Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Opnie o Mito 1.4 155km
specnaz14
post Tue, 27 Nov 2018 - 15:46
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Jak w temacie. Mito 1.4 155km taka wersje ciezką trafić, ale mam okazje kupic w ładnym stanie. Auto praktycznie tylko do miasta, trasa raz dwa razy w roku. Jakies większe bolączki tego modelu? Na cos bardziej trzeba uwazac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Nov 2018 - 15:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
turskimp
post Fri, 30 Nov 2018 - 23:23
Post #2


Rookie
Dołączył: Tue, 28 August 2007
Skąd: Lublin





Jeździłem taką przez kilka lat. Rocznik 2009, kupiłem z przebiegiem ok 55k i bez modyfikacji dojezdzilem do ok. 75k.

W tym czasie większych bolączek brak. Słabej jakości lakier, liczba odprysków na masce już w momencie zakupu była ogromna. Regenerowalem jeden zacisk z przodu, drugi był ok do samego końca. Podobno turbina (ihi) lubi klęknąć - Garrett z abartha pasuje p&p z tego co się dowiadywałem ale u siebie wymieniłem na td04 zanim cokolwiek stało się z oryginałem. Podobnie skrzynia biegów - jeśli myślisz o modach, 300 NM to max. Rozrząd robiłem dopiero przy 85-90k chociaż to już było trochę za późno. Zdarzały się jakieś przepalenia bezpiecznika od ładowarki tel i z raz czy dwa przestał mi działać centralny (też bezpiecznik). Szyby bez ramek nie sprawiały problemów.

Generalnie fajny samochód do miasta, żwawy (w trybie D). Lekki tyl czuć przy mocnych dohamowaniach - hamulce są ok. Na 18 i obniżony wygląda dobrze chociaż trzeba bardzo uważać na wysokie krawężniki bo przód jest długi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Sat, 01 Dec 2018 - 10:10
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Mechanicznie auto jest bliźniacze z Abarth Grande Punto. Skrzynia M32 jest słabym ogniwem, ale na lepszym oleju niż Selenia nawet pożyje chwilę (u mnie 120.000km przed remontem, z wypadami na tor). Po wymianie łożysk na Timken znosi ponad 350Nm.
Żeliwa IHI pękają, tak jak i kolektory wydechowe przedzmianowe, ale nie czuć tego przy użytkowaniu - nie ma spadków mocy, itp.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 01 Dec 2018 - 11:05
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Auto kupione, fajny bzyk do miasta.
Na ten moment właśnie zastanawiam się jaki olej zastosować w skrzyni możecie coś polecić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Sat, 01 Dec 2018 - 11:43
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Motul Gear 300


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:26