Shoutbox 0 nowych PW 


245 Stron V  « < 162 163 164 165 166 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EMU, Traction control strona 85
kisielisodd
post Fri, 19 Aug 2016 - 09:30
Post #3261


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Nie słuchaj tongue.gif

Przylutuj rezystor 120Ohm zaraz przy EMU pomiędzy CAN L i CAN H. Może to być rezystor węglowy.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 19 Aug 2016 - 09:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 19 Aug 2016 - 10:19
Post #3262


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Przetestuję, dzięki serdeczne smile.gif


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 19 Aug 2016 - 14:14
Post #3263


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Wlutowałem rezystor 130 Ohm (nie mieli 120 w elektronicznym) i jest nieco lepiej, ale nadal obrotomierz działa jakby z dużym opóźnieniem, a na wolnych się telepie. Czy te 10 Ohm ma takie znaczenie? Moc rezystora jest istotna?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Fri, 19 Aug 2016 - 16:58
Post #3264


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





a sprawdź dasch z audi 2.7 wydaje mi się że massage CAN są identyczne na zegary.

10 Ohm nie powinno mieć znaczenia.



--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sat, 20 Aug 2016 - 10:44
Post #3265


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Próbowałem przed wlutowaniem rezystora i obrotek ani drgnął.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sat, 20 Aug 2016 - 15:35
Post #3266


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Dziś spróbowałem raz jeszcze i obrotomierz zachowuje się identycznie, z tym że kontrolki mrugają, czego nie ma na dasch'u volkswagen.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Sat, 20 Aug 2016 - 19:55
Post #3267


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





Panowie, mam zbliżony problem ale w trochę starszym samochodzie. Dotyczy sygnału VSS

Trafiła mi się stara E34 (jeszcze na motronicu 1.3) i tam sygnał z czujnika w dyfrze (czujnik VR) jest wysyłany do zegarów a z zegarów idzie do OBC i do DME.
Podłączyłem ten sygnał z zegarów do EMU i niestety go nie widzi. Może coś źle konfiguruje albo sygnał w zegarach jest poddawany jakiejś modyfikacji.
Pytanie.
Jak skonfigurować zakładkę VSS i Gearbox dla tego sygnału?
Czy ten sygnał jest OK, czy muszę poszukać sygnału z ABS albo ominąć zegary i próbować podpiąć się pod sygnał bezpośrednio z dyfra?
Może ktoś już przerabiał tę kwestię?

Będę zobowiązany za pomoc. Przerobiłem oryginalną wiązkę i utknąłem tylko na tym problemie.
Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Wed, 24 Aug 2016 - 12:17
Post #3268


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





CYTAT(Al Ed Upek @ Sat, 20 Aug 2016 - 15:35) *
Dziś spróbowałem raz jeszcze i obrotomierz zachowuje się identycznie, z tym że kontrolki mrugają, czego nie ma na dasch'u volkswagen.



Niestety nie mam więcej pomysłów jak Ci pomóc sad.gif powinno działać bez problemu. Jakiś czas temu testowałem emu w audi TT i działało bez najmniejszego problemu.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Wed, 24 Aug 2016 - 12:20
Post #3269


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





CYTAT(ecru @ Sat, 20 Aug 2016 - 19:55) *
Panowie, mam zbliżony problem ale w trochę starszym samochodzie. Dotyczy sygnału VSS

Trafiła mi się stara E34 (jeszcze na motronicu 1.3) i tam sygnał z czujnika w dyfrze (czujnik VR) jest wysyłany do zegarów a z zegarów idzie do OBC i do DME.
Podłączyłem ten sygnał z zegarów do EMU i niestety go nie widzi. Może coś źle konfiguruje albo sygnał w zegarach jest poddawany jakiejś modyfikacji.
Pytanie.
Jak skonfigurować zakładkę VSS i Gearbox dla tego sygnału?
Czy ten sygnał jest OK, czy muszę poszukać sygnału z ABS albo ominąć zegary i próbować podpiąć się pod sygnał bezpośrednio z dyfra?
Może ktoś już przerabiał tę kwestię?

Będę zobowiązany za pomoc. Przerobiłem oryginalną wiązkę i utknąłem tylko na tym problemie.
Dzięki


A czy mierzyłeś oscyloskopem jak wygląda ten sygnał ? czy to jakaś czestotliwość jest ? sygnał z zegarów podobny jest do VR, czy wygląda już jak hall ?


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ecru
post Wed, 24 Aug 2016 - 12:28
Post #3270


Frequent User
Dołączył: Thu, 18 December 2008
Skąd: Wilanów





Szczerze mówiac nie mierzyłem. Myślałem, że może czujnik w dyfrze padł, ale go zmierzyłem i jest OK. Sprawdzę jak wyglada przebieg z zegarów. dzięk za sugestię. A może ktoś z doświadczonych kolegów już to przerabiał i mógłby coś podpowiedzieć? Ostatecznie, mogę wziać sygnał z ABS, ale wolałbym ten z wiazki komputera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staszek 1
post Fri, 26 Aug 2016 - 15:31
Post #3271


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: zakopane





Panowie mam taka dziwna sytuacje ze czasem wariują mi synchronizacje , na logach wyskakują dziwne wskazania typu 52 tys ob r lub 600 V ładowania akumulatora ... . Generalnie masy ok , kable ok , jedynie zauważyłem na logach chwilowe skoki napięcia prądu ( 20 V ) lub spadek do (7 V) co na logach nie zawsze wpływa na synchronizacje lub błędy w sterowniku . Co ciekawe jak na logach w emu szalało tornado to auto normalnie jechało i nic nie dało się poznać ze coś jest nie tak ...


a tak wyglądaja te skoki napiecia :




Auto wczoraj procowało 1,5 godz , szarpałem kablami wtyczkami itd , włączałem wszystko co się da włączyć z elektryki itd i nic , zero zakłóceń , zero błędów . Jedynie od czasu do czasu to ładowanie skoczy lub opadnie .
Może ktoś z was już miał taka sytuacje ?


--------------------
Focus RS , BMW 1 Coupe w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Fri, 26 Aug 2016 - 18:05
Post #3272


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





To jest problem z komunikacja z laptopem. Przetestowalbym inny kabel ewentualnie laptop jak ma slaby procesor


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staszek 1
post Sat, 27 Aug 2016 - 20:37
Post #3273


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: zakopane





Dzięki za podpowiedz , zmienię kabel i laptopa . Mam jeszcze jedno pytanie do LC , turbo ładuje prawie 1,5 bara , limiter kolo 4 tys obr i auto jak rusza to wali kaczkę i prawie gaśnie , chodzi na chwile na 3 cylindry i jedzie dalej . Ten sam start bez LC z 4500 obr i mieli kołami jak chce . Paliwo od 15 - 20% próbowałem , a zapłon 30 , spark cut 80% .


--------------------
Focus RS , BMW 1 Coupe w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Tue, 30 Aug 2016 - 08:12
Post #3274


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Mam pytanie odnośnie falowania doładowania.
Silnik 2.0 pinto na gratach coswortha, ostry wałek, turbo chińskie GT2871, sztanga WG skręcona maksymalnie.



Mam problem z uzyskaniem stabilnego doładowania, częstotliwość pracy MAC 70 Hz. Załączam zdjęcie loga z przyspieszenia. Na plecach nie czuć falowania, ale efekt jest taki, że za każdym razem uzyskuje inne przyspieszenie i nie jestem w stanie osiągnąć zakładanego boostu docelowego (1.6-1.8 bara).

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to montaż zwężki na wyjściu sterującym jak np. w Subaru, może ktoś z Was ma inne pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Tue, 30 Aug 2016 - 08:12
Post #3275


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Mam pytanie odnośnie falowania doładowania.
Silnik 2.0 pinto na gratach coswortha, ostry wałek, turbo chińskie GT2871, sztanga WG skręcona maksymalnie.



Mam problem z uzyskaniem stabilnego doładowania, częstotliwość pracy MAC 70 Hz. Załączam zdjęcie loga z przyspieszenia. Na plecach nie czuć falowania, ale efekt jest taki, że za każdym razem uzyskuje inne przyspieszenie i nie jestem w stanie osiągnąć zakładanego boostu docelowego (1.6-1.8 bara).

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to montaż zwężki na wyjściu sterującym jak np. w Subaru, może ktoś z Was ma inne pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Tue, 30 Aug 2016 - 09:26
Post #3276


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Po pierwsze po logu widać po logu że coś jest nie tak, boost DC masz maksymalne i stałe a ciśnienie faluje. Sprawdź sobie szczelność układu, czy coś nie upuszcza ciśnienia powyżej 140 -150 kpa, ustawienie wałka ...

MAC powinien pracować z częstotliwością 30Hz.

Podłączenie podciśnienia sterującego też ma znaczenie, po pierwsze nie może byc rozdzielone razem z innym odbiornikiem (np zaworem upustowym), dodatkowo musi być podłączone na tyle daleko od kanałów dolotowych żeby ciśnienie rozkładało się równo i suw ssania nie miał wpływu na odczyt ciśnienia, podciśnienia.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Tue, 30 Aug 2016 - 23:00
Post #3277


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Ciśnienie do sterowania podpięte bezpośrednio z muszli, ciśnienie do EMU również bezpośrednio, ale zza przepustnicy (przed plenum).
W weekend zrobię test z wywaleniem DVki i z zamontowaniem restryktora przed MAC valve, pochwalę się różnicą.
Pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Thu, 01 Sep 2016 - 20:23
Post #3278


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Jaka wersje firmwareu uzywasz ?


--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xmaniekx
post Thu, 01 Sep 2016 - 23:06
Post #3279


User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





1.163
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtasspolo22
post Fri, 02 Sep 2016 - 22:41
Post #3280


User
Dołączył: Thu, 08 October 2015





Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Panowie, mam problem z EMU!!! Mianowicie polega na spadku napięcia do zera i emu się tak jak by resetował, po czym napięcie wraca ale i tak auto zgaśnie podczas jazdy. Wtedy przekręcam stacyjka w pozycje "0", następnie włączę zapłon puszczam sprzęgło i jadę dalej jak gdyby nigdy nic.Prześwietlona cała wiązka, ale nic nie znalezione. Osobie która montowała EMU tez już zaczyna brakować pomysłów co jest przyczyną. Dodam ze monter wystroił nie jedno EMU. Wszystkie masy poprawione..były pętle,czujniki dostawały dwie masy(z EMU i z budy) impulsy posprawdzane. Każda z 4 mas była indywidualnie sprawdzana diodą czy nie ma zaniku, świeciły wszystkie cały czas podczas zaniku. Plus tez był bezpośrednio z AKU. Silnik to VR6T. Wcześniej w aucie siedziało G60, ale szybki swap na vr wraz z ecu i całą wiązką. Było strojone na ori ecu ale zanikała iskra i postanowiłem wzucić 6 fajko-cewek, A ze posiadam EMU w drugim aucie vw polo 1.3 turbo to szybka podmianka do vra. Kolega który montował i stroił EMU wykonał adapter z ori wtyczki ecu do EMU. Niby wszystko ok ale taki bubel. Zaczyna najnormalniej brakować pomysłów co sprawdzić. Zauważyłem ze EMU sie resetuje podczas naciskania gazu przy włączonym zapłonie ale na zgaszonym silniku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

245 Stron V  « < 162 163 164 165 166 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 17:59