Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> KIA Stinger 2.0T
Rob-555
post Thu, 07 Dec 2017 - 21:57
Post #261


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





CYTAT(h8r @ Thu, 07 Dec 2017 - 20:00) *
Oba auta mają jedną wadę w stosunku do stingera - są sedanami, przez to z przestrzeni bagażowej ciężko jest skorzystać.


No niestety...sam pol roku temu wybieralem miedzy Gulia 2.0T w sporcie a Beemka 420i i rzeczywiscie Alfa przegrała wnetrzem (wielkoscia) oraz bagaznikiem.
Natomiast do dzis załuje ze nie wzialem Alfy bo Beemka "F" to juz cien "E" i jak sie bardziej człowiek wgryzie w detale to az bola oczy od jakosci ...albo jej braku wykonania w bawarce. Prowadzi sie przyzwoicie ale bez tej ikry co miala Alfa i takiej szczeniecej radosci z zamiatania dupskiem na mokrym smile.gif
Dobrze ja kupilem wiec jeszcze 1.5 roku i w swiat plusem bawarek jest mala utrata wartosci co tez miało wpływ na wybór.

Ale prawie w kazdym innym aspekcie Alfa dla mnie byla na równi jak nie lepsza.

Dlatego tez az mnie korci by Stingera poupalac sobie. Jeszcze sie okaze ze bedzie smutek podwójny smile.gif

A co do Lexa...to sie lubi albo nie. Ma swoje plusy jak i minusy. Niestety w podstawie sa biedne i nudne.


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 07 Dec 2017 - 21:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
toner7
post Fri, 08 Dec 2017 - 07:41
Post #262


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Z całym szacunkiem ale Lex przy wymienianych samochodach to taka "Toyota dla głównego księgowego"...
To auto wzbudza takie emocje jak szklanka wody - na Twoim miejscu wybrałbym coś "z pazurem" i w takim przypadku Alfa ( a pewnie i Stinger ) wciągają niezawodnego ale bez wyrazowego Lexa w przedbiegach - przynajmniej w moim odczuciu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 08 Dec 2017 - 08:36
Post #263


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Lexus IS potrafi dawać emocje, ale jeśli mowa o wersji IS250 F-Sport. Wolnossący motor miał kapitalne brzmienie (dużo lepsze niż R6 BMW), chętnie dokręcał się pod czerwone pole obrotomierza a przy tym był całkiem oszczędny. Jako F-Sport naprawdę dobrze sie prowadził i miał układ kierowniczy, który pracował dużo bardziej bezpośrednio niż ten w BMW F30. Ale niestety zabrakło w F-Sport szpery i trochę mocy. Chociaż akurat braki w mocy niespecjalnie mi przeszkadzały. Nadrabiał je brzmieniem. A z wyprzedzaniem i tak nie było problemów.

Ale jak weszła wersja 200t to wszystko się zmieniło. Jeździłem dwoma egzemplarzami w tej wersji silnikowej oraz RC 200t i niestety w każdym aucie problemem był motor (w sumie też i skrzynia, której soft nie trawi tej jednostki napędowej) Ten silnik czyni z tego auta "Toyotę dla głównego księgowego" wink.gif No po prostu zero emocji, a jeszcze doszły problemy ze skrzynią biegów, która totalnie się gubi. Mieli to zmienić, ale nie wiem czy i kiedy coś poprawiali...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 08 Dec 2017 - 09:22
Post #264


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





czego wymagać od lexa za 140k, skoro nawet Skoda Octavia w tej cenie jakoś nie porywa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Fri, 08 Dec 2017 - 12:00
Post #265


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(h8r @ Thu, 07 Dec 2017 - 20:00) *
Nie chciałbym operować stereotypami, [...] ale podobno elektronika jest taka jak we wszystkich alfach czyli awaryjna, ale tu dodatkowo jeszcze w dużych ilościach. Dochodzi do tego szybka i bolesna utrata wartości


To byłoby w miarę trafne stwierdzenie ponad 10 lat temu. Od czasów 159, Alfy dobrze trzymają cenę, i był to duży skok jakościowy. Giulietta jest jednym z lepiej trzymających cenę kompaktów na rynku, lepiej niż polscy ulubieńcy typu golfy, octavie, focusy itd. O utratę wartości Giulii bym się nie martwił, a co do awaryjności, trzeba by poczekać jeszcze rok, dwa żeby stanowczo twierdzić co te auta boli, póki co, jakiś dramatów nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 09 Dec 2017 - 22:02
Post #266


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Dzięki za podpowiedź z tą Alfą.

To tak: jestem po 3 jazdach testowych Stinger GT (370KM) - już dawno, IS 200t F-sport (245KM) wczoraj, Gulia Veloce (280KM) dziś. Trochę nie w temacie będzie, bo Stingerem 2.0T GT-line to nie jechałem. Stinger jest zdecydowanie najbardziej praktycznym autem z całej trójki, choćby dlatego, że jest największy i za mną może usiąść pełnowymiarowy dorosły i jest liftbackiem. W tej kategorii najgorzej wypada Gulia, bo pomimo przyzwoitego bagażnika otwór jest wręcz żenująco mały, trupa radziłbym poćwiartować przed wrzuceniem do bagażnika, za mną też nie siądzie nawet osoba średniego wzrostu, może dziecko. Praktyczność nie jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie tego auta, ale jedno niepraktyczne auto już mam. Stinger GT będzie oczywiście najszybszy z całej trójki, ale Alfa nie będzie daleko z tyłu, głównie przez różnicę w masie. IS nawet trochę mnie zaskoczył jak na 245 koni... ale dodaję jak, więc szybki nie jest. Wiem, że Kia trzyma moc i po cat-backu lekko przebija 400 koni, do Lexa są boxy +40 koni, ale porównuję auta seryjne, którymi jechałem. Zarówno Kia jak i Lex mają mniejsze turbiny, które ładnie jadą od dołu, ale zdychają na górze. To jest przyczyna tego, że byłem pozytywnie zaskoczony ISem, bo ładnie ciągnie z dołu, a powyżej 6000 zdycha, nie chce dociągnąć do końca, a skrzynia się nie śpieszy ze zmianą biegu. Alfa ma większą turbinę, z dołu nie chce jechać, trochę większy lag, ale jak wejdzie na obroty to ładnie ciągnie i przyśpiesza, lubi być jeżdżona ostro i ja zdecydowanie bardziej wolę tą charakterystykę. Sprawia wrażenie równie szybkiej co Stinger GT, choć wątpię, żeby taka była. Żadne z aut tak naprawdę nie brzmi, ale jak miałbym wybierać to Stinger najlepiej, być może stara się w ten sposób maskować słabe wyciszenie auta. Alfa jako jedyna nie odgrywa żadnych sztucznych dźwięków z silnika i to na plus, ciekawe jak z akcesoryjnymi cat-backami... Hamulce w każdym z aut były poprawne, brembo z Kii nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, ale też nie miałem możliwości mocnego testowania. Początkowo myślałem, że Singer ma fajne zawieszenie, jak przejechałem się ISem i zrozumiałem, że nie do końca. smile.gif W Lexusie pomimo zawieszenia F-sport było najbardziej komfortowo i pomimo napędu na 1 koło najpewniej się prowadził. Alfa jest najbardziej żywa, najlepiej reaguje na ruchy kierownicą, zaskakująco dobry turn-in (początkowa faza zakrętu), 100 przeleciałem po takim dosyć ostrym łuku i nic, na pewno nie dotarłem do granicy, ale nie czułem się na tyle pewnie, żeby przyśpieszyć. Jazda Lexem jest najbardziej relaksująca, to taka mini limuzyna, przez to mało emocjonująca. Alfa jest najbardziej sportowa i emocjonująca, na dodatkowy plus zasługuje to, że Q4 to napęd na tył z dołączanym przodem, czyli Gulia prowadzi się jak RWD i przód włącza się do akcji jak tył sobie nie radzi, z drugiej strony na ciasnym nawrocie na parkingu wyjechała przodem (bez szpery na tyle)... Mimo wszystko lex wydaje mi się bardziej neutralny, ale też nie zachęca do testowania tego i jesteśmy skazani na napęd na 1 koło, bo szpery nie ma nawet w opcji. Stinger też napędzany jest dominującym tyłem, ale zawsze przynajmniej 20% mocy idzie na przód i czasami czuć, że pomaga sobie przodem. Wszystkie auta wyposażone są w 8-biegowy automat, w Alfie jest szybki ZF, ale automat najlepiej działa w Lexie, zmienia biegi w odpowiednim momencie, w trybie manualnym pozwala na więcej, Alfa kilka razy zablokowała mi zmianę biegu, a Lex zrzuca pod samą odcinę. smile.gif Najbardziej do gustu przypadło mi wnętrze Lexa, moim zdaniem najlepsze materiały, spasowanie oryginalny design i wszystko jest tam gdzie być powinno. Podoba mi się design alfy, ale niektóre funkcje są porozrzucane gdzieś w dziwnych dla mnie miejscach, niezbyt fajnie działało też to pokrętło do sterowania multimediami, w Stingerze razi trochę niespójny design i jakość niektórych materiałów czy przełączników, za to na plus najwygodniejsze fotele, najlepsze audio w standardzie i Android Auto (nie ma w Lexie i Alfie z 2017, a lepsze audio za dopłatą). Wizaulnie Alfa jest najładniejszym autem ze wszystkich (ale nie w podstawie na 16-18"), na wyróżnienie zasługuje tyłek Lexa i przód Kii.
Podsumowując Kia to praktyczne i szybkie auto, poprawnie wyceniona, brakuje jej tu i tam, ale to większy segment i więcej mocy, teraz nie kupiłbym jej dlatego, że nie ma żadnych przecen i value-for-money można uzyskać lepsze u innych, jako nowe auto 2018 ok, choć nie byłby to wybór sercem. W Lexie czułem się najpewniej i najbardziej zrelaksowany, być może przez to, że lubię japońskie auta, ale też trzeba być szczerym jest oczywiście najwolniejszy i najmniej emocjonujący. Najlepszy wybór jeśli chodzi o wygodne, bezawaryjne i pewne auto z niską utratą wartości, wersja rozsądek. I tu wybrałbym comfort z pakietem sense za 140k, naprawdę nie widzę dobrego powodu dopłacania do F-sporta, to głównie pakiet stylistyczny, obejdę się bez kamery cofania czy fabrycznej nawigacji, a felgi mogę sobie dokupić osobno. Gdybym miał wybierać bez użycia głowy to Alfa, najładniejsza, najbardziej emocjonująca... Z tym drobnym szczegółem, że egzemplarze, które mają odpowiednie wyposażenie kosztują 190-210tyś po mega rabatach już za rocznik. Drugi problem i to znacznie poważniejszy, to jednak boję się awaryjności, a można wygooglać historie ludzi (nawet dziennikarze przed testami o tym wspominali), którzy odebrali nową Gulie i była w pierwszym tygodniu na serwisie na aktualizacji oprogramowania, bo coś... jest już tego trochę w necie. Wiem, że gwarancja, ale głupio wydać 200k na auto, które będzie co chwilę siedziało w serwisie nawet jeśli mam go blisko. Mam jeszcze jedno auto, które chce przetestować.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 10 Dec 2017 - 08:58
Post #267


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Jeździłem Stinger em 3,3 370KM
Alfa Romeo Stelvio 280KM
BMW 430i 252KM

Wnioski BMW nie jedzie, Stelvio zaskakująco fajne jak Suva. Szybsze i bardziej żywe niż BMW. KIA - naprawdę nieźle osiągi. Dźwięk silnika wydaje się syntetyczny. Jakoś dużo spalił. Mało zachęcające podejście sprzedawcy,względem rabatow.
Koniec końców, naginajac budżet jest demo MB C43.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 10:52
Post #268


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(h8r @ Sat, 09 Dec 2017 - 22:02) *
Podsumowując Kia to praktyczne i szybkie auto, poprawnie wyceniona, brakuje jej tu i tam, ale to większy segment i więcej mocy, teraz nie kupiłbym jej dlatego, że nie ma żadnych przecen

i nie bedzie
wszystkie jakie były dostępne egzemplarze z pierwszego transportu są sprzedane jeszcze w listopadzie

CYTAT(Rufios @ Sun, 10 Dec 2017 - 08:58) *
Mało zachęcające podejście sprzedawcy,względem rabatow.

możesz standardowo dostać 8% a czasem i 10% ale nie więcej
z drugiej strony.. jak masz coś na placu, coś co jest "chwilowo deficytowym towarem" to po co masz rabatować ?
ktoś przyjdzie i kupi bez rabatów


-------

Na Mazdę czy Toyotę.. ile możesz dostać ? (bez wyprzedaży roczników) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grale
post Sun, 10 Dec 2017 - 14:22
Post #269


User
Dołączył: Tue, 06 May 2014





Może warto sprawdzić też Infiniti Q50 3.0TT. Z tego co wiem można na Q50 dostać spore rabaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 13 Dec 2017 - 09:35
Post #270


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Ja tez wybrałem lexa is i mam podobne odczucia, auto sie super prowadzi, jak komus mało mocy to są boxy, jest kompromisem komfort / sport, no i za tą cenę deklasuje konkurencje. Aha no i "podstawa" w lexie to nie jest podstawa jak wszędzie, sprawdźcie sobie porownywalne wyposazenie i ceny, lex deklasuje. No i jest lexem a nie kią czy alfą ale to juz co kto lubi

No i alfa psuje sie juz na testach dziennikarskich wiec jak mozna w ogole brac te cuś pod uwagę to w szoku jestem ;]

Oczywiscie auto "na gwaracji wiec co mnie to" yhymm zwlaszcza jak splacasz leasing a auto stoi sobie 2 miechy w serwisie i pocinasz punto


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 13 Dec 2017 - 12:50
Post #271


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





lex ceną deklasuje konkurencję ..
jaki lex i jaką konkurencję konkretnie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 13 Dec 2017 - 14:23
Post #272


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





is200t wyprzedażowy, konkurencję z silnikami 2.0t w postaci np. mercedesa klasy c, wspomnianą alfę, bmw 3, audi a4 czy kię wlasnie

A o finansowaniu już nie wspomnę żeby nie kopać leżących


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 13 Dec 2017 - 18:12
Post #273


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





masz jakiś link do tej wersji która jest za 140k ?

edit
przejrzałem co jet za te 139.800 PLN
auto jest gołe w ryj... chyba tylko dla fana marki, bo za te pieniądze można mieć lepiej wyposażone auto

http://pdf-lexus.eu/lexus_pl/cenniki/cennik_IS.pdf

Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Wed, 13 Dec 2017 - 19:10
Post #274


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





za to stinger za 149 000 jest przebogate tongue.gif


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 13 Dec 2017 - 19:18
Post #275


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





nie Stinger a Optima GT
za 140k masz wersję z pełnym wyposażeniem

a lex ?
w tej cenie nawet nie ma nawigacji smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Wed, 13 Dec 2017 - 19:35
Post #276


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 13 Dec 2017 - 19:18) *
nie Stinger a Optima GT



Idąc tym tokiem myślenia - Ceed GT jeszcze lepiej wyposażony i tańszy!

Jaki sens porównywać Lexusa IS do Optimy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 13 Dec 2017 - 20:02
Post #277


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Aval @ Wed, 13 Dec 2017 - 19:35) *
Jaki sens porównywać Lexusa IS do Optimy?

bo to są sedany
podobne przeznaczenie i podobne rozmiary... choć Optima jest dłuższa o jakieś 20cm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 13 Dec 2017 - 20:17
Post #278


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 13 Dec 2017 - 20:02) *
bo to są sedany
podobne przeznaczenie i podobne rozmiary... choć Optima jest dłuższa o jakieś 20cm


Ciężko sobie wyobrazić klienta Lexusa wchodzącego do salonu kii


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 13 Dec 2017 - 20:17
Post #279


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Haha wez nie zartuj smile.gif jak dla ciebie sedan to sedan to nie mamy o czym dyskutowac smile.gif skoda octavia moze jeszcze powiesz????
Dobrze ze nie ma navi, nie trzeba do glupot doplacac i auto przez to kosztuje sensownie. Navi w autach to porazki od auta za 40 tys do tego za 800 tys


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 13 Dec 2017 - 20:21
Post #280


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tam samo jak skórzana tapicerka, wentylacja foteli, elektryczna regulacja foteli, kamery cofania i takie tam... zupełnie niepotrzebny szajs wink.gif

Nawigacje można kupić w Biedronce alb telefon do szyby na stelarzu.
6 głośników też wystarczy
Radio nie czyta DVD i nie ma DAB ? Po co to komu... takie bzdety.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:52