Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 1.8T osłabienie przy przyspieszaniu - cewki /swiece ?
GREGOR10
post Mon, 05 Sep 2011 - 16:02
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Witam

Pacjent - Audi A3 1.8T 150km AQA

Problem - Chce szybko ruszyc - wbijam jedynke ruszam - idzie jak zły do odcinki , wpinam drugi bieg i czuje że auto nie ma tego jadu, czuc jakby takie delikatne drgania, najczęsciej przy obrotach rzędu 5500rpm. Miał ktos podobnie ?

Na moje wydaje mi się że cos jest nie tak z ukladem zaplonowym.
Świece nie wymieniane, nie wiem tez kiedy ostatnio byly wymieniane.
Cewki jeszcze oryginalne , choc jak dowiedziałem sie w salonie to mam cewki które nie były wadliwe /silniki 1.8t AJQ 180km i AQA 150km/ (przykrecane na śrubki , robione przez Hitachi Made in Japan).

W aucie robilem maly przeglad tak że jest wymieniona
-sonda lambda
-dv-ka
-nowe rurki podcisnienia odmy ,
-na pewno jest szczelny dolot bo sprawdzałem
-turbo laduje tyle ile ma ladowac ,
-n75 działa bo doladowanie w normie.

Świece już sa w drodze PFR6Q laser platinum.

Mam nadzieje że świece załatwią sprawe.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Sep 2011 - 16:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cezary156
post Mon, 05 Sep 2011 - 16:17
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 24 June 2011
Skąd: Warszawa





a co myślisz o mapsensorze? ja teraz tego "dziada" mam na oku, dodatkowo mam wyciek spod wałka rozrządu i już wyczytałem w necie, że lekko wyrobiony wałek oprócz puszczania oleju także może powodować problemy ze spalaniem mieszanki.
Ja dodatkowo miałem popękaną muszlę turbo i kolektor, teraz po wymianie silnik pracuje mi bez żadnego strzału w wydech.
Czytałem dużo o mapsensorach i mogą one powodować takie objawy, ja miałem podobnie co Ty, w czasie jazdy potrafił mi się nawet zawiesić na sekundę przy redukcji biegu, na ta chwilę po wyminie muszli i kolekteroa jeździ jak zły i płynniej pracuje na jałowy, ale dalej mam lekkie poranne szarpanie a nieszczelności brak - myślę nad wymianą właśnie mapsensora.
Z resztą Ty masz większą wiedzę, także to tylko moje rozmyślania.
Z ciekawości napiszę, że założyłem gaz i zaraz po montażu na jałowym pracował mi wcześniej ja na benzynie - trzeslo czasem, czasem walnęło lekko w wydech (podobnie do Ciebie), okazało się że jest ustawiona za mala dawka gazu na jałowym, po korekcji jak ręką .... więc ja obstawiam że przyczyny należy szukać w "złej" dawce paliwa na jałowym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Mon, 05 Sep 2011 - 18:16
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Mialem u siebie w zeszlym tygodniu identczne objawy szczegolnie jak auto wchodziło w boost....chociaż to nie auto z gupy VAG...
u mnie cewka jedna wyzionela ducha....i jestem prawie pewien ze u ciebie to samo jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Mon, 05 Sep 2011 - 20:10
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





jankes6- no to juz jest jakis trop , chociaz u mnie najwiekszy boost jest przy ok 3000rpm i od spodu do ok 4500rpm jest ok dopiero pozniej zaczynaja sie cuda. Wymienie swiece jak przyjda i zobaczymy co dalej.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Mon, 05 Sep 2011 - 21:39
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





u mnie dopiero od 4rpm zaczynalo sie dziac własnie tak jak piszesz do 4 było normalnie..... mocy mniej szarpanie przerywanie a nawet mi zgasl ze dwa razy...zero kopceniai innych objawów....poodlączaj sobie wtryski po kolei to bedziesz wiedział na bank czy to cewka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dybek
post Mon, 05 Sep 2011 - 21:54
Post #6


User
Dołączył: Fri, 20 November 2009
Skąd: Warszawa - Sadyba





Wymień cewki za free, jest akcja serwisowa ASO: http://www.a3-club.net/forum/showthread.ph...4745#post824745
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrzanos
post Mon, 05 Sep 2011 - 22:16
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 15 April 2006
Skąd: Łomża





Rozumiem że dzwonię do najbliższego salonu Audi podając nr Vin i oni mi mówią czy podlegam akcji serwisowej? tak? PS mogą to być także inne vagowskie salony tzn vw,skoda ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dybek
post Mon, 05 Sep 2011 - 22:42
Post #8


User
Dołączył: Fri, 20 November 2009
Skąd: Warszawa - Sadyba





Szczerze nie wiem, ja jeszcze nie osobiście tego nie załatwiałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Mon, 05 Sep 2011 - 23:25
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





W Skodzie nie sprawdzą Audi po VINie, czy podlegasz akcji czy nie smile.gif
W Skodzie też jest ta akcja. Z tym że jeżeli cewki nie są ori, zgodne z rokiem produkcji auta to lipa. 3 miałem już zmienione kiedyś tam na własny koszt a odmówiła posłuszeństwa ostatnia i tą wymieniłem za free smile.gif


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalek114
post Tue, 06 Sep 2011 - 10:57
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 08 December 2008





na moj gust to nie sa cewki , cewki odzywaly by sie przy pelnym obciazeniu , czyli bardziej wysokie biegi i z dolu


--------------------
2011 - 20vt 635km/725nm by DIGITUN
2014 - 2,0 TFSI na seryjnym K04 402km/505nm by DIGITUN
2014 - 20vt 826km/868nm by DIGITUN
2015 - 2,7 bit 499,5km/568nm (seryjne k04) by DIGITUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemest
post Tue, 06 Sep 2011 - 10:58
Post #11


User
Dołączył: Fri, 19 February 2010





A czy Seat też prowadzi taką akcję ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chrzanos
post Tue, 06 Sep 2011 - 11:13
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sat, 15 April 2006
Skąd: Łomża





najlepie zadzwon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Fri, 11 Nov 2011 - 22:16
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





EDIT
Tak sobie przypomniałem że warto by było napisać co było przyczyną dla potomnych - rozjechane korekcje ecu pb instalacja gazową. Zestroiłem poprawnie i auto jedzie idealnie bez zmuly po zmianie biegu, bez wzgledu czy gaz czy benzyna jedzie tak samo.

Aktualnie pokreciłem zaplonem w sterowniku i na lpg mam ustawiony zapłon na +7,5stopnia, bo jak wiadomo Lpg ma ponad 100oktanów wiec głupio by było nie skorzystać z okazji smile.gif

Efekt - przyrost +40Nm i +10Km w porownaniu do seri.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cezary156
post Sun, 13 Nov 2011 - 21:50
Post #14


Frequent User
Dołączył: Fri, 24 June 2011
Skąd: Warszawa





w jaki sposób kręci się zapłon ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Sun, 13 Nov 2011 - 23:42
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Uni settings + vag com. Instrukcja i program bez problemu w necie ogolnodostepny. Tu troche wiecej info http://www.racingforum.pl/18T-Shell-V-PWR-...nem-t39426.html
Zrób logi kanalu 020 i wklej tutaj ze swojego AJQ - odpal na postoju auto i na wolnych obrotach dodaj gazu bo chyba już wiem dlaczego u Ciebie tak wolno reaguje na dodanie gazu, u mnie jest podobnie tak mi sie wydaje - ecu opoznia zaplon bo stukowce daja sygnal do ecu. Jeszcze nie wiem dla czego ale to jest chyba przyczyna tego że wolno sie wkreca na obroty u Ciebie , u mnie az takiej tragedi nie ma ale zauważyłem że w żadnym zakresie stukowce czujniki nic nie rejestrują poza sytuacja kiedy na postoju /badz w czasie jazdy z wolnych obrotow szybko dodam gaz - wtedy odzywaja sie stukowce , dziwne ?


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cezary156
post Thu, 17 Nov 2011 - 12:55
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 24 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(GREGOR10 @ Sun, 13 Nov 2011 - 23:42) *
Uni settings + vag com. Instrukcja i program bez problemu w necie ogolnodostepny. Tu troche wiecej info http://www.racingforum.pl/18T-Shell-V-PWR-...nem-t39426.html
Zrób logi kanalu 020 i wklej tutaj ze swojego AJQ - odpal na postoju auto i na wolnych obrotach dodaj gazu bo chyba już wiem dlaczego u Ciebie tak wolno reaguje na dodanie gazu, u mnie jest podobnie tak mi sie wydaje - ecu opoznia zaplon bo stukowce daja sygnal do ecu. Jeszcze nie wiem dla czego ale to jest chyba przyczyna tego że wolno sie wkreca na obroty u Ciebie , u mnie az takiej tragedi nie ma ale zauważyłem że w żadnym zakresie stukowce czujniki nic nie rejestrują poza sytuacja kiedy na postoju /badz w czasie jazdy z wolnych obrotow szybko dodam gaz - wtedy odzywaja sie stukowce , dziwne ?



a to moje logi z kanału 20 - bieg jałowy i dodawanie gazu.

http://vaglog.rtnet.pl/cgebicz_63194.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Thu, 17 Nov 2011 - 13:16
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Cezary - u Ciebie wszystko w normie. U mnie do wymiany jest napinacz łańcuszka wałków rozrządu i łancuszek i tak sobie myśle że to przez to u mnie stukowce wskakuja na 12 12 12 12 z jałowych bo raz ze łancuch pewnie nie napiety jest odpowiednio a dwa że on dość sobie szeleszczy właśnie w tym zakresie obrotowym w którym odzywają się stukowce.
Bo innej przyczyny raczej nie ma u mnie.

A tak wogóle to jak u Ciebie teraz AJQ , jezdzisz nie ma problemu z reakcja na gaz itp?


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maniak13
post Fri, 09 Mar 2012 - 23:03
Post #18


Rookie
Dołączył: Fri, 09 March 2012
Skąd: wroclaw





Witam wszystkich.
GREGOR10, czy moglbys napisac krok po kroku jak to ogarnales??tzn, jak zestroic korekcje ecu??Nie jestem jeszcze fachowcem jesli chodzi o vaga. Aktualnie mam chyba identyczny problem w mojej a3 1.8t AJQ plus instalacja lpg. Dodam ze po odlaczeniu akumulatora autko na benzynie jezdzilo wysmienicie, niestety po paru godzinach auto powraca do poprzedniego stanu i znowu nie chce jechac.
Pozdrawiam:P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Sat, 10 Mar 2012 - 10:22
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Musisz wystroić lpg, intrukcja w ręke od Twojego sterownika lpg i w droge. Musisz zebrac mapy , pierwsze pb (po skasowaniu korekcji), potem lpg. Nastepnie tak dobrac mnożnik etc aby mapy się pokrywały. Wtedy bedzie ok.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maniak13
post Sat, 10 Mar 2012 - 13:57
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 09 March 2012
Skąd: wroclaw





Spoko, tylko jak to wszystko zrobic:D. Jestem troche zielony w tym temacie.
Jak zebrac te mapy?? to wszystko sie robi za pomoca vag-coma, czy musze miec takze osobny kabel do mojej instalacji lpg??
rozumiem ze instrukcje do mojego sterownika lpg znajde w necie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:12