu innych niż dawca silnika/skrzyni aut.Do wykonania najprostszych czynności często trzeba wyjąć silnik z ramy. A, jak wspomniałem, zawsze jest co robić. I doświadczenie to opieram na swoim, jeżdżącym tylko ulicznie, Tigerze (który był firmowany przez człowieka zajmującego się kiedyś zawodowo ich budową, co kazało się niewiele znaczyć), obsługiwanego przez zaprzyjaźnioną firmę oryginalnego RHD Caterhama (nie jest wstanie ukończyć imprezy na Ułężu i wrócić na kołach). Fabrycznie złożony egzemplarz Top Gear Polska też zdaje się trapiły jakieś usterki. Tak naprawdę, kupując każdego złożonego kit-cara, należałoby rozłożyć go na części i ponownie złożyć, a i to nie daje rękojmi że wszystko będzie działać. I owszem, turystki do sportu też się psują, ale śmiem twierdzić że: a) nie z taka częstotliwością, cool.gif usterkę łatwiej (pomimo gorszego dostępu) zdiagnozować i usunąć, zamiast drapać się po głowie i zastanawiać co autor/wykonawca (najczęściej flejowaty Angol) miał na myśli. Trochę casus samochodu FSM Syrena - niby wszystko proste, więc nie ma się co psuć, a jednak :-)

Reasumując, jak ktoś lubi mieć wiecznie ręce po łokcie w smarze, i ma wiedzę/warunki żeby samemu dłubać przy aucie, oraz jest to jego jedyna zabawka, to kit-car jest dla niego. Ja jakoś nie widzę wysypu tych wynalazków na torach poza UK. Miałem, sprzedałem, na razie dziękuję. Nie wykluczam, że wrócę do tematu, ale to raczej z przemyślaną od 0 konstrukcją wyścigową, typu Radical lub Ariel. Choć nie ukrywam, jazda Catem po Alpach też chodzi po głowie. ale to z lawetą za plecami :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:07