Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Działka bud. z pozwoleniem na warsztat - Pruszcz Gdański
jagus
post Wed, 17 Mar 2021 - 00:52
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Wiem, że temat wybitnie nie racingowy, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy.
Chce kupić działkę pod budowę domu w Pruszczu Gdańskim lub bardzo bliskich okolicach. Problem w tym, że prowadzę warsztat (wiadomo, uciążliwa branża).
Co nie znajdę, to z planem zagospodarowania. Podobno temat jest do ruszenia, ale jak?
Nie oczekuję odpowiedzi jak zrobić. Proszę o kontakt do osoby, która zna temat i pomoże ogarnąć sprawę.
Działki jeszcze nie kupiłem, więc ewentualnie w grę wchodzi mieszkanie. Tylko wtedy potrzebuję kawałek placu do wynajęcia, aby na nim postawić warsztat (tymczasowy kontenerowy).

Proszę moderatorów o kilka dni zanim temat wyląduje w koszu wink.gif


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 17 Mar 2021 - 00:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 17 Mar 2021 - 14:47
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





są działki budowlao-usługowe i taką chyba powinieneś się zainteresować

Natomiast jak jest plan zagospodarowania to szczerze wątpię, że uda się go zmienić, choćby przez protesty ewentualnych sąsiadów.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 17 Mar 2021 - 15:28
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Zmiana planu jest kosztowna i długotrwała, może być z tym ciężko. Niemniej, wszystko zależy od treści planu; jaka jest treść u Ciebie - nie podałeś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Wed, 17 Mar 2021 - 17:02
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Ja jeszcze działki nie kupiłem, dlatego nie mogę wskazać jaka jest treść dotycząca "mojej" działki.
W przeważającej większości są działki budowlano - usługowe z wykluczeniem uciążliwych.
Ogólnie z tego co czytałem, to uciążliwość jest pojęciem względnym a najwięcej mają do powiedzenia sąsiedzi.
Pytanie jak bliscy sąsiedzi? Rozumiem, że jeśli jest za płotem to jego zdanie się liczy. A co z takim oddalonym o 100-200 metrów?
Gdzie jest graniczna odległość do sąsiada?
Uciążliwość działalności nie może wykraczać poza obszar działki.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilp1908
post Wed, 17 Mar 2021 - 19:40
Post #5


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007
Skąd: Warszawa/Płock





Ogólnie zgłosznie o tym, że coś budujesz dostają wszyscy właściciele sąsiadujących działek (jeśli masz dużą działkę np. długą na 200m to sąsiad dostanie informacje o tym, że coś budujesz)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 17 Mar 2021 - 21:05
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(kamilp1908 @ Wed, 17 Mar 2021 - 19:40) *
Ogólnie zgłosznie o tym, że coś budujesz dostają wszyscy właściciele sąsiadujących działek (jeśli masz dużą działkę np. długą na 200m to sąsiad dostanie informacje o tym, że coś budujesz)

Niekoniecznie.
CYTAT(jagus @ Wed, 17 Mar 2021 - 17:02) *
Ja jeszcze działki nie kupiłem, dlatego nie mogę wskazać jaka jest treść dotycząca "mojej" działki.
W przeważającej większości są działki budowlano - usługowe z wykluczeniem uciążliwych.
Ogólnie z tego co czytałem, to uciążliwość jest pojęciem względnym a najwięcej mają do powiedzenia sąsiedzi.
Pytanie jak bliscy sąsiedzi? Rozumiem, że jeśli jest za płotem to jego zdanie się liczy. A co z takim oddalonym o 100-200 metrów?
Gdzie jest graniczna odległość do sąsiada?
Uciążliwość działalności nie może wykraczać poza obszar działki.

Warto zerknąć jeszcze do miejscowego planu, czy nie definiuje usług uciążliwych - usługa, która w potocznym rozumieniu jest uciążliwa niekoniecznie musi być taka w rozumieniu przepisów planu. Mało tego, może być dopuszczone lokalizowanie usług uciążliwych, ale pod pewnymi warunkami. Kolejna sprawa - przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wpływa na to, czy sąsiedzi mogą powoływać się na określone uciążliwości, stosownie do przepisów Kodeksu cywilnego (immisje) - ale już na etapie funkcjonowania inwestycji, a nie jej budowy.

Musimy też rozróżnić dwie kwestie: postępowanie o udzielenie pozwolenia na budowę i właśnie immisje. Bo można wybudować coś zgodnie z przepisami (w tym z planem), ale użytkować to w taki sposób, że sąsiedzi nie będą mieli spokoju.
Przy pozwoleniu na budowę starosta (bo on takowe wydaje, chyba że chodzi o miasto na prawach powiatu - wtedy prezydent miasta) bada zgodność inwestycji z miejscowym planem. W postępowaniu o udzielenie pozwolenia bierze udział zawsze inwestor, a inne strony - tylko jeśli inwestycja oddziałuje na nieruchomości należące (z grubsza ujmując) do tych osób. Nie chodzi jednak o każde oddziaływanie, a takie, które może wprowadzić na tych nieruchomościach jakieś ograniczenia w ich zabudowie/zagospodarowaniu. Może być zatem sytuacja taka, że inwestycja jest realizowana 100-200 m od nieruchomości sąsiedniej i sąsiad będzie stroną tego postępowania, a może być tak, że nie będzie. Wszystko zależy od inwestycji.
Niemniej, sam fakt, że sąsiad jest stroną postępowania nie przekreśla możliwości uzyskania pozwolenia na budowę. Jeżeli projekt będzie zgodny z przepisami (w tym z miejscowym planem) - organ MUSI wydać pozwolenie na budowę, choćby sąsiad się nie zgadzał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:03