Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sprzęgło do sr20de+kompresor
tyla
post Sat, 06 Oct 2018 - 18:48
Post #1


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Witam,
panowie jakie opcje polecacie aby mieć mocniejsze sprzęgło w sr20de fwd z kompresorem M62 ? Wczoraj przy pierwszym wyjeździe na strojenie na drodze seryjne sprzęgło nie dało rady. Ciężko mi nawet powiedzieć jakie jest maksymalne doładowanie i moc/moment bo szkoda mi jest przypalać zamach ale na logach widziałem coś około 0,6-0,7b już.
Jeśli ktoś akurat ma coś używanego na sprzedaż to proszę o info pw/mail
pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje
Edit - najlepiej żeby taki set nie kosztował worka $$ bo projekt jest raczej low-budget i w miarę możliwości żeby to nie był spiek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 06 Oct 2018 - 18:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
duct tape
post Sun, 07 Oct 2018 - 11:18
Post #2


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





- Kevlarowe okładziny
- Wzmacnianie docisku
- Gotowiec np. sachs https://www.sachsperformance.com/en/clutch-...1/2-0-16v-110kw
- Wielotarcz gotowiec lub custom. Na forum są osoby tworzące takie cuda.

EDIT: Pytanie czy z SR20DET podejdzie?

https://www.enjukuracing.com/categories/nis...on/clutch-kits/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Sun, 07 Oct 2018 - 11:54
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Mi tam jakoś seria ogarniała sr20de+m62... może po prostu stare umęczone trzeba wymienić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Sun, 07 Oct 2018 - 11:56
Post #4


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Z det niestety nie pasuje bo jest inna średnica (215 vs 240mm) i inna liczba zębów na wieloklinie (18 vs 24) ,
Cena tego Sachsa przewyższa koszty doładowania tej furki

Paweł - jaki komplet miałeś ? Podrzuć proszę jakiś link, bardzo możliwe że moja seria już jest mocno zmęczona
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Mon, 08 Oct 2018 - 21:50
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Ori Aisina miałem na świeżym kole zamachowym. W twoim przypadku jak nie chcesz tak iść to rób to co każdy, tarcza w kevlar i mocny docisk....Jakie koło pasowe na kompresorze masz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Tue, 09 Oct 2018 - 00:05
Post #6


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Co masz na myśli mówiąc świeże koło zamachowe ? Koło na kompresorze standardowe, myślę że na razie też założę ori aisin i zobaczę co się będzie działo, Ty chyba też miałeś standardowe koło na kompresorze nie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Tue, 09 Oct 2018 - 22:09
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Po planowaniu koło zamachowe. Coś masz nie tak skoro pokazuje Ci 0,7b. Ten kompresor na serii kole w SR20DE robi 0,45b a na małym pod max obroty robi 0,7b
https://www.youtube.com/watch?v=bVr5NOfzIFY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 19 Nov 2018 - 09:08
Post #8


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Sprzęgło wymienione i na razie trzyma smile.gif Mam teraz jakiś problem z doładowaniem na wysokich obrotach bo wykres z MAP podaje takie wartości (oczywiście przy WOT) :

3krpm -> 0,6b
4krpm -> 0,7b
5krpm -> 0,6b
6 krpm -> 0,5b

Także od około 4,5 krpm spada doładowanie i czuć to wyraźnie w aucie i widać na wykresie dyno z det3 - podejrzewałem, że dolot do kompresora (rura z kolankiem i filtrem stożkowym) ogranicza przepływ ale po jej zdjęciu i przejechaniu się na otwartym dolocie kompresora jest dokładnie to samo, mocniejsze (chyba najmocniejsze na śląsku biggrin.gif) napięcie paska też nic nie zmieniło,

Czy macie jakieś jeszcze pomysły na te opadające doładowanie ? Dodam, że nie mam IC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Mon, 19 Nov 2018 - 14:02
Post #9


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Patrz -> sprawność kompresora a zapotrzebowanie silnika na powietrze. Możesz dać screena z doładowaniem ? https://www.youtube.com/watch?v=bVr5NOfzIFY seryjne koło powinno ładować okolice 0,5b. Silnik masz oryginalny z GTI czy jakiś swapowany? Koło na kompresorze masz z elektrosprzęgłem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Mon, 19 Nov 2018 - 14:28
Post #10


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Seryjne SR20DE -> nie mam niestety teraz dostępu do log'a, później zamieszczę screen, nie mam jak sprawdzić poprawności czujnika MAP ale to standardowa Motorola MPX4250AP , która przy wyłączonym silniku pokazuje 100kPa,
mógłbyś poratować Twoim wykresem doładowania vs RPM ? I jakimś wykresem z hamowni/dyno det ? bo u mnie na razie marne 185whp.

Z tego co pamiętam to wyszło mi z obliczeń, że przy 7krpm dopiero powinno być 0,66b także te moje 0,7b przy 4krpm to rzeczywiście trochę podejrzane

Kompresor też seria z elektro-sprzęgłem

Edit - wstawiam loga i wykres dyno

https://naforum.zapodaj.net/51b36f2e82e4.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/c271a7db0dba.jpg.html





Tutaj zauważyłem dziwną rzecz - przy przeglądaniu loga w aucie na podpietym DET całkowicie inne watości pokazywał MAP, teraz pokazuje tak jak pisze Paweł -> max 0,45b

Proszę o jakieś wskazówki odnośnie takiego stanu rzeczy

Edit 2 - jak wczytam cały projekt do mojego auta i wtedy dopiero wczytam loga to pokazuje tak:

https://naforum.zapodaj.net/749c4af2dbbc.jpg.html

sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 21 Nov 2018 - 13:02
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Taki nagły spadek boosta to raczej uślizg paska albo otwiera ci się jakiś zawór (DV?)


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Wed, 21 Nov 2018 - 13:08
Post #12


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Uślizg paska - czy jest jakaś metoda na sprawdzenie tego inaczej niż ja to zrobiłem -> przejazd na lekko napietym (troszke mocniej niż piszczący) a później przejazd na maksymalnie napiętym pasku i porównanie wykresów -> u moim przypadku wyniki były identyczne - może ktoś ma jakiś pomysł ?

Zawór BOV mam taki -> https://allegro.pl/blow-off-epman-bov-zawor...88.html#thumb/1
na razie w opcji bov
jak moge sprawdzić czy trzyma odpowiednio ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Wed, 21 Nov 2018 - 13:55
Post #13


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Nie wiem, czy z twarzoksiążki się Ci otworzy ( mam tylko z hamowni ) i moc z twoją prognozowaną na kołach się zgadza.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0...amp;oe=5CAF792B

Coś Ci DET+MAP szwankuje, bo to doładowanie 0,45b jest prawidłowe do tego zestawu.
BOV`a masz przerobionego pod pracę z kompresorem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Wed, 21 Nov 2018 - 14:43
Post #14


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Co masz na myśli mówiąć o przerobieniu BOV pod kompresorem ?

Jechałeś na FI czy świnia ? Miałes też konwersję maf->map ? Bo ja cały czas borykam sie z szarpaniem poniżej ok. 2,5RPM

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Wed, 21 Nov 2018 - 14:57
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Jechałem na świni, miałem konwersję, nic u mnie nie szarpało.
BOV do kompresora w uproszczeniu ma działać odwrotnie niż ten pod turbo. Wynika to z konieczności upuszczania doładowania przy zamkniętej przepustnicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Wed, 21 Nov 2018 - 15:21
Post #16


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





No ale generalna zasada działania BOV właśnie taka jest - przy podciśnieniu występującym przy zamkniętej przepustnicy zawór się otwiera - wynika to z różnicy ciśnień działających na tłok (membranę) zaworu od strony kolektora i od strony dolotu, jak przepustnica jest WOT to te ciśnienia są wyrównane i sprężyna zamyka zawór. Czy przy turbinie jest inaczej ? (zaznaczam, że nie znam się na turbinach smile.gif)


Jest jeszcze możliwość, że BOV przepuszcza ciśnienie na wysokich obrotach - muszę go sprawdzić statycznie podłączając do ciśnienia na stole warsztatowym

Ja mam sporą zmote z tym bo jadę na FI zbudowanym całkowicie samemu i na mapie konwersji wykonanej na wadliwie działającym silniku (nie wiem co jest wadliwe ale już tyle rzeczy sprawdziłem, że łatwiej mi było postawić silnik na FI i zrobić konwersję jak się da - przynajmniej teraz auto jeździ - na stock ECU ani wkręcić się na obroty nie chciało a co dopiero jechać)

Użytkujesz jeszcze te auto w tym setupie ? Może poratowałbyś prawidłowa mapą konwersji ? Chociaż do porównania wartości.

Panowie a generalnie co myślicie o systemie EDIS w SR20DE w połączeniu z DET3 ? W takiej sytuacji całkowicie odciąłbym się od ori ECU i ta wadliwa mapa już nie byłaby dla mnie problemem - mam nadzieję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 21 Nov 2018 - 17:26
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





BOV działa tak samo jak w turbo, otwierany jest różnicą ciśnien przed/za przepustnicą. Tylko jeśli masz uwalone podciśnienie lub uwalony BOV/DV, to może się otwierać.

Pokaż fotkę jakie masz opasanie koła pasowego na kompresorze.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyla
post Wed, 21 Nov 2018 - 17:37
Post #18


User
Dołączył: Wed, 15 January 2014





Podciśnienie z trójnika z reg. ciśnienia paliwa i na wolnych ładnie otwiera i przy zamykaniu przepustnicy i lekkim cruising'u również ładnie syczy, przy zmianie biegów również

opasanie koła na kompresorze męskie smile.gif ponad 180st. i na seryjnym dużym kole ze sprzęgłem - a czy właśnie jest możliwość, żeby sprzęgło elektryczne się ślizgało ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel18PL
post Wed, 21 Nov 2018 - 20:04
Post #19


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 November 2010
Skąd: Klimontów/Kraków





Skoro na zamkniętej przepustnicy masz otwarty to ok. Ja swojego properfekta musiałem nieco zmodyfikować żeby działał poprawnie. Podaj mail.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 21 Nov 2018 - 21:18
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(tyla @ Wed, 21 Nov 2018 - 17:37) *
Podciśnienie z trójnika z reg. ciśnienia paliwa i na wolnych ładnie otwiera i przy zamykaniu przepustnicy i lekkim cruising'u również ładnie syczy, przy zmianie biegów również

opasanie koła na kompresorze męskie smile.gif ponad 180st. i na seryjnym dużym kole ze sprzęgłem - a czy właśnie jest możliwość, żeby sprzęgło elektryczne się ślizgało ?

Oczywiście, że może się ślizgać.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:04