Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przesuwanie magla
hold
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:48
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Witam
Mam problem przy swapie k24 do RWD z pomieszczeniem maglownicy i musze ją przesunąć w 2 płaszczyznach do dołu i do przodu. Przesuniecie do dołu powoduje efekt bumpsteera co można zniwelować uniball z dystansem na zwrotnicy (ile magiel opuszczony tyle dystansu do dołu) lub przykręcane do listwy magla "offset rack spacers"
A jakie są negatywne skutki przesunięcia magla do przodu dajmy na to o jakieś 3-4cm ? Zmięniąją sie jakieś kąty ackermana lub inne ? Dodam że auto ma maglownice z przodu przed silnikiem.
Bede wdzieczny za wszystkie porady bo musze jakoś rozwiązać ten problem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Sep 2018 - 15:42
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Zmienia się ackermann na anty ackermann i wewnętrzne koło, zamiast skręcać szybciej, to skręca wolniej niż zewnętrzne i przy maks skręcie kół przód będzie przeskakiwał. Na codzień do miasta nie stanowi to problemu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Thu, 13 Sep 2018 - 17:56
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





No i trochę lipa z tego co mówisz a to jest własnie swap k24 do RX8.
Teraz jestem na etapie osadzania silnika i klepania grodzi no i misa wchodzi w mocowanie magla mocno a już pokrywa schowała się pod grodzią i już ani troche, nie moge go przesunać do tylu bo nawet cewki nie wyjmę ani świecy nie wykręce (choc jeszcze z 2cm do tyłu silnik bym cofną ale padnie głupia świeca czy cewka i tragedia. Jak by nie numery VIN to by nie było problemu sad.gif
Myśle teraz nad zmianą maglownicy na jakąś cieńszą hydrauliczną.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Sep 2018 - 18:31
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Robisz swapa o ktorym od 2-3 lat wiadomo,ze k20 bez przerobek magla lub grodzi nie wejdzie. Oczekiwales,ze tobie pojdzie lepiej? wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Thu, 13 Sep 2018 - 18:46
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Hehe zawsze wiadomo ze jesli mozna cos poprawic to warto o tym pomyslec. Ale jak wiadomo nie kazdy dzieli sie wiedza i jak samemu nie zaczniesz przy czyms grzebac to nie bedzoesz wiedzial.
Tutaj teraz troche brakuje mi wiedzy na temat geometri i zachowan naprzyklad przy tym antyackermanie czy jak pojade na jakis maly tor i przy ostrych zakretach nie bedzie mi wypluwalo przodu lub przy jedzie po zakretach 100-140 nie odkleji mi sie przod?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 13 Sep 2018 - 19:22
Post #6


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Odkleic sie nie odklei, tylko bedzie gorzej wchodzil w zakret w 1 fazie. Poszukaj w.necie o ackermannie, jest tego pelno.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Fri, 14 Sep 2018 - 07:01
Post #7


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





A u ciebie jackkpl masz tylko poprawionego bumpstera na koncowkach drazkow a z tym antyackermanem cos walczyles? Bo takie winiki jak robisz na torze to albo jest cos poprawione albo nauczyles sie z tym jedzic chociaz cos czytalem ze antyackerman potrafi poleprzyc cos w zakrecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 14 Sep 2018 - 10:34
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(hold @ Fri, 14 Sep 2018 - 07:01) *
A u ciebie jackkpl masz tylko poprawionego bumpstera na koncowkach drazkow a z tym antyackermanem cos walczyles? Bo takie winiki jak robisz na torze to albo jest cos poprawione albo nauczyles sie z tym jedzic chociaz cos czytalem ze antyackerman potrafi poleprzyc cos w zakrecie.


Nic nie poprawiałem, jeździć się nie nauczyłem jeszcze wink.gif. Można to kompensować większą rozbieżnością przodu na tor.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
P@bLO
post Fri, 14 Sep 2018 - 18:33
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2011





Zawsze możesz pogadać z FAT czy nie zrobią Ci zwrotnic z odpowiednio przesuniętymi punktami mocowania drążków kierowniczych wink.gif


--------------------
Fiat Coupe 2.5 20VT (Italiano DAZA) >647KM & 669Nm + DSG powered by WALAS MotorSport
World first Fiat with DSG DQ250 - FB -> Fiat Coupe - YellowProject
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 14 Sep 2018 - 22:35
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(P@bLO @ Fri, 14 Sep 2018 - 18:33) *
Zawsze możesz pogadać z FAT czy nie zrobią Ci zwrotnic z odpowiednio przesuniętymi punktami mocowania drążków kierowniczych wink.gif

W tej sytuacji musialby wydluzyc ramie przy zwrotnicy, co spowoduje mniejszy kat skretu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Fri, 14 Sep 2018 - 23:27
Post #11


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Juz lepiej ogarnac cieniutka maglownice bez wspmagania i zalorzyc jakies elektryczny moduł wspomagania od renault na przyklad na kolumne kierownicy. Lub cienki magiel hydrauliczny i zawsze 2 cm do gory i do tylu magiel by poszedł, wszystko co z przednio napewowych anglikow ktore maja maglownice przed przednia osia podejdze pod ustawienie magla rx8 za przednia osia bynajmniej jesli chodzi o skrecanie sie koł w dobra strone wzgledem kierownicy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Sun, 16 Sep 2018 - 22:38
Post #12


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Robiłem przymiarki magla seryjnego z RX8 tak żeby sie mieścił no to sporo jest przesunięty ale też dorwałem na szybko jakiś magiel z toyoty hydrauliczny no i troche da się ugrać ale jeszcze przewody wchodzące do magla zapierają się o koło pasowe i nie da się na tyle podnieść magla żeby miało tą samą wysokość co jest seryjnie.
Dorzucam 3 zdjęcia dla ciekawskich na przyszłość jak to wygląda. Jeszcze bede szukał jakiegoś innego magla co by dało się jak najwięcej ugrać.




Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:35