Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cadillac CT5-V Blackwing: M5 killer?
Honada
post Mon, 08 Feb 2021 - 16:44
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jeśli ktoś z Was nabędzie tego potwora dajcie mi proszę znać cool.gif Czekam na jego pojawienie się w Polsce od roku.

Cadillac CT5-V Blackwing w skrócie:
  • silnik 6.2 L V8 677 KM
  • kompresor Eaton większy niż silnik europejskiego hot hatcha
  • specjalnie opracowane dla niego opony Michelin PS4S,
  • największe w historii Cadillaca tarcze hamulcowe zmniejszające masę wirującą o 28 kg
  • silnik wykonany ze specjalnego stopu aluminium, uzupełniony częściami z tytanu

http://dailydriver.pl/nowosci/premiery/cad...w-m5-i-amg-e63/

Pewnie M5 po programie i taka go łyknie, zwłaszcza z AWD, ale mnie M5 przestało już kręcić. Ostatnie, które miało wg mnie jajo to było E60 V10. Coś genialnego.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Feb 2021 - 16:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 10:47
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



jak "największe w historii Cadillaca tarcze hamulcowe" zmniejszają masę wirującą o 28 kg ? happy.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Tue, 09 Feb 2021 - 11:02
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Zerknij w link, koleszka zastosował skrót myślowy. Wg mnke auto mega.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 11:40
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kirpek @ Tue, 09 Feb 2021 - 11:02) *
Zerknij w link, koleszka zastosował skrót myślowy. Wg mnke auto mega.

zerknąłem i nic więcej się nie dowiedziałem ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 09 Feb 2021 - 13:32
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Honada @ Mon, 08 Feb 2021 - 16:44) *
Jeśli ktoś z Was nabędzie tego potwora dajcie mi proszę znać cool.gif Czekam na jego pojawienie się w Polsce od roku.

Cadillac CT5-V Blackwing w skrócie:
  • silnik 6.2 L V8 677 KM
  • kompresor Eaton większy niż silnik europejskiego hot hatcha
  • specjalnie opracowane dla niego opony Michelin PS4S,
  • największe w historii Cadillaca tarcze hamulcowe zmniejszające masę wirującą o 28 kg
  • silnik wykonany ze specjalnego stopu aluminium, uzupełniony częściami z tytanu

http://dailydriver.pl/nowosci/premiery/cad...w-m5-i-amg-e63/

Pewnie M5 po programie i taka go łyknie, zwłaszcza z AWD, ale mnie M5 przestało już kręcić. Ostatnie, które miało wg mnie jajo to było E60 V10. Coś genialnego.


M5 pewnie bez programu go łyknie, ale to na pewno ładniej gada xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Tue, 09 Feb 2021 - 13:48
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(kontrolm @ Tue, 09 Feb 2021 - 10:47) *
jak "największe w historii Cadillaca tarcze hamulcowe" zmniejszają masę wirującą o 28 kg ? happy.gif

Pewnie chodzi o to, ze ceramika lzejsza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 13:55
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kosmita @ Tue, 09 Feb 2021 - 13:48) *
Pewnie chodzi o to, ze ceramika lzejsza


pewnie tak laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 09 Feb 2021 - 15:17
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(kontrolm @ Tue, 09 Feb 2021 - 10:47) *
jak "największe w historii Cadillaca tarcze hamulcowe" zmniejszają masę wirującą o 28 kg ? happy.gif

Wersja ceramiczna tarcz jest lżejsza, to samo jest w przypadku nowego RS6, gdzie przednie tarcze w ceramice mają 440 mm, a zestaw jest lżejszy o 34 kg. Swoją drogą ciekawe czy i ceny ceramiki będą podobne miedzy CT5-V a RS6.


CYTAT(hubi91 @ Tue, 09 Feb 2021 - 13:32) *
M5 pewnie bez programu go łyknie, ale to na pewno ładniej gada xD


pewnie tak, choć nadal mnie to nie przekonuje do M5 smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 09 Feb 2021 - 16:39
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



zaprawdę zadziwiający jest fakt że zamiast w końcu zacżąć montować KERSa odzyskującego energię hamowania w autach za miliony wolą montować tarcze średnicy 1 kilometra i silniki po 1000KM a wystarczyłoby 800 + 150 - 200KM z KERSa
Niby 21 wiek a hamowanie nadal w 19-tym...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Tue, 09 Feb 2021 - 18:22
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Ile kosztuje zamontowanie KERSa w takim razie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 09 Feb 2021 - 19:44
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kontrolm @ Tue, 09 Feb 2021 - 15:39) *
zaprawdę zadziwiający jest fakt że zamiast w końcu zacżąć montować KERSa odzyskującego energię hamowania w autach za miliony wolą montować tarcze średnicy 1 kilometra i silniki po 1000KM a wystarczyłoby 800 + 150 - 200KM z KERSa
Niby 21 wiek a hamowanie nadal w 19-tym...

Energię trzeba magazynować w baterii, przy takiej mocy bateria trochę będzie ważyła i kosztowała, plus przegrzeje się szybciej od ceramiki. Superkondensator się nie sprawdzi w aucie na ulicę.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 10 Feb 2021 - 08:16
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kompot @ Tue, 09 Feb 2021 - 19:44) *
Energię trzeba magazynować w baterii, przy takiej mocy bateria trochę będzie ważyła i kosztowała, plus przegrzeje się szybciej od ceramiki. Superkondensator się nie sprawdzi w aucie na ulicę.

Super kondensatory, energii zebrać na 10s przyspieszania maks.
Sam może będę kiedyś taki patent konstruował. Problem tylko z przetwornica ,która wykorzysta całą energię (napięcie spada.liniowo w kondensatorze)


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 10 Feb 2021 - 08:24
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Opdowiadając na pytania - produkcja KERSa tak naprawdę nie jest droższa od produkcji sinika elektrycznego do hybrydy a sam temat rozpykany jest w F1 na milion sposobów od długiego czasu.
W całych rozważaniach zapomnieliście o KERS kole zamachowym. Jeżeli baterie superkondenastory koła zamachowe sprawdzają się w F1 to nie wmówicie mi ze nie sprawdzą się na ulicy gdzie nikt nie będzie w stanie obciążyć ich w 1/10 jak to się dzieje na wyścigu.
CO do wagi baterii nie przekonuje mnie ten argument wcale bo silnik z osprzętem który ma 1000KM swoje waży a całe auta i tak są teraz w huj ciężkie z powodów "huj wie jakich".
I nie potzrebado tego bateii 100kWh wystarczy parę kWh.
Te 10 sekund to naprawdę kawał czasu jeżeli chodzi o przyśpieszenie.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 10 Feb 2021 - 16:23
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





W mojej opinii obecność tego sytemu KERS w takim Cadillacu nie jest czymś niezbędnym. Co więcej, osobiście nie chciałbym czegoś takiego w nim. Taka technologia to może być w Audi czy BMW, którym zależy obecnie na posiadaniu technologicznych cacuszek, wynalazków, bajerów itd. Myślę, że klient na tego Cadillaca oczekuje, tak jak ja, solidnej, imponującej, ale mechaniki. Takiej, która jeży włos na skórze, jest tematem do mędrkowania, gadania, która nie jest poprawna "politycznie/ekologicznie", a nawiązuje raczej do dawnych muscle carów.

Ale z drugiej strony coś musi być na rzeczy, że ten KERS nie pojawia się np. w BMW, które ma z nim doświadczenie wywodzące się z motorsportu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Wed, 10 Feb 2021 - 19:26
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Wg mnie KERS się nie pojawia z prostego powodu - nie daje żadnych korzyści w spełnianiu norm emisji, a o to obecnie walczą wszyscy producenci. Z tego powodu z kolei mamy wysyp phev.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Wed, 10 Feb 2021 - 19:32
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(jackkpl @ Wed, 10 Feb 2021 - 08:16) *
Super kondensatory, energii zebrać na 10s przyspieszania maks.
Sam może będę kiedyś taki patent konstruował. Problem tylko z przetwornica ,która wykorzysta całą energię (napięcie spada.liniowo w kondensatorze)



Mam taka przetwornice, ze sprawnoscia prawie 100%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 10 Feb 2021 - 20:18
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kosmita @ Wed, 10 Feb 2021 - 18:26) *
Wg mnie KERS się nie pojawia z prostego powodu - nie daje żadnych korzyści w spełnianiu norm emisji, a o to obecnie walczą wszyscy producenci. Z tego powodu z kolei mamy wysyp phev.

Systemy, które odzyskują energię przy hamowaniu są już bardzo powszechne - MHEV, HEV.
Tylko one nie dają z reguły 150 KM z tych malutkich baterii (bo jest zasada, że gdy samochód nie ma gniazdka do ładowania to bateria jest mała) no i jeszcze to musi być moc przy ładowaniu/generowaniu.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 10 Feb 2021 - 20:20
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kompot @ Wed, 10 Feb 2021 - 20:18) *
Systemy, które odzyskują energię przy hamowaniu są już bardzo powszechne - MHEV, HEV.
Tylko one nie dają z reguły 150 KM z tych malutkich baterii (bo jest zasada, że gdy samochód nie ma gniazdka do ładowania to bateria jest mała) no i jeszcze to musi być moc przy ładowaniu/generowaniu.

Dlatego się dziwię, że nie opracują tego w oparciu o supercapacitory. Gęstość mocy jest rzędy wielkości większa od baterii, a pojemność jest mniejsza. A tu nie chodzi o super pojemne aku, tylko o chwilowe moce ładowania/rozładodywania.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 11 Feb 2021 - 04:12
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



to że nie pojawia się w samochodach drogowych to wcale nie oznacza że nie działa i nie daje korzyści bo to samo BMW z tego systemu w F1 czerpało garściami a jak nie działał to auto z czołówki robiło wypad za pierwszą dziesiątkę.
Dla uzmysłowienia Wam jaki postęp zrobiła F1 jeżeli chodzi o ekologię - zużycie paliwa którze w erze V12 z lat 90 i początek 2k było na poziomie ok 100l/100km spadło do poziomu 35l/100 czyli prawie 3x. i to w bolidach cięższych o 150kg. I to właśnie dzięki systemom hybrydowym. Hamulcom też zrobiło się lżej - prakatycznie od tamtej pory nie ma awarii hamulców które wcześniej zdażały się dosyć często.
Honada Twój argument o "prostocie" tego też Cadillaca jest mało trafiony po jest on naszpikowany nowocesną technologią po zęby nawet te jego dwa archaiczne zawory są tytanowe, sam silnik ma technologię odłączania cylindrów do eko jazdy i miliony innych takich bzdurek, Ceramiczne hamulce w takim aucie rodem z Porsche ??? Powinny być malutkie żeliwne jak w starych muscle carach ;-) I sztywny most z tyłu.

CYTAT(ROTOR @ Wed, 10 Feb 2021 - 19:32) *
Mam taka przetwornice, ze sprawnoscia prawie 100%.

ROTOR możesz napisać nawet na priv co to za przetwornica ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 11 Feb 2021 - 06:54
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ja pisałem wyraźnie o mechanice, a nie o jakiejś prostocie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 07:40