Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi a3 1.8 T
Dawid SC 1.1 Spo...
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:07
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 April 2003
Skąd: SWARZĘDZ





Witam Panowie , od piatku jestem posiadaczem audi a3 1.8 t 150 KM rok 99 . Chcialbym doclowo zwiekszyc moc mojego auta do ok 230KM , pytanie moje jest nastepujace od czego zaczac dlubanie, ???


--------------------
Turbo to jest to !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:25
Post #2


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





GRATULUJĘ DAWID!!!

No nie wiedziałem, nie wiedziałem... to na jakiego koloru A3 mam patrzeć w Swarzędzu? No i zapraszamy na forum audiklubu!

Co do tuningu, jeżeli interesuje Cię 230 KM to i 250 Ci łatwo będzie osiągnąć. Generalnie, wybrałeś najsłabszy z 1.8T silników, na tym co masz pojedzie po dobrym zczipowaniu chyba ok. 190 KM , aby osiągnąć więcej wymieniasz turbinę, wtryski, sprzęgiełko (przyda się), oczywiście dajesz świnkę albo jakiegoś customa... no i to tak pokrótce
Jest tutaj dużo posiadaczy 1.8T którzy Ci dużo więcej powiedzą .

Gratuluję zakupu jedynie słusznej marki


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:33
Post #3


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Witka Dawid. Najłatwiej będzie Ci wsadzić graty od TT 225 i do tego na przykład włożyć UNI. Potrzebujesz:
1 Turbo K04
2 Kolekor wydechowy pod K04
3 Wtryski i regulator paliwa od TT 225
3 Piggy Back- najlepiej Uni bo został bardzo szeroko przetestowany w 1,8T.

Estymowana moc 260- 270 koni.

Dodam że za 240 koni zapłacisz tyle samo co za te 270.

Jak chcesz mam UNI pod 1.8T do sprzedania w baaardzo dobrej cenie. I jesli myślisz o dobrej przeróbce wal do VTG.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawid SC 1.1 Spo...
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:46
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 April 2003
Skąd: SWARZĘDZ





Leo , moje audi jest koloru srebrnego, strzesz sie , tak myslalem ze wlasnie graty od audi TT beda pasowaly , co do Piggy Back to mam Smt 6 ktore wymontuje z Seicento .
Z moca Panowie fajnie ale z tgo co tu jest napisane wnioskuje ze nie ma zmian we wnetrzu silnika, czy np korby tloki itp wytrzymaja taka moc ??


--------------------
Turbo to jest to !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sun, 29 Feb 2004 - 01:52
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":1dhgpto4)
3 Piggy Back- najlepiej Uni bo został bardzo szeroko przetestowany w 1,8T.

Jaka maxymalna moc jest możliwa do osiągnięcia na seryjnym kompie???

Czy sugerując piggy backa masz na myśli ewentualny powiększający sie apetyt kierownika na moc
co przy nim będzie mu łatwiej później osiągnąć wyższe wartości?

Pozdro...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Sun, 29 Feb 2004 - 09:45
Post #6


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





CYTAT("Dawid SC 1.1 Sport":35dkrtcl)
smile.gif Leo , moje audi jest koloru srebrnego, strzesz sie , tak myslalem ze wlasnie graty od audi TT beda pasowaly , co do Piggy Back to mam Smt 6 ktore wymontuje z Seicento .
Z moca Panowie fajnie ale z tgo co tu jest napisane wnioskuje ze nie ma zmian we wnetrzu silnika, czy np korby tloki itp wytrzymaja taka moc ??


masz rację, silnik który posiadasz jest najsłabszy konstrukcyjnie z silników 1.8T, i rzeczywiście, może tyle nie wytrzymać, jeżeli miałbym strzelać to 240 KM bym na nim nie przekraczał.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 11:39
Post #7


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT("mario q.":4ximw0pk)
CYTAT("Bullitt":4ximw0pk)
3 Piggy Back- najlepiej Uni bo został bardzo szeroko przetestowany w 1,8T.

Jaka maxymalna moc jest możliwa do osiągnięcia na seryjnym kompie???

Czy sugerując piggy backa masz na myśli ewentualny powiększający sie apetyt kierownika na moc
co przy nim będzie mu łatwiej później osiągnąć wyższe wartości?

Pozdro...


Nie bardzo rozumiem pytania o kompa i najwiekszą moc- wyjaśnisz?

Jeśli chodzi o Piggy Backa oczywiście, że można go później użyć gdzie indziej. Pozatym jest to dość uniwersalne urządzenie... Jeszcze lepiej jak ktoś ci Dawid wgra w kompa seryjny program od TT 225 i to podrasujesz śwnką...

Jesli chodzi o SMT vs. Uni w tym silniku- dobrze radzę Ci sprzedaj SMT za dobre pieniądze i załóż Uni.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 11:51
Post #8


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT("Leo":14yg0pig)
masz rację, silnik który posiadasz jest najsłabszy konstrukcyjnie z silników 1.8T, i rzeczywiście, może tyle nie wytrzymać, jeżeli miałbym strzelać to 240 KM bym na nim nie przekraczał.


Z całym szacuneczkiem Leo, ale widac, że na 1.8T znasz się znacznie mniej niż na 2,2T. Ale cóż nie można przeciez wiedzieć wszystkiego, Nie?

Prawda jest tak, że ten silnik który ma Dawid niczym mechanicznie sie nie różni od wersji 180. A od wersji 225 tylko stopniem spręzania (czyli tłokami, ale broń borze wytrzymałością tłoków). A i różnica w stopniu sprężania jest niewielka.

Jak pewnie wiecie, udało mi sie wysadzić dwa i pół takiego silnika. I teraz wiem, że aby to zrobić trzeba byc specjalistą mniej więcej pokroju DUDA MADAFAKA.
Bo silniki z grupy 1,8 T to NAJBARDZIEJ WYTRZYMAŁE SILNIKI JAKIE ZNAM... Pokażcie mi inny silnik, w którym podnosi się moć o przezło 130% i NIE WYMAGA TO INWAZJI W SILNIK?
Prosze, pokażcie mi silnik który pompuje w seri jakieś 0,7 bara, a znosi z powodzeniem 1,7 bara z 2,2 bara overboostem....

Noja jeszcze się z takim nie spotkałem.

Natomiast prawda jest tak, że bardzo słabo jest z wysterowaniem tego aby było dobrze. I dlatego poecam VTG + UNI.
Poważnie Dawid przemyśl to, chyba, że chcesz miec takie same akcje jak ja miałem.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sun, 29 Feb 2004 - 12:08
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":3ixgk7oz)
CYTAT("mario q.":3ixgk7oz)
CYTAT("Bullitt":3ixgk7oz)
3 Piggy Back- najlepiej Uni bo został bardzo szeroko przetestowany w 1,8T.

Jaka maxymalna moc jest możliwa do osiągnięcia na seryjnym kompie???


Nie bardzo rozumiem pytania o kompa i najwiekszą moc- wyjaśnisz?

Chodzi mi o to czy po takich modach jak podałeś Dawidowi wyżej czyli K04, wtryski itd...
nie ma możliwości wysterowania auta na tym kompie który w nim siedzi???

Czy poprostu chodzi o to, że UNI zawsze sie "do czegoś" przyda!

Pozdrawiam...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 12:12
Post #10


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





No niby można, ale po co? Nie ma sensu imho babrać się w custom chipie, skoro przetestowane UNI z programem na te mody jest w zasięgu ręki... I kosztuje mniej....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gs
post Sun, 29 Feb 2004 - 13:00
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: VTG





CYTAT("mario q.":2xpptccr)
CYTAT("Bullitt":2xpptccr)
CYTAT("mario q.":2xpptccr)
CYTAT("Bullitt":2xpptccr)
3 Piggy Back- najlepiej Uni bo został bardzo szeroko przetestowany w 1,8T.

Jaka maxymalna moc jest możliwa do osiągnięcia na seryjnym kompie???


Nie bardzo rozumiem pytania o kompa i najwiekszą moc- wyjaśnisz?

Chodzi mi o to czy po takich modach jak podałeś Dawidowi wyżej czyli K04, wtryski itd...
nie ma możliwości wysterowania auta na tym kompie który w nim siedzi???

Czy poprostu chodzi o to, że UNI zawsze sie "do czegoś" przyda!

Pozdrawiam...



z ko4 z powodzeniem wystarcza ori ECU+dobry soft (~230-245KM)


--------------------
corvette awd turbo 7.79s Kiskun 2014
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Sun, 29 Feb 2004 - 13:17
Post #12


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





CYTAT("Bullitt":8hkm2ktz)
CYTAT("Leo":8hkm2ktz)

masz rację, silnik który posiadasz jest najsłabszy konstrukcyjnie z silników 1.8T, i rzeczywiście, może tyle nie wytrzymać, jeżeli miałbym strzelać to 240 KM bym na nim nie przekraczał.


Z całym szacuneczkiem Leo, ale widac, że na 1.8T znasz się znacznie mniej niż na 2,2T. Ale cóż nie można przeciez wiedzieć wszystkiego, Nie?
.........


heh Bullitt, gdzieś na tym forum ktoś napisał, że właśnie 150/180 KM wersje różnią się od 225 właśnie wytrzymałością tłoków (jak to ktoś ujął, są kute ale mocniejsze, jakkolwiek to brzmi ) , tak słyszałem.. skoro jest inaczej, to się nie będę kłócił


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 15:14
Post #13


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





To znaczy że nie wiedział o czym pisze. Wytrzymałość tłoków w 150,180 i 225 jest taka sama.


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sun, 29 Feb 2004 - 16:03
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":k149fbq0)
No niby można, ale po co? Nie ma sensu imho babrać się w custom chipie, skoro przetestowane UNI z programem na te mody jest w zasięgu ręki... I kosztuje mniej....

Jeśli wolno spytać... Nowe UNi + jego strojenie to są koszta rzędu???

Przyjmijmy cenę normalną dla kazdego klienta z ulicy... Nie mówimy o tym UNI którego Ty masz!

CYTAT("gs":k149fbq0)
z ko4 z powodzeniem wystarcza ori ECU+dobry soft (~230-245KM)

No własnie jakoś tak ostatnio googlowałem sobie i znalazłem stage nawet na 270Ps na seryjnym kompie...
Przynajmniej na to wskazywał opis modów.... Nie było tam wzmianki o żadnej świni!

Tak więc właściwie to nie wiem po co ingerować niejako "obcym urządzeniem" jeśli da sie to zrobić na jednym kompie...
Czy mniej jest roboty z podłaczeniem UNI i jego wysterowaniem niż robieniem new softu????

Pozdrawiam...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sun, 29 Feb 2004 - 16:15
Post #15


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Nowe uni pod turbo z montazem i strojeniem 4000


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Sun, 29 Feb 2004 - 16:25
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





Oki! Jako, że ostatnio trochę się intersuję motorem 1.8T to mam takie pytanie(ostatnie ):

CYTAT("Bullitt":3w0o8auf)
To znaczy że nie wiedział o czym pisze. Wytrzymałość tłoków w 150,180 i 225 jest taka sama.

Czy z wałem jest sytuacja alnolgiczna jak wyżej czy może jednak coś się zmienia?

Pozdrawiam...


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mancer
post Sun, 29 Feb 2004 - 18:15
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 18 December 2002





CYTAT("Bullitt":3rs8yoel)
To znaczy że nie wiedział o czym pisze. Wytrzymałość tłoków w 150,180 i 225 jest taka sama.


O tym że w 225 są kute, a w 150/180 pisał mi. Lancisti.
CYTAT("Lancisti":3rs8yoel)
Bullit ma u siebie mocne Mahle 27++ (seria w TT 225Km to lekko kute Mahle 26) juz wlozone przez AZK, wiec tylko dodal mocne korby i sportowe panewki.

Link do całego (bardzo starego) topicu: http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=2839


Do K04 nie ma potrzeby instalować świnki ani tym bardziej standalone . Wszyscy po takim modzie jeżdżą na ecu z nowym softem i chodzi to dobrze. Poza tym, nie napalał bym się na 270KM (prawdziwych oczywiście). Zazwyczaj jest to "tylko" 250. Po więcej na tej turbinie trzeba ostro kombinować.

Kiedyś myślałem, ze bebechy 1.8T w wersji 150 i 180 są identyczne. Pytałem kiedyś o ty gs i powiedział że jednak minimalnie się różnią (na korzyść tych 180). Wiec może ustalmy raz na zawsze, jak z tym jest .

Wytrzymałość seryjnych tłoków raczej nie stanowi problemu. Jeśli nie strzela się z nitro, utrzymuje niskie EGT i nie ma stuków, to tłoki wytrzymują. Nie pękają i nie robią scen.
Większym problemem są korbowody. Chyba nie bardzo chcą wytrzymywać dużo niutków przy wysokich rpm. Na k04 raczej problemu nie będzie i te 380Nm przy 4tys rpm dzielnie zniosą.
Obawiam się jednak że seryjne korby ze 150 będą się wyginać/pękać przy 350Nm@7tys rpm . Ja już jedną miałem zgięta. A ostatnio Leonowi20vt wyszła bokiem . Na pewno też pompowanie 1.5bara do silnika o sp 9.5:1 (jak w seryjnym Lanosie!) nie jest do końca zdrowe... No ale zobaczymy jak będzie .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawid SC 1.1 Spo...
post Sun, 29 Feb 2004 - 18:27
Post #18


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 April 2003
Skąd: SWARZĘDZ





CYTAT("Mancer":83gfzuie)
CYTAT("Bullitt":83gfzuie)
To znaczy że nie wiedział o czym pisze. Wytrzymałość tłoków w 150,180 i 225 jest taka sama.


O tym że w 225 są kute, a w 150/180 pisał mi. Lancisti.
CYTAT("Lancisti":83gfzuie)
Bullit ma u siebie mocne Mahle 27++ (seria w TT 225Km to lekko kute Mahle 26) juz wlozone przez AZK, wiec tylko dodal mocne korby i sportowe panewki.

Link do całego (bardzo starego) topicu: http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=2839


Do K04 nie ma potrzeby instalować świnki ani tym bardziej standalone . Wszyscy po takim modzie jeżdżą na ecu z nowym softem i chodzi to dobrze. Poza tym, nie napalał bym się na 270KM (prawdziwych oczywiście). Zazwyczaj jest to "tylko" 250. Po więcej na tej turbinie trzeba ostro kombinować.

Kiedyś myślałem, ze bebechy 1.8T w wersji 150 i 180 są identyczne. Pytałem kiedyś o ty gs i powiedział że jednak minimalnie się różnią (na korzyść tych 180). Wiec może ustalmy raz na zawsze, jak z tym jest .

Wytrzymałość seryjnych tłoków raczej nie stanowi problemu. Jeśli nie strzela się z nitro, utrzymuje niskie EGT i nie ma stuków, to tłoki wytrzymują. Nie pękają i nie robią scen.
Większym problemem są korbowody. Chyba nie bardzo chcą wytrzymywać dużo niutków przy wysokich rpm. Na k04 raczej problemu nie będzie i te 380Nm przy 4tys rpm dzielnie zniosą.
Obawiam się jednak że seryjne korby ze 150 będą się wyginać/pękać przy 350Nm@7tys rpm . Ja już jedną miałem zgięta. A ostatnio Leonowi20vt wyszła bokiem . Na pewno też pompowanie 1.5bara do silnika o sp 9.5:1 (jak w seryjnym Lanosie!) nie jest do końca zdrowe... No ale zobaczymy jak będzie .


Czyli jaka jest najlepsza opcja do seryjnego wnetrza tego silnika (150KM) , 230KM ??? 300Nm ???? , nic nie wiem na temat tego silnika dopiero zagłebiam sie w temat


--------------------
Turbo to jest to !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlito
post Sun, 29 Feb 2004 - 18:27
Post #19


Super User
Dołączył: Fri, 14 February 2003
Skąd: Trójmiasto





CYTAT("Bullitt":14uqjwng)
Nowe uni pod turbo z montazem i strojeniem 4000


Albo dystrybutorzy Unichipa nie utrzymują takich samych cen w całym kraju (a z tego co wiem Majer-tech bardzo o to dba) albo cena jednak trochę podrosła.

Ps. BTW Bullitt mam pytanie. Napisałeś Dawidowi, że najlepiej byłoby gdy miał soft od TT 225 koni plus Unichipa. Mam podobny problem u siebie - seryjny komp 2.7 S4 265 koni plus Unichip. Rozumiem, że lepiej byłoby gdyby seryjny komp był dostosowany do modyfikacji a Unichip tylko wyżyłował osiągi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mancer
post Sun, 29 Feb 2004 - 18:44
Post #20


Super User
Dołączył: Wed, 18 December 2002





CYTAT("Dawid SC 1.1 Sport":3d36es2a)
Czyli jaka jest najlepsza opcja do seryjnego wnetrza tego silnika (150KM) , 230KM ??? 300Nm ???? , nic nie wiem na temat tego silnika dopiero zagłebiam sie w temat


Co to znaczy najlepsza ??? Generalnie na K04 nie powinno być żadnych problemów. 250KM i ok 350-380Nm w peeku (na tej sprężarce pow 5tys moment ostro spada w dół). Sporo osób jeździ na takim setupie i nic się nie sypie. Problemy powstają powyżej 300KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 22:28