Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jak ustawić zawieszenie? Mój niePoradnik :)
monev
post Tue, 11 Feb 2020 - 14:15
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





CYTAT(Bio @ Tue, 11 Feb 2020 - 07:30) *
Nie siej fermentu bo jeszcze niektórzy pomyślą że zasady ustawiania zawieszenia z realnego świata działają w symulatorach biggrin.gif


A nie działają jeśli chodzi o symulatory, a nie gry?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 11 Feb 2020 - 14:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Tue, 11 Feb 2020 - 19:31
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(monev @ Tue, 11 Feb 2020 - 14:15) *
A nie działają jeśli chodzi o symulatory, a nie gry?

ale AC, RR, iR, ACC to w sumie gry wink.gif

ba nawet każdy "simcade" na rynku (Forza, GT, GRID, F1, .itd) ogarnia, jak działa np.: twardość zawieszenia wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 13 Feb 2020 - 16:54
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Wjeżdża pierwszy po prologu odcinek serii "Jak ustawić zawieszenie". Temat na panelu to mityczny roll center:

haters 3-2-1 START tongue.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 13 Feb 2020 - 20:05
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Powiem szczerze po obejrzeniu filmu mam więcej pytań niż odpowiedzi.
Narysowałes jakaś linie między środkiem ciężkości i punktem przecięcia jakichś linii. I mówisz o jakiejś dźwigni. Możesz narysować ta siłę jaki ma zwrot? Kiedy ta siła działa? Jak wahacze idą w dół czy w górę? Na zakręcie gdy lewy zawias idzie w dół prawy w górę? Gdy wpadamy w dziure czyli gdy wysokość zmienia jedna strona? Jak ten punkt roll center będzie w środku ciężkości to auto nie będzie się przechylać na zakręcie? To możliwe jest? Jak to się ma do stabilizatorów czyli wpływ jednego na drugie? Da się zrobić by lewy zawias chciał skręcać budę w inną stronę niż prawy ? Te Axis center wpływa na podnoszenie kół danej osi? Tzn tam gdzie jest większa siła obracająca na danej osi tam odrywać będzie się koło na zakręcie? Czy to dobrze że się odrywa czy niedobrze. Jak jest szybciej. Czy to nie dobrze że nadwozie się przechyla? Powinno czy nie by było szybciej. Na logikę jak się ugina to druga strona wchodzi w pozytyw ? Ale z drugiej strony dociska opony które które przenoszą większe obciążenie?
Wszystko to jakieś nieintuicyjne. Poproszę o odpowiedzi bo nic z tego nie kumam. Znaczy kumam te kreseczki ale nie widzę powiązania z jakaś siła przekręcając auto i nie wiem kiedy ta siła ma działać.

I jeszcze jedno. Jak środek masy nie jest na środku tzn lewa i prawa strona ważą inaczej to trzeba ten roll center robić na każdej stronie inaczej? Po to się krzyżowo masę robi na wagach?
A i to nie hate a moja niewiedza.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 13 Feb 2020 - 20:05
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Fajny materiał.
Z czepialstwa to roll center to środek obrotu nadwozia, nie zawieszenia, ale to wytłumaczyłeś wielokrotnie później.
Duży plus za oś obrotu nadwozia FWD, RWD, AWD, niby oczywiste z tym podnoszczeniem kół z przodu w RWD, że musi być odwrotnie do spadającej osi w FWD, ale nigdzie tego nie widziałem, ani nie wiedziałem.
To skompletowania tematu roll center zabrakło mi wyjaśnienia, że roll center zmienia się w zakręcie wraz z pochyłem nadwozia i wahaczy i jak to się zmienia w zakręcie w McP vs podwójny wahacz.
Ogólnie duży plus z widokami na przyszłość smile.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Fri, 14 Feb 2020 - 05:46
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(piwo @ Thu, 13 Feb 2020 - 21:05) *
Powiem szczerze po obejrzeniu filmu mam więcej pytań niż odpowiedzi.
Narysowałes jakaś linie między środkiem ciężkości i punktem przecięcia jakichś linii. I mówisz o jakiejś dźwigni. Możesz narysować ta siłę jaki ma zwrot? Kiedy ta siła działa? Jak wahacze idą w dół czy w górę? Na zakręcie gdy lewy zawias idzie w dół prawy w górę? Gdy wpadamy w dziure czyli gdy wysokość zmienia jedna strona? Jak ten punkt roll center będzie w środku ciężkości to auto nie będzie się przechylać na zakręcie? To możliwe jest? Jak to się ma do stabilizatorów czyli wpływ jednego na drugie? Da się zrobić by lewy zawias chciał skręcać budę w inną stronę niż prawy ? Te Axis center wpływa na podnoszenie kół danej osi? Tzn tam gdzie jest większa siła obracająca na danej osi tam odrywać będzie się koło na zakręcie? Czy to dobrze że się odrywa czy niedobrze. Jak jest szybciej. Czy to nie dobrze że nadwozie się przechyla? Powinno czy nie by było szybciej. Na logikę jak się ugina to druga strona wchodzi w pozytyw ? Ale z drugiej strony dociska opony które które przenoszą większe obciążenie?
Wszystko to jakieś nieintuicyjne. Poproszę o odpowiedzi bo nic z tego nie kumam. Znaczy kumam te kreseczki ale nie widzę powiązania z jakaś siła przekręcając auto i nie wiem kiedy ta siła ma działać.

I jeszcze jedno. Jak środek masy nie jest na środku tzn lewa i prawa strona ważą inaczej to trzeba ten roll center robić na każdej stronie inaczej? Po to się krzyżowo masę robi na wagach?
A i to nie hate a niewiedza.



W zakręcie na cały pojazd działa siła odśrodkowa, bryłę pojazdu upraszcza się do środka masy i tam przykłada się tą siłę. Kierunek jest promieniem zakrętu natomiast zwrot do zewnątrz.
Dobrym przykładem nieco przerysowanym jest ciężarówka z wysoko zamocowanym ładunkiem. Masa ładunku w zakręcie powoduje że auto przechyla się do zewnątrz zakrętu górą pojazdu, a cały rol center to jest punkt wokół którego następuje obrót(pochylenie) tego nadwozia. Rozpatruje się osobno punkt obrótu przedniego zawieszenia jak i punkt obrotu tylnego zawieszenia. Połączenie tych punktów prostą tworzy oś obrotu.
Dla zobrazowania jak to działa i jaki może dać efekt wystarczy sobie wyobrazić że dany ładunek zostanie zamocowany nisko pod podwoziem (np jak baterie elektryczne) w takim wypadku siła odśrodkowa działająca na te baterie będzie obracała nadwoziem w przeciwnym kierunku.




--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 14 Feb 2020 - 06:43
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Skiba @ Fri, 14 Feb 2020 - 05:46) *
W zakręcie na cały pojazd działa siła odśrodkowa, bryłę pojazdu upraszcza się do środka masy i tam przykłada się tą siłę. Kierunek jest promieniem zakrętu natomiast zwrot do zewnątrz.
Dobrym przykładem nieco przerysowanym jest ciężarówka z wysoko zamocowanym ładunkiem. Masa ładunku w zakręcie powoduje że auto przechyla się do zewnątrz zakrętu górą pojazdu, a cały rol center to jest punkt wokół którego następuje obrót(pochylenie) tego nadwozia. Rozpatruje się osobno punkt obrótu przedniego zawieszenia jak i punkt obrotu tylnego zawieszenia. Połączenie tych punktów prostą tworzy oś obrotu.
Dla zobrazowania jak to działa i jaki może dać efekt wystarczy sobie wyobrazić że dany ładunek zostanie zamocowany nisko pod podwoziem (np jak baterie elektryczne) w takim wypadku siła odśrodkowa działająca na te baterie będzie obracała nadwoziem w przeciwnym kierunku.


Piszesz banały, czyli im wyżej środek ciężkości, tym większa siła przechylajaca nadwozie. Problem jest inny. Jak przekonstrułować zawieszenie tej ciężarówki, żeby przy tym samym środku ciężkości przechylała się mniej i miała lepszą przyczepność. Wyjaśnisz?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Fri, 14 Feb 2020 - 06:48
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Tommo odnosiłem się do pytania Piwo bo to podstawa i od tego trzeba wychodzić. Resztę wyjaśnił Radzio na szkicach.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 14 Feb 2020 - 21:19
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Tommo @ Fri, 14 Feb 2020 - 05:43) *
Piszesz banały, czyli im wyżej środek ciężkości, tym większa siła przechylajaca nadwozie. Problem jest inny. Jak przekonstrułować zawieszenie tej ciężarówki, żeby przy tym samym środku ciężkości przechylała się mniej i miała lepszą przyczepność. Wyjaśnisz?

No przecież radzio wyjaśnił w filmie, że np. podkładki pod sworzeń.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 15 Feb 2020 - 02:28
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(kompot @ Fri, 14 Feb 2020 - 21:19) *
No przecież radzio wyjaśnił w filmie, że np. podkładki pod sworzeń.

Dlaczego nie wpadł na to producent?

W innej części filmu jest zaznaczone, że zmniejszenie roll center może pogorszyć prowadzenie.
Nie jest to wszystko takie oczywiste.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sat, 15 Feb 2020 - 08:33
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Tommo @ Sat, 15 Feb 2020 - 02:28) *
Dlaczego nie wpadł na to producent?

W innej części filmu jest zaznaczone, że zmniejszenie roll center może pogorszyć prowadzenie.
Nie jest to wszystko takie oczywiste.


Producent zaprojektował samochód pod seryjna wysokość i seryjne koło. Jak tego nie ruszasz to zazwyczaj jest wszystko ok. Taka ciekawostka. Seryjne, obniżone, usportowione wersje często maja innne zwrotnice by przywrócić roll center po obniżeniu. Np audi s, rs, Focus rs, megane itd
Wiec chyba producenci jednak nie są młotkami


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 15 Feb 2020 - 08:54
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale te roll center zmienia się cały czas. Gdy hamujemy jest inne zprzodu i tyłu gdy pr,yspiezzamy jest inne z przodu i z tyłu gdy pokonujemy zakręt na lewym kole i na prawym kole jest zupełnie inne niż gdy auto sobie stoi gdy auto jest obciążone roll center będzie takie jak w obniżonym aucie. Dla mnie to jest mega dziwna sprawa że te roll centera wpływ na przechyły. Ma ktoś jakieś rysunki z rozmieszczeniem sił ? Samo to że nigdy lewa i prawa strona auta nie waży tyle samo więc roll center już na starcie są w innym miejscu.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 15 Feb 2020 - 11:06
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(piwo @ Sat, 15 Feb 2020 - 08:54) *
Ale te roll center zmienia się cały czas. Gdy hamujemy jest inne zprzodu i tyłu gdy pr,yspiezzamy jest inne z przodu i z tyłu gdy pokonujemy zakręt na lewym kole i na prawym kole jest zupełnie inne niż gdy auto sobie stoi gdy auto jest obciążone roll center będzie takie jak w obniżonym aucie. Dla mnie to jest mega dziwna sprawa że te roll centera wpływ na przechyły. Ma ktoś jakieś rysunki z rozmieszczeniem sił ? Samo to że nigdy lewa i prawa strona auta nie waży tyle samo więc roll center już na starcie są w innym miejscu.

Dlatego rollcenter się liczy statycznie, a potem liczy się całą dynamikę zawieszenia i setup robi się w oparciu o to (masz twardości sprężyn, amortyzatorów, z wykresami pracy od producenta). Tak samo jak z takim np.: camberem. Na prostej, idelanie by było jakby koła były w kącie 0. ale dochodzi squat zawieszenia przy ruszaniu, który dodaje cambera, dochodzą siły w zakręcie, które zmieniają go.

Setup samochodu to jedna wielka gra kompromisów, czy zbiór rachunków zysków i strat.

Dlatego każdy kto chce iść pro chce iść w stronę pełnej telemetrii, czy symulatorów, aby jak najbardziej się zbliżyć do optimum.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 15 Feb 2020 - 12:52
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Tommo @ Sat, 15 Feb 2020 - 01:28) *
Dlaczego nie wpadł na to producent?

W innej części filmu jest zaznaczone, że zmniejszenie roll center może pogorszyć prowadzenie.
Nie jest to wszystko takie oczywiste.

Bo tak jak mówi Bio, ustawienia seryjne są pełne kompromisów, często nieoczywistych. Duży statyczny kąt wahacza będzie miał wpływ na rozstaw kół przy ugięciu zawieszenia i wpływać na zużycie opon. Poza tym może wpłynąć na promień zataczania i zmniejszyć samoprostowanie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 15 Feb 2020 - 14:59
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Wg. mnie najoptymalniejszym modem będzie zwiększenie rozstawu kół. Mamy dwie pieczenie, zmniejszony roll center oraz mniejszy wpływ środka ciężkości. Mod też jest względnie tani.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 15 Feb 2020 - 15:33
Post #36


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





fajnie wytłumaczyłeś roll axis w FWD, RWD i AWD
u mnie w audi mimo obnizenia mocowanie wachacza mam wciąż ze 1-2cm wyżej niz swożnia wiec nie przegiałem
bardziej martwi mnie gruby stab z przodu
juz nie moge sie doczekać az zaczne to wszystko weryfikować znowu w praktyce, mam nadzieję ze "popracujemy" razem

piwo: jak to mega dziwne że wpływa na przechyły, przeceiż to dźwignia którą rysował Radzio pomiedzy srodkiem cieżkości i roll center
jesli mówimy o przodzie to w dohamowaniu przed zakretem przy ugięciu zawieszenia jeszcze się ta dzwignia zwiększa
zeby to zrozumiec to najławtwiej obrazuje to roll axis i widać ze duża dzwignia z tyłu podnosi tylne wewnetrzne koło w FWD

mi brakuje tam jeszcze wpływu zwiększenia negatywu na położenie roll center

bo w domowym tjuningu zwykle te "przysłowiowe" E36 dostaje -80mm oraz -3 st camber
czyli linia od top mountu przetnie wczesniej linie od wahacza, cio jesli dobrze sobie to wyobrażam w głowie jeszce dodatkowo ciutke obniża roll center


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 15 Feb 2020 - 18:46
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Tommo @ Sat, 15 Feb 2020 - 14:59) *
Wg. mnie najoptymalniejszym modem będzie zwiększenie rozstawu kół. Mamy dwie pieczenie, zmniejszony roll center oraz mniejszy wpływ środka ciężkości. Mod też jest względnie tani.

realnie właśnie wsadzenie najszerszych kół i gum jakie się zmieszczą w nadkolach z rolowaniem wewnętrznego rantu błotnika to najlepszy mod jaki można zrobić (chyba że masz cherlawy silnik to nie do końca).

Dystanse także często poprawiają roll center w większości samochodów seryjnych.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 15 Feb 2020 - 21:08
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Dystans z kolei zwiększa masę nieresorowaną oraz przy dystansie nawet jeśli roll center przesunie się bliżej środka ciężkości to ramię siły na spręzynie/amortyzatorze będzie dłuższe więc nie jest powiedzane czy przechył się zmniejszy - to zależy. Kompromisy, kompromisy... smile.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 15 Feb 2020 - 21:31
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Z tą waga niekoniecznie są fele z niskim et np 0 zamiast 40 o wadze nawet niższej niż seryjne.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 16 Feb 2020 - 00:11
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Dystanse nie rozsuną czasami kół spłaszczając jeszcze bardziej krzywą i pogłebiając efekt bujania przez zwiększenie tejże dzwigni huh.gif? Czy już mam zacmienie wieczorne i nie rozumiem jak ma to działać tongue.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:12