Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> r4 140-200KM LPG (2005-2010), który sprawi najmniej problemów?
Lincoln e30ix
post Sun, 15 Jul 2018 - 18:23
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





To lepiej V8, tutaj jeszcze lepiej i przyjemniej. Zresztą V6 GM mistrzem kultury i akustyki nie jest (miałem z 8lat), a R4 Turbo też daje radę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Jul 2018 - 18:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BlackDaro
post Tue, 31 Jul 2018 - 22:06
Post #22


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(jagus @ Sun, 08 Jul 2018 - 09:38) *
Też jestem na etapie poszukiwania auta jak w temacie, z tym, że nie ograniczam się do R4.
Obecnie 407SW HDi. Wszystko pasuje, ale wolę benzynę z LPG. Przydało by się więcej miejsca w drugiem rzędzie siedzeń.
Saab 9-3 za mały, 159 tym bardziej. Idealnie w wymagania pasuje Passat B5FL 1.8t, ale kiedyś miałem i na prawdę nie chcę tego samochodu.
A6C5 byłby ok, ale ciężko coś kupić w dobrym stanie. A6C6 nie ma silnika który mnie przekonuje.
Z większych pojemności może być M54b30 (dobry kompromis moc-spalanie), ale 3-ka za mała, a 5-tka mi się nie podoba.
Teraz mocno zastanawiam się nad signum lub 407 2.2 lub 3.0.
407 bardziej podoba się wnętrze a signum będzie większy. Nie wiem jak usterkowość w oplu....
Będę śledził temat.


A więc tak...
Podjechaliśmy obejrzeć signuma, już nie byle jakiego, jakiegoś pierwszego z brzegu w celach zapoznawczych z danym autem, a takiego bardziej konkretnego już do kupna (akurat trafił sie taki bardzo blisko tongue.gif ). 2.0turbo po lifcie, dobrze wypasiony (cosmo), właściwie to nie miał tylko dvd w zagłówkach, a tak to wszystko co oferował opel w tamtych latach. Cóż moge o nim powiedzieć... Jak na opla bajka, mimo tego, że ja nie gustuje w takich dużych krowach, a vectra/signum zawsze wydawały mi sie samochodami bez charakteru i moje nastawienie do nich było sceptyczne, to w tej wersji mógłbym tym jeździć na codzień. Powiem więcej, bardzo przyjemny samochód. Wygląda nieźle (kwestia gustu), silnik odpowiedni, jak na taką landare i jeszcze opla prowadzi sie dobrze (nie wiem na ile wpływ miało to, że miało to IDS i sprężyny Eibacha), dobrze wyciszone, nawet zapomniałem w czasie jazdy o tej desce ciosanej siekierą. Swoją drogą niedocenione auto przez młodzież, bo z tyłu tyle miejsca, że można obracać 2 panny na raz he he, no raczej nikt tam nie będzie narzekał, że ciasno czy niewygodnie, pod tym względem jest naprawde dobrze.
Jeśli ktoś rozważa kupno takiego auta, to ten konkretny egzemplarz jest godny polecenia, właściwie to oprócz wgniotki/obcierki na przednich drzwiach nie posiada żadnych wad, utrzymany perfekcyjnie, gdybym nie miał obecnie czym jeździć to bym brał...
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-signum-o...y-ID6AJ8iK.html
Spodobał sie, ale zafira podoba sie bardziej, głównie ze względu na bardziej pakowny bagażnik i to, że jednak bardziej podchodzi wyższe auto o sylwetce i przestrzeni miniwana, ale o tym za chwile...


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Tue, 31 Jul 2018 - 23:47
Post #23


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Co do zafiry...
Jest już coraz bliżej finału.
Zapadła decyzja, ma być zafira.
Diesel odpada, przy okazji ,,rozpoznania" na samym początku był kilkukrotny kontakt z 1.9CDTI/JTD. Ja może jestem mało obiektywny, bo nie pałam miłością do diesli i może to był tylko zbieg okoliczności, ale jeden egzemplarz żeby odpalił musiał kręcić z 1,5 minuty, mina kupującego bezcenna he he, drugi jak odpalił na zimnym to było cytuje ,,o nie, pierdole to, ja ku&wa ciągnikiem jeździć nie będe", także diesel w tym przypadku nie przejdzie...wink.gif
Co do spalania, taka ciekawostka, wiem, wiem, to tylko średnie spalanie z kompa, różni kierowcy, różny styl jazdy, różne warunki, ale jednak nawet takie średnie spalanie z iluś tam kkm coś tam mówi. 1.9 diesel w 159/vectrze i signum za każdym razem ok.9l (właściciel 159 i vectry potwierdzili 9litrów), a taki 1.8 pb 140KM w budzie zafiry w jednej 8,6 w drugiej też mniej niż 9litrów, więc jakoś mało ekonomicznie wypada ten 1.9CDTI.
I jeszcze jedna ciekawostka. Od dwóch miesięcy obserwuje kilkadziesiąt ogłoszeń zafir, zarejestrowane w PL ,,Cosmo" 1.8 i 2.0t 200KM schodzą w momencie, jeszcze jak z gazem to niektóre znikały w 3 dni, OPC też kilka już poszło, chociaż to pojazd trafiający już do nieco węższego grona nabywców. Ogólnie to jak to obserwuje, to mam chęć otworzyć autohandel z Zafirami 1.8 Cosmo, bo ten samochód ma teraz swoje 5 minut smile.gif

Teraz bardziej na temat.
Minimum jakie jest rozważane to 1.8 140 Cosmo. Opinie na lpgforum dobre, regulacja zaworów szklankami, niektórzy nie dotykali tego przez 200kkm i więcej i nadal jest wszystko ok, więc jakby tak o to zadbać powinno troche posłużyć...

Po jeździe signumem 2.0t 175 jest chęć posiadania turbobenzyny ale w budzie zafiry, czyli 2.0t 200KM. W tej wersji jest też lepsze wyposażenie, chyba zawsze pełna skóra, no podoba sie. Co oprócz skrzyni m32 może sie tam przytrafić przykrego? Samochód nie będzie nigdy pałowany.

Teraz główny punkt programu.
Bardzo podoba sie OPC. Jak już wydawać kase, to żeby był zaciesz z posiadania samochodu wyjątkowego. Wygląd zewnętrzny i recaro biją na głowe ,,zwykłą" zafire, takie 240KM turbo vs 140 w wolnossaku to też inna galaktyka. Gaz przyjmuje, jak to 2.0t opla z tamtych lat, żadna kosmiczna technologia, problemem jest montaż butli, bo przeszkadza prawy tłumik, trzeba pociągnąć rure pod innym kątem. Tyle sie dowiedziałem. Teraz pytanie, czy zafira B OPC oprócz przedniego zderzaka, który może być trudno dostępny i podwójnego wydechu ma jeszcze jakieś nietypowe rozwiązania generujące dodatkowe koszty? Blacharsko jest to samo? Np. przednie błotniki... Jakieś nietypowe części tylko dla OPC? Miał ktoś z tym dłużej do czynienia?


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 01 Aug 2018 - 09:05
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Mowisz że zafiry znikają szybko. Ja Ci powiem że wszystko znika szybko co jest w dobrym stanie. Sam szukalem alfy 159/giulietty 4 ogłoszenia zniknęły w 24h. Mercedes 2x tak samo i udało się kupić fartem bo klient nie dojechał. A to tylko przez jeden tydzień, bo akurat ja nie lubię długo kupować aut. Z rodziny ostatnio bmw e60 sprzedawał w chwilkę, a był to jeden z najdroższych egzemplarzy. Odnośnie jtd to jest to dobry silnik i w miarę oszczędny, ale też jeden z głośniejszych. 9litrów to krótkie odcinki i miasto, ale to każdy diesel z tamtej epoki tyle spali.

Sam miałem około 25 aut w zyciu i 90% z nich sprzedawałem w ciągu paru dni, a nawet paru godzin. Zaraz sprzedaje kolejny i zobaczymy czy tak latwo pojdzie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 01 Aug 2018 - 09:28
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT
Co do spalania, taka ciekawostka, wiem, wiem, to tylko średnie spalanie z kompa, różni kierowcy, różny styl jazdy, różne warunki, ale jednak nawet takie średnie spalanie z iluś tam kkm coś tam mówi. 1.9 diesel w 159/vectrze i signum za każdym razem ok.9l (właściciel 159 i vectry potwierdzili 9litrów), a taki 1.8 pb 140KM w budzie zafiry w jednej 8,6 w drugiej też mniej niż 9litrów, więc jakoś mało ekonomicznie wypada ten 1.9CDTI.


Jako obecny właściciel kilku opli powiem ci, że jeżeli 1.9 diesel pali komuś 9 litrów, to 1.8 benzyna w takich samych warunkach spali 12-14 litrów.

Ja się tak kiedyś nasłuchałem jak to mało benzyna nie pali (jeżdże dieslami, mam obecnie 1.3 i 1.7 CDTI), kupiłem Astre 1.6 benzyne i w warunkach gdzie diesel palił 6 litrów, benzyna paliła ponad 10....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Wed, 01 Aug 2018 - 11:31
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Nie przepadam za dieslami, ale jak slysze te farmazony, że wolnossace 1.8 w ciezkawej budzie o srednio oplywowym ksztalcie spali Ci 8 litrow to powodzenia. Spali jak bedziesz jechal w trasie 90 km/h. Ja mam podwójnie doladowanie 1.9 jtd i srednio pale 9/100 ale rzadko kiedy jade wolniej niz 160. Przy 90 pali ponizej 5 litrow. Pomijam wykonywanie jakichkolwiek manewrow wolnossaca sraką. Nie bronie tutaj diesla, bo do tej pory sie zastanawiam dlaczego kupilem auto na olej napedowy, ale takie 1.8 nie oferuje nic poza względną bezawaryjnoscia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 01 Aug 2018 - 11:33
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





fakt, kultura pracy fajna w VB V6 kilka razy zdarzyło mi się próbować uruchomić pracujący silnik.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Wed, 01 Aug 2018 - 15:14
Post #28


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





To nie wątek o spalaniu 1.9cdti vs 1.8 pb i tak naprawde nie wiem ile to pali smile.gif Poprostu pisze to co zaobserwowałem podczas jazd próbnych na wyswietlaczach (średnie spalanie z ostatnich 3, 5, 7, 20tys.km) na kilku sztukach z tymi silnikami.

Jakub, obserwuje od dłuższego czasu wszystko co pojawia sie w promieniu 100 km odemnie i jednak te zafiry znikają szybciej niż inne samochody.

Miał ktoś dłużej do czynienia z Zochą 2.0t 200 albo OPC 240?


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cekin
post Thu, 02 Aug 2018 - 11:04
Post #29


User
Dołączył: Thu, 10 March 2011
Skąd: Lubartów





Mam zafirę B 2.0T i astrę twin top 1.6T
Oba te ople są zagazowane i posiadają dobrej jakości instalacje LPG, więc nie ma strat w mocy
Najlepsze jest to że mimo tej różnicy w pojemności mają zbliżoną moc i masę (wyposażone we wszystko co się da ważą po około 1500-1550kg z połową zbiornika paliwa i instalacjami lpg)
i spalają zbliżone ilości lpg mieszcząc się w przedziale 10-13l/100km w cyklu mieszanym przy 'normalnym' operowaniu gazem...do 15-16 l/100km jeśli jedzie się z nogą w podłodze i korzysta z koni ukrytych pod maską wink.gif
W obu przypadkach mam IDS+ i polecam tą konfigurację bo to zawieszenie robi niezłą robotę w porównaniu z wersją wyposażoną w standardowe amorki

Nie wiem czy każda Zafira B 2.0T jest wyposażona w taki sam tłumik końcowy czy może jedynie trafiłem egzemplarz ze zmienionym już w salonie na zamówienie klienta ale był to jedyny element który trzeba było
wymienić podczas montażu zbiornika LPG pod podłogą ze względu na gabaryty i kształt tłumika inny niż w pozostałych wersjach silnikowych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Thu, 02 Aug 2018 - 22:30
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(cekin @ Thu, 02 Aug 2018 - 11:04) *
Mam zafirę B 2.0T i astrę twin top 1.6T
Oba te ople są zagazowane i posiadają dobrej jakości instalacje LPG, więc nie ma strat w mocy
Najlepsze jest to że mimo tej różnicy w pojemności mają zbliżoną moc i masę (wyposażone we wszystko co się da ważą po około 1500-1550kg z połową zbiornika paliwa i instalacjami lpg)
i spalają zbliżone ilości lpg mieszcząc się w przedziale 10-13l/100km w cyklu mieszanym przy 'normalnym' operowaniu gazem...do 15-16 l/100km jeśli jedzie się z nogą w podłodze i korzysta z koni ukrytych pod maską wink.gif
W obu przypadkach mam IDS+ i polecam tą konfigurację bo to zawieszenie robi niezłą robotę w porównaniu z wersją wyposażoną w standardowe amorki

Nie wiem czy każda Zafira B 2.0T jest wyposażona w taki sam tłumik końcowy czy może jedynie trafiłem egzemplarz ze zmienionym już w salonie na zamówienie klienta ale był to jedyny element który trzeba było
wymienić podczas montażu zbiornika LPG pod podłogą ze względu na gabaryty i kształt tłumika inny niż w pozostałych wersjach silnikowych


Dzięki za konkretną wypowiedź na temat smile.gif
Tak z ciekawości zapytam jaki konkretnie tam tłumik zainstalowałeś? wink.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cekin
post Thu, 02 Aug 2018 - 23:54
Post #31


User
Dołączył: Thu, 10 March 2011
Skąd: Lubartów





Tłumików do Zafiry B 1.8, 1.9 czy 2.2 jest na pęczki ale z dostaniem czegoś dedykowanego do 2.0T był problem i znalazłem wtedy tylko jedną polską firmę która miała w ofercie to, co mnie interesowało
Niestety nie mam już śladów po tej transakcji więc nie poratuję linkiem
Oryginalny tłumik był taki jak na tej aukcji
https://archiwum.allegro.pl/oferta/rura-wyd...7016877038.html
Został zmieniony na znacznie węższy.

Zamontowany wyrób pasował idealnie zarówno jeśli chodzi o średnicę rury czy sposób jej wygięcia jak i wieszaki
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:24