Shoutbox 0 nowych PW 


 
Closed TopicStart new topic
> Gdzie się podziały…
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 00:20
Post #1


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





Witam, mam jedno pytanie, czy na forum BMW jest choć jeden szybki samochód nie seryjny? Nie chodzi mi o jakąś M’ke, Hartge czy inną Alpinie. Chodzi mi o samochód gdzie ktoś włoży masę własnego czasu, pracy i sam szukał źródeł informacji aby mieć jedyna niepowtarzalne BMW.
Tak czytam to forum i widzę że większość z szanownych członków jeździ fajnymi samochodami (M5, M3, 325 T itd.) ale snujecie tutaj same teorie. Ja nigdy nie słyszałem o szybkim BMW nie seryjnym… Powody mogą być co najmniej trzy:
- jak się ma 300tyś PLN to lepiej kupić nową M3 niż za jedną czwartą tej ceny zrobić samochód o 40% szybszy
- w Polsce nie ma ludzi którzy mają pojęcie co zrobić aby BMW jeździło
- BMW nie może być szybki (mało prawdopodobny powód)
Tak czy inaczej jestem ciekaw dlaczego żadne BMW w Polsce nie jest szybkie… ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Jul 2004 - 00:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rennen
post Sat, 10 Jul 2004 - 06:56
Post #2


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





To będzie szybkie. Narazie jest tylko mocne, bo dotychczas slicki które miało się poddały

http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=13516


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 10:34
Post #3


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT("rennen":3latjddw)
To będzie szybkie. Narazie jest tylko mocne, bo dotychczas slicki które miało się poddały

http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=13516



Gratuluję, on faktycznie będzie na pewno bardzo szybki. Tylko jeśli można spytać, czemu nie 3.6l 360hp? I w jakiej to budzie się mieści, bo jakoś na zdjęciu tego nie widziałem i nikt o tym nie wspominał. Jeden szybki odnotowany, są jeszcze inne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Sat, 10 Jul 2004 - 11:42
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





CYTAT("Karp":1apgzb2z)
Gratuluję, on faktycznie będzie na pewno bardzo szybki. Tylko jeśli można spytać, czemu nie 3.6l 360hp? I w jakiej to budzie się mieści, bo jakoś na zdjęciu tego nie widziałem i nikt o tym nie wspominał. Jeden szybki odnotowany, są jeszcze inne?


Nie ma czegoś takiego jak 3.6 360HP, to po pierwsze.
Buda to E36.
Innych nie ma, ale może Ty nas zaskoczysz?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 11:50
Post #5


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT
Nie ma czegoś takiego jak 3.6 360HP, to po pierwsze.
Buda to E36.
Innych nie ma, ale może Ty nas zaskoczysz?


Sorry mała pomyłka przy pracy, oczywiście chodziło o 3.8 340hp (92-96) lub 3.6l 319hp (88-92) z M5
Ale 360hp z tegi silnika to łatwa sprawa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Sat, 10 Jul 2004 - 11:56
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Jak łatwa?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:10
Post #7


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Karp... nie wiem w jakiej krainie marzeń żyjesz, ale możesz się obudzić i przyjąć do wiadomości, że z żadnego silnika M power nie ma "łatwo" żadnych dodatkowych koni. Zwykle jest to niełatwo, a jeszcze częściej b.drogo.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:12
Post #8


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT("///M3":27urvr6r)
Jak łatwa?


Dość łatwa, jak w google wpiszesz BMW 360hp to wyświetli Ci wiele stron które opisują co zmodyfikować w M’ce żeby było 360hp. Niektórzy nawet twierdzą że wystarczy włożyć chipa. Jest to oczywiście dla mnie tak jak i dla Ciebie czysta teoria ale… czemu nie, to z jednostki 3.8l mniej niż 100hp/1l a z 3.2l minimalnie ponad stówę z litra.
Chciałbym Ci napisać co zrobić jaki kosztem ale nie mogę bo nie mam takiego silnika i nic nie zapowiada żebym miał. Trzeba szukać w sieci.
Ponad sto koni z litra da się zrobić, patrz M3 CSL (3.2l 360hp)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:17
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Karp daj spokój.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:18
Post #10


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT("rennen":288zldx5)
Karp... nie wiem w jakiej krainie marzeń żyjesz, ale możesz się obudzić i przyjąć do wiadomości, że z żadnego silnika M power nie ma "łatwo" żadnych dodatkowych koni. Zwykle jest to niełatwo, a jeszcze częściej b.drogo.


Może masz rację ale nie będę na ten temat dyskutował bo niema to sensu. Nie jesteś w stanie mi udowodnić że tak jest a ja nie udowodnię tobie że jest inaczej.
To że nas nikt tego nie zrobił u nas to jeszcze nie powód żeby twierdzić że się nie da, albo musi kosztować majątek.
Ja i tak pozostaję przy swoim zdaniu a M’ką i tak nie mam zamiaru się zajmować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:23
Post #11


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Karp":2y0lwxtg)
CYTAT("rennen":2y0lwxtg)
Karp... nie wiem w jakiej krainie marzeń żyjesz, ale możesz się obudzić i przyjąć do wiadomości, że z żadnego silnika M power nie ma "łatwo" żadnych dodatkowych koni. Zwykle jest to niełatwo, a jeszcze częściej b.drogo.


Może masz rację ale nie będę na ten temat dyskutował bo niema to sensu. Nie jesteś w stanie mi udowodnić że tak jest a ja nie udowodnię tobie że jest inaczej.
To że nas nikt tego nie zrobił u nas to jeszcze nie powód żeby twierdzić że się nie da, albo musi kosztować majątek.
Ja i tak pozostaję przy swoim zdaniu a M’ką i tak nie mam zamiaru się zajmować.


Skoro nie masz Mki, nie znasz i nie zamierzasz się zajmować to skąd masz to swoje zdanie? Tak sobie wymyśliłeś, że fajnie będzie jak se napiszesz głupote jakąś? Nie od tego jest forum


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:29
Post #12


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT
Skoro nie masz Mki, nie znasz i nie zamierzasz się zajmować to skąd masz to swoje zdanie? Tak sobie wymyśliłeś, że fajnie będzie jak se napiszesz głupote jakąś? Nie od tego jest forum


Nie mam tez w domu Xserve a to nie znaczy że nie znam jego budowy ani jego możliwości, prawda?


--------------------
Apple. Think different.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:45
Post #13


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Karp":14szc6xh)
CYTAT
Skoro nie masz Mki, nie znasz i nie zamierzasz się zajmować to skąd masz to swoje zdanie? Tak sobie wymyśliłeś, że fajnie będzie jak se napiszesz głupote jakąś? Nie od tego jest forum


Nie mam tez w domu Xserve a to nie znaczy że nie znam jego budowy ani jego możliwości, prawda?


Nie do tego zmierzam. Zapisałeś się na forum i zacząłeś bardzo głośno głosić jakieś swoje teorie, z których dotychczas żadna nie była prawdziwa, wciąż się mylisz i się miotasz. Poczytaj, prześledź, jak nie wiesz to nie udawaj, że wiesz. A nie krzyczysz dużo, a później są silniki 3.6L 360hp w Mkach i Peugeoty 206CC Hdi...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Sat, 10 Jul 2004 - 12:55
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





CYTAT("Karp":1pcnnel2)
CYTAT("///M3":1pcnnel2)
Jak łatwa?


Dość łatwa, jak w google wpiszesz BMW 360hp to wyświetli Ci wiele stron które opisują co zmodyfikować w M’ce żeby było 360hp.


Aha. I stąd Twoje wypowiedzi na temat 360 koni w 3.6?

CYTAT
Ponad sto koni z litra da się zrobić, patrz M3 CSL (3.2l 360hp)


Nie twierdzę że się nie da. M3 CSL to jedno z tańszych rozwiązań jakie wybrałeś...
Czemu w ogóle ma służyć ten temat ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karp
post Sat, 10 Jul 2004 - 13:21
Post #15


User
Dołączył: Fri, 09 July 2004
Skąd: warszawa / zoliborz





CYTAT
A nie krzyczysz dużo, a później są silniki 3.6L 360hp w Mkach i Peugeoty 206CC Hdi...


Pomyłki się zdarzają. A Panie mądry M’ki mają 360HP, np. '94 M5 Touring 3.8 (360hp, 310lb-ft) lub sporo ponad trzysta sześćdziesiąt '88 M5 Turbo 3.9 (475 hp, 455lb-ft)
INFORMACJE O PARAMETRACH ZALEŻĄ TYLKO OD ŻRUDŁA Z JAKIEGO CZERPIE SIĘ WIEDZĘ!

Dyskusja miała na celu sprawdzenie czy poza cywilami które występują na forum ktoś zrobił coś fajnego z BMW, ale udowodniła tylko że najlepszą metodą obrony jest atak.
Z mojej strony koniec, bo to do niczego nie prowadzi


--------------------
Apple. Think different.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sat, 10 Jul 2004 - 13:30
Post #16


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Karp":2tkvmvl4)
Pomyłki się zdarzają


Jasne, że tak, jednakże tobie narazie zdarzyły się tylko pomyłki. A silniki 3.8 mają 340 koni i tak miały przez całą długość produkcji M5 3.8 (także Touring).


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
///M3
post Sat, 10 Jul 2004 - 14:13
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Natolin





Każdy jakimis dostępnymi środkami stara się swoje auto w jakiś sposób ulepszać.

Jeden wizualnie drugi mechanicznie.

Mnie póki co było stac na zrobienie sobie nowego układu wydechowego. Chciałbym zainwestować więcej w swoje auto, jednak tylko w przeróbki N/A. Obecnie jednak fundusze mi nie pozwalają na dalesze modyfikacje

Tobie natomiast polecam poczytanie dokładne forum, przejżenie wątków a co nieco się dowiesz o autach udzielających się tutaj forumowiczów. Jest tutaj kilka osób, które mają coś poddłubane w samochodach, lecz jest ich napewno mniej niż na forum audi na przykład.

Ten wątek moim skromnym zdaniem jest nic nie wnoszący, więc go zamykam.

I nie gniewaj się na nas, że wytknęlismy Ci z rennenem kilka pomyłek

Pozdrawiam


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 18:57