Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zgrywanie i wgrywanie map
prnit
post Sat, 08 Jan 2022 - 21:50
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Ja sobie kiedys wgrałem samodzielnie chipa do saaba 95, spędziłem na to długie godziny żeby poczytać fora angielskie, w PL nic sie nie dowiesz bo wszyscy chronią wiedze na której zarabiają, jesli znasz ENG to szukaj, szukaj, szukaj i znajdziesz, ale to są godziny nauki, prób itd. Trzeba w tym siedzieć na codzien albo mieć dużo czasu. Wszystko się da ale wedlug mnie jedz do specjalisty i Ci to ogarnie w godzinie..a to że zapłacisz kilka stówek więcej? tak to działa, za wiedze się płaci.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 08 Jan 2022 - 21:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wladek90
post Sat, 08 Jan 2022 - 22:27
Post #22


Rookie
Dołączył: Thu, 06 January 2022





nie szkoda mi ecu w moich samochodach, więc jeżeli kess nie jest taki zły to chyba pobawię się nim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wladek90
post Sat, 08 Jan 2022 - 22:32
Post #23


Rookie
Dołączył: Thu, 06 January 2022





CYTAT(mate96 @ Fri, 07 Jan 2022 - 20:05) *
Czytałem na specjalistycznych forach, że daVinci rozwija się w obiecującym kierunku.

Czytałem o nim i z tego co wiem to on chyba jedynie usuwa błędy z zegarów, a w ecu dalej wszystko jest tak jak było co nie ma sensu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 08 Jan 2022 - 23:28
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Mis @ Fri, 07 Jan 2022 - 11:39) *
Naprawdę myślisz, że ludzie robiący 3xdpf dziennie każdą solucję klikają w OLS po kolei spędzając czasem 2h na jeden plik?

Ci porządni nie używają do tego programów typu ecusafe wink.gif Robiąc cały czas te same sterowniki wiedzą gdzie i czego szukać, i mają damosy... Wątpię w to, że dobry tuner puści klienta z wywaloną połową tablicy dtc. A problemy zaczynają się przy mniej popularnych samochodach, a raczej sterownikach.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sun, 09 Jan 2022 - 02:11
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(prnit @ Sat, 08 Jan 2022 - 21:50) *
Ja sobie kiedys wgrałem samodzielnie chipa do saaba 95, spędziłem na to długie godziny żeby poczytać fora angielskie, w PL nic sie nie dowiesz bo wszyscy chronią wiedze na której zarabiają, jesli znasz ENG to szukaj, szukaj, szukaj i znajdziesz, ale to są godziny nauki, prób itd. Trzeba w tym siedzieć na codzien albo mieć dużo czasu. Wszystko się da ale wedlug mnie jedz do specjalisty i Ci to ogarnie w godzinie..a to że zapłacisz kilka stówek więcej? tak to działa, za wiedze się płaci.

"Było. Nie da się, oddaj do serwisu, musisz! Zasilacz z czarnej listy. Zamykam temat." Ehh, wspomnienie elektrody.
Szukanie jakichś informacji w naszym języku. Gdzie staję się tajemnicą jak wykonać hard reset na jakimś tablecie czy innym badziewiu. Nie ma sensu.

Rozumiem jakby ktoś pytał o zmianę konfiguracji jednostkowych maszyn do seryjnej produkcji, ale nie do tabletu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sun, 09 Jan 2022 - 02:35
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@innyLogin
Jak w innym temacie pytasz o grzyba pod turbo to Cię moralizują o hamulcach biggrin.gif
W temacie to zależy od podejścia wiedzy i czasu. Najpierw szukaj gotowców, jak tego brak to otworzyć sterownik sprawdzić jaki układ tam siedzi i zacząć od zgrania binarki. Dalej to wg mnie z górki wink.gif no chyba że wóz 2015+ to zaczynają się schody z sumami kontrolnymi bootloaderami, szyfrowaniem itp


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sun, 09 Jan 2022 - 02:58
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Tak, pisałem tam o hamulcach. Booo nie chcę spotkać i moi bliscy p**ebów na drodze. Ostatecznie chyba zrozumiałem intencje autora tamtego tematu. Soft turbo, uturbić po prostu by uturbić (ale jakoś tak nie wyszło to od początku; oczywistee). Aczkolwiek w zwykłych rowerach chłop zrównał v-brake z tarczowymi. Dwa całkiem różne systemy... a znam kogoś kto był/trochę się bawił pół-profesjonalnie w zjazd/downhill. No i bez 203mm po co tracić czas.
Jakiś czas temu oglądałem na yt chłopaków z podkarpacia którzy bawią się w takie rzeczy. Tzn. uturbić by uturbić. Mają zajawkę. Tam autor tego (innego) tematu w komentarzach znajdzie dziesiątki inspiracji. Z modyfikacją map też sobie radzą z tego co widać po filmikach. Chyba?

Może jestem dziwny ale jednak wolę auta które lepiej hamują niż przyśpieszają. Choć wiadomo o głupotach które robi się za kółkiem nie wspominać.

Aczkolwiek jak do tej pory nikt nie przedstawił żadnych konkretów. W sprawie modyfikacji map. Ty za to wiele pomogłeś.
Lubisz amcary może napiszesz jak to amerykańce nie skręcają i nie hamują; no i nie nadają się na autostrady? Albo po prostu: "nie". Bo tak nie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 09 Jan 2022 - 10:59
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Rezor @ Sun, 09 Jan 2022 - 02:35) *
no chyba że wóz 2015+ to zaczynają się schody z sumami kontrolnymi bootloaderami, szyfrowaniem itp

Sumy kontrolne pojawiły się daaaaaaaaaawno temu, a numery typu tuning protection itd są do ściągnięcia większością ciut lepszych sprzętów... I były kilka lat przed 2015 rokiem. Natomiast chińczycy nie są w stanie skopiować lepszych sprzętów, bo nie są w stanie przeskoczyć zabezpieczeń - jeśli sprzęt nie zadziała bez połączenia z internetem i weryfikacji to nic nie zrobią po prostu... Wyżej dupy nie podskoczysz.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damianz
post Sun, 09 Jan 2022 - 11:28
Post #29


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 December 2017





to ja zadam jedno pytanie do tego tematu, jaki sprzęt zakupić dla "amatora" do robienia auta 2008+, np. edc17, chodzi mi o jeden dobry uniwersalny. Autotuner?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Sun, 09 Jan 2022 - 11:57
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(InnyLogin @ Sun, 09 Jan 2022 - 02:58) *
Tak, pisałem tam o hamulcach. Booo nie chcę spotkać i moi bliscy p**ebów na drodze. Ostatecznie chyba zrozumiałem intencje autora tamtego tematu. Soft turbo, uturbić po prostu by uturbić (ale jakoś tak nie wyszło to od początku; oczywistee). Aczkolwiek w zwykłych rowerach chłop zrównał v-brake z tarczowymi. Dwa całkiem różne systemy... a znam kogoś kto był/trochę się bawił pół-profesjonalnie w zjazd/downhill. No i bez 203mm po co tracić czas.
Jakiś czas temu oglądałem na yt chłopaków z podkarpacia którzy bawią się w takie rzeczy. Tzn. uturbić by uturbić. Mają zajawkę. Tam autor tego (innego) tematu w komentarzach znajdzie dziesiątki inspiracji. Z modyfikacją map też sobie radzą z tego co widać po filmikach. Chyba?

Może jestem dziwny ale jednak wolę auta które lepiej hamują niż przyśpieszają. Choć wiadomo o głupotach które robi się za kółkiem nie wspominać.

Aczkolwiek jak do tej pory nikt nie przedstawił żadnych konkretów. W sprawie modyfikacji map. Ty za to wiele pomogłeś.
Lubisz amcary może napiszesz jak to amerykańce nie skręcają i nie hamują; no i nie nadają się na autostrady? Albo po prostu: "nie". Bo tak nie jest.


Do downhillu i ogólnie enduro na rowerze v-brake się nie nadaje, ale nie dlatego że za słabo hamuje wink.gif Chodzi tutaj o to że przy tarczy, zabrudzenia, syf i woda z pod kół nie wpływa znacząco na siłę hamowania. A przy V brake brudna obręcz znacząco wpływa na hamowanie. Druga sprawa to przy ostrej jeździe na v-brake w brudzie może dojść to przetarcia i osłabienia obręczy. Mam w jednym rowerze hydrauliczny v-brake, nie jedna tarcza by chciała tak hamować wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maj0nez
post Sun, 09 Jan 2022 - 12:26
Post #31


User
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: LOP





CYTAT(damianz @ Sun, 09 Jan 2022 - 11:28) *
to ja zadam jedno pytanie do tego tematu, jaki sprzęt zakupić dla "amatora" do robienia auta 2008+, np. edc17, chodzi mi o jeden dobry uniwersalny. Autotuner?

Tak autotuner ogarnia bardzo dużo aut. Ja bym do tego dobrał jeszcze flexa i komplet piękny.


--------------------
1.8T + DQ250
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Sun, 09 Jan 2022 - 19:42
Post #32


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Ktoś pisał, że jak złamie nogę to idzie do lekarza. Tak dla przypomnienia by zostać lekarzem, a jeszcze chirurgiem potrzeba lata studiów, lata praktyki i specjalizacji. Po drodze egzaminy. Porównanie tego do wyłączania jakiś funkcji w średnio trudnym sofcie jest niedorzeczne. Z resztą w książkach można tę wiedzę teoretycznie przyswoić. Uzyskać.
Tu się powinno postawić pytanie: od czego jestem forum z założenia racingowo-tuningowe? Od radzenia by iść do tunera, od pisania że takie rzeczy to tylko za pieniądze czy od pomocy? Nie trzeba być profesorem wyłączania depefow żeby wpaść na pomysł zrobienia tego za 1000 od auta u kogoś. Polska to jednak styl życia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Thu, 13 Jan 2022 - 02:43
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(The Driver @ Sun, 09 Jan 2022 - 11:57) *
Do downhillu i ogólnie enduro na rowerze v-brake się nie nadaje, ale nie dlatego że za słabo hamuje wink.gif Chodzi tutaj o to że przy tarczy, zabrudzenia, syf i woda z pod kół nie wpływa znacząco na siłę hamowania. A przy V brake brudna obręcz znacząco wpływa na hamowanie. Druga sprawa to przy ostrej jeździe na v-brake w brudzie może dojść to przetarcia i osłabienia obręczy. Mam w jednym rowerze hydrauliczny v-brake, nie jedna tarcza by chciała tak hamować wink.gif

OMG, jesteś znaFcom. Nigdy nie było hydraulicznych v-braków. wink.gif Tak misiu, wink.gif Magury serii HS to nie są i nigdy nie były v-brake. wink.gif Już od lat 90 były stosowane hamulce tarczowe w głupich rowerach choć i tak późno, bo tyle lat od IIWS czyli czasu wzrostu ich popularności.
Kup sobie jakieś normalne hydrauliczne hamulce tarczowe i się zdziwisz. Trochę się w to bawiłem i gadasz głupoty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Thu, 13 Jan 2022 - 20:39
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





CYTAT(The Driver @ Sun, 09 Jan 2022 - 11:57) *
Mam w jednym rowerze hydrauliczny v-brake, nie jedna tarcza by chciała tak hamować wink.gif


Nic tylko pozazdrościć temu Twojemu "v-brake" biggrin.gif szczególnie sztywności wink.gif używałeś tego hamulca gdzieś poza miastem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 15 Jan 2022 - 07:05
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



- "Chcę zrobić sobie chiptuning żeby mieć więcej mocy"
- "A hamulce zrobiłeś ?" laugh.gif
Kwintesencja tego forum...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Sat, 15 Jan 2022 - 13:26
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Albo:
- Szukam kabla/programu do edycji programu w ecm, polecicie coś?
- Nie, ale v-brake nawet metrowej średnich będą słabsze od tarczowych 160mm.
biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sun, 16 Jan 2022 - 00:46
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





No dokładnie jak tu żyć. Ale stary, komediowy wtorek jest twój zgarnąłeś mój uśmiech - serio. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:56