Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochód elektryczny
PietereQ
post Fri, 11 May 2018 - 14:05
Post #61


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(Driftman @ Wed, 09 May 2018 - 11:55) *
Dostałem info/plotkę że sporo i3 wraca na serwis

Może ktoś to potwierdzić lub też obalić ?


Nie słyszałem żeby i3 coś szczególnego trapiło. Ponoć rocznik 2014 jest bardziej kapryśny niż pozostałe. W Stanach była jakaś akcja, w związku z crash testami, ale jak to w elektryku mechaniczne nie bardzo co jest do popsucia. Tak przy okazji (jeśli kogoś nie interesuje leasing) warto by się zastanowić nad ściągięciem używki ze Stanów. Tam te auta bardzo tracą na wartości i można wyrwać sztuki poniżej 20K$, co jest już bardziej akceptowalną ceną za ten samochód.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 11 May 2018 - 14:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
no_fear
post Fri, 11 May 2018 - 14:23
Post #62


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





CYTAT(PietereQ @ Fri, 11 May 2018 - 14:05) *
...warto by się zastanowić nad ściągięciem używki ze Stanów. Tam te auta bardzo tracą na wartości i można wyrwać sztuki poniżej 20K$, co jest już bardziej akceptowalną ceną za ten samochód.

+1
codziennie przejeżdżam obok jednej takiej firemki (ul. Siewna Kraków) - targają ze stanów chyba tylko 500e i Leaf`y
systematycznie coś się pojawia na placu, coś znika - chyba mają ruch w interesie wink.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 11 May 2018 - 15:52
Post #63


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Elektryk nieustannie jest "elo elo" eko zabawką dla tych co mają na to warunki. Jeżeli chodzi o kase to za boga nie wychodzi taniej.

Ja wciąż mieszkam w mieście ale do centrum mam 12km a na drugi koniec miasta 35km. Czasem te 12km można jechac i 2,5h.
Niedawno mieszkałem na "porobotniczym" osiedlu gdzie ze mną mieszkało ze 30 tysięcy luda. Samochodów nawet nie było gdzie stawiać a co dopiero gdzie ładować. Nikt z tych ludzi nie kupi elektryka bo by z nim nie miał co i jak zrobić.
Teraz mieszkam w tzw "apartamentowcu".. tzn w bloku tylko nowocześniejszym - ma 5 lat. Nie mamy tu gazu tylko wszystko na prąd. 3-fazowa rozdzielnica przed każdym blokiem ma 15kV - wiec nawet dość wydolną, każdy ma siłe w domu pod indukcje i takie tam.
Mamy podziemne garaże i ja mam szczeście i nieszczescie mieć tam dwa miejsca naprzeciwko siebie ale wzdłuż ściany. Wiec jest mniej miejsca do zawinięcia bo jest mur ale za to jest ściana a na niej DWA GNIAZDKA ELEKTRYCZNE 220V do użytku mieszkańców. W garażu na 40 samochodów takich gniazdek jest z 6... może 8.
Do tego są podpięte do licznika "wspólnoty" czyli za nie płacą wszyscy. Już widze ten raban jakbym za pieniądze "wszystkich" usiłował tankować samochód. No i z czego? z Gniazdka 220V?? Wiec jak na miejskie osiedle mam niemal cieplarniane pod względem elektrycznym warunki a i tak zasadniczo nie mam go gdzie ładować.
A i tak jestem szczęściarzem bo mam te miejsca przy ścianie. Ci co mają na środku garażu maja tylko kolumny i na nich włączniki światła i czujniki spalin. Ci o takim luksusie jak gniazdo pod ręką to mogą zapomnieć.
Moje trzecie miejsce parkingowe "na zewnątrz" z funkcji elektrycznych posiada 1 latarnie na cały parking.
Żeby się bawić w elektryki trzeba by kompletnie przeprojektować instalacje w garażu. Już nawet pomijam wydolność sieci energetycznej
Wiec na Ursus obliczony na 60 tys zameldowanych mieszkańców i blisko 100tys ze słoikami tylko mieszkańcy tych skrajów gdzie są domki/wille i mają własny garaż, własną siłe i WŁASNY LICZNIK mogą się w elektryka bawić - o ile oczywiście oprócz warunków do posiadania wypełnia funkcje samochodu jakich oczekują. Obszarowo to z 1/4 dzielnicy, ludnościowo to ze 2%. Skoro 2% ma realne szanse o tym myśleć a jeszcze mniej z nich się zdecyduje...to nie przewiduje elektrycznej rewolucji. Takie proporcje dotyczą każdej z dzielnic 2 milionowej warszawy.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Fri, 11 May 2018 - 20:59
Post #64


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Wombat nie demonizuj... wink.gif Wspólnota może Ci wydzielić "Twoje" gniazdko z oddzielnym licznikiem. Normalna praktyka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 12 May 2018 - 13:52
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





A co z elektrykami po wypadku?

Ostatnio na YT były 2 Tesle, które spotkały się z barierkami/innymi samochodami. Efekt? Płonące akumulatory. Dalszy efekt? Nie mogła do nich przyjechać "zwykła straż z wodą" z powodu tego co się paliło i tego co było wydzielane podczas spalania. Kolejny efekt? Ilość syfu jaka spłynęła przy gaszeniu w pobocze i znajdującą się tam roślinność (w jednym przypadku był las pod wiaduktem - na pewno lit bardzo pomógł w tamtym ekosystemie).

Tak wiem - benzyna też może się zapalić, czy lpg, czy diesel. Jednak gaszenie i ilość syfu podczas pożaru takiego wozu są raczej łatwiejsze/mniejsze


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 13 May 2018 - 13:38
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Wombat nie demonizuj... wink.gif Wspólnota może Ci wydzielić "Twoje" gniazdko z oddzielnym licznikiem. Normalna praktyka.

Science Fiction.
Wspólnota nie była w stanie sprawdzić dlaczego peszle na media mam niedrożne. Zasugerowali mi że jak chce mieć kablówkę w miare szybko to niech sobie sam puszcze koryta po klatce a oni "nie zauważą". Wiec dociągniecie siły pod miejsce parkingowe i licznika...i hgw co to jeszcze - to bym na decyzje czekał 3 lata a na realizacje 5.
Do tego trzeba by to realizowac uchwałą wspólnoty a za samą "dociągnięcie" zapłacić z własnej kieszeni co pewnie by ze 30 tys kosztowało.
To jest normalna praktyka.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Sun, 13 May 2018 - 19:56
Post #67


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





To od mnie 3 gr
1. Toksycznosc elektrykow - proponuje obadac czym pedzona jest klima w nowych autach. HFO1234yf jest ciekawym wynalazkiem przy zapłonie, a o ten w trakcie dzwona nietrudno.
2. Zwykla hybryda (toyota) - daje bardzo rade. Mam sluzbowe - rozrzut spalania od 3.5 do 7.5l w przypadku aurisa sw, i od 6 do 16l w przypadku rav4. Srednio jest jakies 5,5 i 8 odpowiednio. Czy to duzo? Niech kazdy odpowie sobie sam. Awarie? Brak.
3. Zwykly elektryk - swietna rzecz. Niestety zasieg topnieje w oczach. Ostatni raz jechalem leafem gen1 co prawda i jakis postep sie dokonal pewnie alee... No 10km jazda testowa pozarla 30km zasiegu - pełen but wlozony dwa razy.
Jestem na tak ale jeszcze chwile...
4. Hybrydy plugin - jesli ktls chce kupic cos pokroju priusa pin (brak bagaznika) lub passata / golfa gte, volva(zasieg bateryjny - fikcja, spalanie z dupy). Testowalem, kalkulowalem, ni cholery nie ma to sensu.

Takze jesli uzytkowniczka bedzie pewna ze da rade psychicznie ogarnac topniejacy w oczach zasieg - moze brac elektryka. BMW z ostatnich lat nie ufam - im nowsze tym gorsze, nowy leaf - nie jezdzilem, e-up/e-golf - no nie z ta cena.
Obadalbym amperę/bolta/500e bo jakos cenowo nie sa mordercze a te 100km realnego zasiegu powinny wykrecac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 13 May 2018 - 20:04
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(amper124 @ Sun, 13 May 2018 - 19:56) *
Testowalem, kalkulowalem, ni cholery nie ma to sensu.

ma sens... ale nie sens ekonomiczny
dzięki takiemu rozwiązaniu (plug-in) możesz wjechać tam, gdzie nie możesz jechać na silniku spalinowym
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 13 May 2018 - 20:07
Post #69


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Z trochę innej beczki. Możecie mi wytłumaczyć dlaczego toyota w hybrydach stosuje sprawniejsze motory o większych stopniach sprężania, a w niehybrydach ich mniej sprawne odpowiedniki? Czy chodzi o 'mniejsze' spalanie od zwykłej beznyny? Pytam trochę przewrotnie bo wiadomo przecież o co chodzi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 13 May 2018 - 20:36
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(amper124 @ Sun, 13 May 2018 - 19:56) *
To od mnie 3 gr
1. Toksycznosc elektrykow - proponuje obadac czym pedzona jest klima w nowych autach. HFO1234yf jest ciekawym wynalazkiem przy zapłonie, a o ten w trakcie dzwona nietrudno.

a czasem tego właśnie nie ma Tesla S? wink.gif

czyli mamy zapłon z klimy + jak dojdzie do baterii to już w ogóle tylko wyjmować pianki i opalać je na ognisku


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Sun, 13 May 2018 - 21:50
Post #71


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 13 May 2018 - 20:04) *
ma sens... ale nie sens ekonomiczny
dzięki takiemu rozwiązaniu (plug-in) możesz wjechać tam, gdzie nie możesz jechać na silniku spalinowym

W PL jeszcze nie ma to znaczenia.
A ekonomia jest istotna - to tylko dupowozy do jazdy po buły.
Passat 2.0tsi high + opcje to jakies 170k
Gte to ca 200k
Jak doplacam to lubie czuc roznice. Gte jedzie subiektywnie gorzej od tsi mimo ze na papierze ma zblizone osiagi. Pali tyle samo tjca 10 w mieszanym. Prad? Gniazdko 220v + 3h = 20km zasiegu.
Jiech kazdy obliczy sobie sam czy ma to sens. Dla mnie ni chuchu.
A, testowym jezdzilem tydzien. Drugiego dnia wpadl w tryb awaryjny. Pozniej mu przeszlo. Za to wywalił cel. Mam za ten ficzur dorzucac $$$?
To wole zwykle pb i wakacje smile.gif

@bio
Tesla nie tesla, kazde nowe auto z budą o duzej zawartosci al mg i kompozytow pieknie płonie. Zobacz co zostaje z supercarow- usmażony T1000 z terminatora i koła biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 14 May 2018 - 07:35
Post #72


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(luisgomes6 @ Thu, 10 May 2018 - 15:27) *
Frolik, ja nie wiem skąd Ty bierzesz to spalanie 8 litrów LPG w 328 i 330, bo mi tyle pali focus 1.6 100 koni, ale benzyny!


Z 7 letniego użytkowania takiego auta dzień w dzień są to zaczerpnięte dane.
Często robiłem trasy, z prędkościami 100-120 km/h i wtedy spalanie spokojnie mieściło się w 8 litrach na 100 km. Minimalnie 7,3/100.
Oczywiście żeby być sprawiedliwym, musze zaznaczyć ze w miescie te auto paliło średnio 13/100 km, a w zime nawet więcej.


Tak, mi tez wydaje się to dziwne, takie spalanie w trasie 328i, szczególnie z perspektywy innych aut które miałem, bo dzisiaj jezdzony przeze mnie Peugeot z silnikiem 1.8, pali w trasie więcej niż 328i. Mimo ze ma 110KM a nie 193 jak BMW.
A w miescie 328i paliło 1 max 2 litry więcej niż Peugeota406 1.8.

Niestety benzynowe 4-cylindrówki, szczególnie w cięższych autach wcale nie są oszczędne.


Poza tym, jak na 6-cylindrowe benzyny, to e46 są wyjątkowo oszczędne. Miałem kilka innych aut z silnikami 6-garnkowymi, i zarówno japonczyki, Audi jak i Peugeoty (szczególnie model 607) paliły znacząco więcej.

Sorry za OT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 14 May 2018 - 07:45
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(error. @ Fri, 11 May 2018 - 11:51) *
Nie przemawiają za tym ostatnie dane. Wzrost sprzedaży elektryków oraz hybryd w ubiegłym roku to ponad 50%. Ale generalnie podzielam twoje zdanie, raczej ceny nie spadną w najbliższych 5 latach jakoś diametralnie.


Na ponad 20 milionów aut zarejestrowanych w Polsce, to ubiegłoroczne rejestracje rzędu kilkuset sztuk elektryków i kilku tysięcy hybryd to kropla w morzu. Mniej niż promil. Niestety nie jesteśmy Norwegią. W biednych krajach jakim jest ciągle Polska, takie auta szybko się nie przyjmą.
Wzrost o 50% wygląda imponująco.... ale co innego mówią liczby bezwzględne. Nie są już tak różowe.

Ceny nie spadną ani w ciągu 5 ani nawet 10 lat, a to za sprawą cen materiałów używanych do produkcji akumulatorów.

Potęgą w produkcji i w liczbie rejestracji elektrycznych aut są Chiny. W Chinach jest więcej elektryków, niż w całej Europie (z Norwegią i Szwajcarią włącznie).
Oczywiście w Chinach jest też więcej aut elektrycznych niż w USA.

W 2017 w Chinach zarejestrowali 2 razy więcej elektryków, niż w USA i Europie razem wziętych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 14 May 2018 - 07:57
Post #74


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Ja tam tego propagował w naszym kraju nie będę, bo skończę jak Rysiek Swetru z frankami. laugh.gif
No niestety nie jesteśmy pod tym względem Norwegią, nie wspominając o Chinach, tylko dla mnie jest to mało znaczące w dyskusji o "elektrykach" samych w sobie. wink.gif Spadek cen - pewnie niewielki, ale to oferowane rozwiązania powinny być już zdecydowanie lepsze niż pierwsze modele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 14 May 2018 - 12:35
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tylko weźcie poprawke na to że "bycie Norwegią" polega na tym że Norwegia tą śmiercionośną ropę sprzedaje za własne granice, w gigantycznych ilościach i za gigantyczną kase wiec ich stać na to żeby sobie dopłacać. A do tego Norwegia ma pięciu mieszkańców wiec to naprawde dobrze wychodzi.
Jakby wszyscy mieli elektryki i ładowali je z odnawialnych źródeł energii to by nie kupowali takich ilości ropy od Norwegii i Norwegia przestały by być takim "wzorem".

Ta "Norwergia" to mniej więcej taki "dobry przykład" jak przykładny ojciec rodziny który jednocześnie jest głową mafii i szefem sutenerów. Robi ogromną kase ze stręczenie nieletnich dziewczynek (bo nie mają innych opcji żeby przeżyć) na ulice ale SWOICH córek nie posyła. Swoim funduje najlepsze szkoły - czyli DOBRY TATA. I jeszcze twierdzi że on nikogo do niczego nie zmusza bo same chcą i są mu wdzięczne za możliwośc zarobienia (co poniekąd jest prawda bo utrzymują całe rodziny ze swojego tyłka). Tyle że jak to w mafii - głowa rodziny jest jedna a reszta musi odwalać brudna robotę. I oczywiście każdy z takich odwalaczy też by chciał być szefem Mafii. Pan Wąski i jego mafia też była de best smile.gif.
Wiec podpieranie się przykładem Norwegii jest lekkim zakłamaniem rzeczywistości bo tego przykładu do PL przenieść się nie da. Tak samo jak Brunei czy Kuwejtu.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 14 May 2018 - 13:08
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





A w Libii litr etyliny po jakies 15 groszy polskich smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 14 May 2018 - 13:35
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Wombat, jak ja Cię za to lubie biggrin.gif a sam przykład bardzo dobry. Na tę chwilę, właśnie tak wygląda rozwój rynku aut elektrycznych w Norwegii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 14 May 2018 - 13:52
Post #78


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto







--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Tue, 15 May 2018 - 08:53
Post #79


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Norwegia i elektryki, to taka Kinga Rucin, nosi futra i mieszka w drewnianym domu. Hipokryzja w czystej postaci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 04 Sep 2019 - 08:51
Post #80


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Zapomniałem napisać dla kronikarskiego porządku, że kobietka jeździ nową Toyotą C-HR w wersji selection w hybrydzie.
Jest bardzo zadowolona. Czyli jednak nie elektryk 100% przynajmniej nie teraz.

dziekuje za posty


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 17:15