Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ford Sierra 91" 2,9 24v v6 + HX40 + LPG.
paww99
post Sun, 11 Sep 2016 - 23:01
Post #1


Super User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Olsztyn





MODEL:
Ford Sierra Mk2 sedan 1991r.


Modyfikacje:
Zaadaptowany pakiet stylistyczny z Coswortha Mk1 coupe. Czyli przeróbka wg naszego widzimisie zderzaka przedniego oraz podzielenie "cyrkli" tak aby dało się otworzyć tylne drzwi. wink.gif Tylny zderzak również spasowany z poszerzeniami.


Silnik: W trakcie

Modyfikacje głowicy:
Seria

Modyfikacje bloku:
Seria

Układ dolotowy:
Nierdzewka 63mm, stożek simota, HX40 jako wzmacniacz, mały intercoler z movano, blow off.

Układ wydechowy:Barany 3w1, twin scroll. 3" DP i 3" pełen przelot na dwóch chińskich tłumikach...

Układ wtryskowy: Wydajna pompa paliwa w baku, wtryski 320ccm, wtryski gazowe Hana H2000 Zielone, 2x KME silver(rozwiercone), 2x elektrozawór(rozwiercone), rozwiercony wielozawór w butli, miedź 8mm.

Elektronika: DET3 + seryjny komputer z 2.0 R4 8v do sterowania pompą paliwa i zaworem biegu jałowego. EBC i Map sensor 3 bar. Stag 200 do sterowania gazem.

Układ chłodzenia:Seryjny, nowa chłodnica i tyle...

Układ napędowy: RWD. Zaspawany most 7,5". Miała być szpera, ale one lubią polec przy seryjnej mocy... Ale spaw daje radę.

Zawieszenie: Przód gwint Ta Tesco. Tył Jamex - 40 + regulowane koni.

BODY KIT: Hand Made, wszystko wykonane własnymi rękami z laminatu. Przerobiony z mk1 Cosworth. Spoiler Cosworth mk2 (też laminat naszej roboty). Maska Laminat z Cosy mk2(niestety nie naszej roboty)...
+ OZ Superturismo 18" 8J ET20.

PODZIĘKOWANIA:
Dla mojej ukochanej Narzeczonej za ogrom pracy jaki poświęciła przy tej furze oraz za wsparcie.
Oraz dla wszystkich którzy przyłożyli łapki do tego auta!



Zaczynając opisywanie tego auta chciałem dodać że jest to moje pierwsze auto kupione dosłownie w dniu odebrania prawa jazdy. Miało być RWD i nie BMW i padło na ten zgnity ford. I tak się zaczęła ta choroba...
Auto woziło mnie do szkoły, uczyło pokory, uczyło pierwszego mechanikowania. Dało niezłą szkołę życia i na ulicy i na szutrze i pod względem oddawania do mechaników i lakierników...
I tak to się złożyło że nauczyło mnie że jak se nie zrobisz sam, to będziesz miał odwaloną kaszanę na maksa...
Tak wyglądała niedługo po kupnie:


W tym aucie zmieniłem sam pierwszy raz silnik na 2,9 24v6. Walczyłem z gazem... W końcu miał to być oszczędny dupowóz.

Przy swapie rozebrałem prawie auto do zera... Wyspawałem co trzeba było. Ucząc się oczywiście pierwszy raz w życiu spawać tigiem.





Pojeździłem tak trochę... Potem nagle którejś zimy znaleźliśmy dawcę napędu 4x4 do tego silnika i naszło nas i przerobiliśmy ją na 4x4.
Nie powiem, dawało to frajdę. 200 koni i 4x4 na lodzie... Gdzie spieliśmy szpery nowymi smarami silikonowymi o lepkości centralną 1mln cps i 500tyś cps na tyle. Napęd był miodzio ze względu na podział mocy planetarką 60/40, gdzie większość idzie na tył. Ale jednak nie było to to...




Przy tym aucie zaczęliśmy razem wspólnie z moją narzeczona pierwsze lakierowania... Na początku felgi...




Po czym po serii strzałów przewodów chłodzenia i wylanych dziesiątkach litrów płynu chłodzącego zirytował mnie ten silnik i go sprzedałęm... Nie miałem pomyslu co dalej...
Sierra robiła za mebel na podwórku stojąc to tu i tam po trochu i gnijąc...




Dodam ze jak kupiłem ten samochód to był w 100% bezkolizyjny. Wszędzie oryginalny lakier. Wyszło to przy pierwszej stłuczce, jak nauczycielka pod szkołą mi cofnęła w błotnik i uciekła(znalazłem ją na kamerach... ).
Potem wyjechał mi golf na czołówkę pod tesco z podporządkowanej, facet przyznał się do winy, ale wezwaliśmy policję żeby było w 100% pewne, przyjechała straż wiejska i wmówiłą mi że to moja wina bo miałem go z prawej strony i powinienem ustąpić mu pierwszeństwa (a on miał znak stop...) Na szczęście już po podpisaniu mandatu itp zmienili zdanie że to jednak typa wina bo miał znak "koniec strefy skrzyżowań równorzędnych . A potem sam przerysowałem tylny błotnik... I tak całkiem ładne auto stało się brzydalem... dry.gif


Tak ogólnie rzecz biorąc ten samochód nauczył nas wszystkiego. Pierwsze mocniejsze(a najpierw słabsze wink.gif ) RWD - boki, upalanie itp.... Pierwsze 4x4, zimą super sprawa. Pierwsze mechanikowanie. Pierwsze lakierowania. Pierwsze problemy elektryczne(wiązkę robiliśmy sami zawsze, oczywiście przy pomocy ludzi bardziej kumatych i doświadczonych ( dzięki Voitec! biggrin.gif ). Spawanie itp.



https://www.youtube.com/watch?v=7aw0JIftlHM



Jako że sierra stała, nie było na nią pomysłu, były inne do jazdy... Trafił się silnik w dobrej cenie. Taki sam jak był, całe 700zł i jeszcze multum gratów dostaliśmy do niego. rolleyes.gif Trafił się też Holset HX40 za całe 100zł...
Trzeba było coś z tym zrobić. Holset zregenerowany jako pierwsze turbo przez nas. Bo był truposzem....






Przymierzyliśmy to... No i tak stanęło na 3 kolejne lata... dry.gif

Ale w między czasie gromadziliśmy jakies bzdety...



Zaczęliśmy też uczyć się robić laminaty... Pierwszą formę kupiliśmy przypadkiem, bo się trafiła. Pierwszy odlew z niej wyszedł całkiem spoko i trafił do Narzeczonej daily.
Potem pierwsze formy, pierwsze próby itd. I w sumie nagromadziliśmy już trochę tego...





Z racji że nie mieliśmy doświadczenia w strojeniu aut turbodoładowanych, jedynie jakieś tam strojenia gazów... Stwierdziliśmy ze strojenie 2,9 24v na det3 z HX40 to jednak jest małe wyzwanie... Niby silnik dużo nie kosztował, ale lepiej by było go nie wysadzić przy strojeniu. Wiec zapadła decyja o zrobieniu sobie auta na szybko do zabawy w wersji budżet... I tak powstał opisany tu "Turbogruzeł"
Jak ktoś jeszcze nie widział tematu:
http://www.racingforum.pl/Ford-Sierra-91-s...ze-t133666.html
2,3 16v z małym turbo które wypluło 247km. Przy silniku za 300zł nie jest źle...


W między czasie wzieliśmy się za siebie i polakierowaliśmy budę. Oczwyiście wszystko co wymagało wycięcia, zostało wycięte i wyspawane. Lakierka poszła całosciowa. Komora silnika, bagażnik...











Aaaa, jeszcze w międzyczasie wybudowaliśmy se garaż... Zapomniałbym. Tzn ściany mieliśmy, zrobiliśmy posadzkę, dach i resztę. Też własnymi rękami. Jedynie tynkować pomógł wujek z Ojcem. Chyba jesteśmy jedyną parą która najpierw zrobiła sobie garaż, a dopiero potem brała sie za dom.







Wracając do tematu. Rzeźba z cyrklami (poszerzeniami) to był dosyć spontaniczny pomysł. Nigdzie nie widzieliśmy jeszcze takiego sedana z takim pakietem, nie wiedzieliśmy jak to wyjdzie. Przecięcie cyrkla, tak aby umożliwić otwarcie drzwi to niby nic, ale zamocowanie tego i wypełnienie tak aby miało to ręce i nogi... To było wyzwanie. Poszła glina w ruch... Jako się udało. Żeby przód wyglądał, bo cyrkle poszerzały auto dosyć znacznie, musiał wlecieć zderzak z mk1. A ono ma zupełnie inną linie przodu. Więc został wydłużony, doszpachlowany, docięty(tak chyba ze cztery razy...). Aż wkońcu jakoś się to zgrało.







Ostatecznie wyszło to tak:




Holset jako wielka locha okazał się nie tak złym turbo do tej pojemności.

http://i757.photobucket.com/albums/xx217/p...zpstakfvrtw.jpg
http://i757.photobucket.com/albums/xx217/p...zpszfgkt3w9.jpg
Zaczyna wstawać przy trochę ponad 3 tyś i daje 0,2b, a przy 3800 jest juz 0,4 i robi to przeciąg. Oczwywiście mam świadomość że nie jest to rakieta jakich tu pełno, ale jak na dupowóz zbudowany naszymi lewymi rączkami które nie mają doświadczenia w niczym daje to radę i cieszy mordkę biggrin.gif Już nawet dla samego dzwięku suku tej lochy, a potem chwilowego surge i blow offa było warto!


Mam nadzieje że ktoś dotarł do końca i nie zasnął, a i poza tym że kogokolwiek to zainteresowało. Postaram się aktualizować w miarę możliwości i jeszcze uzupełnić to o pewne smaczki które również zrobiliśmy sami. Ale jak na razie starczy.

Pozdrawiam!



--------------------
Ford Sierra 2,9 sedan 24v6 Cosworth + Holset HX40 + LPG
Ford Sierra 2,3 sedan 16v + td04hl-19t - Turbogruz - 243Km, 430Nm.
Ford Sierra 2.0 coupe V6 1983r mk1 - Zabytek
Ford Sierra 2,3 sedan 16v - żonowóz... I 4 inne....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 11 Sep 2016 - 23:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
peerbe111
post Mon, 12 Sep 2016 - 01:43
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 30 March 2010
Skąd: Konstancin





Fajnie opisane, będę zaglądał, bo jest na co popatrzeć wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strus
post Mon, 12 Sep 2016 - 06:26
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 20 December 2012
Skąd: Nasielsk





Przydalo by sie jeszcze wybrac na hamownie smile.gif


--------------------
Daewoo Lanos C20XET ---> 249KM 329NM
Daewoo Leganza X25XE ---> 209KM 243NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paww99
post Mon, 12 Sep 2016 - 09:38
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Olsztyn





Oczywiście będzie hamowane. Ale jeszcze trochę postroimy. I sprzęgło musi się określić czy chce trzymać, czy nie. Bo czasem potrafi się nieźle uślizgnąć...


--------------------
Ford Sierra 2,9 sedan 24v6 Cosworth + Holset HX40 + LPG
Ford Sierra 2,3 sedan 16v + td04hl-19t - Turbogruz - 243Km, 430Nm.
Ford Sierra 2.0 coupe V6 1983r mk1 - Zabytek
Ford Sierra 2,3 sedan 16v - żonowóz... I 4 inne....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarynaRz
post Mon, 12 Sep 2016 - 11:28
Post #5


User
Dołączył: Tue, 06 March 2012





Zajebiście lubie czytać tak opisane projekty ,jeszcze duuuuży plus ze robicie wszystko sami biggrin.gif finalne zdjecie sierry mega !


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T
TurBoManiaK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stalu
post Mon, 12 Sep 2016 - 12:55
Post #6


User
Dołączył: Sun, 16 March 2014





Opis mistrz , metamorfoza ściery to samo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 12 Sep 2016 - 16:02
Post #7


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Trochę ubogo na tych logach


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 12 Sep 2016 - 17:10
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Miszcz jesteś gościu.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slater11
post Mon, 12 Sep 2016 - 17:59
Post #9


User
Dołączył: Thu, 01 September 2011
Skąd: Pabianice





Wyszło naprawdę fajnie chyba sciera która mi się podoba smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Mon, 12 Sep 2016 - 19:05
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





Heh Gratuluje wink.gif Super opisany projekt ;D i podziwiam was jako parę widać że niezłe z was freaki smile.gif pozdrawiam! (btw. Boa jest super (znaczy dźwięk tego silnika jest super, zróbcie sobie scorpio w ten sposób najlepiej mk1 w kombi ;P będzie zaskoczenie dla innych)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Woj.Tek
post Mon, 12 Sep 2016 - 20:36
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 23 July 2007
Skąd: Lidzbark Warminski





no i zajebiaszczo wyszło:)
Pamietaj żeby odśnieżyć dach garazu zimą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 12 Sep 2016 - 21:54
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Kochaj Tą Kobietę!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Mon, 12 Sep 2016 - 22:14
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





Sciera jes prze- kot.
I tu jest prawdziwy slogan built not bought a nie na golfie co tata za doplaty z ue kupił.
Gratuluje wspólnej pasji, tak trzymac!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 12 Sep 2016 - 22:51
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Jaki ona czas pykła na zlocie tak dla porównania z innymi szybkimi autami? 13 była?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paww99
post Tue, 13 Sep 2016 - 21:04
Post #15


Super User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Olsztyn





CYTAT
Jaki ona czas pykła na zlocie tak dla porównania z innymi szybkimi autami? 13 była?

A Ty dalej z tymi czasami biggrin.gif Na zlocie jej nie było, bo dzień przed wyjechała z garażu i było multum problemów wieku dziecięcego. I jechać na kołach 300km w jedną stronę się baliśmy. 14,3 zrobił gruz na 9 letnich oponach gdzie nie mogłem złapać w ogóle trakcji na 3 biegu, a zrobiłem nagle 3 przejazdy... Bo więcej mi sie nie chciało. wink.gif


CYTAT
I tu jest prawdziwy slogan built not bought a nie na golfie co tata za doplaty z ue kupił.

Heheh! Dobre, dzięki! wink.gif

CYTAT
Pamietaj żeby odśnieżyć dach garazu zimą

Na dachu jest blacha, więc nie ma z tym problemów. wink.gif Ale mamy oczywiście na uwadze. Dzięki wink.gif A i zdjęcie jest pod kątem lekko więc w rzeczywistości kąt dachu jest lepszy.

CYTAT
zróbcie sobie scorpio w ten sposób najlepiej mk1 w kombi

Przydałbym nam się dupowóz którym bez żalu moglibyśmy jeździć w zimę, ale to raczej jakieś BMW będzie... wink.gif

CYTAT
Trochę ubogo na tych logach

Wiem, ale to zdjęcia zrobione w trakcie strojenia. wink.gif


Dzięki wszystkim! Miło słyszeć słowa uznania przy projekcie który jest dosyć budżetowy biggrin.gif
Żeby nie był pusty post, zdjęcie od dołu smile.gif


--------------------
Ford Sierra 2,9 sedan 24v6 Cosworth + Holset HX40 + LPG
Ford Sierra 2,3 sedan 16v + td04hl-19t - Turbogruz - 243Km, 430Nm.
Ford Sierra 2.0 coupe V6 1983r mk1 - Zabytek
Ford Sierra 2,3 sedan 16v - żonowóz... I 4 inne....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sobih
post Tue, 13 Sep 2016 - 22:35
Post #16


User
Dołączył: Thu, 15 April 2004





Dla mnie rewela! Będę zaglądał. Kapitalna Sierra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duniek
post Tue, 13 Sep 2016 - 22:36
Post #17


Rookie
Dołączył: Fri, 18 July 2014





Do gentelmena mi daleko więc zapytam: ile kosztowało zrobienie Sierry do obecnego stanu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 14 Sep 2016 - 02:07
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Jakbym gdzieś potrafił znaleźć wyniki to bym się wszędzie o nie nie pytał jak narazie znam czas gruza i vanowej ERKI która jechała jak moje kiblowate V6 wink.gif Reszta zasnuta milczeniem tongue.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Wed, 14 Sep 2016 - 07:12
Post #19


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Ostatnio foto mistrzowskie !! biggrin.gif Brakuje dziewczynie jeszcze szpilek do kompletu. A ściera miodna !!! oby tak dalej smile.gif


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paww99
post Wed, 14 Sep 2016 - 11:27
Post #20


Super User
Dołączył: Sun, 10 January 2010
Skąd: Olsztyn





CYTAT
Brakuje dziewczynie jeszcze szpilek do kompletu. A ściera miodna !!! oby tak dalej smile.gif

To nie było ustawiane foto, wiec i nie było szpilek. Serio sama skręcała heble, tylko na koniec podociągałem wszystko swoją siłą. Ogolnie bardzo dużo się już nauczyła. Wczoraj np jak wycinałem elementy z laminatu kątówką, ona się wzieła i wyjęła kolektor wydechowy z gruza. Tylko raz podszłem i zasugerowałem żeby nie odkręcała króćców od chłodzenia wodą tylko żeby zdjęła węże z końców rurek, bo tak będzie łatwiej i poluzowałem nakrętki od turbo. wink.gif Po jakichś 40 minutach miałem kolektor do spawania. smile.gif

Przy owijaniu już trzeba było 4-rech rąk. wink.gif


Jako ciekawostka napiszę że koszt bandaża na ten kolektor to jakieś 10zł. biggrin.gif wink.gif


Ale w obcasach mamy inne foto, nie z garażu.


wink.gif

CYTAT
Reszta zasnuta milczeniem

Bo posiadacze tylno napędowych aut średnio jarają się kreską. rolleyes.gif tongue.gif
Van z tego co wiem nie mógł się dogadać z automatem i startował jak emeryt. wink.gif

CYTAT
Do gentelmena mi daleko więc zapytam: ile kosztowało zrobienie Sierry do obecnego stanu?

Nigdy nie liczymy kosztów. Po co się dołować. smile.gif


--------------------
Ford Sierra 2,9 sedan 24v6 Cosworth + Holset HX40 + LPG
Ford Sierra 2,3 sedan 16v + td04hl-19t - Turbogruz - 243Km, 430Nm.
Ford Sierra 2.0 coupe V6 1983r mk1 - Zabytek
Ford Sierra 2,3 sedan 16v - żonowóz... I 4 inne....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 23:02