Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pojemny daily w budżecie 130-150 kPLN brutto, Następca W211 320CDI
hexx #2
post Wed, 11 Apr 2018 - 07:01
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Patee @ Tue, 10 Apr 2018 - 21:24) *
O co chodzi, że mając 45 koni i 90 Nm więcej od Talismana taka Kia robi 7,6 sek do 100km/h? Skrzynia?

raczej nie
tam jest klasyczny 6 biegowy automat na licencji AISIN'a
skrzynia komfortowa, bezawaryjna, łatwa w serwisowaniu (wymiana oleju) ale na pewno nie jest jakoś mocno szybka jak dwusprzęgłowe

teraz chyba będą wkładać 8 biegową na licencji ZF-a (bo znaczek jest Hyundai Powertech)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Apr 2018 - 07:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Wed, 11 Apr 2018 - 08:38
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Patee @ Tue, 10 Apr 2018 - 20:22) *
Skłaniam się ku Renault Talisman wersja IP z silnikiem TCe200.
Pytanie czy utrata wartości tego auta nie zabija trochę jakichkolwiek kalkulacji? Bo wydaje się, że będzie sporo większa niż VW, Skoda czy nawet Opel...
Już widzę, że branie Talismana w najem to zupełnie nie opłacalny temat przy moich przebiegach i przeznaczeniu auta.


Trudno chyba jeszcze dokładnie okreslic utratę wartości Talismana. Od zbyt wielu czynników to zależy.
Pewnymi podpowiedziami mogą być utrata wartości takich aut jak Laguna czy Vel Satis.
Lub auta premium innych francuskich koncernów: Citroen C6, Peugeot 607.

Zależy też ile lat byś miał ten samochód, krótkookresowo utrata wartości może być duża.
Przy posiadaniu auta 12-15 lat Talisman w tym wieku bedzie zapewnie niewiele tylko tanszy niż Superb czy Insignia lub Kia.
Rozsądnie jest kupować auta na długo, chyba ze masz leasingi lub inne rzeczy, typu koszty w firmie sa ważne.

Sprzedac 4-5 letnie auto premium francuskiej marki tez nie jest latwo, przechodziłem to z dwoma samochodami.
Zajezdzone do granic nieprzytomności e60 sprzedasz szybko latwo i za dobre pieniądze, a idealnie utrzymanego francuza tej klasy 2 razy taniej trudno sprzedać....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 11 Apr 2018 - 09:03
Post #43


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





CYTAT(CrocodileReggae @ Tue, 10 Apr 2018 - 22:22) *
To sie nazywa współczucie.



Być może. Ale był z tego zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Wed, 11 Apr 2018 - 09:33
Post #44


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Dokładnie to miałem na myśli. Stąd też pojawił się temat najmu, ale wartości rezydualne po 24 lub 36 msc proponowane są słabiutkie przy Talismanie.

Auto w leasing na 60 msc (wydłużam gwarancję do 5 lat), a później to będzie zależało od tego jak auto będzie się sprawować.
Może spokojnie zostać w rodzinie, jest komu oddać smile.gif
Pytanie, czy po 5 latach koszty serwisu w dalszym okresie użytkowania nie zabiją

PS. Frolik, wiesz doskonale sam, że auta są robione tak teraz, żeby po 4-5 latach ulegać "biodegradacji" wink.gif


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 12 Apr 2018 - 09:07
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Honada @ Tue, 10 Apr 2018 - 09:45) *
Kurde, Panowie nie przesadzajmy wink.gif To rzekomo stare Audi A6, o ile jest w normalnej wersji z quattro, to jeździ tak że żaden z powyższych sedanow nie może z nim specjalnie konkurować. Torsen T3, duża kabina z wygodnymi kanapami i stolkami, doskonale wyciszone i porządnie wybierające nierówności zawieszenie. Do tego to "archaiczne" wnętrze które jest ergonomiczne i nie ma tych idiotyczny ekranów i lakierowanych na wysoki połysk plastików czy szkła jak nowe A6. Nie ma co prawda aż tylu systemów bezpieczeństwa co nom Insignia, ale ono prowadzi tak, że nie specjalnie czuć aby były potrzebne. I mówię to jako osoba która naprawdę nie lubi tej marki z uwagi na fatalny PR i sposób podejścia do klienta. Jedyny problem A6 C7 to cena. Dobra wersja kosztuje ok.,350 tys. zł. Niezła może z 290 tys. zł. Nawet z rabatem będzie ciężko zejść poniżej 200 tys. zł za 3.0 TDI. Można próbować z 2.0 TSI. Auto naprawdę już dopieszczone i dopracowane. Na pewno bym go brał dla siebie jakbym ktoś zaproponował za niego 200 tys PLN z 3.0 silnikiem smile.gif

w budżecie autora, na wyprzedaży można się pokusić o Audi A6 2,0 TDI Ultra (nie mylić z Ultra-Quattro). Oczywiście jest jak piszesz - wygodny fotel, świetne wyciszenie i zawias. Jest jedno ale, które się nazywa NOWE Audi A6, które zaraz będzie w sprzedaży. Powtórzy się sytuacja z BMW F10. W zeszłym roku 520d tuż przed zmianą modelu chodziły po 150k brutto. Ale jak weszło G30, to się nagle okazało, że nowy model jest znacznie lepiej wyciszony, jak zwykle ma sztywniejsze nadwozie, lepsze silniki, jest ekonomiczniejszy (to wszystko teksty producenta, gdzie użytkownik F10 po prostu poczuje się, że kupił niedzisiejszy samochód biggrin.gif ). Do tego, F10 stojąc obok G30 wygląda jak po prostu stary samochód. Z Audi A6 będzie ta sama historia, pewnie nawet bardziej, bo auta grupy VAG bardzo szybko się starzeją (Passat B7 bardzo szybko się zestarzał, Audi A4 bardzo szybko się starzeją).
Oczywiście, są osoby, którym nie to nie przeszkadza, zwłaszcza może to nie przeszkadzać, gdy pod maską masz solidną motorownię i 4x4, ale w przypadku A6 za 150k naprawdę nie ma co oczekiwać fantastycznych osiągów.

CYTAT(Patee @ Tue, 10 Apr 2018 - 21:22) *
Skłaniam się ku Renault Talisman wersja IP z silnikiem TCe200.
Pytanie czy utrata wartości tego auta nie zabija trochę jakichkolwiek kalkulacji? Bo wydaje się, że będzie sporo większa niż VW, Skoda czy nawet Opel...
Już widzę, że branie Talismana w najem to zupełnie nie opłacalny temat przy moich przebiegach i przeznaczeniu auta.
bardzo dobry trop.
Jeśli chodzi o utratę wartości - po 3 latach Talisman wg dilera jest wyceniany na 49%, dla porównania, Skoda Kodiaq, która jest autem nowszym, jest wyceniania również na 49%.
Utraty wartości przy nowych autach w ogóle bym się nie obawiał, bo 3-latka po pierwszym właścicielu, z pewną historią i przebiegiem, bezwypadkowego sprzedasz z pocałowaniem ręki. A gdy się poruszasz już w kręgu aut nowych, to znając życie, Talismana będziesz za 3-5 lat wymieniał na nowy, a wtedy kolejny diler przyjmie takie auto z pocałowaniem ręki.
Osobiście bardzo byłem mile zaskoczony Talismanem, jedyny poważny argument, który znalazłem przeciw niemu to fakt, że jesienią wchodzi Talisman 225 i powtarza się casus Audi A6 - kupujesz nowy samochód, który za chwile jest starym modelem. W żaden sposób oczywiście to nie wpływa na techniczny poziom auta, a jedynie na psychologiczne aspekty posiadania auta.

CYTAT(Patee @ Tue, 10 Apr 2018 - 22:24) *
O co chodzi, że mając 45 koni i 90 Nm więcej od Talismana taka Kia robi 7,6 sek do 100km/h? Skrzynia?

Kia Optima i Opel Insignia mają klasyczne skrzynie automatyczne, z przekładnią hydrokinetyczną, natomiast Talisman, czy Superb mają skrzynie manualane, dwusprzęgłowe, zrobotyzowane- sam proces ruszania w przekładniach hydrokinetycznych jest dużo łagodniejszy, a przez to wolniejszy. W manualnych skrzyniach z napędem 4x4 wprowadzasz auto na wysokie obroty i strzelasz ze sprzęgła - skrzynię automatyczną, hydrokinetyczną bardzo szybko zabijesz użytkując w ten sposób, dlatego tych aut nie rozkręcisz na biegu jałowym powyżej 3000 rpm - co skutkuje zdławieniem na starcie i stratę tej jednej sekundy. Z punktu widzenia wyścigów na 1/4 mili Optima i Insignia nie sprawdzą się.
Natomiast jeśli mówimy o prędkościach autostradowych, to uwierz mi, ale Optima 245KM robi z Talismana 200 po prostu wiatrak. Tu nie ma co porównywać. Optima, również Insignia mają tak niesamowity ciąg przy prędkościach 80kph i wyżej, że na autostradzie w zasadzie możesz skarcić dowolny samochód, włączając w to najnowsze dziecko Audi A8 50TDI biggrin.gif W tyle pozostają wszystkie SUVy, które mają mniej niż 300KM, na czele z BMW X6 30i.
W Kii Optima 245KM przeszkadzały mi dwie rzeczy - brak napędu 4x4 i spalanie, choć w zasadzie spalanie rzędu 10-12l/100km można jakoś przełknąć. Jak pisałem wcześniej, Optima GT 245KM jest wyceniona tak samo jak Optima 1,7D 141 GT-Line. Jeszcze może lag charakterystyczny przy dwulitrowych turbodoładowanych silnikach, ale masz w serii łopatki, więc można samemu wymusić szybszą redukcję.

CYTAT(Patee @ Wed, 11 Apr 2018 - 10:33) *
Dokładnie to miałem na myśli. Stąd też pojawił się temat najmu, ale wartości rezydualne po 24 lub 36 msc proponowane są słabiutkie przy Talismanie.
napisz konkretnie jakie, bo ja miałem oferty na 3-letnie 49%, a to jest to samo co w Kodiaqu, a np. znacznie lepiej niż w przypadku Forda Mondeo. Jeśli chodzi o sam najem, to Renault ma bardzo dziwną politykę i pobiera opłatę serwisową w wysokości około 4,000 pln - przynajmniej tak było w zeszłym roku, natomiast teraz jest zdaje się program serwisowy na 3 lata 80kkm w kwocie około 2,000-3,000 pln brutto co jest akceptowalną wartością.
Zamiast najmu, lepiej wziąć auto w leasing z wysokim wykupem, choć w leasingu na 60 miesięcy pewnie maksymalny wykup, jaki ci zaproponują to 1% biggrin.gif - przynajmniej nikt ci po okresie najmu nie będzie sprawdzał samochodu z endoskopem i nie wystawi faktury 22,000 pln netto za rysy na skórze Nappa biggrin.gif Natomiast 5 lat w najem może się okazać bardzo kosztowne, jak podsumują listę usterek w takim aucie laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 12 Apr 2018 - 20:04
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 12 Apr 2018 - 08:07) *
Kia Optima i Opel Insignia mają klasyczne skrzynie automatyczne, z przekładnią hydrokinetyczną, natomiast Talisman, czy Superb mają skrzynie manualane, dwusprzęgłowe, zrobotyzowane- sam proces ruszania w przekładniach hydrokinetycznych jest dużo łagodniejszy, a przez to wolniejszy. W manualnych skrzyniach z napędem 4x4 wprowadzasz auto na wysokie obroty i strzelasz ze sprzęgła - skrzynię automatyczną, hydrokinetyczną bardzo szybko zabijesz użytkując w ten sposób, dlatego tych aut nie rozkręcisz na biegu jałowym powyżej 3000 rpm - co skutkuje zdławieniem na starcie i stratę tej jednej sekundy. Z punktu widzenia wyścigów na 1/4 mili Optima i Insignia nie sprawdzą się.

Klasyczne automaty ze sprzęgłem hydrokinetycznym zapewniają multiplikację momentu obrotowego, są o wiele łagodniejsze w oddawaniu tego momentu do układu napędowego, starty ich nie zabijają (poza jednym powtarzanym w kółko przypadkiem Audi S8 D2 - kto to był? już nie pamiętam), a silnik nie ma żadnego zdławienia, nie wiem o co chodzi.
Najszybciej można zabić właśnie dwusprzęgłówkę częstymi strzałami z procedury, ale sądzę, że ta procedura zostanie zablokowana jeśli będzie ryzyko spalenia sprzęgieł, czasowo albo na stałe. Clio IV RS pozwala (piszę z pamięci) na 1500 strzałów z procedury, wiem, że niektóre auto pozwalają na tylko 100.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 12 Apr 2018 - 20:33
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 12 Apr 2018 - 09:07) *
W Kii Optima 245KM przeszkadzały mi dwie rzeczy - brak napędu 4x4 i spalanie, choć w zasadzie spalanie rzędu 10-12l/100km można jakoś przełknąć.

Brak napędu 4x4 i brak mocnego 2 litrowego diesla..
i to głównie powoduje małą/zmniejszoną jej popularność, bo sama jakość wykonania i użyte materiały są na odpowiednim poziomie a sama cena jest atrakcyjna do oferowanego wyposażenia.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 12 Apr 2018 - 22:16
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(kompot @ Thu, 12 Apr 2018 - 20:04) *
Klasyczne automaty ze sprzęgłem hydrokinetycznym zapewniają multiplikację momentu obrotowego


Co to znaczy?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 12 Apr 2018 - 22:58
Post #49


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Odnośnie dynamiki talismana - wersja 200 z automatem do ok 120 jechała z E92 320d ze zwykłym automatem łeb w łeb - dopiero powyzej tej prędkości odchodził. Sprawdzane kilkukrotnie więc jakiegoś szału nie ma. W wersji initiale paris to całkiem przyjemne auto jeżeli akceptujesz wielkie ekrany dotykowe.
Jak ma być wygodnie rozważ jeszcze wspomniane f10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 13 Apr 2018 - 09:39
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kompot @ Thu, 12 Apr 2018 - 21:04) *
Klasyczne automaty ze sprzęgłem hydrokinetycznym zapewniają multiplikację momentu obrotowego, są o wiele łagodniejsze w oddawaniu tego momentu do układu napędowego, starty ich nie zabijają (poza jednym powtarzanym w kółko przypadkiem Audi S8 D2 - kto to był? już nie pamiętam), a silnik nie ma żadnego zdławienia, nie wiem o co chodzi.
Najszybciej można zabić właśnie dwusprzęgłówkę częstymi strzałami z procedury, ale sądzę, że ta procedura zostanie zablokowana jeśli będzie ryzyko spalenia sprzęgieł, czasowo albo na stałe. Clio IV RS pozwala (piszę z pamięci) na 1500 strzałów z procedury, wiem, że niektóre auto pozwalają na tylko 100.

posłużę się cytatem:
Nie wciskaj jednocześnie gazu i hamulca

Mnóstwo domorosłych „ścigantów” korzysta z metody jednoczesnego deptania hamulca i gazu w celu podniesienia początkowych obrotów silnika przy starcie. Dynamiczne ruszanie w ten sposób odbywa się jednakże kosztem automatycznej skrzyni biegów. Jak? Podczas jednoczesnego wciśnięcia hamulca i gazu cała energia pochodząca z silnika zamieniana jest na ciepło, które nagrzewa olej znajdujący się w skrzyni biegów. Prócz skaczącej w górę temperatury czynnika chłodzącego elementy przekładni poddawane są wyższym od założonych przez konstruktorów naprężeniom, co prowadzić może do znacznego skrócenia żywotności automatu. Jeżeli chcesz, by Twoja skrzynia służyła jeszcze przez długi czas, zapomnij o próbach wciskania jednocześnie gazu i hamulca.


a zdławienie jest właśnie przy ruszeniu z niskich - wpadasz w obroty poniżej maksymalnego momentu obrotowego i auto na początku jest przymulone. Te standardowe automaty nie są przeznaczone do szybkich startów. Skrzynie dwusprzęgłowe to skrzynie manualne, zrobotyzowane (tylko tu nie masz pedału sprzęgła, bo to komputer nim steruje) i tu po prostu możesz ruszać jak pan Bóg przykazał (gaz do oporu, strzał ze sprzęgła i heja biggrin.gif ). Pewnie przy częstych ostrych startach skrzynia się podda, więc jak piszesz, producenci pewnie jakoś ograniczają procedury.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Fri, 13 Apr 2018 - 23:26
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 13 Apr 2018 - 08:39) *
posłużę się cytatem:
Nie wciskaj jednocześnie gazu i hamulca

Mnóstwo domorosłych „ścigantów” korzysta z metody jednoczesnego deptania hamulca i gazu w celu podniesienia początkowych obrotów silnika przy starcie. Dynamiczne ruszanie w ten sposób odbywa się jednakże kosztem automatycznej skrzyni biegów. Jak? Podczas jednoczesnego wciśnięcia hamulca i gazu cała energia pochodząca z silnika zamieniana jest na ciepło, które nagrzewa olej znajdujący się w skrzyni biegów. Prócz skaczącej w górę temperatury czynnika chłodzącego elementy przekładni poddawane są wyższym od założonych przez konstruktorów naprężeniom, co prowadzić może do znacznego skrócenia żywotności automatu. Jeżeli chcesz, by Twoja skrzynia służyła jeszcze przez długi czas, zapomnij o próbach wciskania jednocześnie gazu i hamulca.


a zdławienie jest właśnie przy ruszeniu z niskich - wpadasz w obroty poniżej maksymalnego momentu obrotowego i auto na początku jest przymulone. Te standardowe automaty nie są przeznaczone do szybkich startów. Skrzynie dwusprzęgłowe to skrzynie manualne, zrobotyzowane (tylko tu nie masz pedału sprzęgła, bo to komputer nim steruje) i tu po prostu możesz ruszać jak pan Bóg przykazał (gaz do oporu, strzał ze sprzęgła i heja biggrin.gif ). Pewnie przy częstych ostrych startach skrzynia się podda, więc jak piszesz, producenci pewnie jakoś ograniczają procedury.


Wow, niezła dezinformacja. Z ciekawości wygooglałem je i widzę, że spłodził je jakiś hobbysta na swoim blogu.

Podczas jednoczesnego wciskania hamulca i pedału gazu wirnik pompy konwertera zaczyna się kręcić szybciej niż na jałowych, a turbina zatrzymuje się lub stoi, bo stałą wcześniej.

Zastosuję tu autocytat z marca o multiplikacji:

CYTAT
Zjawisko występuje w konwerterze momentu obrotowego, bierze się z dynamiki oleju w konwerterze, który z pompy wyrzucany jest przez sile odsrodkowa na zewntarz i przez uksztaltowanie lopatek turbiny kierowany jest na stator i znow wraca na pompe.
Zjawisko wystepuje od max posligu (czyli walek skrzyni/turbina) stoja, a silnik sie kreci do poslizgu wynoszacego 0.1-0.2, zaleznie od konwertera. Ponizej straty przewyzszaja multiplikacje i lepiej zblokowac turbine i pompe sprzeglem (tzw. lock up).
Multiplikacja zwykle wynosi 1.7-2.0, choc Dodge Demon ma chyba nawet 2.3.


Tak więc konwerter może oddać więcej momentu, niż dostaje na wejściu, ale nie jest to perpetum mobile, tylko przekładnia hydrokinetyczna - wyjście obraca się wolniej, i moc na wejściu jest niższa, a olej i metal się podgrzewa. Ale co z tego, że tracisz trochę mocy, skoro gdyby nie podwyższone obroty na silniku to nie znalazł byś się nawet w połowie tej wartości.

TCU zna limity momentu dla każdego biegu a także dla wszystkich elementów znajdujących się za skrzynią biegów - skrzynia rozdzielcza, wał, dyfry, półosie (najcześciej i najlepiej, żeby to one były najsłabsze, bo są najtańsze), ewentualnie inne limity np. zachowanie trakcji wyliczonej wcześniej. TCU zna też charakterystykę multiplikacji konwertera względem poślizgu (fabrycznie ma to zapisane w mapach).
Następnie TCU czyta prędkość obrotową silnika z ECU i znając swoją prędkość wałka wejściowego skrzyni oblicza poślizg na konwerterze, z tego bierze multiplikację i znając swoje limity momentu wysyła ten limit podzielony przez współczynnik multiplikacji do ECU. Tak więc silnik nie wysyła więcej momentu niż skrzynia może przyjąć. Ponadto spróbuj wykonać powyższą procedurę przez nieskończony czas. Po kilku sekundach moment silnika kompletnie opadnie, bo skrzynia poprosi silnik o ochronę, na dodatek nie będziesz mógł ponowić tej procedury przez kilka minut, aż wystudzisz olej.
Ach ci hobbyści laugh.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 14 Apr 2018 - 13:09
Post #52


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





Konwertery, momenty..a tutaj temat w sumie zakończony smile.gif
Talisman IP Benzyna 200KM



--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Sat, 14 Apr 2018 - 16:14
Post #53


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Niech się sprawuje!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 14 Apr 2018 - 18:20
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Gratsy.
PS Gdyby jednak się sypał to nie moja wina wink.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 14 Apr 2018 - 20:17
Post #55


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(kompot @ Sat, 14 Apr 2018 - 18:20) *
Gratsy.
PS Gdyby jednak się sypał to nie moja wina wink.gif


Spoko, przejmiesz leasing, sprawa załatwiona wink.gif
Rozszerzona gwarancja do 5 lat + umowa serwisowa.

A tak serio to sam jestem ciekaw jak będzie się sprawował. Coś innego niż Superb czy Passat.
Mankamentem, który trochę mnie w sumie dziwi w tak nowym aucie, to brak autohold. Nawet w moim Meśku '07 jest...

No i w MY2017 dolne plastiki deski rozdzielczej są twarde i nie przystają do reszty środka.
W MY2018 jak widziałem już są inne.


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sat, 14 Apr 2018 - 22:06
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Ładny ten śliwkowy kolor.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sat, 14 Apr 2018 - 22:13
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(CrocodileReggae @ Sat, 14 Apr 2018 - 22:06) *
Ładny ten śliwkowy kolor.


Jak odbiorę to umyję i może jakiś wosk/kwarc, bo kolor jest super w słońcu szczególnie.


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 14 Apr 2018 - 22:47
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(kompot @ Sat, 14 Apr 2018 - 18:20) *
Gratsy.
PS Gdyby jednak się sypał to nie moja wina wink.gif


Jasne, ze nie Twoja, bo pawła934
cyt. "Jeśli chodzi o Talismana - co do jazdy i wykończenia się nie wypowiadam (sam to mogłeś sprawdzić), ale jeśli chodzi o trwałość to mam dobre doświadczenia" biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 16 Apr 2018 - 08:42
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





dobrze, że nie kolejna Skoda Superb, czy inny Passat.

Bardzo dobry wybór, gratulacje.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Tue, 17 Apr 2018 - 21:39
Post #60


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Nie przeszkadza Ci zasięg przy tym śmiesznym baku ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:17