Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przegląd techniczny auta z klatką
gość_Tomak2_*
post Sat, 15 Apr 2017 - 13:39
Post #1









Witam,

Dowiedziałem się od znajomych że potrzebny jest rzeczoznawca do załatwienia przeglądu auta z klatką. Chodzi generalnie o zmianę ilości miejsc z 4 na 2. Z takim kwitkiem idzie się później na Stację Okręgową i powinno nie być problemów.

Klatka wykonana zgodnie z załacznikiem J, mam fakturę i homologację i certyfikat wystawiony przez spawacza.

Generalnie szukam kogoś z okolić Śląska lub Małopolski kto jest w stanie taki przegląd załatwić. Przydał by mi się namiar na jakiegoś rzeczoznawcę w temacie który takie sprawy załatwia i który nie będzie się przyczepiał do drobiazgów.

Jak ktoś kogoś zna to prosze na priva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Apr 2017 - 13:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kkkacper
post Sat, 15 Apr 2017 - 13:50
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Jak masz wszystkie kwity to powinien wystarczyc sam rozszerzony przeglad.. kwestia tego, ze na stacjach 90% ludzi to zwykle obsrajtuchy, ktore przepisow nie znaja..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Tomak2_*
post Sat, 15 Apr 2017 - 17:44
Post #3









No własnie wiem bo już dwie zaprzyjaźnione stacje mi odmówiły. Teraz pozostaje mi jazda po obcych z butelką Johnnie Walkera chyba. Może trafię na jakiś zajebisty.gosciuów co to podbiją.

Dlatego założyłem ten wątek czy może ktoś wie gdzie pojechać.........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sun, 16 Apr 2017 - 00:55
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Każdy diagnosta co ma łeb na karku i zna przepisy sprawdzi czy wszystko wykonane jest zgodnie ze sztuką. Wystawi kwit o zmianie konstrukcyjnej auta i przegląd. I to cała filozofia. Ale normalne że najlepiej to nic nie robić powiedzieć że sie nie da itd. niż pomyśleć i ruszyć zadek.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Sun, 16 Apr 2017 - 01:10
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Aby nie mieć w/w problemów należy wyjąć tylna kanapę, zdemontować pasy, zrobić przegląd ze zmiana ilości pasażerów, WK, zmiana w DR, wspawać klatkę.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Tomak2_*
post Sun, 16 Apr 2017 - 09:14
Post #6









Aby nie mieć w/w problemów należy wyjąć tylna kanapę, zdemontować pasy, zrobić przegląd ze zmiana ilości pasażerów, WK, zmiana w DR, wspawać klatkę.

Na ale ja juz mam klatkę wspawną. Napisałeś tak jakbym miał zrobić przegląd przed wspawaniem klatki więc wracam do punktu wyjścia.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
DawidLwa
post Mon, 17 Apr 2017 - 12:34
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 07 November 2013
Skąd: Limanowa





Od 1 sierpnia 2016 zmieniły sie przepisy i zmiana ilości miejsc siedzących to droga przez mękę.


--------------------
ET 10.6 @ 220 KM/H
E36 Coupe Drag 1/4 Mili
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 17 Apr 2017 - 13:28
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Ale chyba tylko w przypadku gdy zmieniasz homologacje z ciazarowego na osobowe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Tomak2_*
post Wed, 19 Apr 2017 - 21:55
Post #9









No to mamy przeje...., nic tylko rejestrowac rajdówki w Czechach lol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 21 Apr 2017 - 01:53
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Bogdan9999 @ Sun, 16 Apr 2017 - 00:55) *
Każdy diagnosta co ma łeb na karku i zna przepisy sprawdzi czy wszystko wykonane jest zgodnie ze sztuką. Wystawi kwit o zmianie konstrukcyjnej auta i przegląd. I to cała filozofia. Ale normalne że najlepiej to nic nie robić powiedzieć że sie nie da itd. niż pomyśleć i ruszyć zadek.
Powiedz to diagnoście co ma łeb na karku, to zarobisz od niego kopniaka. NIE MA możliwości legalnie zarejestrować auta z klatką. Chyba było nawet na tym forum.
Tak, wiem, dzięsiątki rajdówek mają klatkę i przegląd. Ale do tego są tylko dwie drogi: znajomy diagnosta albo przychylny diagnosta. Żaden służbista nie podbije.

Odnośnie zmniejszenia ilości miejsc, coś mi się obiło o uszy o jakiejś zmianie ostatnio. Możliwe, że teraz to jest operacja w jedną stronę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Fri, 21 Apr 2017 - 07:53
Post #11


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Zmieniałem nie dalej jak miesiąc temu ilość miejsc z 5 na 2 w SEICENTO i problemu nie ma żadnego, rozrszerzony przegląd i wsio, a co do klatki to lealnie tego nie zarejestrujesz, ale przychylny diagnosta przymknie oko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Apr 2017 - 08:41
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Jeski klatka ma wszystkie homologacje to jaki jest problem bo nie bardzo rozumiem? Rozwiniecie temat? Nie mowie o klatkach niewiadomego pochodzenia, tylko takich ktore maja wszystkie kwity.. skoro "klatki" np wiechersa przechodza nawet TUV w DE to nie mowcie mi nagle, ze w PL jest to niezgodne z przepisami wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Fri, 21 Apr 2017 - 08:52
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(kkkacper @ Fri, 21 Apr 2017 - 08:41) *
Jeski klatka ma wszystkie homologacje to jaki jest problem bo nie bardzo rozumiem? Rozwiniecie temat? Nie mowie o klatkach niewiadomego pochodzenia, tylko takich ktore maja wszystkie kwity.. skoro "klatki" np wiechersa przechodza nawet TUV w DE to nie mowcie mi nagle, ze w PL jest to niezgodne z przepisami wink.gif


Naprawdę zdziwiło by Cię to że w Polsce dzieje się coś co w innych krajach nie może się wydarzyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Apr 2017 - 10:41
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





DOHC w tej kwestii tak.. czekam na jakas podstawe prawna, ktora potwierdzi Wasze slowa.. gdyby to bylo zabronione(!) to nawet znajomi diagnosci nie chcieli by zbytnio nadstawiac dupy wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 21 Apr 2017 - 10:46
Post #15


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





uwielbiam takie tematy, to pokazuje dobitnie jak i dla kogo jest tworzone prawo w PL.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 21 Apr 2017 - 11:36
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(kkkacper @ Fri, 21 Apr 2017 - 08:41) *
Jeski klatka ma wszystkie homologacje to jaki jest problem bo nie bardzo rozumiem? Rozwiniecie temat? Nie mowie o klatkach niewiadomego pochodzenia, tylko takich ktore maja wszystkie kwity.. skoro "klatki" np wiechersa przechodza nawet TUV w DE to nie mowcie mi nagle, ze w PL jest to niezgodne z przepisami ;)
Mylisz dwie sprawy. Takie kwity potrzebujesz na rajdzie a nie przeglądzie. Na przeglądzie potrzebujesz kwity na instalację LPG. Klatka jest zabroniona w Polsce w ulicznym samochodzie i tyle. Nie ważne jakie ma papiery. Powie ci to każdy diagnosta. Głupota totalna, ale taka była wola ludu. Bo to lud wybiera władzę, która wymyśla prawo.
Ciekawe, czy ty byś nie był obsrajtuchem i w obliczu ostatnich akcji policyjnych* podbił byś badanie komuś z klatką. To nie jest pierdółka typu większy silnik czy tuningowa kierownica tylko coś, co rzuca się w oczy. Pomyśl o tym.

* - gdzie niebiescy z miejsca jechali na stację i zakładali diagnoście kajdanki, kiedy np. zatrzymali auto z pękniętą szybą a świeżym przeglądem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 21 Apr 2017 - 12:15
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No a jest legalny sposób ? o co chodzi z tą tzw "książką samochodu sportowego" ? - to zastępuje DR ? - z warunkami oczywiście nieużytkowania takiego pojazdu na drogach publicznych (laweta) i tylko na tor?
Ale z drugiej strony imprezy amatorskie na torach też wymagają często DR i bad technicznego i OC .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 21 Apr 2017 - 13:44
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(soltyk @ Fri, 21 Apr 2017 - 11:36) *
Mylisz dwie sprawy. Takie kwity potrzebujesz na rajdzie a nie przeglądzie. Na przeglądzie potrzebujesz kwity na instalację LPG. Klatka jest zabroniona w Polsce w ulicznym samochodzie i tyle. Nie ważne jakie ma papiery. Powie ci to każdy diagnosta. Głupota totalna, ale taka była wola ludu. Bo to lud wybiera władzę, która wymyśla prawo.
Ciekawe, czy ty byś nie był obsrajtuchem i w obliczu ostatnich akcji policyjnych* podbił byś badanie komuś z klatką. To nie jest pierdółka typu większy silnik czy tuningowa kierownica tylko coś, co rzuca się w oczy. Pomyśl o tym.

* - gdzie niebiescy z miejsca jechali na stację i zakładali diagnoście kajdanki, kiedy np. zatrzymali auto z pękniętą szybą a świeżym przeglądem


po pierwsze baaardzo mocno sie rozpedziles.. po drugie nie czytasz ze zrozumieniem, a po trzecie caly czas czekam na podstawe prawna, a nie Twoje przypuszczenia.. bedzie podstawa, zwroce honor i przyznam sie do bledu, do tego czasu uwazam, ze uskuteczniasz prywate i pierdolamento wink.gif

P.S. Klatka nie jest pierdolka, ale V8 w miejsce 1.6 juz tak? Hahaha.. ogarnij sie chlopie, wylacz telewizor i internet i zejdz troche na ziemie..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 21 Apr 2017 - 13:49
Post #19


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(soltyk @ Fri, 21 Apr 2017 - 11:36) *
Klatka jest zabroniona w Polsce w ulicznym samochodzie i tyle. Nie ważne jakie ma papiery. Powie ci to każdy diagnosta.


czyli wszytskie auta rajdowe zarejestrowane są nielegalne ? wink.gif
wazne jakie ma papiery, mozna miec odstępstwo z ministerstwa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 21 Apr 2017 - 14:09
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(soltyk @ Fri, 21 Apr 2017 - 10:36) *
Klatka jest zabroniona w Polsce w ulicznym samochodzie i tyle.

Gdzie to jest zapisane? W warunkach technicznych?
Podaj artykuł albo paragraf, który o tym mówi.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 10:29