Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> BMW E36 325i - Usunięcie odpowietrzenia zbiornika paliwa
Michał_
post Wed, 07 Jun 2017 - 15:09
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 08 June 2014
Skąd: Kętrzyn





Witam. Wczoraj usunąłem odpowietrzenie zbiornika paliwa w swoim E36 325i mianowicie póki co zostawiłem całą instalacje, ale odłączyłem przewód podciśnieniowy od zaworka odpowietrzenia pod maską idący do przepustnicy i na końcu zaślepiłem śrubką z opaską zaciskową. Silnik pracuje wyraźnie płynniej (prawdopodobnie gdzieś jest nieszczelność - filtr węglowy jest kombinowany). Teraz mam pytanie czy może tak zostać ? Skoro został filtr węglowy i zaworek to chyba odpowietrzenie baku jest drożne ?

Szukałem w wyszukiwarce, ale u mnie ona nie funkcjonuje wywala błąd: "Wystąpił błąd podczas wykonywania Twojego polecenia. Proszę wrócić i spróbować ponownie, albo skontaktować się z administratorem.
connection to localhost:3312 failed"

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 07 Jun 2017 - 15:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Sat, 10 Jun 2017 - 14:36
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Najlepiej wywalić całą puszkę filtra par paliw (węglowego). Robi się więcej miejsca pod maską. Zaworek od pochłaniania par paliw zostaw podpięty w powietrzu (przy podpiętej kostce nie będzie błędu w ecu). Odnośnie przewodu z oparami paliwa z baku ja zrobiłem tak, przewód skróciłem i kończy się przy filtrze paliwa pod autem, na jego końcu zamontowałem zaworek z baku z cinquecento (gdy pojawi się podciśnienie w baku to wpuszcza powietrze do baku, żeby go nie zassało, a gdy pojawi się w baku ciśnienie większe od 0,1bara to wypuszcza nadmiar ciśnienia na zewnątrz), za zaworkiem zamontowałem zwykły filtr paliwa z simsona, żeby powietrze wpuszczane do zbiornika paliwa były czyste. Wejście w przepustnicy zostaw zaślepione, wiadoma sprawa. Patent działa, w baku zawsze jest ciśnienie atmosferycznie lub delikatnie ciśnienie, nie śmierdzi. Podpięcie zaworka musi być odpowiednie, bo działa inaczej w jedną, a inaczej w drugą stronę, najłatwiej spróbować zassać z jednego krócca jego, ten który daje się zassać ma iść do baku. Tanio i dobrze, polecam. Filterek dostaniesz w każdym motoryzacyjnym, a zaworek na złomie za piątaka. smile.gif




--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michał_
post Mon, 12 Jun 2017 - 08:54
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 08 June 2014
Skąd: Kętrzyn





Dzięki za odpowiedź z czasem tak na pewno zrobię, ale pytanie czy tak jak jest teraz nie będzie mi zasysać baku ? Jak jest zostawiona cała instalacja to musi być w niej podciśnienie ? Ostatnio zalewałem to pistolet ani razu nie odbił, a z podłączonym podciśnieniem do zaworka zdarzało się, że odbijał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 12 Jun 2017 - 17:02
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jeżdżę bez filtra węglowego z samym odpowietrzeniem baku w atmosfere, nie dzieje się nic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 13:59