Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ciekawe, pakowne autko osobowe, ale z kratką PILNE, szukamy na szybko autka do firmy
lewy_
post Thu, 22 Jul 2010 - 21:55
Post #1


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





Witam,
może temat i mało jakiś ciekawy, ale na szybko potrzebujemy jakieś autko - trochę lepsze, bo kwotowo do 100 tyś zł brutto +-10 tyś zł
autko obowiązkowo musi być z kratką, aby odliczyć podatki, gdyż dlatego zapadła decyzja o takim zakupie.

przegladałem wiele opcji, lecz straciłem juz pomysły

samochodzik teoretycznie ma być nowy z salonu, chociaż jakaś używka roczna lub minimalnie starsza też może być.
obowiązkowo musi być on jak najbardziej pojemny, ale osobowy - nie ma to być jakieś VITO czy Transporter smile.gif

samochodem będę się ja poruszał więc w grę wchodzi albo jakaś turbo benzyna albo jakis mocny dieselek, który po jakimś czasie bedzie troszke wzmacniany

sprawdzałem takie propozycje i nie wiem, która jest tak naprawdę odpowiednia:
nowy OUTLANDER - silnikowo nie znam ich wcale, lecz ciekawe autko
INSIGNIA 2,0 160KM - kratka tylko w wersji hatchbak sad.gif kombi nie ma homologacji sad.gif
SKODA OCTAVIA KOMBI - 2,0 130KM - diesel, lecz cenowo to mnie skoda nie zaciekawiła sad.gif

nie mam więcej typów, lecz posłucham porad kolegów
z góry dzięki wielkie

pozdrawiam


jeśli moderatorom temat nie podpasuje to ok, ale zróbcie mi przysługę i zostawcie chociaż go na chwilę, tak aby dowiedzieć się kilku informacji gdyż samochodzik musi być kupiony do końca lipca!!
jeśli nie kupie to skarbówka będzie zacierała rączki na podatki smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Jul 2010 - 21:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Czacza
post Thu, 22 Jul 2010 - 22:03
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





O Outlanderze było już na tym forum. Ogólnie zachwytu nie budzi.

Patrzyłeś może jeszcze na Mondeo? Czy zupełnie odpada? Jest jeszcze opcja tapczana - C5. Jeździłem 2,0 HDI i naprawdę superkomfortowo, użytkownik bardzo zadowolony, mówi że auto niezawodne jak Xantia, którą ma od 1995r. Ale nowsze już chyba tylko z FAP.

W tej kasie można jeszce pomyśeć na Avensisem. Auto w sumie mi się podoba, ale nie licz na niezawodnośc na poziomie Cariny E


Aaa, zapomniałem co to za forum - najlepiej kup BMW!!:)


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lewy_
post Thu, 22 Jul 2010 - 22:14
Post #3


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





outlandera akurat oglądałem, gdyż jeden ze znajomych takiego ma i sobie chwali - póki co smile.gif

mondeo jakoś mnie nie urzeka, gdyż miałem już daw fordy i jakoś było więcej problemów niż samej jazdy

avensis - boje się trochę TOYOTY, gdyż co chwile coś znajdują nowego w nich i niedługo każde autko będzie miało jakąs wade

nie wiem co jeszcze można znaleźć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Qulek
post Thu, 22 Jul 2010 - 22:22
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 03 October 2006
Skąd: Kielce





Kumpel teraz kupił Forda Kugę 2.0 TDCI 2010 rok z kratką. Stala na salonie ceniona na 110kzł, poszła za 90kzł (srebrna i handlowcy chcieli sprzedać bo tylko czarne się sprzedają haha) i od tego odliczył VAT , 4 miejsca , 5 zagłówków, ale miejsce dla pasażera zablokowane "dużym podłokietnikiem" który wyjmuje się w 3 sekundy bo zaczep mocowany jest przez wsunięcie pod kanapę, więc w razie potrzeby jest 5 miejscowy (fabrycznie przyciemniane szyby z tyłu) i można gdzieś spokojnie w komplecie podjechać. Niestety bagażnik jest mikry przez montaż kraty.


--------------------
STOP PIJANYM KIEROWCOM
Ford Focus TDCi 123KM@327Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lewy_
post Thu, 22 Jul 2010 - 22:55
Post #5


User
Dołączył: Thu, 22 May 2008





jutro przejade się do salonu FORDA i zobaczymy co tam jest ciekawego.

KUGA dla mnie bedzie za mała sad.gif jak juz do S-MAX bedzie idealnie pod moje potrzeby.
zobaczymy jakie rabaty i ceny będą


ktoś jeździł jakimś dieselkiem z rodziny FORDA?? jak się sprawdzają??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro
post Thu, 22 Jul 2010 - 23:18
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





CYTAT(Czacza @ Thu, 22 Jul 2010 - 23:03) *
Aaa, zapomniałem co to za forum - najlepiej kup BMW!!:)


A jedynkę można dostać z kratką ? Serio pytam, nie mam pojęcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Fri, 23 Jul 2010 - 05:23
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





siostra ma Outlandera - kilka miesiecy i zadnych duzych problemow - o dziwo na samym poczatku poszedl bezpiecznik od zapalniczek i gniazdek.
Ma w 2.0 diesel


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camil
post Fri, 23 Jul 2010 - 09:02
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 10 February 2006
Skąd: Torun





TEz nieco posmigalem outlanderem (jeszcze tym z ladnymi swiatlami z przodu, czyli przed tym liftingiem_. Bardzo przyjemnie sie jezdzilo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Fri, 23 Jul 2010 - 09:37
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





U nas po podobnej rozkminie skończylo się zakupem Seata Exeo ST - cenowo super, mechanicznie poprzedni A4 - więc solidne auto. My wzięliśmy bez kratki i rocznego, ale nówki z kratką też mają bardzo dobre ceny. No i wersja 2.0TDI 170 przyjemnie się odpycha. Fakt, że nie jest to wielkie wnetrze jak w SUVie.




Outlander mi się wydał mułowaty, i za 100 nie kupisz sensownej wersji. 

Hyundaia IX35 sprawdzałem, ten się Wam zmieści w cenie w wersji 180KM 4x4 i z kratką.



--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lelon
post Fri, 23 Jul 2010 - 10:22
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 12 June 2005
Skąd: Warszawa





CYTAT(lewy_ @ Thu, 22 Jul 2010 - 22:55) *
ktoś jeździł jakimś dieselkiem z rodziny FORDA?? jak się sprawdzają??



Aktualnie 2.0TDCi Ford bierze od PSA i nie ma z nimi problemów, bardzo przyzwoity silnik.

1.8TDCI to stara konstrukcja Forda z nowym osprzętem. W przeszłości miała problemy(ponadprzecietne) z dwumasą i wtryskami, aktualnie jest to podobno poprawione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LaniR1
post Fri, 23 Jul 2010 - 15:05
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 27 May 2006
Skąd: Płock





Witam zajmuje się sprzedażą aut VW jeżeli jesteś zainteresowany mam ciekawą ofertę na Passta Varianta 2.0 TDI 140PS z homologacją w cenie do 100tys.


--------------------
Toyota Supra Mk4
2JZ-GTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Fri, 23 Jul 2010 - 15:57
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Dawno temu Ford kupował diesle od PSA (2,1; 2,3; 2,5 - Sierra, Scorpio, Granada itp). Stare muły, ale niezajebywalne. Potem sam se zrobił 1,6d, rozwiercił do 1,8, dołożył turbo, dalej bezpośredni wtrysk, potem CR i dalej to tłucze. Obecnie już podobno udało im się dopracować ten silnik biggrin.gif

Na to wlazły 2,0 i 2,2 TDDI i TDCI w Mondeo. Fajne silniki, ale niepozbawione wad (pompy z marchewki, ogólnie awaryjny osprzęt Delphi, trochę lepiej na Denso). Jeszcze TDDI robił, z CR bywało różnie.

Wreszcie poszli po rozum do głowy i znów pakują głównie diesle PSA. I jak nie lubię Francuzów, to klekoty robią dobre. Więc nie ma się co obawiać np S-maxa TDCI, poza standardowym problemem DPF (jeśli ma). Także obecnie spokojnie polecam TDCI, o ile wiesz czym pachnie eksploatacja jakiegokolwiek diesla. A akurat S-maxem jechało mi się wyśmienice, jakby nie był taką stodołą.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Sat, 24 Jul 2010 - 15:59
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





przejedź się Insignią 2,0 d 160KM, ew 140KM. Auto bdb i z zewnątrz i wewnątrz. W miarę świeża linia, nie opatrzone. Z segment D: Mondeo, Laguna, Passat, Avensis to Opel chyba jest najnowszy.
Cenowo z tym dieslem to nie całe 100 tys. Kolega miał identyczny problem i kupił właśnie Insignię.
4 osoby, kratka i duży podłokietnik po środku z tyłu.

Ja bym jeszcze rzucił okiem na Mazdę 6. To może być ciekawa opcja w segmenice D.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Sat, 24 Jul 2010 - 16:17
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





z tym ze Outlander, z tego co pamietam jak siostra go zamawiala, to ma kratke i homologacje na 5 miejsc (u siostry to bylo glowne kryterium bo juz 3 malych potomkow ma:D )
za osobowymi sie rozgladala, ale wybrala ten bo sporawy w srodku.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Brychu
post Sat, 24 Jul 2010 - 19:40
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Outlander z homologacją będzie Cię kosztował teraz circa 123 tys. brutto za wersję Intense Plus czyli z półskórami, biksenonem, zestawem nagłośnienia Rockford Fosgate z subwooferem i kołami 18". Wersje uboższe nie mają homologacji. Silnik to volkswagenowskie 2.0 TDI 140 na pompowtryskiwaczach. Samochód dobrze się prowadzi (ma aluminiowy dach dzięki czemu środek ciężkości jest nieco niżej), osiagami w serii nie powala, ma dobrze rozwiązany napęd, silnik jest głośny i zawsze wyraźnie słyszalny w kabinie. Outlander ma regulację kierownicy w jednej płaszczyźnie i jednostrefową klimatyzację. W tej klasie to rozsądna propozycja, nie mniej jednak przekracza Twój budżet. Pracowałem w salonie Mitsubishi do niedawna, więc jeśli chcesz jakiś dodatkowych informacji wyślij mi PW.

Zamiast Octavii rozejrzałbym się w salonie Skody za Superbem kombi z homolgacją na 5 osób.


--------------------
srtb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nigdyyy
post Sat, 24 Jul 2010 - 19:50
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: Warszawa





CYTAT(scorpio_24 @ Sat, 24 Jul 2010 - 15:59) *
przejedź się Insignią 2,0 d 160KM, ew 140KM. Auto bdb i z zewnątrz i wewnątrz. W miarę świeża linia, nie opatrzone. Z segment D: Mondeo, Laguna, Passat, Avensis to Opel chyba jest najnowszy.
Cenowo z tym dieslem to nie całe 100 tys. Kolega miał identyczny problem i kupił właśnie Insignię.
4 osoby, kratka i duży podłokietnik po środku z tyłu.


Ten diesel w Insignii jest trochę mało kulturalny. Na tle konkurencji to właściwie nie jest kulturalny.
Oprócz tego wykonanie niektórych elementów wnętrza tego Opla woła o pomstę do nieba - ozdobne listwy uginają się pod palcami, wydając przy tym dziwne skrzypiące odgłosy, plastik pokryty czymś gumowym na konsoli centralnej również do nas mówi, plastik na kierownicy także trajkocze jak teściowa.
Skrzynia biegów chodzi z dziwnym oporem, nie do końca precyzyjnie. Być może nie zwracasz na takie rzeczy uwagi, ale mnie to delikatnie by irytowało, jakby nie patrzeć to 100 kafli. Z tych wymienionych na pewno jest najnowsza (chociaż teraz wchodzi Mondeo po lifcie, może też delikatnie kilka drobiazgów poprawili i nie zepsuli tego, że jeździło naprawdę dobrze), ale czy najlepsza?

Poprę natomiast zdecydowanie Superba w kombi. Od kiedy go obejrzałem we Frankfurcie, stał się dla mnie jednym z bardziej poprawnych samochodów w segmencie. Taka maszynka, do której ciężko się przyczepić, jednocześnie ciężko też określić jakieś wyróżniające go wybitne cechy (no może to, że można się rozwalić z tyłu z blondynką na kolanach). Z dieslem CR zdecydowanie propozycja warta rozważenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Sat, 24 Jul 2010 - 20:21
Post #17


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





Ja mam Mazdę 6 GH i jestem b. zadowolony. Prawdopodobnie są wersje z homologacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Sat, 24 Jul 2010 - 20:57
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





Osobiście zamówiłem Insignie HTB w wersji Cosmo, czyli z półskórą. Cena poniżej 100 tys właśnie, na prawdę można sporo wynegocjować. Ale fakt - jest 4 osobowa.

Oglądałem natomiast i brałem mocno pod uwagę:

Outlander: idiotyczni dealerzy, którzy nie uznają żadnych rabatów poza "oficjalnymi" (a zaznaczam, że rok temu u jednego z nich kupiliśmy nowego Lancer Sportback

Kuga: super, jednak do wersji 4x4 trzeba sporo dopłacić, a uważam, że SUV musi mieć 4x4

Hyundai IX 35: fajne ceny, wyposażenie, ale mój poprzedni Hyundai spłonął doszczętnie 3 miesiące po zakończeniu gwarancji, więc mam jakiś uraz heh

Exeo: brzydota, jednak technika solidna i ceny przyzwoite

C5: "prawie" kupiłem, ale przyznam szczerze, ze ta cała pneumatyka nie nadaje się dla młodego człowieka, który oczekuje chociaż MINIMUM przyjemności z jazdy,

PS. Superb też fajny - dobre rabaty, silniki i można mieć 4x4, jednak wygląda tak sobie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 26 Jul 2010 - 18:45
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Tomekkk : C5 możesz kupić z klasycznym zawieszeniem przecież, nie oznacza to wprawdzie, że odnajdziesz w nim przyjemność z jazdy, ale taka opcja istnieje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Mon, 26 Jul 2010 - 19:09
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





CYTAT(ju-by @ Mon, 26 Jul 2010 - 19:45) *
Tomekkk : C5 możesz kupić z klasycznym zawieszeniem przecież, nie oznacza to wprawdzie, że odnajdziesz w nim przyjemność z jazdy, ale taka opcja istnieje.


Ale nie w wersji Exclusive, którą brałem pod uwagę (xenony, półskóra)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:17