Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kompresor 3.0TFSI w innym aucie
tjwasiak
post Fri, 05 Jun 2015 - 10:05
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Fabryczne rozwiązanie nie zawsze ma za zadanie wygenerować najwyższe możliwe parametry - często cel jest inny, albo stanowi kompromis między kilkoma czynnikami. Dlatego to że fabryka coś zamontowała tak jak zamontowała wcale nie znaczy że to rozwiązanie optymalne niestety.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 05 Jun 2015 - 10:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Boris86
post Fri, 05 Jun 2015 - 10:17
Post #42


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





Wszystko zależy czym będziesz chłodził czynnik w coolerach i do czego ma być auto.
Dodatkowy zbiornik z wodą z lodem i wydajna pompa i na krótkich odcinkach masz coolery schłodzone wyjsciowo do 0 stopni.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Fri, 05 Jun 2015 - 10:18
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Oczywiście takie rozwiązanie w aucie stricte dragowym sprawdzi się 100%. Ale w DD jest nierealne - choć wcale nie mówię że te coolery są złe.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 05 Jun 2015 - 12:01
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Te coolery w 3.0tfsi sa calkiem duze i sa 2. Jeden ma mniej wiecej 7x7x30cm. Ja na mocno kompromisowym kolektorze z nagrzewnica w roli coolera osiagam temp +30 od zewnetrznej po 20sek jazdy. Przy turbo z wielkim ickiem jest +10, ale to temperstura za ickiem, a nie w kolektorze, tak jak to mierzy u mnie obecnie.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Fri, 05 Jun 2015 - 12:47
Post #45


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Całkiem spory ten cooler. U mnie dwóch niestety nie ma gdzie wsadzić, a jeden podejrzewam, że mógłby dławić przepływ.

Z drugiej strony jeśli ten z 3.0 TFSI ma 1400m^3/h, to wychodzi, że cooler jest w stanie przepuścić przez siebie 700m^3/h.

Jeśli mój silnik jako wolnossak potrzebuje niecałe 500m^3/h, a mapy dla M62 kończą się na 800m^3/h, to nie wiem, czy zysk z temperatury nie zje zysku z przepływu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 05 Jun 2015 - 12:54
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Zle myslisz. Przez taki cooler przepchniesz nawet 1400m3/h, tylko kompresor sie wiecej nameczy, bo spadek cisnienia na chlodnicy bedzie wiekszy.
I ne kombinuj z zyskiem kontra strata. Bez icka nie zaladujesz duzo doladowania bo bedziesz mial po 100-150st trmperature powietrza. Ja na0.6 bara bez uruchomionej pompy wody dobijalem szybko do 95st. Obnizenir temp o 40st daje ogromna roznice.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Fri, 05 Jun 2015 - 13:21
Post #47


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Pozostaje mi pomierzyć ten mój diwajs i zobaczyć, czy da się go poprawić montażem coolera.

Zastanawiam się jeszcze czy by się nie dało upchać rotorów z TVSa do M62, ale to już chyba trochę za duża rzeźba... na razie spróbuję sam cooler.

Dzięki za wskazówki, sporo mi rozjaśniły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Sun, 28 Jun 2015 - 13:07
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





a czy ktoś się orientuje ile taki kompresor może zabrać mocy?
Np w moim przypadku na górze kompresor nie daje zupełnie nic a wychodzi ,że sporo zabiera;/ Jeszcze nie mierzyłem dokładnie ile ale obawiam się ,że nie będzie to 10-15 km
Mierzył to ktoś? bo jeśli faktycznie aż tyle mocy to kradnie na odcince to kompresor z 3.0 mogę odpuścić i muszę iść w AMG i go rozłączać jak turbo wstanie.
Pytałem kilku "znawców" od eatonów to wszyscy twierdzili ,że straty bedą znikome z racji iż na górze nie buduje boosta a tylko przewala powietrze do dolotu lecz niestety obawiam się ,że prawda będzie zupełnie inna ;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 28 Jun 2015 - 13:43
Post #49


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Były swego czasu w necie wykresy dla M62, z których wynikało, że przy 10psi i 14krpm sprężarki pobierała ona 35 HP. Przy 5psi chyba było o 10 mniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 28 Jun 2015 - 17:00
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Latwo to znalezc, wpisujesz m112 map i szukasz w grafice google smile.gif.
M112 jest najblizszy tvs1320 jesli chodzi o wydajnosc i tym bym sie kierowal

tutaj masz np lysholma 1600


Jak juz nie potrzebujesz sprezania z kompresora, to otwierasz w nim bypass, ktory laczy ze soba strone ssaca i tloczaca. Wtedy taki lysholm (wg mapy) bedzie zjadal 5-10kw maks. One zjadaja 30-40 przy duzym doladowaniu. Jesli w takim 3.0 tfsi to dziala i nie pali on kosmicznie duzo, tzn,ze ten bypass robi robote.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Sun, 28 Jun 2015 - 20:51
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





tak znalazłem i dla m62 bo u mnie po prostu jest problem iż brakuje mi bagatela 50km a wedle tych wykresików wychodzi ,że 10km strat to maks ;/
przepływy wzrosły silnik do samego końca na poprzednim setupie generował moce a obecnie na większym turbo jest problem i to uważam dosyć spory sad.gif
Jak znajdę chwilę to zrobię pomiary mocy bez eatona ale w skrócie przepływy względem poprzedniego setupu wzrosły w całym zakresie, auto jedzie gorzej i na hamowni drogowej pokazało mniej mocy w całym zakresie ;/
Teoria teorią, wykresy ale w moim wypadku niezbędny jest pomiar po odpięciu kompresora gdyż w teorii i w logach zbliżam się do 500km a pomiary na drodze pokazują co innego i moje odczucia także sad.gif
Ogólnie wychodzi na to ,że m62 nadaje się chyba tylko do starych hond po 200km ;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 28 Jun 2015 - 22:37
Post #52


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Pawel-2005 @ Sun, 28 Jun 2015 - 20:51) *
tak znalazłem i dla m62 bo u mnie po prostu jest problem iż brakuje mi bagatela 50km a wedle tych wykresików wychodzi ,że 10km strat to maks ;/
przepływy wzrosły silnik do samego końca na poprzednim setupie generował moce a obecnie na większym turbo jest problem i to uważam dosyć spory sad.gif
Jak znajdę chwilę to zrobię pomiary mocy bez eatona ale w skrócie przepływy względem poprzedniego setupu wzrosły w całym zakresie, auto jedzie gorzej i na hamowni drogowej pokazało mniej mocy w całym zakresie ;/
Teoria teorią, wykresy ale w moim wypadku niezbędny jest pomiar po odpięciu kompresora gdyż w teorii i w logach zbliżam się do 500km a pomiary na drodze pokazują co innego i moje odczucia także sad.gif
Ogólnie wychodzi na to ,że m62 nadaje się chyba tylko do starych hond po 200km ;/

a co robi kompresor pod duzym obciazeniem? Kotluje powietrze w kolko? Powiniem miec wlot i wylot ze soba zlaczone - wtedy zje najmniej mocy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Sun, 28 Jun 2015 - 23:33
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





w moim wypadku turbo wysysa z niego wszystek powietrza także przewala powietrze ale nie budując żadnego ciśnienia a według wykresów straty wtedy powinny być minimalne.
Turbosprężarce nie brakuje powietrza bo jest drugi zawór i podciśnienia brak na dolocie turbiny a powietrze jest schłodzone bo pomiędzy kompresorem a Turbo jest spory IC który chłodzi powietrze które grzeje eaton.
Także na dzień dzisiejszy nie widzę innej opcji niż ta ,że ten mały kompresorek zabiera kupe mocy na górze a na dole nie daje tyle co bym chciał ;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 29 Jun 2015 - 10:13
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Pawel-2005 @ Sun, 28 Jun 2015 - 23:33) *
w moim wypadku turbo wysysa z niego wszystek powietrza także przewala powietrze ale nie budując żadnego ciśnienia a według wykresów straty wtedy powinny być minimalne.
Turbosprężarce nie brakuje powietrza bo jest drugi zawór i podciśnienia brak na dolocie turbiny a powietrze jest schłodzone bo pomiędzy kompresorem a Turbo jest spory IC który chłodzi powietrze które grzeje eaton.
Także na dzień dzisiejszy nie widzę innej opcji niż ta ,że ten mały kompresorek zabiera kupe mocy na górze a na dole nie daje tyle co bym chciał ;/

To zrob bypass. Taki uklad jak masz jest slaby, bo kompresor jest zwezeniem i nie dostarcza tyle.powietrxa ile turbo chce. Bypass moze byc na jakims chinskim wg, ktory brdzie sie otwieral przy np 0.5bara. A lepiej by bylo chyba turbo przed kompresorem,bo kompresor przewala stala objetosc gazu, jak dostanie na wejsciu 1.5 bara to fizycznie przepchnie 2.5x wiecej niznjakby ssal sam z cisnieniem atmosferycznym


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Mon, 29 Jun 2015 - 10:21
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





trochę się nie rozumiemy bo pisałem ,że turbo ma dodatkowy zawór którym zasysa powietrze gdy kompresor już nie daje rady:
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphoto...amp;oe=5613EB13
tutaj jeszcze gdy nie było dodatkowego IC pomiędzy kompresorem a turbo. Ten patent był kiepski bo kompresor strasznie grzał dolot ;/
ale potem wleciał drugi IC
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphoto...amp;oe=5633FFDC
Turbo już ssie schłodzone powietrze które daje kompresor a gdy wstanie to zasysa sobie przez 3.5 calowego tipa z otwartym zaworem także tutaj restrykcji niema.
mimo wszystko nadal coś jest nie tak i właśnie zastanawiam się czy jednak ten mały eaton nie zabiera jakoś mocy bo turbo większe od poprzedniego a mocy mniej niż kiedyś ;/

Patent aby turbo dmuchało w kompresor w ogóle uważam za beznadziejny bo kompresor nie przewali tyle powietrza ile bym chciał i będzie mega restrykcją ;/ W takim ułożeniu podejrzewam ,że wynik 300+ byłby sukcesem a chyba nie o to chodzi;/
Tak jak pisałem obecny problem jest taki ,że przepływy są już na moce blisko 500km ale tyle NIE MA sad.gif Na poprzednim stage silnik generował bardzo chętnie niuton i moc a na obecnym nie ;/
Zmieniło się tylko to ,że jest inny kolektor ( lepszy i bardzo podobny do poprzedniego) turbo 2 rozmiary większe i doszedł kompresor razem z rurkami i dodatkowym IC wink.gif
Także tutaj chyba trzeba szukać przyczyny ;/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 29 Jun 2015 - 10:35
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





jackkpl jak myślisz, jak długo popracuje tak obciążony kompresor. System najpierw kompresor, potem duże turbo jest lepszy. Inna bajka żeby to wszystko zagrało jak należy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojtek1111
post Mon, 29 Jun 2015 - 18:24
Post #57


User
Dołączył: Mon, 05 January 2015





Paweł, jest tylko jedna możliwość. Robisz pomiar z odłączonym kompresorem. Jak Ci wyjdzie że turbo generuje moc na górze tak jak powinno być tzn że albo kompresor się nie nadaje albo przyczyna jest w instalacji i podłączeniu tego kompresora. Także odłącz dziada, leć na hamownie i zdaj relacje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Wed, 01 Jul 2015 - 11:23
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(wojtek1111 @ Mon, 29 Jun 2015 - 17:24) *
Paweł, jest tylko jedna możliwość. Robisz pomiar z odłączonym kompresorem. Jak Ci wyjdzie że turbo generuje moc na górze tak jak powinno być tzn że albo kompresor się nie nadaje albo przyczyna jest w instalacji i podłączeniu tego kompresora. Także odłącz dziada, leć na hamownie i zdaj relacje smile.gif

dokładnie tak i nie inaczej.
Pomiary czy w układzie niema restrykcji dla turbo już robiłem i wychodzi ,że układ jest zaprojektowany tak aby turbinie nic nie przeszkadzało także zostało tylko odpiąć kompresor i pomierzyć. Niebawem znajdę trochę czasu to kupię nowy pasek i go ominę i na pewno zdam relacje ile mocy przybędzie i czy taki przyrost mnie usatysfakcjonuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Mon, 06 Jul 2015 - 00:34
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





nie mierzyłem mocy bo ciągle są upały i ciężko się zbliżyć do 18 stopni w jakich było mierzone.
Dupohamownia podpowiada ,że góra po ominięciu kompresora jest spooro lepsza .
Dziś były ustawki i porównałem się z autem z którym kiedyś był większy problem a teraz zdecydowanie szybciej uciekam pod warunkiem ,że turbo wstanie smile.gif
Ogólnie wnioski są proste. Stroimy na razie bez a potem idę w AMG aby go odpinać jak turbo wstanie i myślę ,że będzie to idealne rozwiązanie smile.gif
Także w moim wypadku zdecydowanie odpuszczam kompresor z 3.0 tfsi i idę w rozłączany kompresor bo dla mnie obecne turbo jest zdecydowanie za dużo i bez pomocy wstaje beznadziejnie a nie buduję auta tylko na 1/4:P

Podsumowując teoria teorią ale te wykresy o stratach eatona można sobie w buty wsadzić bo nie jest to 10-15 km tylko bliżej 50km bo auto nagle górą zaczęło jechaćsmile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Mon, 06 Jul 2015 - 09:58
Post #60


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Przecież na wykresach Eatona masz podane straty rzędu 30-50HP w zależności od modelu kompresora i podawanego ciśnienia.

10-15HP jest POMIĘDZY tym samym kompresorem ładującym 5PSI a 10PSI.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:27