Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Baza do projektu. Wstępnie Mk2 a może coś innego?
Maciek1234
post Thu, 07 May 2020 - 12:39
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(nomad66 @ Thu, 07 May 2020 - 08:22) *

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-g...html#5843760729
i jeszcze dycha zostanie biggrin.gif

albo to:
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megan...html#b45bd8f465

ponad 2x więcej mocy i nie żal przycisnąć.

takich samochodów na rynku są setki, jeśli nie tysiące. Nowa Fiesta ST185 kosztowała 80 tysięcy, więc za 50k jest w czym wybierać.

Nawet auta z Polski, z przebiegiem 25kkm są osiągalne za takie kwoty
https://www.otomoto.pl/oferta/abarth-500-po...html#e600631371

Miałem okazję kiedyś pojeździć takim 205GTI jak ten z linku pod koniec lat 90-tych. To wtedy było dość osobliwe doświadczenie nawet na tle ówczesnych aut (głośno, bardzo twardo, kierownica bez wspomagania, krótkie biegi), a dziś, porównując do nowoczesnych aut to pewnie byłby dramat. To się nadaje na ołtarzyk - postawić w garażu wyłożonym płytkami i oglądać przez szybę popijając zimne piwko podczas wspominków 'kiedyś to była motoryzacja', w nadziei, że jego wartość znacząco wzrośnie zanim buda zgnije do reszty.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 07 May 2020 - 12:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pszczelaszkov
post Thu, 07 May 2020 - 13:57
Post #62


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





No niestety do zamykania licznika to najlepiej zawsze będzie pasować jakiś 10-15 latek, dość łatwy dostęp do nie skorodowanych karoserii żeby było z czego wymieniać i systemy bezpieczeństwa są ciągle na poziomie. Jak zaczynałem z omegą A to stwierdziłem że zrobię 400KM na jakieś eventy, niestety zanim ogarnąłem bude to była fala złomowań i dostanie innej budy w rozsądnych cenach graniczy teraz z cudem. Głupi zawias klapy musiałem ręcznie odbudowywać bo przez rok nie znalazłem. Koniec końców przez brak części blacharskich, plan się zmienił na daily z zacięciem sportowym, być może na jakieś classic eventy, ale to bardziej turystycznie. Dodam tylko napinacze pirotechniczne aby kierownicy nie pocałować. Wrzucę ją może na forum któregoś dnia.
A takie 208 to widziałem ostatnio i to chyba nawet z takim samym silnikiem. Dobrze wyglądało, na customowym wydechu nawet dobrze brzmiało, nie wiem tylko jak się prowadzi bo było stylizowane na taczke z naciągami. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Thu, 07 May 2020 - 21:27
Post #63


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





Kurde, mi do dzisiaj ida ciarki jak sie przejade civiciem na przelocie z b16...na codzien VII GTI oczywiscir komfortowo i czasowo i kucowo zapierdala, ale jakos mniej nudno i wiecej sie dzieje w taki „starym parchu”... a gadanie ze sie znudzi po 5 minutach to lamenenie starych bab spod kosciola...


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Thu, 07 May 2020 - 22:04
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Klasyk też jest do zapieprzania ale aby mieć taki sportowy klasyk to trzeba mieć warsztat, umiejętności i samemu sobie zbudować. A, zapomniałem o szmalu który trzeba mieć smile.gif
Zlecanie budowy klasyka do sportu - owszem można ale jest niewiele firm które to zrobią dobrze. I trzeba traktować budżet jako "open". Żadne 5, 20 czy 50 tysięcy na początek smile.gif
W klasyku, oprócz emocji które może dać ze względu na obcowanie z czystą i prostą techniką, jest wartość dodana w postaci hmmm... dobrego samopoczucia. Ma się wóz unikatowy bądź rzadki, wszędzie zwraca uwagę, budzi sentymenty, cieszy oko, ciągle ktoś podchodzi pogadać... takie tam głaskanie próżności smile.gif
Są też minusy - trzeba tak naku.wiać by go nie rozwalić, bo szkoda. To czasami odbiera odrobię szaleństwa tej rozrywce.

Ja ogólnie jestem na duży + za ideą budowania klasyków i staroci do sportu. Ale bez szmalu grubego nawet nie ma co podchodzić do tematu. Lepiej sobie modelik kupić.


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Thu, 07 May 2020 - 23:27
Post #65


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





https://www.olx.pl/oferta/golf-1-cabrio-1-8...3abcd8;promoted

https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-golf-m...3abcd8;promoted

https://www.olx.pl/oferta/golf-mk1-cabrio-s...html#df49378129

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...809331-216-1857

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...160788-216-1786
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 08 May 2020 - 10:12
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Najtaniej obecnie przy Twoich założeniach będzie zbudować Fiata CC/SC/600 z T Jetem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 08 May 2020 - 11:20
Post #67


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Peugeot 205 nawet nie musi być GTi i tyle w temacie - kto raz miał już nigdy nie wychodzi z tematu.
Albo stare Mini też daje sporo frajdy i wcale nie trzeba tym zapierdaczać. A jak chcesz zapierdaczać to ilość gratów w UK ilość projektów zawstydzi nawet Golfa 2.
A jak chcesz Golfa 2 ? - to bierz kupuj fajną bazę a potem kombinuj z głową to zrobisz sobie to autko pod Ciebie. Nadal są blacharze lakiernicy którzy fajnie pomalują auto za 3-4 tysiące tylko trzeba trochę poszukać. Wydać dużo kasy to sorry ale każdy kretyn potrafi. Wydać rozsądnie mało a nadal dobrze - tu trzeba się postarać ale to nie znaczy że się nie da.

Zresztą tak sobie myślę wszystko co jest z lat 90-tych jest nadal w dobrym stanie i cżłowiek ma do tego jakiś sentyment albo mu się podoba nadaje się na taką bazę. OStatnio na FB ktoś za 9900 pchał piękne Audi V8...ja mam do zakupu Civica Żelazko w bardzo ładnym stanie.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Fri, 08 May 2020 - 12:17
Post #68


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





widziałem to audi i fakt jest piękne ! przypomniała mi czasy jak kumpel miał taką V8 wersję specjalną DTM - to było genialne wozidło. Potem kumpel zamienił na a8 4.2 long i do dziś żałuje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 09 May 2020 - 08:40
Post #69


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Współczuje złych doświadczeń z klasykami czy poprostu starszymi wozami. Z tuningowanymi i starymi.

Trzeba zamknąć forum. Ba! Co tam forum..zamknijmy wszystkie fora i kluby. Bo wszyscy w nich mają zardzewiałe bez kompletnego sensu trupy i kupmy sobie kurła łople insygnie. Ten szyk plastiku ten styl i te prowadzenie napewno podbiją wasze serca.

Koleś napisał to już tysiąc razy niosąc za sobą prawdę objawioną tuningową...
Proponowałem żebyście się wyrejestrowali z tego miejsca. Przecież to nie Wasza bajka. Proste.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
slonik98
post Sat, 09 May 2020 - 09:15
Post #70


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 December 2009
Skąd: Rogoźnik





+1


--------------------
Golf 2 syncro project
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 09 May 2020 - 09:33
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Driftman @ Sat, 09 May 2020 - 08:40) *
Współczuje złych doświadczeń z klasykami czy poprostu starszymi wozami. Z tuningowanymi i starymi.

Trzeba zamknąć forum. Ba! Co tam forum..zamknijmy wszystkie fora i kluby. Bo wszyscy w nich mają zardzewiałe bez kompletnego sensu trupy i kupmy sobie kurła łople insygnie. Ten szyk plastiku ten styl i te prowadzenie napewno podbiją wasze serca.

Koleś napisał to już tysiąc razy niosąc za sobą prawdę obiawioną tuningową...
Proponowoałem żebyście się wyrejestrowali z tego miejsca. Przecież to nie Wasza bajka. Proste.



Eetam nie współczuj tylko dawaj konkrety... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sat, 09 May 2020 - 12:50
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





CYTAT(Driftman @ Sat, 09 May 2020 - 08:40) *
Współczuje złych doświadczeń z klasykami czy poprostu starszymi wozami. Z tuningowanymi i starymi.

Trzeba zamknąć forum. Ba! Co tam forum..zamknijmy wszystkie fora i kluby. Bo wszyscy w nich mają zardzewiałe bez kompletnego sensu trupy i kupmy sobie kurła łople insygnie. Ten szyk plastiku ten styl i te prowadzenie napewno podbiją wasze serca.

Koleś napisał to już tysiąc razy niosąc za sobą prawdę objawioną tuningową...
Proponowoałem żebyście się wyrejestrowali z tego miejsca. Przecież to nie Wasza bajka. Proste.


+1 czytać się tego lamentu nie da, Insignia na tory biggrin.gif


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Sat, 09 May 2020 - 15:33
Post #73


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





Zauwazylem jakis czas fajny schemat na tym forum,idzie on w duzym uproszczeniu tak:
1.Kolega zadaje pytanie o pomoc nt grzebania w starszym aucie, probuje zasiegnac opinii doswiadczonych kolegow na FORUM dla PASJONATOW motoryzacji
2. Pojawiaja sie glosy pochwalajace pomysl, ewentualnie alternatywy w postaci rownoletnich odpowiednikow z w miare ogarnietym noł hał
3. Pojawia sie Pan Maciej i mowi ze to chujowy pomysl, lepiej kupic nowa Dacie Duster, Forda Focusa a najlepiej wyscigowego Opla Insignie
3. Pojawiaja sie glosy popierajace pana Macieja, uwazajac ze jazda czyms starszym niz powyzsze to skrajny debilizm i zagrozenie zycia
4. Pojawia sie ktos kto powyzszego opierdoli
5. Glosy potwierdzajace slusznosc inwestycji w pomysl autora


I tak ciagle to samo biggrin.gif
Mam wrazenie ze czytam forum dla emerytow. Pewnie - jak kolega chce zlecic komplet robot to to bedzie utopia i studnia bez dna, lepiej kupic cos gotowego i dbac. A na sile wybijanie koledze pomyslu bo „za ta kwote mozna miec wygodna np skode fabie z 1.9tdi”... sorry, wyolbrzymiam teraz ale... tyle lat siedzialem i czytalem to forum i cenilem za fajne informacje, a teraz robi sie tu cos dziwnego...moze forum powinno zmienic nazwe na „forum niedzienych kapelusznikow”...


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 09 May 2020 - 15:46
Post #74


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(JokaD @ Sat, 09 May 2020 - 15:33) *
Zauwazylem jakis czas fajny schemat na tym forum,idzie on w duzym uproszczeniu tak:
1.Kolega zadaje pytanie o pomoc nt grzebania w starszym aucie, probuje zasiegnac opinii doswiadczonych kolegow na FORUM dla PASJONATOW motoryzacji
2. Pojawiaja sie glosy pochwalajace pomysl, ewentualnie alternatywy w postaci rownoletnich odpowiednikow z w miare ogarnietym noł hał
3. Pojawia sie Pan Maciej i mowi ze to chujowy pomysl, lepiej kupic nowa Dacie Duster, Forda Focusa a najlepiej wyscigowego Opla Insignie
3. Pojawiaja sie glosy popierajace pana Macieja, uwazajac ze jazda czyms starszym niz powyzsze to skrajny debilizm i zagrozenie zycia
4. Pojawia sie ktos kto powyzszego opierdoli
5. Glosy potwierdzajace slusznosc inwestycji w pomysl autora


I tak ciagle to samo biggrin.gif
Mam wrazenie ze czytam forum dla emerytow. Pewnie - jak kolega chce zlecic komplet robot to to bedzie utopia i studnia bez dna, lepiej kupic cos gotowego i dbac. A na sile wybijanie koledze pomyslu bo „za ta kwote mozna miec wygodna np skode fabie z 1.9tdi”... sorry, wyolbrzymiam teraz ale... tyle lat siedzialem i czytalem to forum i cenilem za fajne informacje, a teraz robi sie tu cos dziwnego...moze forum powinno zmienic nazwe na „forum niedzienych kapelusznikow”...


+1 niestety...

wątek Essiego mi się przypomniał

- przerabiam merola na wyścigówkę
- OCHUJAŁEŚ ????
... a on miał na to wyebane, przerobił pojechał na tor sklepał parę fajnych fur ...
- zajebisty mercedes ja też tak chcę już kupiłem skorupę pokazuj pokazuj jesteśmy ciekawi...
- wkładam silnik od Hayabusy...
- OCHUJAŁEŚ ???
...a powtórka r rozrywki już tuż tuż...;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 09 May 2020 - 18:18
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Panowie fajnie że sobie zawiązaliście spółdzielnie pod hasłem "projekt"... czyli mam rozumieć że wszystko co jest "projektem" jest ok.tylko kwestia chęci???

A nie widzicie że pytanie jest zadane przez laika, który będzie wszystko zlecał na zewnątrz? Jest to dla Was nic w dzisiejszych czasach ?

A kwintesencją jest chyba wpis kontrolm i porównanie do projektu mb r129 czyli Ty wtrąciłeś to do tego tematu :

CYTAT(kontrolm @ Sat, 09 May 2020 - 15:46) *
+1 niestety...

wątek Essiego mi się przypomniał

- przerabiam merola na wyścigówkę
- OCHUJAŁEŚ ????
... a on miał na to wyebane, przerobił pojechał na tor sklepał parę fajnych fur ...
- zajebisty mercedes ja też tak chcę już kupiłem skorupę pokazuj pokazuj jesteśmy ciekawi...
- wkładam silnik od Hayabusy...
- OCHUJAŁEŚ ???
...a powtórka r rozrywki już tuż tuż...;-)



A pierwszy post Essiego wyglądał tak:

CYTAT(EssiRS @ Wed, 13 Apr 2016 - 18:05) *
Przygoda z tym samochodem zaczęła się około 9 lat temu. Samochód sprowadziłem do Polski ze Szwajcarii.

No czas zawsze można skrócić

A następny taak:

CYTAT(EssiRS @ Fri, 15 Apr 2016 - 08:29) *
Dzięki Panowie za przychylne komentarze. Faktycznie sporo potu i $ poszło na ten projekt, tym bardziej, że cały czas mam nowe pomysły. Znacie to pewnie doskonale...

O czym nie napisałem wcześniej, to to, że praktycznie wszystkie modyfikacje w tym samochodzie zrobiłem własnymi ręcami. Wszystkie dorobione części są mojego projektu, często od zera.


Pan podziękował za hmmm "ochujenie" którego się nie dopatrzyłem , no i..." praktycznie wszystkie modyfikacje w tym samochodzie zrobiłem własnymi ręcami" + wspomnienie kosztów.

Więc dalej nie kumacie różnicy projekt a projekt... wszystko dla Was jest takie same?

A tu mamy pierwszy post autora tematu:

CYTAT(LFA @ Sun, 03 May 2020 - 23:01) *
W obecnej sytuacji mam odłożone około 5 tysięcy na zakup i wiadomo miesiąc w miesiąc sobie będę odkładać z wypłaty. Za błędy przepraszam i pozdrawiam ; )


A teraz mamy następny post

CYTAT(LFA @ Mon, 04 May 2020 - 17:40) *
. Właśnie myślę nie robiąc tego samemu, lepiej chyba kupić gotowca.


No jak dalej nie widzicie różnicy?

A może warto osobie początkującej polecić zakup gotowca ze zwykłym 1,8t żeby ogarnął się trochę z mechanikami i internetowymi konibijcami od wszystko łatwo i przyjemnie?

Co byłoby dla nie go bezpieczniejsze?

Essiego projekt to 9lat posiadania auta przy założeniu tematu w 2016r! i lata dłubania oraz budżet pewnie x10 i dla Was jest to samo ?

A tu mamy Pana ze starterem 5k bez auta i wiedzy nawet tej ogólnej już nie mówiąc o mechanice z planem zakupu bazy wygrzebanej na śmietniku no ale jest projekt laugh.gif

Temat jest prosty niech LFA ma te 5k ale musi się znać na mechanice a robotę robi sam kwestia wtedy jest czasu i chęci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sat, 09 May 2020 - 19:51
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Nie jestem pewny, bo tylko raz rozmawiałem z Essim live na Torze Poznań, ale obecnego merca to może i ma 9 lat, ale tak długo go nie dłubie, przecież przedtem upalał SLa.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 09 May 2020 - 19:56
Post #77


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(JokaD @ Sat, 09 May 2020 - 15:33) *
Zauwazylem jakis czas fajny schemat na tym forum,idzie on w duzym uproszczeniu tak:
1.Kolega zadaje pytanie o pomoc nt grzebania w starszym aucie, probuje zasiegnac opinii doswiadczonych kolegow na FORUM dla PASJONATOW motoryzacji
2. Pojawiaja sie glosy pochwalajace pomysl, ewentualnie alternatywy w postaci rownoletnich odpowiednikow z w miare ogarnietym noł hał
3. Pojawia sie Pan Maciej i mowi ze to chujowy pomysl, lepiej kupic nowa Dacie Duster, Forda Focusa a najlepiej wyscigowego Opla Insignie
3. Pojawiaja sie glosy popierajace pana Macieja, uwazajac ze jazda czyms starszym niz powyzsze to skrajny debilizm i zagrozenie zycia
4. Pojawia sie ktos kto powyzszego opierdoli
5. Glosy potwierdzajace slusznosc inwestycji w pomysl autora


I tak ciagle to samo biggrin.gif
Mam wrazenie ze czytam forum dla emerytow. Pewnie - jak kolega chce zlecic komplet robot to to bedzie utopia i studnia bez dna, lepiej kupic cos gotowego i dbac. A na sile wybijanie koledze pomyslu bo „za ta kwote mozna miec wygodna np skode fabie z 1.9tdi”... sorry, wyolbrzymiam teraz ale... tyle lat siedzialem i czytalem to forum i cenilem za fajne informacje, a teraz robi sie tu cos dziwnego...moze forum powinno zmienic nazwe na „forum niedzienych kapelusznikow”...



Przecież to "forum" , a nie kółko wzajemnej adoracji i klepania się po pleckach za pomysły.
No i najpierw najeżdżasz na tych co widzą realia (zlecania prac) i proponują zamiast straty czasu , nerwów i zniechęcenia, coś co nie wymaga lat pielgrzymek po specjalistach, dobijania się o terminy, powrotów na poprawki, nerwów bo coś poszło nie tak itd . , sam proponujesz "lepiej kupić coś gotowego" - czyli co - też kapelusznik ?
(btw mini, abarth czy st to jednak nie są fabie tdi).

Akurat bardzo dobrze , że komuś nowemu w temacie są takie porady i ostrzeżenia jak realia wyglądają udzielane. Bo czasem się wydaje , e co tam "wrzucić silnik", "zrobić blacharkę" , ale co się za takimi dwoma słowami kryje to pytający może sobie naprawdę nie zdawać sprawy. Przykłąd - moje jedno auto trackdayowe auto stoi już 1,5 roku a to tylko swap skrzyni, modyfikacje silnika, poprawki chłodzenia oleju, amory, sprężyny . Robiąc samemu w tym samym czasie zdążyłem namierzyć, przywieźć, poznać źródła wiedzy, części do tego modelu , ze 2 x njiemal rozebrać i złożyć kitcara i zrobić ze 300 km torowych a i tu fuksa miałem że termin u GrześkaK na silnik się udało trafić bo coś mu wypadło i trwała jego ocena, budowa / remont tylko 2-3 czy 4 miesiące (to jest naprawdę szybko) czy w miesiąc czekania na termin na remont dyfra . To takie porównanie ile trwa zlecanie. Z kolei robiąc sameu bez zaplecza to ciągłe zakupy narzędzi choćby (końca nie ma) , uczenie się na błędach (będą bankowo) i owszem może i satysfakcja ale i może załamka jak przyjdzie jednak się poddać. Bo chwały taki przerwany projekt to nie przyniesie niestety ani dobrego samopoczucia.

A do pytającego - pierwsza rzecz to nie samochód , ale mechanik do znalezienia. Taki który większość sam robi albo wie gdzie dalej zlecać, z transportem, lawetami itd i znający dane wozy (dostęp do części, wiedzy). Jak takiego nie masz to bym nie zaczynał. A nawet jak będzie to poprzejeżdżaj czasem tak raz w miesiącu i zobacz ile miesięcy dany wóż na placu stoi u niego.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 09 May 2020 - 21:01
Post #78


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Jak juz sie tak powolujecie na forum to jest to racing a wczesniej streetracing.
Po mojemu kupno meganki rs za 50 kola I czerpanie szeroko pojetej frajdy z jazdy jest temu blizsze niz wydawanie 50 kola na uzeranie sie z warsztatami, handlarzami czesci na allegro / olx bez zadnej gwarancji sukcesu.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 10 May 2020 - 11:24
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O , tu jest przykład ile trwa "projekt" youngtimera , co prawda ciekawszego i z gorszym dostępem do wszystkiego ale za to prowadzony przez gościa mającego kontakty, mającego dostęp do części, porządnych mechaników (w jednej części podają że czas oczekiwania do tego tunera to 2 lata ) - 5 lat (i jeszcze nie dotarty) :
https://youtu.be/AanxFJ7meTk
efekt super, nawet ja jak takie coś widzę i słyszę , mimo całej niechęci do Alfy i wyobrażenia sobie w tej zmiany hamulców choćby z tyłu się uśmiecham smile.gif ale od znalezienia do jazdy pierwszej 5 lat . Tak wiem, to też cześć pracy , baza do prowadzenia kanału na YT, więc pośpiechu nie ma na pewno takiego, ale mimo wszystko . A gdzie poprawki, serwisowanie późniejsze itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 11 May 2020 - 07:40
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





https://www.youtube.com/watch?v=yV37c8AS5RY


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 10:13