Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kompresor 3.0TFSI w innym aucie
weede
post Wed, 04 Mar 2015 - 11:08
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





Czy są jakieś ograniczenia i myki, żeby nie stosować kompresora z 3.0TFSI jako doładowanie do innego auta?

Jest chłodzenie wodne, jest wydajny, ceny są super - co w takim razie sprawia, że jest tak mało popularny w projektach?




Chyba, że to popularny mod a ja poprostu nie spotkałem smile.gif


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Mar 2015 - 11:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Pan. B
post Wed, 04 Mar 2015 - 11:37
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Do v6 pewnie szło by wystrugać kolektor pod to, ale r4,r6 czy v8 raczej odpada.
Chyba że można zdemontować te watercoolery, wtedy zostaje kwestia mocowania pod konkretny silnik.
Kompresor jest dosyc tani w porownaniu do leciwego m62.
Ile ładuje w 3.0tfsi?
Edit. Ładuje do 0.8bara
Kompresor to eaton tvs 1320
http://www.eaton.com/ecm/groups/public/@pu...pct_1184541.jpg


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Wed, 04 Mar 2015 - 11:57
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz






Ładuje 0,75 bar w picku - na mniejszym kółku możnaby uzyskać stałe 0.8-0.9 bar doładowania...

PS. No i robią go w Polsce wink.gif


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 04 Mar 2015 - 12:24
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Doładowanie w 3.0 tfsi nie jest ograniczone jakimś bypassem czasem?


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Wed, 04 Mar 2015 - 12:28
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





nie wiem


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 04 Mar 2015 - 12:31
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Doczytałem na stronie apr, bost jest regulowany bypasem;)


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Wed, 04 Mar 2015 - 21:38
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ja mysle ze kompaktowosc tego rozwiazania jest wlasnie super. Zadnych intercoolerow tylko dodatkowa chlodnica wody i jazda. Do v6 trzebaby cos porzezbic i pewnie by podeszlo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Wed, 04 Mar 2015 - 22:07
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz






jest wprost idealny do krzesania mocy z 2.5V6 KL Mazdy... przy 0,7 bara w połowie obrotów jest 400m3/h a przy odcieciu 800m3/hr


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 05 Mar 2015 - 05:51
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





jacekkpl laduje ten kompresor do k20 w rx8. juz ma go pocietego i powoli szykuje pod spawanie dolotu. ogolnie troche rzezby ale fajne sa ceny tego ustrojstwa.
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...t=0&start=0


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boris86
post Thu, 05 Mar 2015 - 14:48
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





kompresor bardzo fajny jako alternatywa dla M112. Ma odrobinę większą wydajność i w całym zakresie obrotów ma około 10% większą sprawnośc.
Super dla ludzi szukających 300-450KM.
Jedynie po ścięciu wodnych coolerów i fabrycznego bajpasu jest sporo spawania żeby zrobić mocowania pozalające go wyosiować z wałem silnika, no i jakiś sensowyny kształtem dolot i wylot.

Z biegiem lat na pewno problematyczna będzie sprężyna sprzęgająca która poddaje się często już w m65 a tu wygląda na identyczną.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 05 Mar 2015 - 16:42
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Boris 86 zawsze mozna zrobic koło na sztywno, bez elektrosprzegła.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boris86
post Thu, 05 Mar 2015 - 22:25
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 25 December 2004
Skąd: Łódź





Tam kolego nie ma elektrosprzegła jak w M62. Jest sprężyna sprzęgająca jak w M65. Kompresory Eaton nigdy nie są na sztywno. Jak niema elektrosprzegła to jest element elastyczny w postaci sprężyny miedzy wałkiem jednej śruby, a wałkiem napędzającym. W R1320 spręzyna wygląda na taką jak w M65 właście czyli dłuższa niż np w M112 czy M45. A w M65 już potrafi pękać. Te krótsze łatwo zamienia się na poliuretanową tulejkę z 6 otworami, z tą dłuższą już tak łatwo nie jest.


--------------------
RX-7 FD3s // Viper // Soarer // JZS147 // 325i // 523i // 323 BG 2,5V6 // Kadett C QP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Thu, 05 Mar 2015 - 23:33
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Dzieki za wyjasnienie, faktycznie nie jest to zadne sprrzeglo tylko cos w rodzaju tlumika/elastozlacza.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 10 Apr 2015 - 13:18
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Jak cos wyskrobie, to wrzuce tutaj info. Ogolnie trzeba wydac z 1000pln na obrobke obudowy kompresora i dorobienie mocowan, bo spawanie obudowy odpada. Poza tym wg map ma wydajnosc do 1400m3/h, a to jest jakies 550koni.
Tak jak pisal boris, osiowanie moze byc problemem. Z drugiej strony jak sie juz wszystko posklada i bedzie problem z osia, to mozna to nadrobic uszczelka do glowicy (np teflon 6mm grubosci i sciete tam ,gdzie trzeba wyrownac).

Bypass jest na elektronicznej przepustnicy, wiec trzeba jakis uklad zwrotny wzgledem doladowania zrobic, zeby przymykal lub otwieral przepustnice, albo on/off , tylko wtedy sie traci mozliwosc progresywnego sterowania doladowaniem smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Sun, 17 May 2015 - 17:49
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(jackkpl @ Fri, 10 Apr 2015 - 12:18) *
Jak cos wyskrobie, to wrzuce tutaj info. Ogolnie trzeba wydac z 1000pln na obrobke obudowy kompresora i dorobienie mocowan, bo spawanie obudowy odpada. Poza tym wg map ma wydajnosc do 1400m3/h, a to jest jakies 550koni.
Tak jak pisal boris, osiowanie moze byc problemem. Z drugiej strony jak sie juz wszystko posklada i bedzie problem z osia, to mozna to nadrobic uszczelka do glowicy (np teflon 6mm grubosci i sciete tam ,gdzie trzeba wyrownac).

Bypass jest na elektronicznej przepustnicy, wiec trzeba jakis uklad zwrotny wzgledem doladowania zrobic, zeby przymykal lub otwieral przepustnice, albo on/off , tylko wtedy sie traci mozliwosc progresywnego sterowania doladowaniem smile.gif

A czemu spawanie odpada? bo ja szczerze właśnie o tym myślałem aby wyciąć wszystko z cholerę i zostawić to co mi jest potrzebne. Wiem ,że spawanie generuje naprężenia które mogą pokrzywić korpus w którym są śruby ale jakby to odpowiednio przemyślał to może by się udało. Czy aluminium z którego jest wykonany jest niespawalne???????
Też planuję kupić ten z kompresor i go pociąć aby wyjście było do 1 rury a nie 6 kanałów.
Ma ktoś jakieś fotki które pokazują coś po odcięciu? bo na necie widziałem jakieś przekroje ale to nie zawsze odzwierciedla stanu który można zastać po wycięciu zbędnych rzeczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 May 2015 - 10:29
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Pawel-2005 @ Sun, 17 May 2015 - 17:49) *
A czemu spawanie odpada? bo ja szczerze właśnie o tym myślałem aby wyciąć wszystko z cholerę i zostawić to co mi jest potrzebne. Wiem ,że spawanie generuje naprężenia które mogą pokrzywić korpus w którym są śruby ale jakby to odpowiednio przemyślał to może by się udało. Czy aluminium z którego jest wykonany jest niespawalne???????
Też planuję kupić ten z kompresor i go pociąć aby wyjście było do 1 rury a nie 6 kanałów.
Ma ktoś jakieś fotki które pokazują coś po odcięciu? bo na necie widziałem jakieś przekroje ale to nie zawsze odzwierciedla stanu który można zastać po wycięciu zbędnych rzeczy.


Tolerancje rotor/obudowa i rotor/rotor sa takie,ze nawet kartki papieru nie wcisniesz. W turbo masz miedzy wirnikiem a obudowa np 0.5mm i to jest ok. Tutaj jest jakies 0.01mm.
Przy spawaniu glupiego kolektora ssacego flansza potrafi sie wygiac o 0.5mm (mi zjechala o 2mm!!). Tutaj jak ci sie wygnie cokolwiek o 0.1mm to masz po obudowie kompresora.

Ja obudowe wiercilem, gwintowalem i przyrkecalem blachy, ktore nastepnie spawalem. Pozniej odkrecalem i przykrecalme ponownie. Jak checsz, to pospawaj, napewno byloby to mniej roboty niz rzezbienie dokladek do obudowy, ale licz sie z tym,ze praca pojdzie na marne.
Sam kompresor jest dosc duzy, wiekszy gabarytami niz m62 i wiekszy niz m90,ale ma tez znacznie wieksza wydajnosc.

Przyznam szczerze,ze drugi raz bym sie nie podjal obrabiania tego kompresora. Na samo ciecie obudowy zjechalem z 6-7 tarcz 125mm , pozniej kupe siana za spawanie blach (te przykrecane do kompresora) i planowanie plaszczyzn - razem ~1500zl. Ale jak nudzisz sie wieczorami i masz miesiac ,zeby sie odciac od innych zajec, to jest to wykonalne smile.gif.

M90 z ebaya mozna wytargac za smieszne pieniadze,a odpada problem z dorabianiem tych wszystkich flansz. SAma wydajnosc jest okolo 1200m3/h (tvs ma 1400), wiec nie ma tragedii. Trzeba tylko troche lepsze chlodzenie zapodac.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 20 May 2015 - 12:41
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





http://www.racingforum.pl/Eaton-m90-w-325--t127788.html


No jednak za TVS przemawia sporo zalet. Mniej grzeje powietrze, wyżej się kręci i jest wydajniejszy. M90 to jednak stary wyjec...


Ze spawaniem to oczywiście prawda, wg mnie ma rację. Szkoda, ze nie chcesz się podzielić fotkami bo było by łatwiej coś ocenić i w ogole.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 May 2015 - 13:41
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(deejey! @ Wed, 20 May 2015 - 12:41) *
http://www.racingforum.pl/Eaton-m90-w-325--t127788.html


No jednak za TVS przemawia sporo zalet. Mniej grzeje powietrze, wyżej się kręci i jest wydajniejszy. M90 to jednak stary wyjec...


Ze spawaniem to oczywiście prawda, wg mnie ma rację. Szkoda, ze nie chcesz się podzielić fotkami bo było by łatwiej coś ocenić i w ogole.


Podziele sie fotkami, jak juz wszystko bedzie dograne. Narazie to eksperyment i jeszcze jest duzo pracy,zeby to zaczelo dzialac jak nalezy. Tymbardziej,ze ja to zamontowalem do R4...

Probowalem tez sie dowiedziec, ile kosztuje obudowa do TVS1320 (np harrop, magnusson), zeby przelozyc rotory z zebatkami i przednia plyta. Niestety samych obudow nie chca sprzedac, wiec pozostaje zakup u nich nowki za okolo 2800$ AUD.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Wed, 20 May 2015 - 14:41
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





rozumiem ,że kolega nie chce się chwalić bo jakby nie było ja też zrobiłem pierwsze w PL 1.8t + eaton m62 które w dodatku działa. Może finalnego strojenia jeszcze nie ma ale efektem jest to ,że boost się pojawia już przy 2.5 tys jeżdżąc np na 2 biegu po mieście a nie przy 4.5.

Także porąbane układy mi jakoś nie straszne. A na ten pomysł skusiła mnie bardzo duża dostępność tych kompresorów i ceny. Ogólnie jak kolega może napisać to czy to jest chociaż spawalne/ jakiś kawałek ocięty próbować pospawać i zobaczyć czy da się to łączyć.
Ja nawet nie brałem opcji zaspasywania odciętych boków pod uwagę ponieważ wiadome było ,że to go przekosi. Jedynie myślałem nad dospawaniem czegoś do tego trójkątnego wyjścia. Dodatkowo jakieś uszy mocujące elementów które by mocno odstawały od samego korpusu kompresora. Dlatego odcinanie trzeba bardzo dokładnie przemyśleć aby nie wyciąć za dużo . Jeżeli jakiś element będzie odstawał od rdzenia i do niego coś przyspawam to na pewno nic nie pościąga ale jeśli korpus okaże się nie spawalny to sytuacja się utrudnia.
Poprzedni kompresor etaon m62 spasowałem bez żadnego spawania. Zostało dorobione kustomowe kółko i wyjście z niego na cnc także udało się bez smarkania. Tutaj także bym chciał to mocno ograniczyć ale potrzebna jest wiedza czy się da:)

A za ten projekt jeśli pewien warunek zostanie spełniony to i tak się wezmę , no chyba ,że mi ktoś podsunie inny fajniejszy kompresor który nie będzie kosztował miliona dolarów tongue.gif Chcę iść dalej w temat ponieważ obecny setup rokuje tylko niestety m62 jest za mały jak na moje potrzeby i liczę ,że nie dużym kosztem zmienie go na inny wydajniejszy.
Także jeśli to możliwe to kolega może chociaż częścią wiedzy się podzielić bo pomimo ,że nie zaczynam robić tego teraz myślę już o tym dosyć intensywnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 20 May 2015 - 14:56
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Pawel-2005 @ Wed, 20 May 2015 - 14:41) *
rozumiem ,że kolega nie chce się chwalić bo jakby nie było ja też zrobiłem pierwsze w PL 1.8t + eaton m62 które w dodatku działa. Może finalnego strojenia jeszcze nie ma ale efektem jest to ,że boost się pojawia już przy 2.5 tys jeżdżąc np na 2 biegu po mieście a nie przy 4.5.

Także porąbane układy mi jakoś nie straszne. A na ten pomysł skusiła mnie bardzo duża dostępność tych kompresorów i ceny. Ogólnie jak kolega może napisać to czy to jest chociaż spawalne/ jakiś kawałek ocięty próbować pospawać i zobaczyć czy da się to łączyć.
Ja nawet nie brałem opcji zaspasywania odciętych boków pod uwagę ponieważ wiadome było ,że to go przekosi. Jedynie myślałem nad dospawaniem czegoś do tego trójkątnego wyjścia. Dodatkowo jakieś uszy mocujące elementów które by mocno odstawały od samego korpusu kompresora. Dlatego odcinanie trzeba bardzo dokładnie przemyśleć aby nie wyciąć za dużo . Jeżeli jakiś element będzie odstawał od rdzenia i do niego coś przyspawam to na pewno nic nie pościąga ale jeśli korpus okaże się nie spawalny to sytuacja się utrudnia.
Poprzedni kompresor etaon m62 spasowałem bez żadnego spawania. Zostało dorobione kustomowe kółko i wyjście z niego na cnc także udało się bez smarkania. Tutaj także bym chciał to mocno ograniczyć ale potrzebna jest wiedza czy się da:)

A za ten projekt jeśli pewien warunek zostanie spełniony to i tak się wezmę , no chyba ,że mi ktoś podsunie inny fajniejszy kompresor który nie będzie kosztował miliona dolarów tongue.gif Chcę iść dalej w temat ponieważ obecny setup rokuje tylko niestety m62 jest za mały jak na moje potrzeby i liczę ,że nie dużym kosztem zmienie go na inny wydajniejszy.
Także jeśli to możliwe to kolega może chociaż częścią wiedzy się podzielić bo pomimo ,że nie zaczynam robić tego teraz myślę już o tym dosyć intensywnie smile.gif


Ja nic nie spawalem, po prostu sie tego balem. Wszysztko to bylo wiercenie i gwintowanie. Zrezsta jak zwykle spawalne aluminium przy wierceniu odchodzi dlugim wiorem, to tutaj odchodzi jakimis malymi scinkami.
Nie jestem materialoznawca, ale skoro kolektory sie spawa , glwoice sie spawa to i pewnie obudowe kompresora da rade pospawac.

Fajniejsze ,bo latwiej mocowalne, sa kompresory np z C32 , albo stary M/MP90. To,ze jest mniej wydajny i mocniej grzeje powietrze, to nic. 400 koni nadmucha bez problemu , a czesci zamiennych jest znacznie wiecej.

P.S w jaka moc celujesz? Ten TVS robi po 500 koni, wiec jesli tyle Ci wystarczy, to wypieprz turbo i zamontuj sam kompresor smile.gif.
I drugie pytanie, co znaczy,ze sie boost pojawia przy 2500rpm? masz 1 bara przy 2500rpm , czy dopiero lekkie doladowanie?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:38