Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Temat przeplywomierza E46 320d
Zoltar
post Tue, 05 Jun 2007 - 15:52
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





CYTAT("dynio":2ne7t73k)
Umowilem sie w ASO na piatek (adaptacja + programowanie komputera), mam pytanie, bo chce odlaczyc calkiem przeplywke na ten tydzien. Samochod zbiera sie wtedy znacznie lepiej (z podlaczona przeplywka jezdzi jakby mial 50ps, z odlaczona jakby mial 90ps) Czy nie popsuje nic jezdzeniem bez podlaczonej przepływki ??


Nic się nie uszkodzi.

Komputer podstawia wartość zastepczą i dawka paliwa jest bezpiecznie dobrana.

Śmiało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Jun 2007 - 15:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
keyser
post Tue, 05 Jun 2007 - 20:57
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 28 August 2003
Skąd: z przypadku





pamiętaj też aby zaprogramować kompa za każdym razem jak złapiesz gumę, bo wtedy jest inne powietrze w środku, i system ABS wariuje

co oni w tym ASO jeszcze wymyślą, żeby zarobić??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dynio
post Wed, 06 Jun 2007 - 09:02
Post #23


Rookie
Dołączył: Sun, 03 June 2007





Wiem ze to sie wydaje troche smieszne, ale co mi pozostaje ?? Opisalem wam wszystko wczesniej, bylem na 3 komputerach wszedzie zadnych bledow, i kazdy stwierdza wade przeplywomierza poniewarz wartosci masy powietrza mierzone nie zgadzaja sie z wartosciami ktore powinny byc. Przy czym przeplywomierz nowy. Dopiero jeden elektronik powiedzial mi ze mial kiedys juz taki przypadek w E46 ze po wymianie przeplywomierza musial cos tam poustawiac (nie tylko wykasowac bledy w komputerze), dzwonil przy mnie do ASO zapytac sie jak to sie robi bo zapomnial, ale brakowalo mu jakiegos sterownika do tego modelu. Wszystko juz sprawdzilem (elektrozawory, wezyki cisnieniowe, filtry, turbine) wiec pozostaje mi tylko ASO albo sprobowac kupic orginalna przeplywke (900zl).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Wed, 06 Jun 2007 - 10:36
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





kupiles chinska qupe i sie dziwisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dynio
post Wed, 06 Jun 2007 - 12:36
Post #25


Rookie
Dołączył: Sun, 03 June 2007





Adamek125 kupił orginał i ma to samo, QAP kupiłem po namowach w hurtowni oraz rozeznaniu na innym forum :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30

Chlopak, kupil tej firmy i jezdzi juz rok bez problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Wed, 06 Jun 2007 - 16:21
Post #26


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("ctv":wl7mmq9o)
kupiles chinska qupe i sie dziwisz


Jezeli malo pokazuje, to zawsze mozna jechac do specjalisty z krakowa na fachowe wiercenie dziurki
Tfu... Otworu

Added after 41 seconds:

Ewentualnie moze sie to nazywac programowanie kompa za pomoca wiertla


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dynio
post Sun, 10 Jun 2007 - 09:02
Post #27


Rookie
Dołączył: Sun, 03 June 2007





Byłem w piątek w Wawie w ASO na programowaniu komputera. Przez tel. powiedzieli mi że do zapłaty będzie ok. 500zl, na miejscu już 310zł. Siedziałem tam 3 godziny, po których przyszedł facet i mówi że model E46 98r-99r miał jakieś wadliwe przepływki. W sumie jak wymieniałem to nowa przepływka QAP wyglądała trochę inaczej od oryginału. Powiedział też że po wymianie trzeba zakodować moduł silnika pod nową przepławkę bo nawet jak się założy oryginał to nie zawsze będzie śmigać, co mam napisane na fakturze. Niestety po programowaniu z przepływką QAP samochód nie chciał jechać. Kazali mi kupić oryginał BMW i podali dokładny nr. (za kodowanie zapłaciłem w końcu 252zł). Najśmieszniejsze że nr QAP zgadzał się z tym co miałem zakupić. Po wstawieniu oryginału nie musiałem znowu kodować modułu bo robi się to tylko raz. QAP oddaje na gwarancji, mają mi zwrócić kasę a za orginał BOSHA zapłaciłem 720zł bo firma naraziła mnie na koszta, więc sprzedali mi po najniższej możliwie cenie. Tak więc wg mnie nie ma sensu kupować podrób. Samochód śmiga jak nowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Armani01
post Tue, 19 Jun 2007 - 17:28
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 May 2004
Skąd: Wrocław





dynio w jakim ASO w Wawie adaptowałeś tą przepływkę .. ??


--------------------
BMW E46 320d = Takie sobie BMW by TTC Kraków ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dynio
post Wed, 20 Jun 2007 - 08:09
Post #29


Rookie
Dołączył: Sun, 03 June 2007





Inchcape Motor Polska - Warszawa, Wrocławska 6A
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Armani01
post Wed, 20 Jun 2007 - 18:33
Post #30


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 May 2004
Skąd: Wrocław





Hehhehe to dziwne bo we Wrocku też mamy aso ichcape i jak tam zadzwoniłem zapytać ile u nich taka usługa kosztuje to facet powiedział że to brednie i żadnej adaptacji przepływek robić nie trzeba ....


--------------------
BMW E46 320d = Takie sobie BMW by TTC Kraków ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamek125
post Wed, 20 Jun 2007 - 20:13
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3city/ie





rozni ludzie roznie mowia i roznie robia a co z tego wychodzi...

moj problem jak sie okazalo ma troche inna podstawe, mianowicie wyskakuje blad po angielskiemu "delivery sensor..." co to moze byc to jest kilka wersji a co to na prawde jest? wie ktos moze? to jest JEDYNY blad ktory nie chce sie dac skasowac i poki co nikt nie wie co z tym zrobic ( welcome to Ireland )


--------------------
Sprzedam Eagle Talon Tsi Awd; 460km 502Nm by ProjectXs i PromotoR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piotres
post Wed, 11 Jul 2007 - 00:42
Post #32


Super User
Dołączył: Sat, 06 December 2003





Czesc

(moja recepta na moc w BMW 2.0d 136 KM - kopia z moich topicow na forum bmw-klub.pl)

[url:2cp4d1rh]http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=55893&highlight=[/url:2cp4d1rh] - opis mojego problemu (krotko mowic vmax = 170 km/h )

(..) Dzis kurier UPSu przywiozl przeplywke MTM ...

Po 22 zalozylem ...w stara orginalna obudowe Boscha, 5 minut roboty .

I na ulice ...tuz po wyjezdzie z bramy wiem ze juz cos sie zmienilo bo 1. dokrecila sie w takim tempie do 4000 obr jak wczesniej do 3000 obr . Po kilkuset metrach wiem ze juz jest milo bo praktycznie odrazu po wcisnieciu gazu na 4. wskazowka ekonomizera wskoczyla mi na 20l . (przypominam - wczesniej 15l na 4. i max. 11l na 5.) . Wyjechalem na glowna ...szok . Auto w takim tempie doszlo do 195 km/h jak wczesniej do jakis 165 km/h .

Krotko mowic - w koncu czuje tylkiem ze autko ma ponad 130 KM .

Wiec :

Jesli masz jakiekolwiek problemy z moca w 320d/520d 136 KM i masz auto z 2000r. lub 2001r. z orginalnym przeplywomierzem BOSCH'a o numerze 0928 400 314, to nawet nie mysl, tylko wejdz na strone http://www.przeplywomierz.pl (lub uderz na allegro do uzytkownika o nicku nataliafs - to jest jedna i ta sama firma) i zamow nowa przeplywke MTM (cena 250 zl) . Jak tylko przyjedzie paczka do domu zamontuj i ciesz sie odzyskana moca ! Zadnej "adaptacji" , "programowania" (czy jak to zwal) w ASO robic nie trzeba !

Pisze auto z 2000r. lub 2001r. - bowiem - u Luka to sie sprawdzilo a mial 320d z 2001r. , ja mam z 12/2000r. . Na innych rocznikach nie wiadomo, ale istnieje duze prawdopodobienstwo ze takze obedzie sie bez "adaptacji" w ASO .

Numer przeplywomierza MTM ktory ja dostalem to RF928 400 314 .


EDIT :

shamowalem auto z nowa przeplywka MTM :



Auto to absolutna seria z swiezymi filtrami powietrza i paliwa.

Przebieg 116kkm, fabryka mowi o 136 KM i 280 Nm, u mnie wyszlo 139 KM i 309 Nm...wiec chyba przeplywka dziala az za dobrze [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] .

To tyle odemnie .

pozdrawiam
piotres[/img]


--------------------
z3 rdst 2.8 +126p 1.2/5 speed +Clio sport ph2 172
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borysgo2
post Sat, 08 Sep 2007 - 17:30
Post #33


Rookie
Dołączył: Sat, 08 September 2007





Sprawdzic mozna to w miare latwo w silniku m47r (prawdopodobnie w pozostalych tez), jezeli samochod ma problem z moca i przeplywomierzem to wystarczy go odlaczyc i zrobic jazde testowa jezeli nastapi natychmiastowa poprawa to przeplywka do wymiany i nic nie kabinowac. Mialem odczyty z przeplywomierza na poziomie 850mg/s i zbyt niskie cisnienie doladowania (300mb max pod obciazeniem), odlaczenie przeplywki spowodowalo ze samochod szedl jak zly, po wymianie przeplywki wszystko w pozadeczku. Na przyszlosc warto wiedziec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yezoo
post Sun, 09 Sep 2007 - 11:27
Post #34


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 April 2003
Skąd: Piaseczno





Witam,
z tego co czytam wszystkim slabo idzie z dolu albo maja dziury miedzy 2 a 3 a u mnie problem jesttaki ze auto do 3k idzie zajebiscie a potem turbo przestaje pompowac. Czy tez obstawiacie przeplywke? Moze od filtru paliwa zaczac?

pozdrawiam


--------------------
A4 '96 Avant - TDI AFN 140/310 - Sprzedane
S4 '98 2,7BT - sprzedane
Mondeo 2002 TDCI kupa ... do wozenia cementu
BMW 320D - moze zacznie jezdzic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 17:02