Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wpływ zmiany wydechu na moc silnika wolnossącego
przema72
post Wed, 26 Sep 2018 - 21:05
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(Bogdan9999 @ Tue, 25 Sep 2018 - 22:57) *
Haha podciśnienie w wydechu ? To na ssanie go założyłeś ?


w wolnossaku oczywiście ze jest podciśnienie, a raczej zjawiska falowe które je wytwarzają , inaczej nie miało by sensu stosowanie overlapu na zaworach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 26 Sep 2018 - 21:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kirpek
post Thu, 27 Sep 2018 - 12:22
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Na filmiku wyszło że wiekszy wydech to wieksza moc.
ale odetkanie wydechu wielu aut powoduje odczuwalne straty.
Po za tym to v8 napedzane jest z gaznika, wiec i kolektor dolotowy tam to nie ideal.

Parę dni temu tez pojawil sie temat amg, gdzie, zrobi wiekszy wydech i w porównaniu do seryjnego jest słabiej.

Więc w czym jest problem? Zbyt słabe kolektory wydechowe? Sterownik silnika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 27 Sep 2018 - 12:42
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Moc rośnie o ile była restrykcja, ale zwykle spada moment na dole. Istotne jest też współotwarcie, od którego sporo zależy.
Prędkość spalin spada i na dole brakuje pompy.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mate
post Thu, 27 Sep 2018 - 16:01
Post #24


Rookie
Dołączył: Thu, 20 September 2018





W takim razie mogę coś wyrzeźbić z tego co mam żeby przywrócić moc a nie inwestować tysięcy? Ktoś poradzi coś ciekawego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Thu, 27 Sep 2018 - 17:54
Post #25


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Skorzystam i podepnę się:
Mam clio II sport ph II na dwóch przelotowych tłumikach ale gabarytowo bardzo dużych. Cały wydech z kwasiaka 64mm. Auto świetnie mruczy i jedzie, sprawdzałem go na poziom głośności i mieści się na styki w normie w decybelach, na stacji diagnostycznej.
Chciałbym jednak wstawić katalizator - moje pytanie, czy jeśli zamiast przedniego(środkowego) tłumika wstawię katalizator metalowy 200 cpsi (np magnaflow), to będzie wg Was głośniej ? Czyli zostałby w układzie tylko kat oraz tylny przelotowy. Nie mam miejsca żeby mieć i środkowy i katalizator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 27 Sep 2018 - 17:58
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Kat bardzo wyglusza. W hondzie jezdzilem tylko z katem bez końcowego i było tylko troche głośniej niż seria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 27 Sep 2018 - 23:45
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Ano, wycisza mocno. Znajomy nie miał tłumika(kadett turbo), założył na koniec katalizator z kawałkiem przyspawanej rury w roli końcówki. Fajnie zionęło ogniem biggrin.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Fri, 28 Sep 2018 - 16:02
Post #28


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(daroot @ Thu, 27 Sep 2018 - 17:54) *
Skorzystam i podepnę się:
Mam clio II sport ph II na dwóch przelotowych tłumikach ale gabarytowo bardzo dużych. Cały wydech z kwasiaka 64mm. Auto świetnie mruczy i jedzie, sprawdzałem go na poziom głośności i mieści się na styki w normie w decybelach, na stacji diagnostycznej.
Chciałbym jednak wstawić katalizator - moje pytanie, czy jeśli zamiast przedniego(środkowego) tłumika wstawię katalizator metalowy 200 cpsi (np magnaflow), to będzie wg Was głośniej ? Czyli zostałby w układzie tylko kat oraz tylny przelotowy. Nie mam miejsca żeby mieć i środkowy i katalizator.


Wg. mnie będzie ciszej, w każdym samochodzie kat bardziej mi wyciszał niż środkowy (tylko, że mówie tu o seryjnych katach i tłumikach).
W oplu, fiacie, peugeocie robiłem testy i zostawiałem końcowy, a przed były różne konfiguracje:
-brak kata, środkowy i końcowy -> niezbyt głośno, dobry dźwięk
-kat, brak środkowego, końcowy -> ciszej, dźwięk tragiczny (pierdzenie)
-brak kata, brak środkowego, końcowy -> głośno, dobry dźwięk
Na moje to środkowy wycisza niewiele, ale wycisza te niepożądane dźwięki, czyli pierdenie. Piszesz, że świetnie mruczy he he, możliwe, że po założeniu kata w miejsce srodkowego już nie bedziesz taki zadowolony z barwy dźwięku wink.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 28 Sep 2018 - 16:23
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kolega w hondzie 1.5 założył przelot i była cisza jak w serii. Później dołożył kolektor 4-2-1 bez kata (seryjny miał wbudowany kat) i wtedy dopiero zaczeło się darcie japy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Sun, 30 Sep 2018 - 10:59
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Tak pierdol....nee od siebie że dzwiek idzie w parze z mocą chociaż nie mam doświadczenia z wydechami to z obserwacji widzę że jeżeli jest głośno to brak mocy a cicho jest moc (mowa o przelocie) wnioskuję że kiedy wydech dudni jak porąbany wychodzi na to że spaliny uderzają o siebie i robią hałas bo z obserwacji wiem że przelot może być przyjemny w głosie i wcale nie chodzi tu o jakość i ilość tłumików a kiedy dziwek jest przyjemny to i auto zapierda...lala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sun, 30 Sep 2018 - 18:01
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Nie hamowałem mojego rs, ale generalnie po zmianie seryjnego wydechu na ten obecny, auto odżyło. Widać to po zegarach/prędkości na tym samym odcinku co wcześniej. Ale na pewno nie ryczy tongue.gif
Mam dźwięk uruchomienia silnika, możesz ocenić. https://www.youtube.com/watch?v=zh5kYDyFq88...eature=youtu.be
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 30 Sep 2018 - 23:21
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Mierzył ktoś ciśnienie bezwzględne w układzie wydechowym NA za kolektorem wydechowym? Bo ciekawe wyniki mogą się pojawić.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sat, 13 Oct 2018 - 08:22
Post #33


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Czy ma znaczenie odległość pierwszego tłumika od katalizatora? Inaczej - czy musi być zachowana jakaś odległość czy może być około 10 cm między nimi ? Mówię o NA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
L5turbo
post Sat, 13 Oct 2018 - 09:37
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 February 2006
Skąd: Białystok





z moich obserwacji moge dodać, że pierwsze za silnikiem tłumienie spalin robi ciężką robotę, bo tam jest największa amplituda. Zazwyczaj jest to katalizator. Bierze na klate impulsy i je "zmiękcza". Jest masywny z grubej blachy, żeby nie "grał".
Jego wycięcie zazwyczaj skutkuje po jakimś czasie, że kolejny tłumik zacznie brzęczeć i rozlatywać się, ze względu na te "agresywne" amplitufowo spaliny i fakt, że niekoniecznie jest przystosowany do takich batów.

Także jestem zwolennikiem kata, lub niewielkiego ale sztywnego wstępnego tłumika w jego miejsce.

W turbolocie oczywiście nie tak istotny.


--------------------
Audi 200 turbo quattro
Pastuch B5 2.8 "quattro"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sat, 13 Oct 2018 - 21:21
Post #35


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Dlatego zakładam kata 100 cpsi w klasie euro 3, tej samej średnicy co cały układ czyli 63mm.
Pytanie jak daleko może być od pierwszego, bo żeby co wcisnąć pod auto, będą musiałby być blisko siebie.
Dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 14 Oct 2018 - 10:09
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(daroot @ Sat, 13 Oct 2018 - 21:21) *
Dlatego zakładam kata 100 cpsi w klasie euro 3, tej samej średnicy co cały układ czyli 63mm.
Pytanie jak daleko może być od pierwszego, bo żeby co wcisnąć pod auto, będą musiałby być blisko siebie.
Dzięki.



Jak liczysz na to że 100cpi wyciszy atmosferyka to żebyś się nie zdziwiłsmile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 14 Oct 2018 - 10:20
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(GrzesiekK. @ Sun, 14 Oct 2018 - 10:09) *
Jak liczysz na to że 100cpi wyciszy atmosferyka to żebyś się nie zdziwiłsmile.gif


Ale jak daje i kata i środkowy przelotowy to ten układ działa dobrze bez zbędnych rezonansów.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sun, 14 Oct 2018 - 11:29
Post #38


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Ja nie potrzebuję wyciszać układu, jestem na granicy dopuszczalnych decybeli, ale chcę spełniać normę spalin oraz żeby na przeglądzie nie było się do czego przyczepić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 14 Oct 2018 - 16:57
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(daroot @ Sun, 14 Oct 2018 - 11:29) *
Ja nie potrzebuję wyciszać układu, jestem na granicy dopuszczalnych decybeli, ale chcę spełniać normę spalin oraz żeby na przeglądzie nie było się do czego przyczepić.


Jaki setup silnika? 100cpi nie koniecznie da radę zrobić emisję należytą w mocnym N/A.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Sun, 14 Oct 2018 - 17:56
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





A to nie ilość platyny w katalizatorze odpowiada ze spełnienie odpowiedniej normy np euro 3 w tym przypadku? Niby większe cpsi dłużej przytrzyma te spaliny w katalizatorze. Wiem że seria ma kata 200cpsi, ale tutaj motor seria praktycznie,lekki zamach, dolot od RS i kolektor wydechowy 4-2-1, no i przelotowy wydech z kwasiaka, do tego remap po zakończeniu prac. Może 185KM wypluje po pracach smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 06:21