Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily, moje pierwsze.
sseba
post Thu, 26 Jan 2017 - 20:48
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 26 January 2017





Cześć i czołem.
Temat nieco oklepany, ale mam nadzieję że znajdą się jeszcze jego amatorzy wink.gif A oto mój problem.

Prawko mam już kilka lat, trochę jeździłem, nic wielkiego (najmocniejszy przypadek to chwila w Passacie B5 2.8).

To będzie pierwsze auto, więc głównie do jazdy na co dzień. Nieśmiało będę próbować weekendowej jazdy na torze. Nie mam pojęcia na ile mnie temat motorsportu wciągnie, dopóki nie kupię, nie wsiądę, nie pojadę.
Zależy mi na dynamice, frajdzie z jazdy, w miarę rozsądnych kosztach eksploatacji i możliwe małej awaryjności. Nie chcę diesla.

Podając kwotę budżetu mam na myśli: samo auto + ubezpieczenie,rejestracja + podstawowy serwis/przegląd.

Waham się pomiędzy dwoma drogami:

1. Budżet do ~15k (kredyt 3 lata) - i tu raczej jakiś HotHatch z perspektywą wymiany po 3 latach (znacznie podskoczą mi wtedy zarobki) na RWD. Najmocniej rozważałem Clio Sport II ph1 i Focusa ST mk1. Biała Octavia VRS mk1też mnie nieco urzeka.

2. Budżet do ~25k (kredyt 5 lat) - Lexus is200 sport (1 generacja) z perspektywą swapa na 3.0 2jz. Rozkminiałem też e46, ale trochę mnie nastraszono awaryjnością, drogimi częściami, niemożliwością znalezienia dobrego egzemplarza itd. W202 sport też mi świtało, ale chyba dziwny to pomysł?

Tylko trochę żal mi omijać opcji 1 i od razu skakać do 2. Clio mogłoby być fajnym, 3 letnim romansem.

Poza tym e36 - które plasuje się gdzieś pomiędzy dwoma w/w opcjami, ale temat podobny jak z e46 (no nie?). Co tu jeszcze można brać pod uwagę?


Pomóżcie bo burdel w bani mam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 26 Jan 2017 - 20:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
matteusz
post Thu, 26 Jan 2017 - 21:40
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Miałem trzy z w/w aut, więc mogę co nieco podpowiedzieć. Najlepsze moim zdaniem będzie Clio: tanie w utrzymaniu, stosunkowo niewiele pali, na tor możesz pojechać natychmiast po kupnie i auto bez zająknięcia da sobie radę i da masę frajdy. E36 (328i oczywiście wink.gif ) to też fajna opcja, auto o wiele wygodniejsze, części droższe, spalanie wyższe, frajda z jazdy też oczywiście jest głównie dzięki RWD, inna niż w Clio, IMO mniejsza. Żeby powalczyć z Clio na torze, będziesz musiał wrzucić parę klocków w zawias, hamulce itp. Niestety E36 to już w większości pordzewiałe zajazdy. E46 to takie E36 z bardziej nowoczesnym wnętrzem, za to cięższe i bez charakteru. W202 Sport w wersji C230K przeszedł mi ostatnio przez głowę jako daily, chętnie się czegoś dowiem na jego temat.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Thu, 26 Jan 2017 - 23:29
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





OT
System bankowy w Polsce jest totalnie bezpieczny skoro wciąż są ludzie gotowi brać kredyt na pół dekady żeby kupić starego strupa smile.gif
EOT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sseba
post Fri, 27 Jan 2017 - 08:35
Post #4


Rookie
Dołączył: Thu, 26 January 2017





@matteusz
A ile $ szykować na dobry egzemplarz, coś trzeba na starcie profilaktycznie wymienić itd? Na coś zwracać szczególną uwagę przy kupnie?

@monev
Chyba trochę przesadzasz. Poza tym są jeszcze polskie kasy oszczędnościowe itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Fri, 27 Jan 2017 - 11:29
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





SKOK? LOL

Bierz Clio. Lexus? 2.0 nie jedzie nic Nowe miały 136 koni z deklarowanych 155


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 27 Jan 2017 - 12:20
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(sseba @ Fri, 27 Jan 2017 - 07:35) *
@matteusz
A ile $ szykować na dobry egzemplarz, coś trzeba na starcie profilaktycznie wymienić itd? Na coś zwracać szczególną uwagę przy kupnie?

Myślę, że na przyzwoite ph1 trzeba szykować ok 10k, na ph2 jakieś 13-14. Na pewno należałoby wymienić rozrząd jeśli nie wiadomo kiedy był zmieniany, tym bardziej jeśli auto zaczyna klepać jak diesel, co oznacza że koło zmiennych faz rozrządu dokonuje żywota. No i nie licz na znalezienie bezwypadkowego egzemplarza. IMO ważne jest, żeby prosto jechał i żeby akurat nie było do wymiany "wszystko" z elementów eksploatacyjnych. Silnik jest pancerny. Jeśli chodzi o słabe punkty to wycieki ze skrzyni, słaby mechanizm różnicowy który niejednemu już został na asfalcie, zawieszenie silnika - silnik potrafi się bujać na poduszkach i przy gwałtownym dodaniu gazu wydech uderza o belkę zawieszenia, podobno dość szybko padają tylne amortyzatory, choć ja jeszcze nie wymieniałem.

Po tym co napisałem może Ci się wydawać, że te auta to kupa złomu, ale w rzeczywistości jest całkiem ok, zwłaszcza że lekko w życiu nie miały. Od czasu do czasu trzeba wydać parę stówek, ale w porównaniu z kosztami w BMW jest naprawdę ok.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sseba
post Fri, 27 Jan 2017 - 12:21
Post #7


Rookie
Dołączył: Thu, 26 January 2017





No i git. Lexus trochę słaby, a Clio będzie zajebiste - większość innych hothatchy, będzie pewnie mniej dziarska ale bardziej komfortowa (no nie?). Jest coś jeszcze w tej klasie od razu gotowe na tor w takim stopniu jak Clio?

PH1 czy PH2, ma to większe znaczenie?

Ktoś coś o Focusie?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 27 Jan 2017 - 12:27
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Możesz poszukać Saxo VTS, choć nie będzie to łatwe. Auto równie przyjemne w prowadzeniu, jeszcze bardziej nerwowe i nadsterowne (jedyne auto, jakim miałem przyjemność jechać, które przy mocniejszym hamowaniu na wprost staje bokiem biggrin.gif ), natomiast sporo wolniejsze jeśli chodzi o osiągi.

Ph1 jest podobno trochę lżejsze i ma przepustnicę na linkę oraz dłuższe przełożenie główne. W środku niestety już trochę trąci myszką. Więcej znaczących różnic chyba nie ma.

W Focusie podobno osiągi zabija zbyt długa skrzynia.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Fri, 27 Jan 2017 - 13:21
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Mazda Mx5, tania w utrzymaniu, fanie się prowadzi i daje dużo frajdy z jazdy.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 27 Jan 2017 - 14:14
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Tylko, że na "fajną" mx5 dającą frajdę z jazdy i jednocześnie będącą tanią w utrzymaniu to 15kpln może być mało wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sseba
post Fri, 27 Jan 2017 - 14:33
Post #11


Rookie
Dołączył: Thu, 26 January 2017





No i 2 miejsca tylko. Mało praktycznie jako daily i jedyne auto do dyspozycji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Fri, 27 Jan 2017 - 15:12
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Bez przesady, dostaniesz przyzwoite NB 1.8 ze szperą za 15k, auto się mało psuje, a większość części jest naprawdę tania (pomijając np. dach o który trzeba dbać). Nie wiem jak często jeździsz z innymi, ale w takim clio też te miejsca z tyłu są raczej "awaryjne", ale oczywiście będzie mniej praktyczna, za to będzie dawać dużo więcej frajdy, bo i poślizgać się trochę można i polatać po torze, młodej osoby bez rodziny fajna opcja... brak dachu docenisz przez jakieś 8-9 miesięcy w roku, fajna społeczność, wszystko naprawisz sam, bo są gotowe poradniki w sieci.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luisgomes6
post Fri, 27 Jan 2017 - 15:30
Post #13


User
Dołączył: Fri, 16 November 2012





h8r ma rację i zgadzam się ze wszystkim co pisze. Jedynym problemem jest to, że każdy dobrze wie, że mx-5 to fajne auto i dobrze jeździ i przez te wszystkie lata szybkiej jazdy te auta są już po prostu zajechane w większości...

ps. h8r tyś jest zlomnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 27 Jan 2017 - 16:13
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Skoro ustaliłeś, że podskoczą Ci mocno zarobki na przestrzeni 3 lat, nie kombinuj z kredytami na dłuższą mete, tylko weź tańszą opcję i spłać jak najszybciej.
Pamietaj, że auto bedzie zawsze potrzebowało jakiś serwisów, zwłaszcza takie, które jest seryjnie mocniejsze.
Kup takie auto, na które Cię bedzie naprawdę stać.I nie baw się w żadne swapy, jeśli nie bedziesz miał drugiego auta.
Do wściekania się po torze tylko clio z tych co wymieniłeś.Focus jest ciężki do znalezienia ale fakt, prowadzi się bajecznie i bardzo dużą frajdę daje mimo tych 170 koni.
Jak chcesz tanio z mocą podskoczyć w najbliższym czasie proponowałbym Grande punto 1.4 t jet. Wersja sport różni się zasadniczo od zwykłej wersji, ma solidne heble a serwis jest baaardzo tani.


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 27 Jan 2017 - 18:31
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@sadam55 +1
Najlepiej zrobisz jak kupisz coś co w ciagu 3 lat nie straci aż nadto na wartości i zwyczajnie się przemęczysz lub coś z dużym potencjałem i możliwością rozwoju. Kredyt najlepiej bez prowizji. Przy wcześniejszej spłacie nikt Ci tego nie odda, a tak pozbędziesz się szybciutko kredytu i albo wtedy kupisz inny samochód albo zaczniesz modzic obecny. Kolejnym pozytywnym aspektem takiego rozwiązania będzie to, że określisz sobie potrzeby pod przyszły samochód. Będziesz wiedział co w obecnym Ci nie odpowiada i chciałbyś aby było lepsze w kolejnym samochodzie albo sobie zmodyfikujesz wink.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Fri, 27 Jan 2017 - 21:25
Post #16


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Napisałeś:

-Prawko mam już kilka lat, trochę jeździłem
-To będzie pierwsze auto

hmm... Słabo mellow.gif Dalej...

-Motorsport
-Kredyt na kilka lat

Że tak sie wyraże... O kurwa ohmy.gif Odważne posunięcie, bo to sie nawzajem wyklucza, albo conajmniej średnio do siebie pasuje.

Dalej piszesz...

,,Nie mam pojęcia na ile mnie temat motorsportu wciągnie, dopóki nie kupię, nie wsiądę, nie pojadę"

Czy ja dobrze myśle, że każdy tak ma, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy kształtuje sie jego osobowość jako kierowcy i już każdy wie, że albo lubi zapierdalac i ryzykować, bo powolna jazda go nie cieszy i męczy, albo sie tego boi i jeździ normalnie? Czy ja jestem jakiś inny? Pytam poważnie.

Nie odbieraj tego jako atak czy cwaniakowanie, forum jest po to, żeby spokojnie o wszystkim podyskutować. Kredyt na kilka lat na fure do latania po zakrętach dla początkującego? A co jeśli coś nie pójdzie i ją potluczesz? Bo ja znam kilku takich którzy spłacają swoje bolidy, a fura już dawno poszła na zyletki, bo nie było co prostować. Albo też w drugą strone, jak będziesz latał tym po torze z myślą, żeby uważać, bo jeszcze tyle rat do spłacenia, to &uj nie jazda, bo chyba w tym wszystkim chodzi o to, żeby iść ciągle na 110%. Poprawcie mnie, ale to chyba nienajlepszy pomysł. Nie w chwili obecnej. Troche odbieglem od głównego tematu, ale myśle, że jednak to coś wnosi.

Teraz bardziej na temat, jeśli to ma być fura z nastawieniem do latania po zakrętach i chcesz być coraz lepszy, to kup to clio, tylko zwykłe, najtansze, pogiete 1.4, albo 1.6, takie którego nie będzie szkoda, byle było tanie i sprawne. Najwyżej założysz czapke, żeby Cie nikt na mieście nie rozpoznał w takim treningowym szrocie. Kup do tego jakieś szersze używane opony, tylko świeże, wkoncu ma być tanio. Znajdź gdzieś na wiochach, w lasach, tam gdzie nie ma ruchu i jest gładki asfalt jak najbardziej krety odcinek z fajnymi zakrętami i miekkimi poboczami bez rowów.

I jeździj, trenuj.
Codziennie.

Coraz odważniej szukaj przyczepności, nawet jak wypadniesz z drogi to nie będzie tego szkoda, a będziesz już wiedział gdzie jest granica, po dwóch miesiącach będziesz już w tym dobry. I wtedy to już będzie czas na przesiadke na Clio Sporta. Tylko trenuj tym pierwszym szrotem codziennie smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
Daro.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xpl1337
post Sat, 28 Jan 2017 - 18:08
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 08 April 2015





Nikt jeszcze nie wymienil e36? Za 15k kupisz ladna sztuke
Nie doczytalem. Zeby popsuc m50 czy nawet m52 to naprawde trzeba sie postarac. Auto ktore ja kupilem jezdzilo doslownie bez oleju. Po kupnie od razu wlalem 4 litry. Kompresja na kazdym garze ponad 14. No i ogolnie do e36 czesci tanie jak barszcz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 28 Jan 2017 - 18:32
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





m52 wcale nie tak trudno zajechać. Tanie są części ze szrotu, nowe zamienniki niby też nie są jakoś bardzo drogie, ale sporo droższe niż do Clio, no i konstrukcja o wiele bardziej skomplikowana.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sseba
post Sat, 28 Jan 2017 - 19:11
Post #19


Rookie
Dołączył: Thu, 26 January 2017





CYTAT(BlackDaro @ Fri, 27 Jan 2017 - 21:25) *
Czy ja dobrze myśle, że każdy tak ma, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy kształtuje sie jego osobowość jako kierowcy i już każdy wie, że albo lubi zapierdalac i ryzykować, bo powolna jazda go nie cieszy i męczy, albo sie tego boi i jeździ normalnie? Czy ja jestem jakiś inny? Pytam poważnie.


Dobrze myślisz. Nie chciałem tylko żeby moja wypowiedź zabrzmiała w stylu "nie miał jeszcze własnego auta, a myśli że jest Kubicą". Tak czy siak, dzięki za sprowadzenie do parteru. Twoja wypowiedź była dla mnie bardzo wartościowa, jak również te okołokredytowe i Mateusza odnośnie Clio.

Przeciwko e36 przemawia dodatkowo fakt, że kierowca będzie miał na imię Seba : )

Będę szukał dobrego egzemplarza wśród modeli, które tutaj się przewinęły bądź się jeszcze przewiną. W pierwszej kolejności Clio. Saxo VTS będzie tańsze w utrzymaniu?

A najpierw jakieś maleństwo do nauki na kilka miesięcy jak pisał Daro...? Trochę mnie to odrzuca - głównie dlatego, że pewnie pochłonie część budżetu na właściwe auto. No i taki "obiekt" za 2-3k to pojeździ coś w ogóle..?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sat, 28 Jan 2017 - 19:56
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT
No i taki "obiekt" za 2-3k to pojeździ coś w ogóle..?

to może jak spadamy do parteru z budżetem i chciałbyś się wyszaleć to może Sierra? smile.gif Tył napęd, kupujesz tanio, wywalasz wszystkie "niepotrzebne" graty i masz samochód do śmigania bokiem, surowy i powinien nauczyć Cię pokory, a zarazem nie będzie smutno jak raz, drugi poobijasz smile.gif, a z drugiej strony baza bardzo fajna pod modzenie, swapy i inne pierdoły.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:36