Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> tuning, a rejestracja
Grizzli
post Mon, 22 Feb 2016 - 22:24
Post #41


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





No to nieźle, takiego agenta nie widziałem jeszcze, widziałem kilku którzy jeżdżą na stację, żeby nie było , że dowód podbity, a wozu jak na taśmie z kamery nie było, tak niema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 22 Feb 2016 - 22:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
maaaad
post Mon, 22 Feb 2016 - 22:35
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(Tommo @ Mon, 22 Feb 2016 - 16:47) *
Jeżeli była taka wersja homologacyjna 3,2 to możesz jeździć spokojnie.

Ciekawy wniosek - mocniejsze wersje zazwyczaj miały inne hamulce, inne zawieszenie niż słabsze i w takim zestawieniu były homologowane. Czy wymiana samego silnika nie ma tu wpływu na homologację? wink.gif Jeśli nie, to przeczy to trochę celowi homologacji.

CYTAT(Tommo @ Mon, 22 Feb 2016 - 13:18) *
Jest przepis który mówi, że dopuszczalna różnica mocy silnika względem homologacji nie może przekraczać 5% nominalnej wartości.
W przypadku przekroczenia tej wartości, pojazd traci homologację, czyli nie powinien poruszać się po drogach publicznych.

Są jednak przypadki, że dany pojazd jest homologowany w różnych wersjach mocy. W tym przypadku, jeśli właściciel w uprawnionym podmiocie gosp. dokona zmiany konstrukcyjnej, która jest zgodna z inną wersją homologacyjną tego pojazdu i przejdzie pozytywnie dodatkowe badanie techniczne, to jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.

Możesz podać, jaki to przepis z tym 5%?

Z tą zmianą u uprawnionego podmiotu gospodarczego to pewnie chodzi Ci o art. 66 ust. 4 pkt 6 ustawy prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym:
CYTAT
Zabrania się dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:
a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,
cool.gif pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Tyle że w tym przepisie wyraźnie jest zabronione dokonywanie zmian konstrukcyjnych zmieniających RODZAJ pojazdu. Wstawienie większego silnika nie zmienia rodzaju pojazdu - w dalszym ciągu jest to samochód osobowy czy też ciężarowy.

PS. Kary grożą za wprowadzanie niehomologowanej części czy pojazdu do obrotu i podmiot, który to robi, ma na swój koszt wycofać produkt z obrotu. Natomiast posiadacz takiego przedmiotu MA PRAWO (nie obowiązek) żądać odkupienia niehomologowanej części.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Mon, 22 Feb 2016 - 23:01
Post #43


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Widzę, że kolega maaaad fachowo, z kodeksem w grabie podchodzi do tematu. smile.gif Takich ludzi naprawdę szanuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Mon, 22 Feb 2016 - 23:33
Post #44


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





Ja zrobiłem taki myk. Pojechałem zrobiłem rozszerzony przegląd, 2 miejsca, zmieniona pojemność silnika, waga, moc mam w dowdzie 350KW. Policja mnie puściła mimo tego że chcieli mi za coś dowód zabrać. Aha, bez znajomości.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Mon, 22 Feb 2016 - 23:39
Post #45


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





xxMAXIMxx fajne to Volvo, ale czy 470 koni to nie przesada przy czymś tak leciwym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vantage
post Tue, 23 Feb 2016 - 00:56
Post #46


Rookie
Dołączył: Sun, 01 February 2015





Bardzo fajnie, że dałeś foto dokumentu, dzięki. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Tue, 23 Feb 2016 - 07:18
Post #47


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





xxMAXIMxx - powiedz jak z ubezpieczeniem wozu po tych zmianach? nie jest tak że od razu wzrost o xxx %?.

Planuje też tak z moją Turboskodą zrobić ale obawiam się "schodów" od strony ubezpieczalni




--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Tue, 23 Feb 2016 - 08:18
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Widzę, że temat ciekawy i mnie też dotyczy, bo silnikowo już się trochę rozjaśniło a co z przeróbkami karoserii? A dokładniej przeróbka auta z 4 drzwiowego na 2 drzwiowe? Przy czym nigdy nie było wersji 2 drzwiowej fabrycznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Tue, 23 Feb 2016 - 08:33
Post #49


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Diagnosta z mojej miejscowości mówił, że dopuki nie dodasz niebespiecznych elementów wystających,
Albo czegoś co ewidentnie może odpasć, to jest ok, karoseria dalej przecierz ma czworo drzi, tylko, że jedna para jest zaspawana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:03
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





CYTAT(xxMAXIMxx @ Mon, 22 Feb 2016 - 23:33) *
Ja zrobiłem taki myk. Pojechałem zrobiłem rozszerzony przegląd, 2 miejsca, zmieniona pojemność silnika, waga, moc mam w dowdzie 350KW. Policja mnie puściła mimo tego że chcieli mi za coś dowód zabrać. Aha, bez znajomości.


Serio ten wóz przeszedł przegląd?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:07
Post #51


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Przeszedł rozszerzony.
Zwykłego - z tego co widziałem - nawet za +50 zł by nie przeszedł...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:22
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Rozszerzony o 100 złotych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:23
Post #53


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Myślisz, że za sto się ktoś pod to podłożył? Ja takich nie znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:33
Post #54


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Zwykly przegląd rozszerzony, żeby zmienić dane w dowodzie, cos takiego to normalka, calkowicie zgodne z literą prawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 23 Feb 2016 - 09:42
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(maaaad @ Mon, 22 Feb 2016 - 22:35) *
Ciekawy wniosek - mocniejsze wersje zazwyczaj miały inne hamulce, inne zawieszenie niż słabsze i w takim zestawieniu były homologowane. Czy wymiana samego silnika nie ma tu wpływu na homologację? wink.gif Jeśli nie, to przeczy to trochę celowi homologacji.


Zmiana konstrukcyjna pojazdu zawsze wiąże się z odstępstwem od homologacji. Inaczej dodatkowy przegląd nie byłby wymagany.

CYTAT(maaaad @ Mon, 22 Feb 2016 - 22:35) *
Możesz podać, jaki to przepis z tym 5%?.


Art. 70 Ustawy o Prawie o ruchu drogowym. Jest sporo do poczytania.
Tę informację otrzymałem od importera marki Subaru, który to wyraził w rozmowie o ewentualnej sprzedaży samochodów ze zmienionym programem ECU, poprawiającym osiągi silnika. Nie mógł tego zrobić odwołując się do przepisów homologacyjnych.

CYTAT(maaaad @ Mon, 22 Feb 2016 - 22:35) *
Z tą zmianą u uprawnionego podmiotu gospodarczego to pewnie chodzi Ci o art. 66 ust. 4 pkt 6 ustawy prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym:

Tyle że w tym przepisie wyraźnie jest zabronione dokonywanie zmian konstrukcyjnych zmieniających RODZAJ pojazdu. Wstawienie większego silnika nie zmienia rodzaju pojazdu - w dalszym ciągu jest to samochód osobowy czy też ciężarowy.


Zanim zacytujesz jakiś przepis, dobrze by było, żebyś go wcześniej zrozumiał. Przepis mówi wyraźnie , że można dokonywać zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu. Większość jeżdżących w Polsce mikrobusów to przerobione dostawczaki blaszaki. Warunek i o tym przepis mówi, żeby zmian dokonywał uprawniony podmiot gospodarczy.

CYTAT(xxMAXIMxx @ Mon, 22 Feb 2016 - 23:33) *
Ja zrobiłem taki myk. Pojechałem zrobiłem rozszerzony przegląd, 2 miejsca, zmieniona pojemność silnika, waga, moc mam w dowdzie 350KW. Policja mnie puściła mimo tego że chcieli mi za coś dowód zabrać. Aha, bez znajomości.



Heh. Odważny ten diagnosta.
Nie dość, że samochód nie spełnia warunków technicznych zgodnych z ustawą, to je jeszcze umieścił na fotkach do wglądu jako dowód smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Tue, 23 Feb 2016 - 10:03
Post #56


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





Co do ubezpieczenia, wręcz dostałem dodatkową zniżkę smile.gif Spadła mi pojemność z 2316 na 1996 (coś koło tego) i mam niższe widełki. Auto też zważyli na miejscu, zapłaciłem 170zł bo chyba tyle kosztuje rozszerzony.

pozdro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grizzli
post Tue, 23 Feb 2016 - 12:20
Post #57


User
Dołączył: Wed, 17 February 2016





Dobrze mówię, że dolot może być dowolnie modyfikowany?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 23 Feb 2016 - 13:42
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Pisalem do pimotu w sprawie zmiany np polozenia maglownicy i homologacji. Oni robia homologacje tylko nowych , niezarejestrowanych samochodow. Jak dokonuje sie zmian w samochodzie zarejestrowanym, tovstacja diagnostyczna i dopuszczenie przez diagnoste. To info z dzis.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Tue, 23 Feb 2016 - 14:36
Post #59


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





Czyli generalnie zgodnie z prawem można na tym jeździć po przeglądzie rozszerzonym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luki-TDI
post Tue, 23 Feb 2016 - 15:16
Post #60


Frequent User
Dołączył: Sat, 04 December 2004
Skąd: Stary Sącz/Kraków





Już kilka swapów wykonaliśmy z adnotacją w dowodzie o danej pojemności i mocy
Do tego diagnosta obliczył sobie czy do danej mocy mamy wystarczające hamulce - nie byłem przy tym więc nie powiem co i jak.
Zmiany w dowodzie na podstawie rozszerzonego badania, chyba 150zł za to płacilismy.


--------------------
Modyfikacje mechaniczne i elektroniczne silników spalinowych, Hamownia Rototest 4x4, ECUTEK
W ofercie posiadamy układy wydechowe MG Motorsport, układy zawieszeń i hamulców.
Stary Sącz ul. Węgierska 12e kom. 793-599-009
Ostrowiec Świętokrzyski ul. Wiosenna 12 kom.606-659-392
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 19:07