Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> AWD z FWD
murdoczek
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:00
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 October 2002
Skąd: Warszawa





Zgodnie z tematem chciałem sie dowiedzieć od Was jak wyglądałoby przerobienie napędu w...
Peugeot 206
Znacie jakąś firmę?
Ewentualnie jakie koszta i co wogóle o tym myślicie.


--------------------
zawsze do przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rennen
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:02
Post #2


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Ja uważam , że będzie to naprawdę bardzo problematyczne... Ponieważ nie ma seryjnie takich PUGów... Trzebaby ciąć podłogę... a pozatym od czego chcesz wziąść podzespoły napędowe? Od PUGa WRC ? IHMO gra nie warta swieczki lepiej kupic A3 turbo quattro albo cos w tym stylu...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
murdoczek
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:04
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 October 2002
Skąd: Warszawa






Już dziś dostałem taką odpowiedź i wnioskuję, że to nie ma jednak sensu


--------------------
zawsze do przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ibiza-man
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:07
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: warszawa





A jak wygląda napęd w Renualt Kangoo 4x4 ?
Może płyty podłogowe są podobne


--------------------
2e -> 123KM / 168Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:09
Post #5


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





O ile wiem to naped 4x4 z kangoo nie jest najlepsza opcja do jazdy sportowej... raczej takiej lekko terenowej i ew zeby wyjechac na sliskim pog gorke albo takie tam


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Mon, 03 Mar 2003 - 23:27
Post #6


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Zapomnij....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RobeQ
post Tue, 04 Mar 2003 - 00:23
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Wuwua





kurde 4x4 to pewnie jest strasznie problematyczne ale moze np przekladka z FWD na RWD. Pociac podłogę pociągnąc wał na końcu wpakować od czegoś most i można się bawić.

Wiem że pewnie zapomniałem o 100 rzeczach i ze napisałem to bardzo upraszczając temat ale wydaje mi się to wykonalne a napewno bardziej niz 4x4


--------------------
Byl Cif Teraz Jest Golfina SOHC 8v 1.4 60KM ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zyzy
post Tue, 04 Mar 2003 - 00:26
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





a czy są kangoo 4x4 oj chyba niema
jest scenic tylko


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 04 Mar 2003 - 00:27
Post #9


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("zyzy":p8410niu)
a czy są kangoo 4x4 oj chyba niema
jest scenic tylko


jest chyba kangoo pampa sie nazywa czy cos rownie idiotycznego (nazwa tj) ... A co do RWD to tez nie jest latwo.. tez trzeba podloge walic i do tego jeszcze wkladac inny silnik wzdluzny i skrzynie... i ehh nie warto naprawde... chyba ze faktycznie mamy kase bez limitu i chcemy sie koniecznie wyrozniac maksymalnie...


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Tue, 04 Mar 2003 - 09:14
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





Jest Kangoo i ma bardzo prosty mechanizm AWD, i do tego skuteczny. Pisali o tym w teście bodajże Auto Świat przy okazji porównania aut AWD na śniegu.


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lancisti
post Tue, 04 Mar 2003 - 11:06
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("murdoczek":1ix2723z)
Zgodnie z tematem chciałem sie dowiedzieć od Was jak wyglądałoby przerobienie napędu w...
Peugeot 206
Znacie jakąś firmę?
Ewentualnie jakie koszta i co wogóle o tym myślicie.


Rozwazalismy budowe repliki 206 WRC z ukladem napedowym od Lancii Delty HF Integrale. Realne do zrobienia, ale kosztow nie kalkulowalem. Odstapilimy, bo mamy inny projekt, rowniez zwiazany z przebudowa FWD na AWD (po prostu kupilismy bazowy samochod za powalajaco smieszna cene). Ale przy powaznym zainteresowaniu moglibysmy zrobic wstepna kalkulacje i przyjrzec sie tematowi blizej.


--------------------
Pozdrawia Lancisti

Lancia Delta HF Integrale Evoluzione Sedici (Evo 2)
Lancia Delta HF Integrale Kat (do sprzedania)
BMW 320td M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
murdoczek
post Tue, 04 Mar 2003 - 11:16
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 October 2002
Skąd: Warszawa





Właśnie o takiej replice myślałem, ale jeśli koszta mają przekroczyć 50k to wolę kupić Subaru


--------------------
zawsze do przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_shafter_*
post Tue, 04 Mar 2003 - 16:25
Post #13









CYTAT("Mori":3kq6poe8)
Jest Kangoo i ma bardzo prosty mechanizm AWD, i do tego skuteczny. Pisali o tym w teście bodajże Auto Świat przy okazji porównania aut AWD na śniegu.


Jezdzilem takim przez 3 dni zeszlej zimy po zasniezonym BB i okolicach Obuty w micheliny alpine 4x4 wjezdzal wszedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lancisti
post Tue, 04 Mar 2003 - 16:26
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("murdoczek":cmfz0igx)
Właśnie o takiej replice myślałem, ale jeśli koszta mają przekroczyć 50k to wolę kupić Subaru


Nie sadze, zeby przekroczyly. Temat jest do przemyslenia, bo mam kompletny uklad napedowy od Integrale. Co prawda ktos tam chce to kupic na czesci, ale tak "zbozny" cel bylby wazniejszy


--------------------
Pozdrawia Lancisti

Lancia Delta HF Integrale Evoluzione Sedici (Evo 2)
Lancia Delta HF Integrale Kat (do sprzedania)
BMW 320td M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Tue, 04 Mar 2003 - 19:12
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Lancisti":3ke1jg7c)
Rozwazalismy budowe repliki 206 WRC z ukladem napedowym od Lancii Delty HF Integrale.


[...]

CYTAT
Ale przy powaznym zainteresowaniu moglibysmy zrobic wstepna kalkulacje i przyjrzec sie tematowi blizej.


Czy ta kalkulacja obejmuje m. in. wirtualne wloty i wyloty powietrza na podobieństwo oryginału, wlew paliwa typu upside-down, częściową klatkę bezpieczeństwa typu spawano-skręcanego, wykonaną w najnowszej technice zapewniającą niespotykane bezpieczeństwo i nieprzeciętną widoczność z miejsca kierowcy, oraz czas wykonania zapewniający dokładność budowy i zaawansowanie konstrukcji przerastające wielokrotnie pierwowzór??

Y.K. poirytowany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lancisti
post Tue, 04 Mar 2003 - 20:19
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Warszawa





I moze jeszcze chcesz aktywne dyfry oraz hydrauliczne stabilizatory?

Bodykit na 206 WRC to nie problem - sa produkowane w Polsce, przez ta sama firme ktora robi zderzaki dla 206 WRC w prywatnych wypozyczalniach.

Bezpieczna cela paliwowa ATL jest do wlozenia na zyczenie klienta, tak samo jak system gasniczy Zero 2000. A klatka ze specjalnego stopu stali z domieszka tytanu, mocniejsza od klatki w oryginalnym WRC (bo oryginalna ma przede wszytkim spelniac przepisy FIA i nie wazyc wiecej niz przepisowe minimum - 35kg) kosztuje tez ladnych pare zloty (zreszta takie przepisowe klatki sa w pucharowych 206 i nadaja sie jedynie do robienia dobrego wrazenia). Wszystko mozna wlozyc - tylko czy w replice przeznaczonej na ulice ma to sens? Zalezy do klienta - dlatego takie wyceny (i przy okazji ocene wykonalnosci cwiczenia) robi sie tylko z klientem, ktory wie co chce zrobic i jakie ma priorytety.

A wogule, to takie zabawy zwykle nie maja sensu ekonomicznego - ale nie wydaje mi sie zeby o to tu akurat chodzilo. Sam o tym myslem, bo lezal kompletny dol Delty Integrale Evo 1. Myslalem: co by tu??? Pomyslalem: replika 260 WRC. Ale potem przyszedl inny pomysl, bo ten dol to teraz "zestaw naprawczy" do mojej Evo 2. Ale pojawil sie komplet od Integrale 8V i znowu mozna miec pomysly. To karalne?


--------------------
Pozdrawia Lancisti

Lancia Delta HF Integrale Evoluzione Sedici (Evo 2)
Lancia Delta HF Integrale Kat (do sprzedania)
BMW 320td M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Tue, 04 Mar 2003 - 21:17
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Lancisti":2hgio21i)
Bodykit na 206 WRC to nie problem - sa produkowane w Polsce, przez ta sama firme ktora robi zderzaki dla 206 WRC w prywatnych wypozyczalniach.


To naprawdę mało ważne, co kto, gdzie, za ile i w jakim czasie robi. To naprawdę mało ważne, ile jeszcze ładnych opowiastek, czy też odważnych wyzwań, takich jak np. Montrala vs GMS, rzucisz na tym, czy owym forum. Ważne jest to, co zrobiłeś i co możesz pokazać. I pokazałeś niewiele, chyba że masz na myśli swe wybitne osiągnięcia w dziedzinie psucia nerwów i zdrowia (i doskonale wiesz, o kogo mi chodzi, mam tylko nadzieję, że to jedyny taki przypadek).

Na razie tylko dużo gadasz, a mało robisz. Dopóki nie zobaczę efektów Twoich przechwałek, zdania nie zmienię. A te, jak do tej pory, wyglądają tak marnie, jak słynna już skręcano-spawana klatka, która nie przechodzi przez deskę rozdzielczą. Nie przechodzi, bo nie istnieje. I nie sądzę, żeby nagle coś się zmieniło w tej materii.

HOWGH!

Y.K. mocno poirytowany.

PS. Markę buduje się latami. Rujnuje w pięć minut (no, w siedem miesięcy).

PPS. Korekty zawierały tylko dwa PS-y i trochę poprawek stylistycznych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jmk
post Tue, 04 Mar 2003 - 21:20
Post #18


Rookie
Dołączył: Tue, 04 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Lancisti":10xkul0d)
I moze jeszcze chcesz aktywne dyfry oraz hydrauliczne stabilizatory? Bodykit na 206 WRC to nie problem.


A szczęśliwy poród za 9 miesięcy? O ile ciąża nie zostanie przenoszona a poród zakończy się sukcesem?

BP,NMSP


--------------------
/jmk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lancisti
post Tue, 04 Mar 2003 - 22:26
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Warszawa





Tego ze z Mazda 323 GT-R nalezaca do hwojtka jest powazna, bardzo powazna, obsowa czasowa nikt nie ukrywa. Nie wnikajac w szczegoly i co kto kiedy mial dostarczyc - wine bierzemy z Grzeskiem na siebie. O tym co "istnieje", co "nie istnieje", a co jest "upside-down" i dlaczego - hwojtek wie. Ustalilismy z nim rowniez forme rekompensaty za opoznienie i (o ile rozmawialismy po polsku) rozumiem ze sie na nia zgodzil uznajac ja za (choc w czesci) satysfakcjonujaca.

Poza tym hwojtek ma dostep do komputera i wie jak go uzywac. Sadze wiec, ze jesli taka bedzie jego wola to sam napisze na forum o swoich zastrzezeniach co do przedluzajacych sie prac nad jego samochodem. Mysle wiec, ze nie ma potrzeby dzialania przez pelnomocnikow.

Oczywiscie, ze marke mozna zrujnowac w 5 minut. Ale nie popelnia bledow ten kto nic nie robi. Na bledach rowniez sie uczymy, a za nauke sie placi. W ocenie realnego czasu prac nad Mazda nastapil powazny blad, poniewaz nie wzielismy pod uwage badz nie przewidzielismy kilku czynnikow - nie bedziemy juz wiecej tak optymistyczni. Poniewaz popelnilismy blad - to za niego placimy, miedzy innymi starajac sie zrekompensowac hwojtkowi dlugie oczekiwanie na samochod.

Proponuje tez poczekac na to co bedzie mogl napisac hwojtek po swojej jutrzejszej wizycie w warsztacie i zobaczeniu samochodu "na zywo", a nie na starych zdjeciach. A tak przy okazji - korek wlewu paliwa ma napis "Aprila" (jako ze pochodzi z motocykla Aprila) i jest wlozony tak, zeby napis byl poprawnie. Jak hwojtek bedzie chcial to sobie korek obroci (kwestia wlozenia odwotnie - nie wymaga zmian montazu) i bedzie mial klapke do dolu, a napis do gory nogami - taki sobie wlew kupil, taki zazyczyl zalozyc do auta, taki ma zalozony.

Dla mnie EOT - jezeli hwojtek bedzie chcial sie wypowiedziec publicznie na ten temat, to mysle ze bedzie mogl stworzyc odpowiedni watek.

PS Do moderatora: Napisalem to na forum, po to zeby osoby czytajace ta dyskusje wiedzialy o co chodzi w ostatnich komentarzach i do czego czynione sa aluzje. Byc moze ta odpowiedz, wraz z kilkoma wypowiedziami przed nia powinny zostac wydzielone do Off Topic.


--------------------
Pozdrawia Lancisti

Lancia Delta HF Integrale Evoluzione Sedici (Evo 2)
Lancia Delta HF Integrale Kat (do sprzedania)
BMW 320td M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Tue, 04 Mar 2003 - 23:16
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Lancisti":2luspwgq)
Tego ze z Mazda 323 GT-R nalezaca do hwojtka jest powazna, bardzo powazna, obsowa czasowa nikt nie ukrywa.


Siedem miesięcy na wypiaskowanie, wyprostowanie, wyspawanie nadwozia, wstawienie klatki, poszerzenie błotników a'la Cossie, etc. W efekcie np. nie ma klatki, auto było lakierowane wyłącznie po wierzchu (chyba że brud na przegrodzie pomiędzy komorą silnika, a kabiną to taki efekt specjalny), a błotniki nie do końca przypominają wzorzec.

Przez siedem miesięcy moi znajomi druciarze, którzy w szopie prostują wózki za pomocą podnośnika, śruby rzymskiej i kawałka drutu, bądź spawają jeden z dwóch/trzech sztuk, wyprostowaliby to auto, polakierowali, wyklepali przystanek i jeszcze pół składu Deutsche Bahn. A wszystko to po godzinach zasadniczej pracy.

CYTAT
Nie wnikajac w szczegoly i co kto kiedy mial dostarczyc - wine bierzemy z Grzeskiem na siebie.


Czemu delegujesz kompetencje i odpowiedzialność? Mów za siebie. Na razie wygląda na to, że Grzesiek naprawia to, co Ty schrzaniłeś. BTW, co tak spowalniało robotę blacharsko-lakierniczą? Chyba nie brak x-fer unitu zwanego z polska dupką?

CYTAT
Poza tym hwojtek ma dostep do komputera i wie jak go uzywac.


A ja Go podziwiam za cierpliwość i spokój wewnętrzny. Naprawdę bardzo podziwiam.

CYTAT
Mysle wiec, ze nie ma potrzeby dzialania przez pelnomocnikow.


Ustalmy coś. Nie uważam się za pełnomocnika Wojtka. Nigdy się nie uważałem. Mam po prostu wspaniałą okazję widzieć nieco więcej niż przeciętny czytacz tego forum. A ponieważ skręca mnie już od słodkiej gadki marketingowo-pr-owej, wyplułem to, co na sercu mi leży.

CYTAT
Na bledach rowniez sie uczymy, a za nauke sie placi.


Podaruj sobie liczbę mnogą.

CYTAT
Proponuje tez poczekac na to co bedzie mogl napisac hwojtek po swojej jutrzejszej wizycie w warsztacie i zobaczeniu samochodu "na zywo", a nie na starych zdjeciach.


Na zdjęciach nie ma daty, równie dobrze mogły być zrobione tydzień temu.

CYTAT
A tak przy okazji - korek wlewu paliwa ma napis "Aprila" (jako ze pochodzi z motocykla Aprila)


Jakbyś mi nie powiedział, to pewnie bym się nigdy nie domyślił, bo przecie nie można od jakiegoś tam leszcza oczekiwać, że mając ów korek w łapie, przeczyta co na nim jest napisane? Nie traktuj mnie, jak ostatniego kretyna.

CYTAT
i jest wlozony tak, zeby napis byl poprawnie. Jak hwojtek bedzie chcial to sobie korek obroci (kwestia wlozenia odwotnie - nie wymaga zmian montazu) i bedzie mial klapke do dolu, a napis do gory nogami - taki sobie wlew kupil, taki zazyczyl zalozyc do auta, taki ma zalozony.


Mniejsza o korek, antenę też sobie odwróci? Wyloty w błotnikach sam sobie zrobi?

CYTAT
Dla mnie EOT


Ależ proszę bardzo, nie liczę nic poza kolejną dawką PR-owego bełkotu.

Y.K. zniesmaczony.

PS. A moja 323 miała przejść tę samą drogę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 13:12