Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dobry zakład obróbki silników w Warszawie?
MKV
post Tue, 01 Feb 2011 - 14:08
Post #21


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





No mój mechanik zawiózł ją dziś z powrotem z reklamacją bo coś musieli nie tak poskładać... prowadnica za ciasno spasowana?? Na razie nie wiadomo.
Niestety znowu to pewnie chwilę potrwa zanim to naprawą a ja bez samochodu już od 8 grudnia jestem (gdy to na zwykłym przeglądzie okazało się, że się tłok ukruszył).
Silnik teraz nawet nie odpalił więc coś poważnie było chyba nie tak ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (mam nadzieję) i lepiej teraz przy próbie pierwszego odpalenia niż podczas jazdy przy 7500obr/min...


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 01 Feb 2011 - 14:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Tue, 01 Feb 2011 - 14:28
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



za ciasno spasowane, nei spolerowana, mozliwe też błedy z osiowaniem zaworu wzgledem gniazda co prowadzi do zatarc


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Wed, 02 Feb 2011 - 14:21
Post #23


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





Tutaj sprawa jest wyjaśniana ale możliwy powód jest dużo bardziej banalny - jest możliwość (co by się zgadzało z pozostałymi śladami), że chłopak który już zrobioną głowicę zakładał i ustawiał rozrząd... źle ustawił znaczniki na kółku wydechowym i ustawił je na Intake - wtedy właśnie dokładnie otwarte sa zawory 3 cylindra jeśli coś takiego zrobisz. Co więcej są ślady zaworów na wszystkich tłokach i tłoków na zaworach (farba bo to nowe) - może się jednak okazać, że to nie na Krasnobrodzkiej coś zawalili tylko następny człowiek co to składał ale sprawa jest w toku i opisałem to na forum ogólnym z wątku o uszkodzonej głowicy G13B.


EDIT: Potwierdzony - sprawę zawalił mechanik co to składał - źle ustawił rozrząd - zarówno wydech jak i dolot ustawił na złe znaki... masakra. Oczywiście wszystko jest naprawiane na ich koszt więc to co zrobiła Krasnobrodzka (w sensie obróbki i wyważania) ocenie po hamowni...


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko - GTti
post Wed, 28 Dec 2011 - 17:01
Post #24


User
Dołączył: Wed, 11 February 2009
Skąd: Warszawa





Tak Tak straszny kotlet...

A na temat zakładu na Grochowskiej, prócz tego jednego polecenia, coś może ktoś wie więcej?

http://www.kozieranski.com.pl/o_firmie.php


--------------------
Czekam na wybuch...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menel
post Wed, 28 Dec 2011 - 22:22
Post #25


Super User
Dołączył: Wed, 06 August 2008
Skąd: Warszawa





CYTAT(Miko - GTti @ Wed, 28 Dec 2011 - 17:01) *
Tak Tak straszny kotlet...

A na temat zakładu na Grochowskiej, prócz tego jednego polecenia, coś może ktoś wie więcej?

http://www.kozieranski.com.pl/o_firmie.php


Krasnobrodzka totalne gówno, banda niekompetentnych naciagaczy.skasowali mnie za jedna glowice 1600 zeta a mialem dwie do v6 i musialem do poprawy dawac do kozieranskiego. Zle doszlifowane zawory do przylgni to jeden z wielu problemow...
Od tej pory glowice robie u kozieranskiego, gosc specyficzny ale rzetelny, na pierwszy rzut oka smile.gif i mi jeszcze nic nie spierdzielil a robilem z 7 glowic. Uczciwie sie przyznaje ze nie zna sie na sporcie wiec jak mu sie powie co dokladnie sie chce to to zrobi ale sam nie proponuje niczego. Dobry fachowiec IMHO.

Tloki, wal korby i blok zalatwialem natomiast w Starei iwicznej. Nazywaja sie chyba weps. Bylem bardzo zadowolony, choc tani nie sa. Robili mi totalny szlif wywazanie walu i pokrywanie ceramika denek tlokow. Ich tez polecam.


--------------------
Pozdro Pińćset!!!

Vectra 3.0 v6 Vortech Supercharged - 1.4 bara :)

Acousticity.pl - Akustka samochodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 29 Dec 2011 - 01:24
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Miko - GTti @ Wed, 28 Dec 2011 - 17:01) *
Tak Tak straszny kotlet...

A na temat zakładu na Grochowskiej, prócz tego jednego polecenia, coś może ktoś wie więcej?

http://www.kozieranski.com.pl/o_firmie.php


Robiliśmy u niego głowę do VR6. Niby tylko kosmetyka, samo planowanie.
Jednak jak doszło do kompletnej wyceny pełnego remontu, facet konkretny i rzeczowy - sam powiedział co można taniej zrobić, a na czym oszczędzać nie poleca.
Generalnie polecam - ceny ok, konkretny i rzeczowy. Znajomi robili sporo rzeczy u niego łącznie ze wszystkimi szlifami c20xe pod kuciznę - wszystko ogrnięte ok.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SR-71
post Thu, 29 Dec 2011 - 22:44
Post #27


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 September 2011
Skąd: W-wa





A gdzie dobrze i na dobrym sprzęcie wyważają koła zamachowe i wały korbowe ? - ma ktoś jakieś doświadczenia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rijndael
post Thu, 29 Dec 2011 - 23:09
Post #28


Super User
Dołączył: Thu, 23 April 2009
Skąd: z lasu





Ja się jeszcze dołączę z pytaniem o wyważenie koła pasowego z tłumikiem drgań skrętnych. Gdzie to sensownie zrobią w Warszawie?


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wosiu
post Sat, 31 Dec 2011 - 18:49
Post #29


Rookie
Dołączył: Wed, 18 July 2007
Skąd: TST





jezeli jest okazja to i ja sie wypowiem na temat Krasnobrodzkiej. Otoz robilem tulejowanie u nich- auto przejechalo 30km i tuleje popekaly. potem robilem caly blok miali zrobic wszystko i zrobili tak ze po 200km mam do wyrzucenia blok wal i tloki. totalne dziadostwo a kasuja grubo co wiecej nic im powiedziec nie mozna bo rozumy pozjadali. Łaske mi zrobili ze zepsuty wal przeszlifowali za free a sie okazalo ze osiowanie bloku spierniczyli. Odradzam na calej linii!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sat, 31 Dec 2011 - 18:57
Post #30


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





niestety słyszałem kilka podobnych historii. Swego czasu robili dobrze sad.gif


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano86
post Sun, 01 Jan 2012 - 13:19
Post #31


Super User
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: Wwa





Ja będę teraz zakuwał SR20 do driftowozu.
Polecono mi zakład na ulicy Parowcowej 6. Byłem tam na razie pomierzyć wał. Wrażenie pozytywne.


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Sat, 07 Jan 2012 - 17:24
Post #32


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





sluchajcie a jak tam na kwiatowej w lomiankach jest ok?
http://www.pkt.pl/s/lomianki/1805293/szymc...omechanika.html

rozmawialem z Panem i wydaje mi sie spoko ale chcialbym jakies opinie i jego robocie

chodzi mi o planowanie glowicy, delikatne szlifowanie kanalow i gniazda na 3 katy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jaqo
post Sun, 08 Jan 2012 - 11:06
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Sat, 14 August 2004
Skąd: Łomianki





Ja mam z nimi same dobre doświadczenia, a robiłem u nich dużo. Jak czegoś nie mogą/nie chcą zrobić to mówią z góry, że nie i już - a to dobrze. Nigdy nic mi nie zepsuli, znają się na robocie bo to już chyba drugie pokolenie robi u nich. No i są tani
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz76
post Sun, 08 Jan 2012 - 11:29
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sat, 01 May 2004
Skąd: Pruszków





Robiłem w Weps'ie w Iwicznej już z 10 silników i nie było z nimi żadnych problemów. Panowie mają jednak skłonność do zbyt luźnego pasowania na panewkach, radzę ich nie słuchać i kazać pasować tak jak fabryka każe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Sun, 08 Jan 2012 - 11:45
Post #35


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Dzieki Jago za info ja tez slyszalem o nich pozytywne opinie,
ale wole sie dopytac no bo wiadomo jak jest.

pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Wed, 30 Jan 2013 - 12:15
Post #36


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





Chce obecnie zrobić obróbkę głowic w Mitsubishi Galancie 2.5 V6 po ostatnim lifcie (160KM) i się zastanawiam gdzie.
Na Krasnobrodzkiej robiłem Swifta GTi ale Miśka chciałbym zrobić gdzie indziej. Który z wymienionych przez innych zakładów w Wawie lub okolicach by się nadawał najlepiej do tego aby po prostu oddać im głowice i powiedzieć, żeby mi je jak najlepiej zrobili na ulicę?


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano86
post Fri, 01 Feb 2013 - 17:02
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: Wwa





Jeśli nie ma to być jakaś hardkorowa specyfikacja do sportu to poleciłbym zwykły dobry zakład.
Ja mojego zakutego SRa oddałem do roboty na Parowcową (głowica seryjna) i wszystko śmiga bezproblemowo. Zakłady specjalizujące się w sporcie itp. na ogól uwzględniają ten fakt w cennikach.


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 01 Feb 2013 - 17:04
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



na Parowcowej bardzo ładnie obrobią zawory i głowicę na 3 kąty jak sie poprosi i pokaże . A cena będzie sie znacznie róznić od Krasnobrodzkiej. Wyważą również wał i koło zamachowe w dobrej cenie (choć na słowo sport cena wzrasta sporo ;-))


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Fri, 01 Feb 2013 - 20:54
Post #39


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





Widzę ze macie o Parowcowej dobre zdanie. Po weekendzie będę musial do nich zadzwonic i po pytać co i jak proponują.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aniołek
post Fri, 01 Feb 2013 - 20:58
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 14 September 2006





Tak sobie czytam i jestem lekko zaskoczony bo ja robiłem swoją V8 na Krasnobrodzkiej jest po prostu idealnie ponad 8000km przebiegu i jest absolutnie wszystko ok , miałem szczęście czy co ?


--------------------
2004 wice mistrz Polski w klasie turbo
2009 1 miejsce Gecko Cup Street RWD 2 miejsce Gecko Cup King of Street
2010 1 miejsce Gecko Cup Street RWD 1 miejsce Gecko Cup King of Street
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:52