Shoutbox 0 nowych PW 


116 Stron V  « < 103 104 105 106 107 > »   
Closed TopicStart new topic
> Koronawirus a motorsport. Co myślicie?
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 09:43
Post #2081


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Rozbrajanie ludności czas start : https://www.independent.co.uk/news/world/am...s-b1803154.html
Bidet podobno chce zrobić to samo.
https://www.forbes.com/sites/jemimamcevoy/2...sh=49e593c9254e
No i oczywiście ofiarami są czarni (pretekst). Szkoda, że nie dopisali, że z rąk czarnych...


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 22 Feb 2021 - 09:43
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 09:54
Post #2082


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wiesz, widząc poziom agresji u niektórych to akurat słuszna droga. A w połączeniu z tępotą to w ogóle mamy na horyzoncie uzbrojone tłumy porywane przez mówców radykalnych, wystarczy wskazać im (linkiem niesprawdzonym czy plotką) wroga "ich" . A .. to już było nieraz zdaje się.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 09:59
Post #2083


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 09:54) *
Wiesz, widząc poziom agresji u niektórych to akurat słuszna droga. A w połączeniu z tępotą to w ogóle mamy na horyzoncie uzbrojone tłumy porywane przez mówców radykalnych, wystarczy wskazać im (linkiem niesprawdzonym czy plotką) wroga "ich" . A .. to już było nieraz zdaje się.

Najpierw napędzają poziom agresji i na to zezwalają, a później w reakcji ograniczają prawa. TO jest dopiero inżynieria smile.gif. Stwórz problem i wjedź na białym koniu z rozwiązaniem. Poczytaj Andrzeju wink.gif.
https://www.foxnews.com/media/black-lives-m...-president-riot

Co do broni automatycznej to ok, ale bron krótka powinna być dozwolona każdemu zdrowemu na umyśle. Texas jakoś nie przoduje w ilości zabójstw przy użyciu broni.
https://www.americanprogress.org/issues/gun...state-analysis/


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 10:23
Post #2084


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Mon, 22 Feb 2021 - 09:59) *
...

Co do broni automatycznej to ok, ale bron krótka powinna być dozwolona każdemu zdrowemu na umyśle. ...


No fajnie, tylko weź to stwierdź kto takim jest. Czasem nie wiesz , myślisz że rozmawiasz z kimś zdrowym , a weźmie i wyskoczy z chemitrialsami , lub marsem i księżycem.
Do tego w tłumie zachowania i zdrowych się zmieniają. Później "ojejku nie chciałem" , w d pózniej niech sobie wsadzi .

Jacek, ja rozumiem narzekanie bo z wielu powodów na świecie jest źle. Tylko - co to ma zmienić ? masz Ty i inni podejrzewający spisek "ich" środki, możliwości, siłę , umiejętności, władzę - by z nim walczyć ? coś z tym zrobić? bo sianie linkami , do których podczepiają się się wierzący w kosmitów, rzucający covidem marsem i księżycem w jednym (??? nie chcę myśleć o co @zrodlanemu chodziło) i niedługo całe tłumy pt "dajcie mi wroga bo mi źle, nie wiem czemu , nie rozumiem , ale mi źle , więc to na pewno przez kogoś , dajcie go żeby go tego kogoś zabić" ?' A najlepiej to dać takiego wroga, na którego trop ów niezadowolony sadzi, że wpadł sam dzięki potędze swego "myślenia".
Walka z wiatrakami czy z wrogiem realnym ale o innego rzędu sile dość pokaźnie w historii nasz kraj zdziesiątkowała. Historia i ewolucja pokazuje że wygrywali ci , którzy potrafili się do zmieniających się warunków dostosować, odpowiednio wcześnie. Bo warunki się wciąż zmieniają. Czy niezależne od kogoś czy zależne - bo oczywiście i takie działają.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 10:28
Post #2085


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:23) *
No fajnie, tylko weź to stwierdź kto takim jest. Czasem nie wiesz , myślisz że rozmawiasz z kimś zdrowym , a weźmie i wyskoczy z chemitrialsami , lub marsem i księżycem.
Do tego w tłumie zachowania i zdrowych się zmieniają. Później "ojejku nie chciałem" , w d pózniej niech sobie wsadzi .

Jacek, ja rozumiem narzekanie bo z wielu powodów na świecie jest źle. Tylko - co to ma zmienić ? masz Ty i inni podejrzewający spisek "ich" środki, możliwości, siłę , umiejętności, władzę - by z nim walczyć ? coś z tym zrobić? bo sianie linkami , do których podczepiają się się wierzący w kosmitów, rzucający covidem marsem i księżycem w jednym (??? nie chcę myśleć o co @zrodlanemu chodziło) i niedługo całe tłumy pt "dajcie mi wroga bo mi źle, nie wiem czemu , nie rozumiem , ale mi źle , więc to na pewno przez kogoś , dajcie go żeby go tego kogoś zabić" ?' A najlepiej to dać takiego wroga, n którego trop ów niezadowolony sadzi że wpadł sam dzięki potędze swego "myślenia".
Walka z wiatrakami czy z wrogiem realnym ale o innego rzędu sile dość pokaźnie w historii nasz kraj zdziesiątkowała. Historia i ewolucja pokazuje że wygrywali ci , którzy potrafili się do zmieniających się warunków dostosować, odpowiednio wcześnie. Bo warunki się wciąż zmieniają. Czy niezależne od kogoś czy zależne - bo oczywiście i takie działają.

Pierwszym krokiem do tego, żeby stawić opór jest świadomość. Dopóki ludzie wierzą w bzdury z telewizji, że wszystko jest ok, to nie widzę szans na opór. Dlatego ciągle piszę w tym temacie, żeby jednak kogoś uświadomić, że świat z telewizji to nie świat realny.
A co do chemitrailsów to jest to fakt, że eksperymentują z pogodą. Teraz mają eksperymentować nad Meksykiem. Widać, jak dużą skuteczność ma propaganda "teorii spiskowych". W ten sposób nawet najbardziej oczywiste fakty można zakrzyczeć i wyśmiać ludzi, którzy mają dowody (bo to nie kwestia wiary).
https://www.forbes.com/sites/arielcohen/202...sh=521dd096793b

Napiszę to jeszcze raz :
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę"


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 22 Feb 2021 - 10:46
Post #2086


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Honada @ Sun, 21 Feb 2021 - 14:24) *
Korona tym razem u teścia. W jego przypadku zaczęło się tydzień temu, dopiero przedwczoraj dostał wynik testu pozytywny. W przeciwieństwie do mojej mamy, jemu podałem wczoraj o 7:00 chlorowodorek amantadyny, z uwagi na bardziej zaawansowany stan (COVID wszedł już na płuca). Od 4 dni przyjmuje też azytromyycynę. Po 24h od podania amantadyny duża poprawa. Duszności znacznie rzadsze, gorączka w końcu spadła do 37,5 st. Za 48h zdam kolejną relację.

to takie cos
https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-cho...cenia-ekspertow
Nie zaleca się stosowania w leczeniu COVID-19 leków o potencjalnym działaniu przeciwwirusowym. Tu eksperci wyróżniają m.in. modną amantadynę, której skuteczność w leczeniu COVID-19 nie została dowiedziona, jednak istnieją obawy, że może ona przyczyniać się do mutacji koronawirusa.

moze mi to ktos logicznie wytlumaczyc?
czy mutacje przypadkiem nie powoduje namnazanie sie wirusa liczone w bilardach biliardow a nie lek?
kuwa i o tym tu mowa. no jak mozna po prostu nie widziec takich rzeczy. takiej nagonki. caly ten bajzel by wyciagac kase. jeden wielki burdel sie tworzy wlasnie dla jakichs niecnych celow. po co ktos pisze taki artykul uzywajac takich argumentow?Bio wytlumacz mi czy amantadyna powoduje mutacje u wirusa.

albo
drugi cytat
lekarze zwracają uwagę na stosowanie antybiotyków u osób chorych na COVID-19. Jest ono uzasadnione wyłącznie u osób z przewlekłymi chorobami zapalnymi z zakażeniem, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc,
czyli czekajmy z antybiotykiem az bedzie ciezki stan pacjenta.
no kuzwa. komu zalezy na wykanczaniu ludzi?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob555
post Mon, 22 Feb 2021 - 10:52
Post #2087


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Trojmiasto





CYTAT(piwo @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:46) *
to takie cos
https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-cho...cenia-ekspertow
Nie zaleca się stosowania w leczeniu COVID-19 leków o potencjalnym działaniu przeciwwirusowym. Tu eksperci wyróżniają m.in. modną amantadynę, której skuteczność w leczeniu COVID-19 nie została dowiedziona, jednak istnieją obawy, że może ona przyczyniać się do mutacji koronawirusa.

moze mi to ktos logicznie wytlumaczyc?
czy mutacje przypadkiem nie powoduje namnazanie sie wirusa liczone w bilardach biliardow a nie lek?


Piwo jak to wyjasnic....
nie mozna juz podwazyc skutecznosci leczenia amantadyny to trzeba nastraszyc tych ktory sa podatni na tego typu dzialania by wywarli presje spoleczna.

Ot co...

Szczepionki w fazie badan klinicznych warunkowo dopuszczone do obrotu sa SUPER
Amandatyna ktorej wplywu na leczenie jeszcze nikt nie zbadał naukowo juz jest ZŁA bo moze powodowac mutacje.....jezu jakie to czytelne i naciagane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 10:57
Post #2088


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:28) *
Pierwszym krokiem do tego, żeby stawić opór jest świadomość. Dopóki ludzie wierzą w bzdury z telewizji, że wszystko jest ok, to nie widzę szans na opór. Dlatego ciągle piszę w tym temacie, żeby jednak kogoś uświadomić, że świat z telewizji to nie świat realny.
A co do chemitrailsów to jest to fakt, że eksperymentują z pogodą. Teraz mają eksperymentować nad Meksykiem. Widać, jak dużą skuteczność ma propaganda "teorii spiskowych". W ten sposób nawet najbardziej oczywiste fakty można zakrzyczeć i wyśmiać ludzi, którzy mają dowody (bo to nie kwestia wiary).
https://www.forbes.com/sites/arielcohen/202...sh=521dd096793b

Napiszę to jeszcze raz :
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę"


Eksperymetny z pogodą trwają od dziesięcioleci, ale kondensacja której mechanizmy dzieciaki interesujące się lotnictwem znają i uznawania za chemitrialse powszechnie to co innego. Ty rozgraniczasz te zjawiska ale naprawdę jesteś w mniejszości.
I zaraz, dlaczego tv be a linki od kogoś nieznajomego płytkie, przelewane po fejsbukach setkami to wiarygodne niby ? nimi nie można sterować ?

Co do ostatniego zdania - to samo napisałem . MOżna by dodać jeszcze że uchodzi za przestępcę, bo przewidział pewne zjawiska. Przez ograniczonych uznany jest za ich sprawcę.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 11:03
Post #2089


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:46) *
...
drugi cytat
lekarze zwracają uwagę na stosowanie antybiotyków u osób chorych na COVID-19. Jest ono uzasadnione wyłącznie u osób z przewlekłymi chorobami zapalnymi z zakażeniem, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc,
czyli czekajmy z antybiotykiem az bedzie ciezki stan pacjenta.
no kuzwa. komu zalezy na wykanczaniu ludzi?


To akurat jasne, chodzi o niestosowanie antybiotyków na własną rękę, ponad miarę, niepotrzebnie, co generalnie jest dużym problemem, nie ma potrzeby go zwiększać - gdy nie ma potrzeby, gdy jest - trzeba. W publikacjach popularnych trudno całe te mechanizmy tłumaczyć i skalę szkód jakie nadużywanie antybiotyków powoduje .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 11:04
Post #2090


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:57) *
Eksperymetny z pogodą trwają od dziesięcioleci, ale kondensacja której mechanizmy dzieciaki interesujące się lotnictwem znają i uznawania za chemitrialse powszechnie to co innego. Ty rozgraniczasz te zjawiska ale naprawdę jesteś w mniejszości.
I zaraz, dlaczego tv be a linki od kogoś nieznajomego płytkie, przelewane po fejsbukach setkami to wiarygodne niby ? nimi nie można sterować ?

Co do ostatniego zdania - to samo napisałem . MOżna by dodać jeszcze że uchodzi za przestępcę, bo przewidział pewne zjawiska. Przez ograniczonych uznany jest za ich sprawcę.

No jak ktoś siedzący w więzeniu coś przewidzi, to inaczej do tego podchodzę, niż ktoś, kto "przewidział" przy okazji kręcąc się w kręgach, które pewne zjawiska nakręcają smile.gif. Taka cyganka ze szklaną kulą, która najpierw ukradnie dowód, a później Ci powie, jak się nazywasz smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 22 Feb 2021 - 11:10
Post #2091


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 11:03) *
To akurat jasne, chodzi o niestosowanie antybiotyków na własną rękę, ponad miarę, niepotrzebnie, co generalnie jest dużym problemem, nie ma potrzeby go zwiększać - gdy nie ma potrzeby, gdy jest - trzeba. W publikacjach popularnych trudno całe te mechanizmy tłumaczyć i skalę szkód jakie nadużywanie antybiotyków powoduje .

jak na wlasna reke. przeciez leki przypisuje lekarz rodzinny. czyli rozumiem ze ten artykul jest chyba dla lekarzy rodzinnych, bo chyba nie dla ludzi ktorzy nie mgoa sobie wystawic sami recepty. a moze jest jakas czarna strefa o ktorej nie wiem i da sie kupic antybiotyki bez recepty przez internet?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 11:42
Post #2092


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Mon, 22 Feb 2021 - 11:10) *
jak na wlasna reke. przeciez leki przypisuje lekarz rodzinny. czyli rozumiem ze ten artykul jest chyba dla lekarzy rodzinnych, bo chyba nie dla ludzi ktorzy nie mgoa sobie wystawic sami recepty. a moze jest jakas czarna strefa o ktorej nie wiem i da sie kupic antybiotyki bez recepty przez internet?



Normalnie -na własną rękę. Nie masz w apteczce antybiotyków kiedyś nie wykorzystanych ? po wsiach pokupione kiedyś "dla kur", o wymuszaniu wypisywania przez pacj nie wspominając. Ja mam to szczęście że nie wypisuję, ale doskonale wiem jak to się odbywa, jednemu można rtłumaczyć, dziesięciu.. ale dziesiątkom dziennie którzy przeczytali że wiceminister sę wyleczył X żadają też . Od kogoś w końcu wyciągną receptę.
Jak jest z amantadyną niby ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 11:56
Post #2093


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 11:42) *
Normalnie -na własną rękę. Nie masz w apteczce antybiotyków kiedyś nie wykorzystanych ? po wsiach pokupione kiedyś "dla kur", o wymuszaniu wypisywania przez pacj nie wspominając. Ja mam to szczęście że nie wypisuję, ale doskonale wiem jak to się odbywa, jednemu można rtłumaczyć, dziesięciu.. ale dziesiątkom dziennie którzy przeczytali że wiceminister sę wyleczył X żadają też . Od kogoś w końcu wyciągną receptę.
Jak jest z amantadyną niby ?

No i winny tu jest lekarz, który stosował z powodzeniem, czy winni są Ci, którzy przez rok nie mieli czasu tego zbadać? A 200mld poszło wpizdu z naszej kasy. No i przedwcześnie zmarli.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 22 Feb 2021 - 12:15
Post #2094


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja nie wiem czy stosował z powodzeniem. Z mojej dziedziny , dwa dowody które opublikował i podpisał jako poprawa, są nieprawdziwe , nie ma tam poprawy. Nakazuje to co najmniej ostrożność w ocenie takich opinii . Może to akurat dwa wyjątki, a wszystkie inne zdjęcia i TK i stan kliniczny wykazują rewelacyjną poprawę, tego nie wiem. U kogo - w jakich grupach , w jakiej fazie choroby jak działa - nie wiemy . Nic nie wiemy bez dowodów.
A co do tempa badań, na pewno są różne . Ale generalnie są wolne i nic tu nie przebiega z dnia na dzień. Oraz - to nie jest zastępstwo zapobiegania. Rzucmy ludzim pety , wódę i narkotyki do woli za free, przecież wycinki chorób nimi spowodowanych umiemy leczyć.

Natomiast co do nadużywania antybiotyków - tak to się odbywa - pacj X wymusza, doktor Y machnie ręką i "niech ma" wypisze choć wie że to nie wyleczy, tylko naturalny lekki przebieg, pacj Y zażyje i głosi "no, dopiero antybiotyk mi pomógł, a nie chciał mi wypisać, pewnie na łapówkę czekał". Nie mając wyników badań amantadyny, mogę przupuszać podpobny mechanizm. Ale go nie mogę być pewien no bo skąd .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 22 Feb 2021 - 13:02
Post #2095


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Rob555 @ Mon, 22 Feb 2021 - 10:52) *
Szczepionki w fazie badan klinicznych warunkowo dopuszczone do obrotu sa SUPER
Amandatyna ktorej wplywu na leczenie jeszcze nikt nie zbadał naukowo juz jest ZŁA bo moze powodowac mutacje.....jezu jakie to czytelne i naciagane.

Szczepionka o 9X% skuteczności, udowodnionej w badaniach klinicznych na dziesiątkach tysięcy ludzi jest zła.
Amandatyna, która ma skuteczność... właściwie nie wiadomo jaką, bo z oficjalnych artykułów mamy test na 3 pacjentach (https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jmv.26179 gdzie można dodać wniosek, że Aspiryna pomogła. ), lekarza z Przemyśla, jakiś uniwersytet (wspominałem, ale zapomniałem - było tam poniżej 50 osób?), No i szumnie zapowiedziane testy kliniczne w PL, zaplanowane na Marzec... na 200 osób. Mająca dodatkowo "wesołą" listę efektów ubocznych, które w mojej opinii nie ustępuje szczepionce, a nawet w niektórych pozycjach wypada gorzej - jest cacy.

Żeby nie było - nie twierdzę, że Amandatyna nie działa (i chyba nikt tutaj tak nie twierdził). Nie ma jednak na to jednoznacznych dowodów. Nie ma także jednoznaczych dowodów na to, że działa.
Szczepionka Pfizera (a już nie jest jedyną firmą produkującą, więc kolejne szczepionki są na rynku) ma ponad 90% skuteczności, co zostało potwierdzone na badaniach klinicznych + osobach otrzymujących szczepionkę.

No niestety - liczby mówią (na dzień dzisiejszy), że szczepionka jest lepszą opcją od Amandatyny. Czy to dobrze, czy źle? Nie mi to oceniać. Pewnie pojawi się szersze badanie w tym temacie. Tak jakbym chciał, aby pojawiło się szersze badanie w temacie Amandatyny. Bo niezależnie od wyniku badań nad tym lekiem - i tak wygrywamy, bo albo potwierdzimy, że wspomaga leczenie chorych mających covida, albo przestajemy tracić czas na to i "przerzucamy środki w inne miejsce".


Jak to jest - promować ostrożność w myśleniu, ale jak się tą ostrożność zachowuje, to reakcja jest zgoła odmienna?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 22 Feb 2021 - 14:12
Post #2096


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 22 Feb 2021 - 12:15) *
Natomiast co do nadużywania antybiotyków - tak to się odbywa - pacj X wymusza, doktor Y machnie ręką i "niech ma" wypisze choć wie że to nie wyleczy, tylko naturalny lekki przebieg, pacj Y zażyje i głosi "no, dopiero antybiotyk mi pomógł, a nie chciał mi wypisać, pewnie na łapówkę czekał". Nie mając wyników badań amantadyny, mogę przupuszać podpobny mechanizm. Ale go nie mogę być pewien no bo skąd .


Ja , jak byłem jeszcze na studiach to 2x do roku przez 5 lat miałem jakieś przeziebienie, Po 3 latach wizyt u jednej doktor, gdy zawsze dawała mi ten sam antybiotyk zacząłem myśleć, że coś to nie gra. Przestałem brać i zdrowiałem w podobnym tempie, co poprzednich lat smile.gif. Więc to nadużywanie to może być z obu stron.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 22 Feb 2021 - 14:54
Post #2097


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(jackkpl @ Mon, 22 Feb 2021 - 14:12) *
Ja , jak byłem jeszcze na studiach to 2x do roku przez 5 lat miałem jakieś przeziebienie, Po 3 latach wizyt u jednej doktor, gdy zawsze dawała mi ten sam antybiotyk zacząłem myśleć, że coś to nie gra. Przestałem brać i zdrowiałem w podobnym tempie, co poprzednich lat smile.gif. Więc to nadużywanie to może być z obu stron.

Byłem chory przez ostatnie 4 lata 2x i to 2x po 3 dni. Wizyta u lekarza i tekst w sumie to jest pan zdrowy, a wszystkie objawy wynikaja z zatok (chorowalem przewlekle 2x i zawsze zabieg fess ratował sytuacje) a objawy to katar, zaczerwienione gardło, ból głowy, zębów i złe samopoczucie. Zdrowy ale antybiotyki przepisali, 2x nie wykupiłem bo nie bede wywalać ponad 100zł na receptę gdzie było wszystko co sie tylko da antybiotyki syropki, witaminki itd. Za każdym razem 3 dni w domu jakiś gripex i tyle zdrowy. Przepisuja te antybiotyki jak cukierki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 22 Feb 2021 - 21:21
Post #2098


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Ja od ponad 20 lat nie przyjmowałem żadnych antybiotyków i nie choruję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 23 Feb 2021 - 07:36
Post #2099


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(rwtnt @ Mon, 22 Feb 2021 - 21:21) *
Ja od ponad 20 lat nie przyjmowałem żadnych antybiotyków i nie choruję.

Ja koszę trawę co drugi tydzień i przeważnie raz w roku łapię w okolicy stycznia przeziębienie.

(chyba, że zabawa nie polegała na "rzucam losowe zdanie jako powód/dowód dlaczego ktoś choruje/nie choruje" - to przepraszam)


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 23 Feb 2021 - 09:19
Post #2100


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





nie losowo, to jem 5-6 zbilansowanych posiłków dziennie, sport 4-5x w tygodniu, wysypiam się chociaż te 8h, codziennie chodzę pieszo, auta używam tylko, gdy jest więcej niż 10km do celu. Nie szczepię się na grypę i nie przyjmuję antybiotyków. Mam przyzwoitą odporność. Nigdy nie korzystałem ze zwolnień lekarskich, czy nie musiałem robić przerw w pracy.

"Z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób" - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Dzisiejszy komunikat idzie 3 fala wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

116 Stron V  « < 103 104 105 106 107 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 07:11