Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Korekta kanałów głowicy flow bench
nomaster
post Thu, 06 Jul 2017 - 21:21
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Remontuję głowice po kolizji, zakładam nowy temat bo dotyczy portingu, na ile ważna jest symetria każdego pojedynczego portu dolotowego i wydechowego? Jaka jest dopuszczalna odchyłka między cylindrami? Robię właśnie lekki porting swoich głowic, głównie wygładzam nierówności po formach ale zeszlifowałem też tego "guza" w którym siedzi prowadnica bo jest jakiś wyjątkowo wielki i mam pewne obawy co do przepływów po tej operacji, na oko jest równo ale na oko to wiadomo co. Goni mnie termin (do czwartki głowice muszą być u Dziaka) mam czas do poniedziałku żeby zdążyć z wysyłką i chciałbym to jakoś sprawdzić w prosty sposób żeby głowic 100 razy nie rozbierać po remoncie żeby je poprawiać. Jedną głowicę mam już gotową, zdjęcie słabe ale nic nie poradzę, jutro wrzucę w lepszej jakości. Starałem się nie zmieniać mocno kształtu kanału, lekko tylko go wyrównałem w niektórych miejscach i zrobiłem w miejscu prowadnicy trochę głębszy łuk według wytycznych internetowych odnośnie portingu jakichś głowic chevroleta. tak to wyglądało w oryginale Mam nadzieję że niczego jeszcze nie spieprzyłem. Wydechu praktycznie nie ruszałem, lekko zaostrzyłem krawędzie w miejscach gdzie łącza się kanały wydechowe bo były bardzo łagodne co na pewno powodowało zawirowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 06 Jul 2017 - 21:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
addam24
post Thu, 06 Jul 2017 - 21:58
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





(: Haha Grubo poleciales z tematem.Rozumiem ze to glowica do jakiegos auta ktore jezdzi raz na miesiac??Bo w takim stopniu wyciete prowadnice,moze beda dzialac przez 5 tys km.Po wycieciu tego guza przeplyw napewno sie poprawi.Ale tak sie nie robi w glowicach ktore maja jezdzic w dupowozach.Mozna to zrobic tak ze zywotnosc bedzie jak w serii a przeplywy wieksze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 06 Jul 2017 - 22:17
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





spokojnie, prowadnice idą do kosza, będą nowe o normalnej długości tylko pocienione tam gdzie będą wystawać z resztą teraz są krótsze może o 4mm a cała prowadnica ma sporo więcej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 06 Jul 2017 - 22:31
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Powiem Ci z mojego doswiadczenia.Ze tak wyciete prowadnice.To nie jest troszke.Tylko mega duzo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 06 Jul 2017 - 22:43
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





tak czy inaczej będą nowe prowadnice poproszę żeby zrobili je w ten sposób to chyba będzie ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Fri, 07 Jul 2017 - 22:21
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(nomaster @ Thu, 06 Jul 2017 - 22:43) *
tak czy inaczej będą nowe prowadnice poproszę żeby zrobili je w ten sposób to chyba będzie ok?


Zdjecie nie dziala.Zaostrz je jak olowek.A po wymianie prowadnic musisz zrobic nowe przylgnie na zaworach i gniazdach zaworowych.No ale to chyba wiesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 07 Jul 2017 - 23:14
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





wczoraj jeszcze wszystko działało no cóż. Głowice lecą do dziaka także na pewno będą frezować gniazda pod nowe zawory
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Fri, 07 Jul 2017 - 23:18
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Zaworow nie musisz wymieniac.Trzonki z reguly trzymaja fason.wycieraja sie prowadnice.A nawet jesli przylgnie sa wyrobione to przeszlifowanie zalatwia sprawe.Ale bogatemu wszystko wolno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaj1990
post Sat, 08 Jul 2017 - 01:20
Post #9


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





Jesli chodzi o dziaka motorsport to troche sobie poczekasz do 16 jest na urlopie:p nie wiem czy nie przesadziles z tym wygladzaniem:p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 08 Jul 2017 - 09:46
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Leci do dziaków na szlifiernię jestemumówiony na czwartek. Nie chodzi tu o bogactwo tylko głowice są po kolizji, dlatego będą nowe zawory i prowadnice sad.gif tzn na pewno wszystkie ssące, wydechowe wyglądają na oko ok, dziś je wyciągnę i sprawdzę ale wątpię żeby wszystkie przeżyły. Dlaczego przesadziłem? Moim zdaniem wygląda to już ładnie, dziś będę dopieszczał to zrobię lepsze zdjęcia smile.gif. Może dłubnę jescze trochę wydechowe tak, żeby było już wszystko zrobione nie jest to na lustro oczywiście chociaż może tak wyglądać, wykończone jest papierem na krążku 60, na koniec może pociągnę ręcznie jakimś 220. Miejmy nadzieję że nic nie spieprzyłem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Sat, 08 Jul 2017 - 11:05
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





Wydechy zrób na połysk . Zapobiega to osadzaniu się materiału . Ssące nie powinny być polerowane żeby się paliwo nie skrapiało .


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldi 156
post Sat, 08 Jul 2017 - 13:58
Post #12


User
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: Gdańsk





z zewnarz moga wygladac tak samo a w srodku zalezy jak dokladny odlew byl a potem twoje szlify ,do porownania kanalow mozesz uzyc srednicowki nastawnej teleskopowej .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sat, 08 Jul 2017 - 14:17
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(lukey @ Sat, 08 Jul 2017 - 11:05) *
Wydechy zrób na połysk . Zapobiega to osadzaniu się materiału . Ssące nie powinny być polerowane żeby się paliwo nie skrapiało .



Era gaźników już za nami ... w obecnych czasach paliwo leje się wprost na zawór. Powiedz to japończykom, zwłaszcza Hondzie w JDM'owych wersjach ich silników smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sat, 08 Jul 2017 - 17:46
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





dokładnie. Ta zasada to jeszcze przy jednopunktowym wtrysku sie sprawdza. A pozatym nawet w gazniku chodzi o silnik zimny i jego ładniejsza pracę na zimno. na cieplo nic nie zmienia


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukey
post Sat, 08 Jul 2017 - 17:49
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 29 May 2007
Skąd: Cambridge/Skrzeszowice k.Krakowa





Ok. Niewiedzialem . Dobrze wiedzieć na przyszłość .


--------------------
Fabia vRS daily
Golf mk2 16v almost no progress...
,,If you no longer go for the gap that exists,you no longer a racing driver"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubs
post Sat, 08 Jul 2017 - 22:10
Post #16


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





a jak to jest z piaskowanymi kanałami? dellorto tak robił cały czas gaźniki, bo wg nich na porach materiału utrzymuje się warstwa powietrza i przepływ jest bardziej łagodny (mniejsze tarcie powietrze/powietrze niż powietrze/ale i niby efect coanda zniwelowany) jak to jest?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 12 Jul 2017 - 21:00
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Jakie będą pierwsze objawy zużycia prowadnic po takim zabiegu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 12 Jul 2017 - 21:54
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Na wolnych obrotach będzie ładnie słychać jak zawory ssące nie trzymają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Sat, 15 Jul 2017 - 06:54
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Zrobiłem już na podobnie skróconych prowadnicach trochę ponad 5000km i narazie nic się nie dzieje cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 29 Jul 2017 - 19:14
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Kupiłem drugi blok, dokładnie od ABZta, ma delikatnie wyczuwalny próg ale jest to minimalne, moim zdaniem nada się, brak głębszych rys, kilka niewyczuwalnych pod palcem. ABZ ma niższy stopień sprężania czyli na + ale myślałem żeby jeszcze go trochę odprężyć. Bawić się w to? Chce z silnika wydusić ok 650~700km ogólnie na ile pozwolą mi wtryski i turbo a z racji obróbki głowic powinno to być do zrobienia. Spawam 2 nowe kolektory wydechowe równoodległościowe (przynajmniej taki mam zamiar) średnica rur 40mm tak jak w głowicach. Schodzić ze sprężaniam jeszcze niżej? Odprężałbym tłokami-frezowaniem.
Jakim momentem dokręcać korbowody i koło zamachowe do wału? nie mogę nigdzie znaleźć informacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 10:13