Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Astra J A16LET nie robi mocy
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 10:39
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na tym forum a moim samochodem jest Opel Astra J z silnikiem A16LET. Na wstępie parę słów o aucie, przebieg 128 tys, w moim posiadaniu od roku, wcześniej w Niemczech. Od czasów zakupu wymieniłem następujące rzeczy:
- zaworki turbiny n75,
- wastegate,
- nowe żeliwo i regeneracja turbiny,
- nowa ori pokrywa zaworów z odma,
- nowa cewka
- nowe świece oryginalne ngk ze zmniejszona przerwa do 0.7mm,
- nowe przewody podciśnienia
- wywalona druga sonda z ECU,
- czyszczenie przepływomierza i przepustnicy
- sprawdzona kompresja 10 bar na każdym cylindrze
- sprawdzone ciśnienie paliwa
- sprawdzona szczelność dolotu
- sprawdzone podciśnienia, aktuator
- wymieniony czujnik temp wody
- nowy intercooler 550x180x65 na oryginalnych przewodach
- wtryski 395cc Bosch
- zmieniony wydech na downpipe 3" przechodzący na 2.4" na resztę wydechu, pucha po drugim kacie(pusta na przeglądy), potem zaczyna się 2.5" z tłumikiem środkowym przelotowym i końcowy wygląda na komorowy, zresztą z Niemiec z ich homologacja.

Auto kompletnie nie ma żadnych problemów z jazdą, brak przerywań, pobór oleju może 200ml na 2000km(samochód jezdzony weekendowo, krótkie dystanse, max do 20km, czasami ostro traktowany).

Auto było u różnych tunerów, robione dużo programów. U ostatniego wgrana seria, wystrojone wtryski, auto sprawdzone, logi ok. Aktualnie zadane doładowanie 1.4 bar, auto trzyma, przy odcince pokazuje 1.15 bar. Cofek zapłonu zero, stuków nie wykrywa. Temp w dolocie jest ok, dv sprawdzona nie upuszcza, no wydawałoby się że jest idealnie, a no nie jest. Auto nie chce robić mocy, po prostu słabnie góra, nie wiem czego to może być kwestia, wydech chyba restrykcja tutaj nie jest? Może jest gdzieś 1-2 zwężki ale to wpływu raczej nie ma. Nie wiem gdzie szukać problemu, logi robione, analizowane przez różnych tunerów, żaden nie widzi problemu. Twierdzą że to małe turbo i więcej nie uda sie zrobić mocy. Czy z tego silnika nie da się wyciągnąć więcej? Znam te silniki zrobione na 215KM, a mój jednak nie może wyciągnąć więcej niż 200. Inna sprawa jest, czym wyższa temperatura na dworze a ja mocniej cisnę to komputer potrafi zbić doładowanie do 1 bar, potem 5 min jadę spokojnie moc wraca i doładowanie, potem jak znowu się zagrzeje to znowu zbija i tak w kółko, nie wiem, me 7.6.3 ma jakiś limiter? Co o tym myślicie?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Dec 2021 - 10:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
The Driver
post Mon, 13 Dec 2021 - 11:09
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Życie powoli uczy że regenerowane sprężarki nie robią góry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 11:20
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





CYTAT(The Driver @ Mon, 13 Dec 2021 - 11:09) *
Życie powoli uczy że regenerowane sprężarki nie robią góry.


Hmm, a myślałem że skoro według logów trzyma doładowanie do konca to turbo jest ok? Czyli jedyna opcja, hybryda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 13 Dec 2021 - 11:47
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wastegate może być źle ustawiony.
Jesteś pewny, że masz Bosch ME7.6.4, a nie Delco E83 sterownik? smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 11:53
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





Wastegate otwiera się przy 0.6 bar lub 0.55 bar. Co do ECU tak mi się wydaje, wiem że nie mam ori jest podmieniony bo kiedyś coś się wydarzyło, ale co tego nie wiem. Tak przynajmniej mi się wydaje, być może się pomyliłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 12:18
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





Tylko sugestia taka, że powyższy wykres był robiony gdy auto miało wypadanie zapłonu. Dziwny zbieg okoliczności doprowadził do tego, że auto było świeżo po korekcie mapy ze zwiększonym boostem(wgrywana przy mnie na miejscu) i zanim wykonaliśmy pomiar raz ja przerwało i kilkaset metrów dalej mierzyliśmy moc, więc nie wiem czy to też nie wpłynęło na wynik, w końcu auto zalewa? Na następny dzień zmniejszyłem przerwę na świecach właśnie do 0.7mm i szarpanie ustało. Auto jeździ bardzo dobrze, czuć strzał od 3 tys tak do 5, a potem że auto już trochę słabiej ciągnie, ale tragedii nie ma. Generalnie to pomiar też z hamowni drogowej, na 3 biegu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Mon, 13 Dec 2021 - 12:19
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





To w końcu trzyma do końca 1.4 bara czy jednak spada do 1.15 przy odcince ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 12:42
Post #8


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





1.4 bar w peaku jest, potem trochę spada do 1.15-1.2 bar przy odcince, ale generalnie jak na tak małe turbo trzyma dosyć dobrze boost. Turbo to w końcu k03 więc góry trzymać raczej nie będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Astin
post Mon, 13 Dec 2021 - 12:58
Post #9


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Lublin





http://www.racingforum.pl/Doadowanie-jest-...ak-t153878.html w tym temacie już Ci pisali, że to turbo po prostu kiśnie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Mon, 13 Dec 2021 - 13:04
Post #10


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





Czyli pozostaje hybryda i ewentualne zakuwanie tego silnika. A już najlepiej pogodzenie się z tym faktem i zbieranie na coś mocniejszego, dziękuję za odpowiedzi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astralet
post Fri, 07 Jan 2022 - 13:00
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 13 December 2021





Dobra panowie, chyba mamy przyczynę słabej góry. Patrzcie na te rury do IC, czy to może być przyczyną? Słabe flow ratio, a boost wysoki?

https://vimeo.com/663320509
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 07 Jan 2022 - 13:27
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wątpliwe.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 15 Jan 2022 - 07:06
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



chcesz wiedzieć czy rury albo IC coś ograniczają co zmierz ciśnienie przed i za i będziesz wiedział ile tam tracisz.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 09:09