Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Golf 5 GTI - czesciowa zmiana dolotu + Stage 1, Chcialbym zmienic jedynie filtr i rure pomiedzy wlotem pod maska
nba
post Sat, 01 Sep 2018 - 02:31
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Może być 0W40, lepszy na zimę i tak jak pisałem unikałbym oleju HC do tego silnika. Filtr zawsze stosowałem Mann lub Bosch, jest dużo dobrych filtrów. Dokręcasz ręką i będzie ok, wcześniej smarujesz uszczelkę olejem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 01 Sep 2018 - 02:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KrisC
post Sat, 01 Sep 2018 - 09:50
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





tak 0w zalewaj do TFSI, a potem załóż temat "czemu bierze mi olej?"

5w40 do daily, 5w50 jak lubisz upalić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sat, 01 Sep 2018 - 10:52
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Ja bym spróbował. Jak będzie żarł to idzie zalać 5W, poza tym lepkość 0W40 w temperaturze roboczej jest bardzo zbliżona do 5W40, w zależności od charakterystyki konkretnego oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 01 Sep 2018 - 12:21
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Tune up jak i cs zalecaja 0w40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Sat, 01 Sep 2018 - 21:59
Post #25


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





A widzicie, nawet tutaj sie spieracie ktory powinien byc...
Co do mojego jezdzenia, oczywiscie ze lubie depnac, po to kupilem GTI wink.gif Natomiast moja jazda nie opiera sie tutaj na ciaglym paleniu gumy, bardziej sporadycznie, wiec mysle ze olej 40tka w zupelnosci wystarczy.
Zreszta staram sie dbac o auto, nigdy nie cisne zaraz po odpaleniu. Glownie zarowno przed jazda czy przez zgaszeniem czekam chwile zeby wszystko zaczelo dzialac lub przestac dzialac jak nalezy.

Pytanie z innej beczki, po ktorej stronie na plastikowych boczkach kierownicy ktore sa po lewej i prawej stronie klaksonu sa jakies klipsy? Chce to zdjac, bo ta powloka jest zniszczona z jednej strony ale nie chce niczego pourywac.
Acha, zawory PCV i DV - czy jeden z nich nie idzie zaraz przed polaczeniem z turbo? Wydaje mi sie ze poprzedni wlasciciel podpial zawor blow off bo mi syczy jak puszczam gaz powyzej 2k rpm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Sun, 02 Sep 2018 - 20:40
Post #26


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(MisioLBN @ Sat, 01 Sep 2018 - 12:21) *
Tune up jak i cs zalecaja 0w40


Tune up?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Sat, 08 Sep 2018 - 19:17
Post #27


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





Cześć Panowie
Mam mały problem.
W ubiegłym tygodniu zmieniłem olej skrzyni, napinacz paska i opony przód.
Po wyjechaniu było wszystko ok. ale po czasie zaczęło coś piszczeć. Z początku myślałem, że to sprężyna sprzęgła, później że hamulce jako że niedawno były wymieniane, ale nie.
Wczoraj był dramat. Pisk że szok. Pisk pojawia się do +-30km/h i tylko przy jeździe. Jeśli nie używam auta, np w nocy, rano jest ok. Natomiast jak jeżdżę z postojami to piszczy cholernie. Wydaje mi sie że dzźwięk wychodzi z koła (tylne lewe). To samo się pojawia jak jadę do 30km/h i zacznę gwałtownie skręcać (slalom). Sprawdziłem śruby, przykręcone fest dobrze więc co to może być? Gdzie szukać i jak?
Sory, że rzadko się udzielam teraz, ale juz daliście mi pewną robotę, a że pracują 60h tygodniowo, pozostają mi jedynie weekendy, gdzie jestem dość ściochrany i z czasem ciężko mam ogarnąc wszystko.
Acha przy zmianie napinacza poprosiłem o sprawdzenie kompresji, jest 190 psi. Czy to dobry wynik? I tak samo wydaje mi się że z kbiny silnika dochodzi jakis stuk intensywny, jakby plastikowy odgłos ale nie mogę dojść co to jest. Jakieś pomysły?
Pozdrówki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikostratus
post Sun, 09 Sep 2018 - 10:26
Post #28


User
Dołączył: Tue, 13 January 2015





Może tarcza kotwiczna dotyka do tarczy hamulcowej albo jakiś kamyk wpadł między nie i powoduje pisk.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 09 Sep 2018 - 14:28
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





plastikowy stuk to pewnie ta głupia osłona silnika jest luźna. Sprawdź łożysko w kole
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Tue, 11 Sep 2018 - 19:46
Post #30


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





czesc
kola sprawdzilem na tyle ile moglem. zadnych luzow nie ma, takze w piatek/weekend bede kontynuowal poszukiwania.
dzisiaj udalo mi sie nagrac ten klekot.
video ponizej
https://www.youtube.com/watch?v=TTtU5xiZBVI
pierw pod kierownica, pozniej pomiedzy nawiewem a lusterkiem, pozniej pasazer i nad drazkiem.
moze to ulatwi diagnoze?
dzieki sliczne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 11 Sep 2018 - 21:50
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Przecież to nie silnik tylko silniczek klap klimatyzacji do wymiany...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:03
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Ale zrobiliscie metlik chlopakowi z tymi olejami, nie lej mu 0w40 bo napewno jest w jakims stopniu zużyty, wlej mu 5w40 tylko jakis dobry i w pelni syntetyczny np. liqui moly albo motul lotos tez moze byc tylko nie wiem czy maja qazara 5w40 co do motula to z seri 300v a LM tez uwazaj bo seria top tec to hc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Thu, 13 Sep 2018 - 08:48
Post #33


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





O k... Lotos Quazar biggrin.gif powiedz mi tylko jaka jest różnica między 5w a 0w przy rozgrzanym silniku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Thu, 13 Sep 2018 - 09:58
Post #34


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Wejdz sobie w arkusz danych albo karte charakterystyki tam wszystko jest,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 13 Sep 2018 - 10:27
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(badboy2673 @ Wed, 12 Sep 2018 - 22:03) *
Ale zrobiliscie metlik chlopakowi z tymi olejami, nie lej mu 0w40 bo napewno jest w jakims stopniu zużyty, wlej mu 5w40 tylko jakis dobry i w pelni syntetyczny np. liqui moly albo motul lotos tez moze byc tylko nie wiem czy maja qazara 5w40 co do motula to z seri 300v a LM tez uwazaj bo seria top tec to hc

To może skoro jest zużyty to 15w40 lać ? po przekroczeniu 200kkm pamiętaj 10w40 a przy 300 kkm 15W40 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Thu, 13 Sep 2018 - 12:19
Post #36


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 13 Sep 2018 - 10:27) *
To może skoro jest zużyty to 15w40 lać ? po przekroczeniu 200kkm pamiętaj 10w40 a przy 300 kkm 15W40 smile.gif

Bez przesady
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Sun, 16 Sep 2018 - 01:59
Post #37


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





Na początku chciałbym Was przestrzec drodzy forumowicze.
Jak wiecie nie mieszkam w PL. Mieszkam na wyspach czyli Anglia.
Mam tutaj takiego "znajomego" mechanika, kolegę kolegi. Dlatego sobie zaznczyłem że do niego tylko z drobiazgami. Dlaczego? Pomijając drobne rozterki jakie mój koleżka miał z nim kiedyś.
Kupiłem Golfa. Pierwsze co powiedział jak przyjechałem od tak "No stary, zaje*iste". Po chwili mówi że coś jest nie tak, co wiedziałem. Mianowicie rozrząd do wymiany. No i podpiął komputer, sprawdził, no i cała rzesza FAULTów. To rozrząd oczywiste, wtryski, ciśnienia, itp. Mowi, Ty ostatnio jak miałem bla bla bla to 4tys funtów, póxniej coś innego miał to ileś tam itd. Ogólnie...sprzedaj bo się wje*iesz. Możliwe, ale cóż. Ktoś kto kupuje takie auto liczy się z tym, że i poprzednik jeździł bardziej "wymagająco". Wymieniłem rozrząd, olej, filtry, olej skrzyni, napinacz, coś tam. Jak wiecie zaczęlo mi coś piszczeć w kole. Więc myśle, izi dżob więc podjadę do niego. No i tak umówiłem się z nim na oblukanie problemu za tydzień, przy czym...powiedziałem mu że problem z kołem, przyłozył rękę do tarczy, łaj gorąca, przyłożył z drugiej strony, no też ciepła (temp po obu stronach jak dla mnie taka sama). No cóż, zobaczymy. Później mówię, Ty, muszę wymienić silniczek klap klimatyzacji, no spoko mówi. Następnie go pytam, Ty chciałem wyczyścic zawory, bo wiem że uwalone fest. Wyczyścić mogę, ale nie rozbiore i zbiore samemu wszystkiego do kupy bo się nie znam aż tak, więc pytam, czy może mi udostępnić część podwórka, albo podjechać d omnie i mi to zrobić. Ja zapłacę za to, ale czyszczenie po mojej stronie. No i znowu, to będzie drogo mimo wszystko bo rozrząd, jakieś tam rury, złączki trzeba poroobić. Nie baw się w to. Matko, czy to wszystko musi być takie? Czy ludzie za granicą kraju muszą być tacy? Patrzyłem na necie, nie jest to aż tak trudne, ale sie obawiam sam od tak. W każdym razie wychodzę z założenia że każdy Polak za granicą to *utas.

Co do tematu to dzień do stage 1 się zbliża, oscyluje w okolicach 3tygodni biggrin.gif
Jedno co mi chodzi po głowie, to zmiana radia na dotykowe (nie licząc pokrętła głośności). Cena maks 1k PLN. Czytałem sporo po necie, ale posty ciut starsze więc mogło się pozmieniać. Okazyjnie jak ktoś może coś podpowiedzieć to proszę bardzo, ale na zasadzie włożyć i tyle, bez dodatkowych plastików itp.
Pozdro forumowicze

PS czy to w pl jest legalne?
https://www.youtube.com/watch?v=dYOvsGLo97Y
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 16 Sep 2018 - 13:37
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





chyba pisanie po nocach Ci nie służy wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek_GTI_MKV
post Mon, 17 Sep 2018 - 21:32
Post #39


User
Dołączył: Wed, 29 August 2018





CYTAT(As_ @ Sun, 16 Sep 2018 - 13:37) *
chyba pisanie po nocach Ci nie służy wink.gif


nerwy mnie nosza w takich sytuacjach.
Wracajac, dzisiaj rozmawialem o stageu, usunieciu kata, itd.
Gosc mi mowi:
Dpf nie ma problemu z stage 1 I egr I wyjeciem dpf, klapy usuniecie mechaniczne I czyszczenie dolotu + program - 450funtow czyli jakies 2250zł.
czy to wszystko by sie zgadzalo?

czym sa te klapy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Tue, 18 Sep 2018 - 08:01
Post #40


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Ja bym to skomentował ta: rolleyes.gif
W GTI nie ma DPF i nie ma EGR.
Klap nie ruszać, do 350KM wywalenie ich nic nie da.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:51