Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Akcyza - pomocy
LukaszRS
post Sat, 05 May 2018 - 18:55
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 03 February 2017





Witam, potrzebuję pomocy w sprawie akcyzy za auto sprowadzone z DE. Konkretnie , chcę zakupić samochód którego cena to 143 tyś netto , ale nie mam pojęcia jak obliczyć akcyzę. Po przeszukaniu google , nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi . A więc cena jak wspomniałem to 143 tyś netto , tak więc doliczam do tej kwoty najpierw vat 23% a następnie od już kwoty brutto obliczam akcyzę ? Czy jednak akcyzę liczę od wartości netto ? Ktoś obeznany w tych sprawach może mi obliczyć ile kosztować będzie to auto po opłatach vatu i akcyzy ? Dodam , że auto będzie w leasingu , jeśli to coś zmienia w tej kwestii . Pozdrawiam 

ps: Dzwoniłem w tej sprawie to jednej firmy , która trudni się sprowadzaniem aut z europy , dowiedziałem się że akcyzę i tak policzą z eurotaxu a nie z kwoty na umowie . W takim wypadku , jak mogę sprawdzić ile wynosi akcyza według eurotaxu na konkretne auto ? Dzwonić do urzędu celnego czy jest jakiś magiczny kalkulator ??




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 05 May 2018 - 18:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Stander_M
post Sat, 05 May 2018 - 19:36
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Akcyzę zapłacisz od kwoty netto 3,1 lub18,6% w zależności od pojemności. Jeśli na fakturze będzie rynkowa wartość nie odbiegająca o więcej niż 10% od eurotax to od niej zapłacisz jeśli będziesz miał znacznie niższa wartość od rynkowej to zapłacisz od eurotax. Sprawdzasz sam na siebie a później robisz leasing zwrotny ? Bo zazwyczaj w takich sytuacjach korzysta się z dealera/pośrednika który ogarnia takie tematy za Ciebie i wykłada kasę na zakup i to on fakturuje do leasingu


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukaszRS
post Sat, 05 May 2018 - 20:31
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 03 February 2017





Auto to audi a7 3.0 Bitdi więc akcyza wyższa, więc najpierw liczę 143tys x 18.6% I mam kwotę akcyzy . Następnie podatek vat liczę znowu od kwoty 143tys czy już od kwoty razem z akcyzą? Auto raczej przez pośrednika, aczkolwiek szukam zaufanej firmy która to ogarnie . Znalazłem jedną, za taka usługa liczą sobie 10tyś , więc nie wiem czy to dużo czy normalna cena .

Jak sprawdzić, ile wynosi obecnie cena rynkowa takiego auta w euro tax?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sat, 05 May 2018 - 21:00
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Vat doliczasz do netta powiększonego o akcyzę. Normalna cena za taką operację to 5% - 10% jeśli transakcja od momentu zapłaty za samochód do przelewu z leasingu zamyka się w czasie jednego miesiąca. Jeśli kupujesz normalny/cały samochód w salonie w DE to bez problemu jest to wartość rynkowa i od niej będzie liczona akcyza. Możesz zadzwonić do swojego urzędu celnego o weryfikację.

Jeśli ktoś Cię kasuje za taką operację 10.000 to powinien takie rzeczy wiedzieć śpiewająco. Jeśli będziesz miał z tym problem odezwij się PW to Ci pomogę.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LukaszRS
post Sat, 05 May 2018 - 21:03
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 03 February 2017





Ok , dzięki za pomoc . Jeszcze zastanawiam się czy salon w Polsce może ściągnąć mi takie auto z salonu z niemiec załatwiają formalności czy się w to nie bawią?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sat, 05 May 2018 - 21:14
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Indywidualna sprawa każdego salonu. Z doświadczenia zajmują się tym te salony które mocno handlują używkami. Ja prowadzę m.in. aso i był czas że dużo takich operacji robiliśmy głównie aut trudnych do kupienia na rynku krajowym



--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 19:27