Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Grzebanie w garażu podziemnym
rwtnt
post Thu, 25 Mar 2021 - 13:25
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





CYTAT(KRT @ Thu, 25 Mar 2021 - 12:58) *
To jest właśnie ta mentalność. Qpe też pewnie robi pod balkonami. Najgorsi są tacy którzy cię podpierd..ą bo oni tak naprawdę też by chcieli ale nie potrafią i muszą bulić za serwisy i ich piecze. Niech zarządca udostępni ci regulamin i jeśli niema tam nic w temacie to niech ochroniarz z biedronki wypiera...a bo go odholujesz laugh.gif. Jeśli nie robisz syfu i nie walisz młotem aż uszczelki w drzwiach mieszkańców wypadają to w czym problem. Ja przerabiałem różne tematy i ostatecznie poszedłem z sąsiadami na ostrą wojnę. Teraz wszyscy mówią mi dzień dobry biggrin.gif


Mam własny dom z garażem wink.gif nie muszę się jak kura w klatce męczyć z sąsiadami + do tego jeszcze mieszkanie w budynku z ogrodem... więc problemy parkingów podziemnych i wspólnot są mi obce. Wynajmowałem koło 3 lat mieszkanie w apartamentowcu i nie dziękuję postoję. Dla mnie to możesz sobie tam dłubać swoje wynalazki i nawet remont silnika robić... W Polsce jak w lesie jak to mawiał testoviron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 25 Mar 2021 - 13:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kirpek
post Thu, 25 Mar 2021 - 13:40
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Zastanawia mnie bóldupizm somsiadów. Podobna sytuacja u mnie na garazowisku byla, bo garaż jest do garazowania a nie mechanikowania...
A potem jeden z z bólem dupy chciał zebym mu podmechanikowal bo hamulec nie odpuszcza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 25 Mar 2021 - 15:31
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Tytuł do miejsca postojowego w garażu podziemnym może mieć różny status prawny. Ale ogólnie, jeśli nie zakłócasz porządku i spokoju to możesz zlewać taki ból dupy, a gdy ochroniarz będzie szurał - poproś go grzecznie o pokazanie przepisu (regulamin, ustawa), z którego wynika, że takie drobne grzebanie przy aucie jest zabronione. Jeśli nie pokaże albo pokaże jakieś kocopoły - ignoruj.
Tak jak wspominałem, różny może być status prawny takiego miejsca postojowego i nie wiem, jak jest u Ciebie, ale jeśli jest on przedmiotem współwłasności w odrębnej nieruchomości wspólnej (całym garażu), to zgodnie z art. 206 Kodeksu cywilnego, każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli. Jeśli nie robisz syfu, nie wyrządzasz nikomu żadnych szkód - nikt nie ma prawa się do Ciebie dopieprzać.
Jeżeli jest to część wspólna nieruchomości, w której wydzielone zostały lokale - zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o własności lokali, właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem. Oczywiście ktoś może się dopieprzyć, że "miejsce postojowe" to miejsce do postoju samochodu, a nie serwisu, ale tak jak wyżej wspomniałem - jeśli nikomu szkody nie robisz, nie powinien nikt się dopieprzać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 25 Mar 2021 - 15:38
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(maaaad @ Thu, 25 Mar 2021 - 15:31) *
Tytuł do miejsca postojowego w garażu podziemnym może mieć różny status prawny. Ale ogólnie, jeśli nie zakłócasz porządku i spokoju to możesz zlewać taki ból dupy, a gdy ochroniarz będzie szurał - poproś go grzecznie o pokazanie przepisu (regulamin, ustawa), z którego wynika, że takie drobne grzebanie przy aucie jest zabronione.
Tak jak wspominałem, różny może być status prawny takiego miejsca postojowego i nie wiem, jak jest u Ciebie, ale jeśli jest on przedmiotem współwłasności w odrębnej nieruchomości wspólnej (całym garażu), to zgodnie z art. 206 Kodeksu cywilnego, każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli. Jeśli nie robisz syfu, nie wyrządzasz nikomu żadnych szkód - nikt nie ma prawa się do Ciebie dopieprzać.
Jeżeli jest to część wspólna nieruchomości, w której wydzielone zostały lokale - zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o własności lokali, właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem. Oczywiście ktoś może się dopieprzyć, że "miejsce postojowe" to miejsce do postoju samochodu, a nie serwisu, ale tak jak wyżej wspomniałem - jeśli nikomu szkody nie robisz, nie powinien nikt się dopieprzać.

Wroce do domu i sprawdze dokładnie co mam w akcie notarialnym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Mar 2021 - 15:46
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(maaaad @ Thu, 25 Mar 2021 - 16:31) *
Tytuł do miejsca postojowego w garażu podziemnym może mieć różny status prawny. Ale ogólnie, jeśli nie zakłócasz porządku i spokoju to możesz zlewać taki ból dupy, a gdy ochroniarz będzie szurał - poproś go grzecznie o pokazanie przepisu (regulamin, ustawa), z którego wynika, że takie drobne grzebanie przy aucie jest zabronione. Jeśli nie pokaże albo pokaże jakieś kocopoły - ignoruj.
dokładnie - jak się ochroniarz przyczepia, to niech uzasadni, dlaczego. Tylko konkretnie, a nie 'bo sąsiadowi przeszkadza'.

A ochroniarz jest od tego, żebyś nie musiał kluczy po wymianie świec chować do bagażnika, a nie, żeby zwracać uwagę porządnemu obywatelowi, który zapragnął zadbać o swój pojazd biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 25 Mar 2021 - 16:46
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Tzw. Gospodarz domu, vel. cieć biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 25 Mar 2021 - 16:55
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Na nowych osiedlach ochroniarz pełni rolę przekaźnika dla ludzi którzy sami się wstydzą podejść i zwrócić uwagę że coś im nie pasuje. Łatwiej podnieść telefon i nasłać ochroniarza, pozostać anonimowym i przerzucić problem na kogoś innego.

Pogadaj z nim jak z człowiekiem, pamiętaj że on z drugiej strony ma jakiegoś (prawdopodobnie) buca, który mu dyktuje w słuchawkę że ma pójść i Ci zwrócić uwagę, bo przecież płacę i wymagam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 25 Mar 2021 - 17:04
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Aval @ Thu, 25 Mar 2021 - 16:55) *
Na nowych osiedlach ochroniarz pełni rolę przekaźnika dla ludzi którzy sami się wstydzą podejść i zwrócić uwagę że coś im nie pasuje. Łatwiej podnieść telefon i nasłać ochroniarza, pozostać anonimowym i przerzucić problem na kogoś innego.

Pogadaj z nim jak z człowiekiem, pamiętaj że on z drugiej strony ma jakiegoś (prawdopodobnie) buca, który mu dyktuje w słuchawkę że ma pójść i Ci zwrócić uwagę, bo przecież płacę i wymagam.

Jest tak jak piszesz, dlatego warto iść do administracji (lub zarządu) i pogadać jak człowiek. Można zaproponować rozmowę z maruderem ,żeby przedstawił argumenty , albo niech przestanie marudzić.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 25 Mar 2021 - 17:04
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(Aval @ Thu, 25 Mar 2021 - 16:55) *
Pogadaj z nim jak z człowiekiem, pamiętaj że on z drugiej strony ma jakiegoś (prawdopodobnie) buca, który mu dyktuje w słuchawkę że ma pójść i Ci zwrócić uwagę, bo przecież płacę i wymagam.

Dokładnie, na zasadzie "porozmawiam sobie z pana przełożonym".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 25 Mar 2021 - 18:05
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Co do nowego budownictwa dopisze jeszcze cyrk z ochroną u koleżanki ze szczecina. Osiedle zamkniete, styrzone, do bramy z buta ma gdzieś 10 min pieszo. W czym problem? Ochrona nie wpuszcza taksówek i deszc nie deszcz z buta do bramy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 25 Mar 2021 - 18:25
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kirpek @ Thu, 25 Mar 2021 - 18:05) *
Co do nowego budownictwa dopisze jeszcze cyrk z ochroną u koleżanki ze szczecina. Osiedle zamkniete, styrzone, do bramy z buta ma gdzieś 10 min pieszo. W czym problem? Ochrona nie wpuszcza taksówek i deszc nie deszcz z buta do bramy.

To są uroki tych super strzeżonych osiedli, gdzie na ulotce wygląda wszystko fajnie, a jak zaczynasz mieszkać, to się okazuje, że dopłaciłeś za więzienie smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 25 Mar 2021 - 19:22
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Jak masz miejsce parkingowe i na to akt notarialny, to ten kawalek nalezy do Ciebie. Mozesz sobie tam majsterkowac do woli. Maaaad ogolnie wyjasnil temat.

Nie maja podstaw zeby nalozyc jakakolwiek kare. To tak jakbys sobie tam po prostu stał i sie opieral o woz.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 25 Mar 2021 - 19:34
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





W akcie niestety mam kupiony lokal niemieszkalny do współposiadania wraz z prawem dowyłącznego korzystania z 1 miejsca postojowego o numerze xx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 25 Mar 2021 - 19:37
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 25 Mar 2021 - 19:34) *
W akcie niestety mam kupiony lokal niemieszkalny do współposiadania wraz z prawem dowyłącznego korzystania z 1 miejsca postojowego o numerze xx


Nie niestety. Tylko tak jest w wiekszosci miejsc. Zakladam, ze mam to samo. Prawo do wspolwlasnosci.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 25 Mar 2021 - 19:45
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 25 Mar 2021 - 19:34) *
W akcie niestety mam kupiony lokal niemieszkalny do współposiadania wraz z prawem dowyłącznego korzystania z 1 miejsca postojowego o numerze xx

Czyli współwłasność - art. 206 Kodeksu cywilnego, przytoczyłem wcześniej. I niekoniecznie niestety, bo po 1 - to dość powszechne rozwiązanie, tak jak Tom-Lee wspomniał a po 2 - jak wynika z tego przepisu, jesteś współwłaścicielem i możesz korzystać ze współwłasności tak, żeby nie przeszkadzać innym we współposiadaniu i korzystaniu. Jakbyś miał tam składować np. żrące chemikalia - ok, byłby problem. Ale w przypadku drobnych napraw czy czynności serwisowych, gdzie nie bałaganisz innym - sprawa jest w miarę klarowna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilp1908
post Thu, 25 Mar 2021 - 19:52
Post #36


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007
Skąd: Warszawa/Płock





U mnie na "zamkniętym" osiedlu na szczeście jest spokojnie. Jak wymianiełem turbo to poszedł płyn na glebe to jedynie poproszono żebym go usuną i tyle w temacie. A jak ochrona widziała, że coś grzebię przy samochodzie to podchodzili i pytali co i jak, bo ich to interesowało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 25 Mar 2021 - 20:32
Post #37


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Ochroniarz nie jest osobą mającą w w/w przypadku jakiekolwiek kompetencje czy władną do wydawania poleceń. Krótko mówiąc, może spier...lać.
Oczywiście, jeżeli nie jest mocno napastliwy, czy wręcz agresywny, nie ma co na siłę zadrażniać czy eskalować konfliktu. Jeżeli jest - patrz wyżej.

Zarząd/zarządca wspólnoty jest natomiast organem, do którego powinieneś zwrócić się ws. sporu z sąsiadami dotyczącego dopuszczalności prac wykonywanych na przynależnym Ci miejscu parkingowym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 25 Mar 2021 - 20:47
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Zagadac na spokojnie, pokazac akt notarialny, ze masz prawo do uzytkowania swojego miejsca parkingowego. Wydrukowac sobie dodatkowo interpretacje jak te przepisy dzialaja. I nie eskalowac konfliktu bo to droga donikad. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snake666
post Thu, 25 Mar 2021 - 21:43
Post #39


Rookie
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: Gorlice





Tak czytam ten temat i nagle odkryłem że mieszkanie na końcu świata, w miejscowości której nazwę kojarzą tylko jej mieszkańcy nie jest takie złe smile.gif
Żeby siłownie wynieśli albo szarpać się z cieciem o zmianę koła, w dodatku za własne pieniądze sad.gif masakra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 26 Mar 2021 - 07:48
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jeśli się nie uda po dobroci proponuję poprosić cięcia o przekazanie na piśmie 'spierd.. Do domu synku' i zapytanie jego przełożonego czy ciec jest zdrowy psychicznie i czy mają nad nim jakąś kontrole czy musisz zgłosić sprawę o nekanie. Skoro masz tam jakieś prawa to je egzekwuj.

Nekanie słowo klucz w tym przypadku mówisz cieciowi że czujesz się przez niego nekany i ew jego przełożonemu co może pozwolić im odpuścić. Wszystko zależy od tego czy nacisk na sprawę będzie pochodził od kogoś rozumnego i zdeterminowanego czy po prostu ciec się slini na jakąś panienke co samotnie wychowuje dzieciaki za 2000 plus i alimenty.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:29