Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 30k, 2012r +, Czy to w ogóle ma sens?
Loobo
post Thu, 20 Sep 2018 - 20:24
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Też już bym wolał to niż Lagunę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 20 Sep 2018 - 20:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Krzyku
post Fri, 21 Sep 2018 - 10:01
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





CYTAT(Damzzii @ Thu, 20 Sep 2018 - 19:42) *
Rozumiem że wymiana silnika w aucie z 250 tys km przebiegu na nowy czy nawet używany z mniejszym przebiegiem to wada obniżająca wartość pojazdu?


No a nie? Grzebane to grzebane. Nigdy nie wiadomo dlaczego, no ale na pewno nie bez powodu. Silnik to można wymienić przy 550kkm. Chociaż tutaj 10k niżej to troche trąci. Nikt nie jest aż tak hojny bez powodu.


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yarbin
post Fri, 21 Sep 2018 - 18:18
Post #23


User
Dołączył: Wed, 25 June 2008





Ten Cruze faktycznie jest ok? Bo jednak będzie kompaktowe kombi, miał być Focus 3 1,6EB albo Astra J 1,4 Turbo a z tego co widzę to "Chevy" technicznie to jej klon, tylko można kupić z nieco mniejszym przebiegiem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Fri, 21 Sep 2018 - 20:24
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Krzyku @ Fri, 21 Sep 2018 - 10:01) *
No a nie? Grzebane to grzebane. Nigdy nie wiadomo dlaczego, no ale na pewno nie bez powodu. Silnik to można wymienić przy 550kkm. Chociaż tutaj 10k niżej to troche trąci. Nikt nie jest aż tak hojny bez powodu.

Przy przebiegu 250 tys. każdy jest grzebany, w większość elementów silnika już ktoś pchał łapki. To już nie czasy że na słupku robiło się 500 tys, jest niewiele współczesnych silników, które bez poważnej ingerencji tyle pokonają.

Wymiana silnika to kapitalna okazja na przejrzenie całości, musisz zmienić rozrząd, olej silnik/skrzynia, filtry, widzisz stan sprzęgła, turbiny, gdzie są wycieki, gdzie są przedmuchy, który wężyk parcieje, można naprawić znane bolączki, wady fabryczne, do wszystkiego jest idealny dostęp.
Mam kolegów, którzy przy wymianie auta szukają z uszkodzonymi motorami i przyciągają żeby im wymienić i całość przejrzeć, zresztą sam czasami kupuje, naprawiam i sprzedaje i jak by mi ktoś powiedział że ogarnięte na tip top auto jest mniej warte od podobnego z silnikiem na dobiciu i masą usterek to raczej byśmy się nie dogadali wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Sun, 23 Sep 2018 - 08:49
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





CYTAT(Damzzii @ Fri, 21 Sep 2018 - 20:24) *
Przy przebiegu 250 tys. każdy jest grzebany, w większość elementów silnika już ktoś pchał łapki. To już nie czasy że na słupku robiło się 500 tys, jest niewiele współczesnych silników, które bez poważnej ingerencji tyle pokonają.

Wymiana silnika to kapitalna okazja na przejrzenie całości, musisz zmienić rozrząd, olej silnik/skrzynia, filtry, widzisz stan sprzęgła, turbiny, gdzie są wycieki, gdzie są przedmuchy, który wężyk parcieje, można naprawić znane bolączki, wady fabryczne, do wszystkiego jest idealny dostęp.
Mam kolegów, którzy przy wymianie auta szukają z uszkodzonymi motorami i przyciągają żeby im wymienić i całość przejrzeć, zresztą sam czasami kupuje, naprawiam i sprzedaje i jak by mi ktoś powiedział że ogarnięte na tip top auto jest mniej warte od podobnego z silnikiem na dobiciu i masą usterek to raczej byśmy się nie dogadali wink.gif


i ja się generalnie z Tobą zgadzam. Stąd po 1 moje "obawy" w 1 poście, o wytrzymałość nowożytnych silników w przebiegiem +- 250kkm, a dwa że jednak to wpływa na cenę i to raczej znacząco (takie są teraz reguły w handlu autami, może i głupie ale są). No nikt mi nie powie, że ta kia jest 10k zł tańsza od średniej, bo sprzedajacy (i to jeszcze jakis dealer, który zazwyczaj dorzuca sporo do sredniej) jest mega filantropem.


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Tue, 25 Sep 2018 - 00:12
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





a takie coś jak orlando? płyta z cruza, silniki też. wiadomo: osiagi w dół, spalanie w góre, ale chyba auto też bez większych fuckupów?


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomqu
post Tue, 25 Sep 2018 - 13:45
Post #27


Rookie
Dołączył: Wed, 16 September 2009
Skąd: Krk





Dla mnie te szewrolety są dziesięć razy większymi dziadkowozami niz Renault które ma niezłe silniki 2.0dci i 2.0TCE które spokojnie spełnią wymagania autora.
Jak nie Ladguna(chociaż w GT jest fajna) to szukaj Megane III w kombi (też ma spory bagażnik).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Loobo
post Tue, 25 Sep 2018 - 21:12
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 September 2005
Skąd: WB





Nieeee no bez przesady smile.gif chyba nie ma nic bardziej dziadkowego/kobiecego niż Laguna/Megane smile.gif
Pomijając kwestię grupy właścicieli tych samochodów, to są tak samo dobrze rozkminione w warsztatach co GM'y. Chyba pod tym wględem jeden wuj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Tue, 25 Sep 2018 - 21:26
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





Zdecydowanie bardziej dziadkowe są Toyoty.
A ten Chevrolet to taki dzisiejszy Lanos/Nubira - dużo dość trwałego i tandetnego auta za dobry pieniądz. Megane lub Laguna w wersji GT, to przy nim "sportowe" samochody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 25 Sep 2018 - 21:29
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Krzyku @ Sun, 23 Sep 2018 - 08:49) *
No nikt mi nie powie, że ta kia jest 10k zł tańsza od średniej, bo sprzedajacy (i to jeszcze jakis dealer, który zazwyczaj dorzuca sporo do sredniej) jest mega filantropem.

Tak jak pisałem, nawet na zdjęciach widać że kolorowy i źle poskładany, to są jego wady i powód zaniżenia ceny. Do tego sprowadzony, a dealerzy w większości bardzo niechętnie przyjmują takie auta, a jeśli już proponują bardzo niskie ceny. Zadzwoń z ciekawości i zapytaj czy mierzyli miernikiem (na pewno mierzyli) i jak "źle" jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tumba
post Tue, 25 Sep 2018 - 23:43
Post #31


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: Rzeszów





Polecam przejechać się Laguną GT/4control - ciężko będzie o lepiej prowadzące się kombi z tego rocznika i w takiej kasie... Naprawdę przyjemny samochód jako dupowóz.


--------------------
306 GTI-6
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:33