Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes CLK 1997-2002, Mercedes CLK 2.0-2.3
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 01:59
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Witam.

Postanowiłem się zarejestrować dopiero teraz mimo iż od dłuższego czasu zaglądam na forum. Mam do "Mądrych Głów" parę pytań odnośnie Mercedesa CLK 1997-2002 r. Jeśli mógłbym prosić o wypowiedzi osoby które jeździły albo miały jakąś styczność z tymi autami. Interesuje mnie Clk z silnikiem 2.0-2.3 kompresor. Pierwsze Moje pytanie brzmi: Czym różnią się silniki 2.0 kompresor i 2.3 kompresor (wiem, że pojemnością ;p ) czy są jakieś duże plusy 2.0 bądź 2.3 albo minusy? Czy te silniki są wytrzymałe (zarówno w serii jak i po modyfikacjach) ? Czy Clk dobrze się prowadzą czy są raczej tapczanami? Jak z dostępnością części ori jak i zamienników? Czy te modele mają jakieś bolączki? Może jakieś typowe usterki które są uciążliwe? Jak wygląda sprawa blacharki w tych autach? No i jeszcze pytanie pewnie które wielu rozśmieszy ale ile taki mercedes pali?

Ps.: Auto będzie używane codziennie do poruszania się z domu do pracy oraz weekendowe wyjazdy. Czyli cały czas hehehe ;p Średnio w miesiącu około 2-2.5 tysiąca km.
Ps.2: Jaką widzielibyście alternatywę dla CLK? ;>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 30 Oct 2011 - 01:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
candy81
post Sun, 30 Oct 2011 - 07:20
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 January 2009





Jak clk to tylko v8. reszta zwyczajnie nie jedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iron.GD
post Sun, 30 Oct 2011 - 09:23
Post #3


User
Dołączył: Thu, 16 September 2010
Skąd: Trójmiasto





Miałem 200 kompressor, 98 rok, avantgarde.

Świetny samochód na codzienne jeżdżenie i pod dyskotekę. Reszta bez modów to typowy Merc. Miękko i przytulnie.

Silnik raczej niezły, czasami kompresory padają. 192 konie nie robią wrażenia. Nie wiem, czy tyle miał bo nie był hamowany ale strasznie ospale się wkręcał. Z modów to nie masz wielkiego pola do popisu. Najprostszym sposobem jest zmiana kółka na kompresorze. Reszta raczej nieopłacalna.

Różnica między 2.0 a 2.3 jest m.in. taka, że 2.0 częściej miały skrzynię manual a 2.3 automat.

Z awarii nic nie miałem. Części eksploatacyjne tanie jak barszcz. Większość podchodzi z c-klasse W202. Słyszałem, że przepływka lubi paść (drogo). Reszta na innych forach.

A co do blach to rudy lubi wychodzić. W różnych miejscach, nawet na dachu. W zimie pamiętaj o zabezpieczeniu uszczelek bo nie otworzysz drzwi ( szyby bez ramek ). Dodatkowo jeśli nie zabezpieczysz klapy przed wodą to też nie otworzysz. Wtedy tylko suszarka:)

W środku przytulnie, jak w niemal każdym Mesiu. Miejsca nawet z tyłu pod dostatkiem ( jeśli wozisz tylko chude panny:)) Z przodu miałem troszkę ciasno ale to może być wina moich gabarytów.

Ogólnie miło wspominam ale nie wrócę już do tego modelu.

Aha, spalanie w okolicach 10 litrów. Bez pałowania.

Alternatywa? Hmm, bierz BMW:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Sun, 30 Oct 2011 - 09:55
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





Roznica miedzy 2.0 a 2.3 to 30 koni.


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xs
post Sun, 30 Oct 2011 - 10:29
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 April 2004
Skąd: Sz-n





CYTAT(czesław @ Sun, 30 Oct 2011 - 10:55) *
Roznica miedzy 2.0 a 2.3 to 30 koni. Wiec nie bardzo wiesz nawet co miales pod maska wink.gif

`98 to przedlift, a wedy 2.0 mialo wieksze cisnienie doladowania i mialo rowniez 192hp jak 2.3. Po lifcie zmniejszyli moc, nie wiem czemu. Kompressor super przyjemny silnik do miasta i w trase, ciagnie od 2k rpm jak diesel. Spalanie w ciezkim W210 kombi ~13l/100km 100% miasto, czyli 2-3l mniej niz V-ka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Sun, 30 Oct 2011 - 10:44
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





To przepraszam za moja niewiedze huh.gif


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 11:40
Post #7


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Dziękuje za odpowiedzi. smile.gif biggrin.gif Odnośnie v8 niestety na obecną chwile nie stać mnie na utrzymanie przy dzisiejszych cenach benzyny v8 ;/ sad.gif A poza tym v8 chyba tylko automat więc też odpada.

Wracając do 2.3 czyli nie ma zbytnio potem możliwości tuningu silnika? Przy masie 1400 kg i tych 192 koni to może nie będę zawalidrogą aż takim ;p smile.gif Odnośnie miejsca też raczej jestem hmmm trochę większy niż przeciętny chłopak ;p smile.gif Czy były jakieś dedykowane zawieszenia do CLK w cenach nie astronomicznych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 30 Oct 2011 - 11:41
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Najbardziej w tym aucie nalezy martwić się rdząsmile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 11:47
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Hmmm czyli trzeba będzie przy kupnie tego Autka szukać rdzy i ocenić czy warto się w to bawić ... Jeśli chodzi o BMW to jeździłem i jezdze dość często autami tej marki i ani e36 ani e46 w coupe nie podobają mi się aż tak bardzo poza tym ile jest BMW e36,e46 a ile CLK smile.gif Tylko czy warto się pchać w te auta. Z tego co przeczytałem na forum CLK to każdy poleca to autko hehe ale jak ludzie mają nie polecać skoro je mają smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xs
post Sun, 30 Oct 2011 - 11:49
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 April 2004
Skąd: Sz-n





Czyli reasumujac szukaj e36 328 coupe laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 11:52
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Hehehe tak też myślałem, że będą takie propozycje smile.gif BMW e36 328 raczej odpada bo naprawdę za wiele tych e36 widuje sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iron.GD
post Sun, 30 Oct 2011 - 12:56
Post #12


User
Dołączył: Thu, 16 September 2010
Skąd: Trójmiasto





Z tą rdzą to nie jest aż tak strasznie. Tylko przed zakupem sprawdź dokładnie dach, progi, tylną klapę i nadkola.
Z drugiej strony jeśli coś było malowane w tym przypadku nie musi oznaczać kolizji.

A jeśli chodzi o alternatywę to e36 coupe jest chyba jedynym odpowiednikiem w tej klasie.
Też za bardzo nie przepadam za BMW. W Mietku podoba mi się ten "klasyczny" ( niektórzy powiedzą, że nudny ) styl.

Tyle tylko, że pomimo sylwetki i mocy na papierze nie oczekuj, że będzie to pełnokrwisty samochód sportowy.
A na dodatek, pomimo, że uwielbiam sztywne zawiasy to jakoś do tego samochodu mi nie pasowałsmile.gif

Najprościej. Przejedź się, posiedź trochę, posłuchaj i zobaczysz jak będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minio
post Sun, 30 Oct 2011 - 13:32
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 February 2004
Skąd: WAWA





Moja zona ostatnie 4 lata przejeździła takim 200 Kompressor, i niestety ja o tym samochodzie nie mogę powiedzieć ani jednego dobrego zdania...
Spalanie w mieście ok 13 litrów, osiągi mizerne... dźwięk silnika jak dla mnie fatalny!!
Autem przez 4 lata zrobiła ok 50000km, a w tym czasie wymieniałem 2 razy dyfer, 2 razy cewki, sondy lambda itp... nie wspominając o 100 innych pierdołach...
Zawieszenie i hamulce nie maja nic wspólnego ze sportem, w skróci mówiąc nie hamująca kanapa...
Na desce ciągle gościła jakaś kontrolka SRS, ABS, ESP, BAS lub inna.... a to mata w fotelu pasażera, a to jakiś błąd złapał.... Jak dla mnie tragedia..
Auto było po liftowe z 2000 roku i sprzedaliśmy je jak miało 150000km wiec teoretycznie nie tak dużo....


--------------------
7motorsport
przekładki, serwis EVO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 16:08
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Hmmm dziękuje za odpowiedzi. Musze się przejechać jakimś dobrym egzemplarzem i zobaczyć co i jak. Dziękuje za podpowiedzi co i jak może być nie tak, trzeba się mocno zastanowić. Ehhh może to BMW też będzie warte zastanowienia się ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adiko2
post Sun, 30 Oct 2011 - 19:06
Post #15


User
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: Warszawa/Wawer





Coś jeszcze ode mnie:
Mniej awaryjnej elektroniki miały modele przed liftowe.
Sam długo szukałem takiego auta i naprawdę ciężko dostać coś w znośnym stanie technicznym za rozsądne pieniądze. Potwierdzam opinie na temat zawieszenia i hamulców. W208 nie jest ani trochę sportowe i o dynamicznej jeździe można zapomnieć.

Alternatywa: Peugeot 406 coupe. Teoretycznie nie ta półka ale można znaleźć przyzwoite 2.2HDi albo 3.0v6 z hamulcami brembo. Koszty utrzymania nie będą wyższe.
Problem jest taki że nadal masz tapczan... wink.gif


--------------------
you can't be a proper petrolhead unless you've owned an Alfa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Sun, 30 Oct 2011 - 22:10
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Jeszcze jedna alternatywa jest. Volvo C70. Ma świetne silniki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 23:15
Post #17


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Bardziej interesuje mnie coś z napędem na tył albo 4x4. Nie ukrywam, że audi s4b5 byłoby idealne ale spalanie i cena dobrej sztuki są na razie poza moim zasięgiem ... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Sun, 30 Oct 2011 - 23:17
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Wolałbym mięć zagazowany samochód taki o jakim marze, niż jeździć na benzynie półśrodkiem w postaci rdzewiejącego merca. Gdybym chciał s4, to bym go brał i gazował stagiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuzi1987
post Sun, 30 Oct 2011 - 23:23
Post #19


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





Tylko, że za dobrą s4 trzeba dać jakieś 28-30 tysięcy ... I ciężko o dobry egzemplarz ... Na razie zastanawiam się jednak pomiędzy CLK a BMW 328 ... ;/ Ehhh po prostu nie ta kasa na dzień dzisiejszy ... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peerbe111
post Sun, 30 Oct 2011 - 23:40
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Nawet nie słuchaj takich rad żeby kupić S4 i zagazować ohmy.gif

Masz takie przykłady, nie mówię o konkretnie tych egzemplarzach...

Podoba Ci się Mercedes - W203

TT

Astra Coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:27