Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki regulator ciśnienia paliwa?
Kriss SierraFan
post Tue, 07 Jun 2011 - 20:31
Post #1


User
Dołączył: Fri, 12 September 2008
Skąd: Zielona Góra





Chcę zakupić jakiś dobry i niedrogi regulator ciśnienia. Przeszukałem troszkę allegro i coś tam znalazłem: CNR, D1SPEC, TURBOWORKS. Ktoś ma jakieś sprawdzone?


--------------------
Ford Sierra 2.0T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Jun 2011 - 20:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kazip
post Tue, 27 Sep 2011 - 18:41
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 15 August 2009
Skąd: Zamość





Odgrzewam, potrzebuje jakiś niskobudżetowy regulator ciśnienia paliwa z manometrem który wytrzyma więcej niż miesiąc i paliwo nie będzie się lało do kolektora dolotowego, przez porwane membrany, coś sprawdzonego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Fri, 30 Sep 2011 - 23:07
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





właśnie...wiadomo ,że te marki to najnizsza półka ale jakis czas przeciez wytrzymują.Wydaje mi sie ze te wszystkie uniwersalne regulatory jak np. d1spec,cnr i turboworks,fpr i no name" to wyszło od jednego chinczyka ale są rózne ceny i różne jakości wykonania.Szukałem informacji i opini o regulatorach D1Spec ale na google nic niema,a ciekawi mnie ile by wytrzymał taki regulator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Fri, 30 Sep 2011 - 23:54
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Ja mam auto gauge od 2 lat sprawuje się bdb dałem 250 zł.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Sun, 02 Oct 2011 - 08:19
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





wczoraj zauwazyłem ,że we wrześniowym wydaniu GT" w 500 konnym nissanie 200SX zamontowany jest regulator D1Spec taki sam co na sklepach internetowych,więc myśle ze nie włozył by jakiegos najgorszego badziewia...Kupie sobie taki regulator i sie przekonam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Wed, 05 Oct 2011 - 00:11
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





Właśnie mi doszedł ten regultor d1,porównując do takiego najtanszego(na zdjeciu) D1 jest lzejszy,mniejszy i niestety nie rozbieralny poniewaz został zanitowany bardziej profesjonalne wrazenie sprawia dzieki wskaźnikowi który jest zalewany cieczą,wskaźnik ma u góry zaślepke na dziure dzieki której mozna wymienic lub dolac plyn.
Sprawdzajac regulacje cisnienia pompujac powietrzem do wlotu mogę powiedziec ,że działa płynnie - wpuszczalem 7 bar i ustawialem rozne wartosci na regulatorze ,wskazówka płynnie reagowała na regulacje lub stała jak wryta przy danym ustawieniu..
Jedyny minus to brak w zestawie jakichs złączek lub przejsciówek i nie rozbieralnosc regulatora,dostalem samo pudelko i regulator zadnych papierków...To w tym za 100zł jest ful komplet nawet weżyki i jest w pelni rozbieralny biggrin.gif


Cena uniwersalnego "no name" to 100zł ,cena D1 to 300zł Teraz ciekawe ile który pożyje









Wiecie może jakie ma znaczenie miejsce montazu regulatora? Bo widziałem przewaznie te sportowe ludzie montują nie do silnika tylko do budy,moze mniejsze drgania wydluza zycie membranki lub sprezynki?


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Thu, 06 Oct 2011 - 02:33
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





ten za 100 zł rozleci ci się w oczach przerabiałem temat ten drugi powinien śmigać.
Niektórzy montują je do karoserii aby były mniejsze drgania szczególnie ten pierwszy jest na nie wrażliwy w zegarze nie ma cieczy więc szybko sie rozleci zegar. Ja zamontowałem tam gdzie seryjny czyli przy listwie. Śmiga dobrze.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Thu, 06 Oct 2011 - 08:00
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



za ok 400 to można już angielski regulator kupić - coś takiego:



działa, można do niego dokupić części serwisowe tylko nie błyszczy się jak chińczyki


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Thu, 06 Oct 2011 - 08:19
Post #9


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





może i mozna tylko gdzie?,zauwazylem,że temat regulatorów jest dosyć ciężki,jak szukalem to tylko były chińczyki ,na polskich stronach nie idzie znalesc jakichs dobrych markowych regulatorów.Polacy oferuja tylko te z powyzszych wypowiedzi.Co z tego ,że idzie kupić cos lepszego w podobnej cenie jak jest to trudno dostepne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Thu, 06 Oct 2011 - 08:32
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



jakoś kiepsko szukałeś...
mamy od ręki praktycznie wszystko co na tej stronie:
http://www.re5pect.pl/category/uklady-pali...atory-cisnienia


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-Rad
post Thu, 06 Oct 2011 - 08:54
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sun, 29 February 2004
Skąd: Pjaseczno





Co do tego chińczyka za 100 zł, to miałem okazję go używać przez dwa lata i dawał radę, nic się w nim nie zepsuło, nic z niego nie kapało, raz wyregulowany i zakontrowany trzymał ładnie ciśnienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snowbizz
post Thu, 06 Oct 2011 - 09:16
Post #12


Rookie
Dołączył: Wed, 09 December 2009





Miałem u siebie 3 regulatory.. Chińczyk z InterCars'u (200zł), rozwalił się po miesiącu, dobrze że nie spłynęły tłoki..
Aeromotive (700zł) - byłem bardzo zadowolony i od razu miał miejsce, żeby wkręcić w niego wskaźnik.
Nismo (680zł) - tak jak wyżej tylko bez gwintu na zegar.
Jak komuś nie jest szkoda silnika i chce zaoszczędzić to niech bierze chińczyka, może będzie miał niesamowite szczęście i trafi na egzemplarz który wytrzyma 3 bary..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Thu, 06 Oct 2011 - 13:18
Post #13


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





CYTAT(kidzio_r5gtt @ Thu, 06 Oct 2011 - 08:32) *
jakoś kiepsko szukałeś...
mamy od ręki praktycznie wszystko co na tej stronie:
http://www.re5pect.pl/category/uklady-pali...atory-cisnienia



kurcze nie widzialem tych regulatorów wsumie moglem dorzucic te 150 i miec lepszy... no coz przetestuje D1



CYTAT(G-Rad @ Thu, 06 Oct 2011 - 08:54) *
Co do tego chińczyka za 100 zł, to miałem okazję go używać przez dwa lata i dawał radę, nic się w nim nie zepsuło, nic z niego nie kapało, raz wyregulowany i zakontrowany trzymał ładnie ciśnienie.



Pewnie zależy na jakim cisnieniu pracowal ,w wiekszych wartosciach pewnie dlugo by nie wytrzymal jak mowia chlopaki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-Rad
post Thu, 06 Oct 2011 - 14:40
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sun, 29 February 2004
Skąd: Pjaseczno





Pracował przy 3.5 bara + nadciśnienie z kolektora 1.2 bar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shalashaska
post Fri, 10 Apr 2020 - 11:03
Post #15


User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Witam. Podepnę się pod temat. Jak podłączyć i wyregulować D1Spec? Pacjent Volvo 1.9T, fabrycznie brak przelewu. Pozdrawiam


--------------------
S40 T4 1.9T 200KM/325NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
btuned
post Fri, 10 Apr 2020 - 11:28
Post #16


Rookie
Dołączył: Wed, 07 March 2018





CYTAT(shalashaska @ Fri, 10 Apr 2020 - 11:03) *
Witam. Podepnę się pod temat. Jak podłączyć i wyregulować D1Spec? Pacjent Volvo 1.9T, fabrycznie brak przelewu. Pozdrawiam


W tym wozie nie masz powrotu na listwie tylko zaraz przed filtrem lub w koszu pompy i tam też znajduje się pierwszy regulator. Wiec jak chcesz zamontować tego chinczyka to czeka się Cię przeróbka układu. Daj większe wtryski. Pompa i tak pewnie jest już na skraju śmierci pozagrobowej, wiec to podbicie ciśnienia jej na pewno nie pomoże.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shalashaska
post Fri, 10 Apr 2020 - 12:55
Post #17


User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(btuned @ Fri, 10 Apr 2020 - 11:28) *
W tym wozie nie masz powrotu na listwie tylko zaraz przed filtrem lub w koszu pompy i tam też znajduje się pierwszy regulator. Wiec jak chcesz zamontować tego chinczyka to czeka się Cię przeróbka układu. Daj większe wtryski. Pompa i tak pewnie jest już na skraju śmierci pozagrobowej, wiec to podbicie ciśnienia jej na pewno nie pomoże.

Pisałem brak przelewu. Pytam gdzie D1Spec ma wejścia itp ale już się dowiedziałem z innego źródła.
PS. Pompa nowa.


--------------------
S40 T4 1.9T 200KM/325NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rzeźnik_z_Fordon...
post Sat, 06 Jun 2020 - 08:54
Post #18


Rookie
Dołączył: Sun, 24 May 2020





CYTAT(btuned @ Fri, 10 Apr 2020 - 11:28) *
W tym wozie nie masz powrotu na listwie tylko zaraz przed filtrem lub w koszu pompy i tam też znajduje się pierwszy regulator. Wiec jak chcesz zamontować tego chinczyka to czeka się Cię przeróbka układu. Daj większe wtryski. Pompa i tak pewnie jest już na skraju śmierci pozagrobowej, wiec to podbicie ciśnienia jej na pewno nie pomoże.

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam na imię Piotr, jestem z Bydgoszczy i jestem nowy na tym Forum. Posiadam Volvo V40 z silnikiem 1.9 T4 98r. który był swapowany na miejsce wolnossącego 2.0. Wymieniłem tam kolektor ssący oraz wtryski na czerwone od 2.0 turbo. Właśnie jestem w trakcje montażu regulatora D1spec. Usunąłem regulator koło filtra i zamontowałem przewody idące od baku do filtra z powrotem na te od wolnossącego i podłączyłem powrót do przewodu który już idzie pod autem i był zaślepiony przy ścianie grodziowej ale przedłużyłem go żeby podpiąć pod króciec dolny regulatora D1spec. Zasilanie podłączyłem przez filtr paliwa także do istniejącej instalacji. Jako, że listwa wtryskowa od 2.0T fabrycznie posiada tylko wejście paliwa do listwy przez regulator zamontowany z boku listwy to wymieniłem ją na listwę od 1.9 T4 która posiadała wejście przez regulator na spodzie listwy oraz przewód powrotny który był zaślepiony. w miejscu którym ten przewód wchodzi do listwy wystarczyło wywiercić otwór wiertłem ok 8mm a z drugiego końca zdjąć ciasno siedzącą gumkę i powrót paliwa gotowy. Żeby zamontować listwę od 1.9 musiałem wywiercić dwa otworki w miejscu mocowania do kolektora ssącego. ponieważ fabryczne nie pasowały. Podłączyłem zasilanie paliwa z baku do adaptera który zamontowałem w miejscu fabrycznego regulatora ciśnienia (dół listwy wtryskowej) a przewód powrotny z listwy do zasilania regulatora D1spec (boczny króciec) jak pisałem wyżej powrót paliwa od regulatora jest puszczony do fabrycznego przewodu wpadającego do baku. Niestety cały czas nabija ciśnienie ciut powyżej 5 bar i nie reaguje na śrubę regulacyjną. odpalałem go na kilka sekund żeby sprawdzić czy na odpalonym zareaguje ale niestety nic to nie dało a nie chciałem żeby chodził za długo żeby nie zrobić mu krzywdy. Czy ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje i co zrobiłem źle i powinienem zmienić żeby to miało ręce i nogi? Bardzo proszę o pomoc szanownych kolegów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hatsan
post Sat, 06 Jun 2020 - 18:55
Post #19


Frequent User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: SzczebrzeszyN





Coś z tym powrotem jest nie tak. Może to odpowietrzanie zbiornika a nie powrót puść dolne wyjście z regulatora do butelki lub karnistra i odpal zobacz przez chwilę czy będzie mniejsze ciśnienie i możliwość regulacjii.
Ewentualnie potrzebujesz zaworek zwrotny na powrót
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rzeźnik_z_Fordon...
post Sat, 06 Jun 2020 - 19:58
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 24 May 2020





Też mi coś wydawało, że może być problem z powrotem. Odłączenie powrotu i skierowanie do butelki to dobry plan:) a zaworek zwrotny zamontować w którym miejscu?? zaworek ma blokować w którą stronę?? dziękuję za szybką odpowiedź mam już plan na jutro:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:25