Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Ubezpieczenie PZU / Auto Szyba / Prośba o pomoc, PZU zawaliło sprawę i blokada auta na 5 miesięcy
JackillerTDCI
post Tue, 30 Jan 2018 - 18:17
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





Drodzy
Krótko opiszę mój przypadek. Pacjent to Accord USA 06 sedan. Pęknięta szyba tylna. Wróciłem do domu i wszystko "wisiało" na folii przyciemniającej.
Info z salonu, że czas realizacji 4-8 tygodni bo USA

01.12 zgłosiłem pęknięcie szyby tylnej w ramach ubezpieczenia "PZU Auto Szyba" - czas realizacji 4dni, myślę nieźle
04-12-2017, do likwidacji szkody wyznaczona została firma PILKINGTON. Podczas wizyty w warsztacie okazało się, że dostarczona szyba nie pasuje do mojego auta.
07-12-2017, do likwidacji wyznaczono kolejną firmę, tym razem NORDGLASS (info że 9 dni roboczych)
(między czasie święta, etc...)
04-01-2018, podczas wizyty w warsztacie okazało się, że PONOWNIE szyba nie pasowała do mojego auta.
Wyznaczony kolejny termin naprawy 21 dni - myślę, dalej krócej niż w ASO
30-01-2018 (dzisiaj) pojechałem do Nord Glass i po raz kolejny zamówili nie taką szybę jak potrzeba
Wieczorem zadzwoniła miła Pani i poinformowała mnie, że nie są w stanie zrealizować usługi wymiany szyby i że muszę zrealizować sobie we własnym zakresie i za własne pieniądze i ubiegać się o refundację.

Ja to odbieram subiektywnie jako "poczucie, że zostałem oszukany lub wprowadzony w błąd" Jak inaczej mam interpretować fakt, że PZU nie doszło do porozumienia ze swoim usługodawcą wymieniającym szyby i zwodzili mnie przez 2 miesiące informując na koniec, że nie są w stanie tego zrealizować.
Najgorszy jest fakt, że te salon przewiduje dostawę na 20.04... a więc w efekcie szykuje się 5 miesięcy bez auta.

Muszę wynająć samochód na te 3 miesiące. Nie widzę innej możliwości prowadzenia działalności. Muszę też wynająć garaż na kolejne 3 miesiące, bo auto mam bez szyby. Czy macie jakieś sugestie, jakimi argumentami mam się posłużyć w chwili pisania wniosku o refundację poniesionych kosztów ?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 30 Jan 2018 - 18:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
LAWNOWERMAN
post Tue, 30 Jan 2018 - 18:22
Post #2


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





A co masz w OWU?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LAWNOWERMAN
post Tue, 30 Jan 2018 - 19:25
Post #3


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





Masz dwie na allegro. Pasija?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Tue, 30 Jan 2018 - 20:11
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Ważne jest to jaką masz polisę i co jest w ogólnych warunkach. Gdyby to była szkoda z OC to już bym ci auto zastępcze wiózł wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Tue, 30 Jan 2018 - 20:23
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





@WLD_Wlodi - Tak wiem... niestety nie było sprawcy
OWU mam standard... niestety, na który się godziłem i jestem jego świadomy. Jak i faktu, że dopłacił bym do usługi. Wszystko ok... tylko czas !
Bardziej pytam o to, czy mogę mieć podstawę do roszczeń z poza OWU jeżeli ubezpieczyciel teoretycznie zwodził mnie przez 2 miesiące i ostatecznie powiedział po dwóch miesiącach, że "nie mają takiej szyby w ofercie".
Gdyby ubezpieczyciel poinformował mnie pierwszego dnia, że "nie mają takiej szyby w ofercie", w tej chwili jeździł bym z szybą z ASO Hondy i wnioskował o refundację
Taki tok myślenia. Nie mogę tematu ot tak zostawić, bo pozbawiony jestem na 5 miesięcy (a przynajmniej o 2 miesiące dłużej niż pozwalają na to technikalia) podstawowego narzędzia pracy.
Ma to szansę na powodzenie ?
Tzn planuję wypożyczyć auto na czas realizacji szkody bo i tak mam logistyczną porażkę, tylko czy nie właduję się w koszty, a później figa... ?
PZDR

ps.
@LAWNOWERMAN... jedną to widzę pod niemiecką granicą. Ale druga ? Możesz podrzucić linki na priva.


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szeli
post Wed, 31 Jan 2018 - 06:58
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 29 August 2004
Skąd: Zza Wielkiej Wody





Czesc
Napisalem ci priva.

"Taka sytuacja":

Oklejasz tego Accorda z tylu folia, wsiadasz, jedziesz do miejscowosci Zabor gdzie facet ma taka szybe, ktora sprzedaje na allegro za 500PLN:
Szyba na Allegro

Z Pruszkowa masz raptem 4h w jedna strone, obrocisz w 1 dzien z pit stopem w McDonaldzie, 2go dnia ci wstawia szybe i po problemie. Nawet sie nie zastanawiaj i nie kombinuj z wypożyczaniem auta, garaży itd. Wstawia ci szybe to bedziesz molestowal ubezpieczalnie o zwrot kosztow. cool.gif

Pozdrawiam
Szeli


--------------------
www.StreetRacing.pl -> Sprzet z USA

Nie Jezdzij Szybciej Niż Lata Twoj Anioł Stróż...!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 01 Feb 2018 - 22:26
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





taki samochód to był ciekawy wybór jako podstawowe narzędzie pracy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 06:26