Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Seat Toledo II 3.6 Turbo, 4x4 Dsg R36 turbo
Jacek6804
post Mon, 13 Mar 2017 - 19:14
Post #481


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(STELMI @ Mon, 13 Mar 2017 - 16:23) *
Kolego - patrząc na zdjęcie adaptera to proponuję Tobie wymienić te śruby (na oko ze zdjęcia) M10 na dłuższe, bo pomimo że zastosowałeś nakrętki samohamowne to śruby są za krótkie do nich i ci się nadal mogą odkręcić. Druga sprawa - nie wiem jakie są te nakrętki, jeżeli z wkładem w środku z tworzywa sztucznego to je wywal, bo przy hamulcach jak dobrze będziesz hamował to ci się to tworzywo wytopi i będziesz miał zwykłe nakrętki, bez żadnych podkładek itp
Swoją drogą to powinieneś zastosować śruby z gwintem drobnozwojnym, tak jak to robią wszyscy producenci samochodów w tym miejscu.
Druga sprawa - nie doczytałem jaki jest powód chęci toczenia tarcz hamulcowych, ale jeżeli to, że się zwichrowały to przetoczenie nie da Tobie nic, bo zwichrują się jeszcze szybciej, bo będzie jeszcze mniej mięcha do nagrzania się


Te fotki z adapterami to aby przymierzone, te sruby są M10 skok 1,25, czyli tak jak ori w tym miejscu, z tym ze ja dałem 12.9 a fabrycznie są 10.9 odnosnie naretki, nie wypali plastiku, bo nakretka idzie od str wnetrza auta, a nie od str tarczy, więc jest w kontakcie z belka czy tam wahaczem, ktory odbiera ciepło z śruby.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Mar 2017 - 19:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jacek6804
post Mon, 13 Mar 2017 - 19:17
Post #482


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(RasPL @ Mon, 13 Mar 2017 - 18:46) *
To wez se zrob ten dystans jeszcze raz po przekrecisz tarcze o kat, zmienisz na nowe i co wtedy ?
Jakie bicie przy piascie ? Ustaw na czujnik zegarowy a wszystko sie uda.

Ja to takiej srednicy tarcz wlasnie na aucie bym nie robił. Co innego jakies tam 260mm


Pomierze jeszcze zegarowym tarcze w 5 mozliwych kombinacjach, zobacze jakie będą odchylki. Jakie powinny być maksymalnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Tue, 14 Mar 2017 - 06:24
Post #483


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(Jacek6804 @ Mon, 13 Mar 2017 - 19:14) *
ja dałem 12.9 a fabrycznie są 10.9

proponuję wrócić do 10.9 - są mniej kruche


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 19 Mar 2017 - 13:23
Post #484


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(pinin @ Mon, 13 Mar 2017 - 14:41) *
CYTAT(soltyk @ Mon, 13 Mar 2017 - 10:20) *
jeśli masz na myśli toczenie tarczy na samochodzie to lepiej tego nie rób
Dlaczego? Serio pytam, bo nie raz to robiłem i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków ubocznych.
Toczenie tarcz na samochodzie to zło, ponieważ w łożysku występuje luz. Nawet nowe ma drobny luz. Kiedy zaczynasz kręcić tarczą na piaście, wykonuje ona ruchy w różnych kierunkach. Choć na końcu otrzymasz tarczę o zadanej grubości w każdym miejscu (określonej odległością pomiędzy nożami), jej kształt będzie przypadkowy. A w najlepszym razie czaszą kulistą.

Drugi problem to równoległość przesuwu noży. Jakakolwiek odchyłka spowoduje, że wytoczysz stożek. Tymczasem głowicę nożową montujesz w dwóch śrubach, równoległych do siebie, i opierasz o niewielkie, często skorodowane i brudne powierzchnie.

CYTAT(Jacek6804 @ Mon, 13 Mar 2017 - 14:59) *
Toczyć chcę na aucie, gdyż ponieważ jest duza srednica tarczy, i w konwencjonalnej tokarce podczes montażu, jesli blad przy piascie bedzie niewielki, to po srednicy juz bedzie spora wartosc, dodatkowo pod tarcza jest dystans, ktory jest zrobiony na CNC, ale nie "za jednym zamachem" tylko był obracany w tokarce i montowany ponownie-tu tez moze powstać błąd. Dlatego majac wszystko skręcone do kupy bedzie przetoczone bez błędu. Moze sie mylę, to takie przemyślenia informatyka tylko :P
W tym samochodzie toczenie na piaście to nonsens ze względu na samą wielkość tarczy. To nie może wyjść dobrze. Co innego w tokarce. Tylko tokarz musi przyłożyć się i zamonować ją prawidłowo.

Nie podoba mi się pomysł z dystansem. Naprawdę nie da się dobrać innych sensownych hamulców? Przetocz sam dystans (oczywiście w tokarce!) albo wykonaj go jeszcze raz, precyzyjnie.
Super projekt, oby jak najszybciej zaczął jeździć jak należy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Sun, 19 Mar 2017 - 15:54
Post #485


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





jak wyzej.. problemem nie jset toczenie na tokarce tylko odpowiednio ogarnieta osoba, ktora wie jak to zrobic.. toczenie na aucie to druciarnia dla mnie jakkolwiek mialoby to nie wyjsc wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 19 Mar 2017 - 16:48
Post #486


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Jacek6804 @ Mon, 13 Mar 2017 - 14:59) *
Odnosnie chłodzenia tarcz, zdziwilo mnie to ze RS3 ma identyczną lewą i prawą tarcze, czyli jedna z.nich bedzie słabiej chlodzona, bo jedna bedzWie zaciągnala powietrze, a druga wypychala.

Obydwie będą zasysały powietrze i wyrzucały na zewnątrz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Tue, 21 Mar 2017 - 10:46
Post #487


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(Maxim555 @ Sun, 19 Mar 2017 - 16:48) *
Obydwie będą zasysały powietrze i wyrzucały na zewnątrz.

Jak skoro kręcą się w różne strony, a są identyczne, to tak jak byś kręcił dwoma wiatraczkami z identycznymi łopatkami, tylko jeden by się kręcił w prawo, a drugi w lewo, to oba by tłoczyły w tą samą stronę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 21 Mar 2017 - 15:53
Post #488


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Sila odsrodkowa. Wszystki tarcze kreca sie w te samą stronę. Tarcza to nie wiatrak.
Nie ucz bo Ci co rs3 konstruowali pewnie potrafili zrobić to dobrze.

Co do bicia to wylicz ile ma być na piaście skoro dopuszczalne bicie jest X albo zmień tokarza skoro on nie ogarnia. Tak duże tarcze da się z 1 zamocowania toczyć więc mniejszy problem niż te małe


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kujtek
post Tue, 21 Mar 2017 - 22:42
Post #489


User
Dołączył: Fri, 08 November 2013





https://www.youtube.com/watch?v=MAzbbID6BZ0 1:20
wewnętrzne kanały są symetryczne


--------------------
VF1B532
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Wed, 22 Mar 2017 - 06:16
Post #490


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Ja dalej nie rozumiem, po jaką cholere cała ta zabawa z dystansam skoro zaspawanie ktworów w piastach i zrobienie nowych pod dowolny rozstaw to godzina roboty na piastę dla ogarniętego warsztatu ślusarsko tokarskiego. No chyba że to jakieś badziewie jest w stylu łożysko zintegrowane z piastą, czujnikiem abs i bulbulatorem.....
I serio nie ma żadnych piast/zwrotnic z piastami które są plug'n'play?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Wed, 22 Mar 2017 - 07:30
Post #491


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Szybka od zegarów, jeśli jest po prostu zmatowiona, lub porysowana od wycierania, da się łatwo wypolerować.
Mi w civicu zajeło to 15 min wink.gif


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Fri, 24 Mar 2017 - 07:11
Post #492


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(kujtek @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:42) *
https://www.youtube.com/watch?v=MAzbbID6BZ0 1:20
wewnętrzne kanały są symetryczne


Nie w Rs3, obie tarcze sa identyczne, i kanały wentylacyjne są ułożone w tym samym kierunku co nawierty, obie tarcze mają identyczne numery. Nawet myślałem że kupiłem dwie lewe, czy tam prawe, ale gadałem z gościem co miał 8 tych tarcz na stanie, i wszystkie identyczne.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 01 Jun 2017 - 18:51
Post #493


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Nie mam ostatnio czasu pisać na forum, ale małymi krokami zaczynam dalej działać przy toledo, zapodaje kilka zaległych fotek:

Tylko proszę się nie wystraszyć, bo na niektórych foto tolek wygląda na nieźle zapuszczonego tongue.gif














Tu na focie z kolegi Lupem któremu wkładałem 1.8T K04+ smile.gif





19.05.2017
No i ostre cięcie smile.gif









A tu sprawcy zamieszania biggrin.gif







I tu fotki z wczoraj, tolek pocięty, leon pocięty, można spasować wszystko, przód podłogi usiadł idealnie. Jedynie muszę dospawać fabryczne przedłużenia podłużnic i obudować blachą według własnego pomysłu, by wykorzystać jak najwięcej miejsca w bagażniku, bo teaz podłoga sporo podniosła się do góry.









Teraz zostało, spawanie, zgrzewanie, klejenie, konserwacja, malowanie itp. smile.gif



A tu waleczny Ja biggrin.gif


Prace nad napędem idą bardzo powoli bo robię "po godzinach", wymagana jest duża staranność i dokładność i na dodatek wszystko robię sam.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 01 Jun 2017 - 19:31
Post #494


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Szacun za podjęcie się tematu....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 01 Jun 2017 - 20:29
Post #495


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 01 Jun 2017 - 19:31) *
Szacun za podjęcie się tematu....

Najważniejszy jest cel smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Thu, 01 Jun 2017 - 23:13
Post #496


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Odpuść kaptury rób resztę!


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Thu, 01 Jun 2017 - 23:24
Post #497


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





No mi by sie nie chcialo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czerniel2
post Fri, 02 Jun 2017 - 07:30
Post #498


User
Dołączył: Sat, 19 September 2015
Skąd: Bydgoszcz





Obserwuję temat już jakiś rok, pełen szacun za ambicje, umiejętności i pokazanie że i amator może wystrugać coś nietuzinkowego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Fri, 02 Jun 2017 - 15:59
Post #499


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(czerniel2 @ Fri, 02 Jun 2017 - 07:30) *
Obserwuję temat już jakiś rok, pełen szacun za ambicje, umiejętności i pokazanie że i amator może wystrugać coś nietuzinkowego smile.gif


Cofnij się do wpisów na (wtedy jeszcze) streetraciing.pl z lat 2001 - 2005 powiedzmy (za czasów gdy SR.PL było miejscem gdzie dużo wiedzy przekazywalii między innymi chłopaki z VTG czy TomaRacing), to zobaczysz że dziś wielkie profesjonalne warsztaty też były na takiim "amatorskim" poziomie smile.gif W sensie każdy grzebał sobie, okazjonalnie komuś, a że robili to dobrze to dziś mają dobre biznesy smile.gif


A co do tematu, czy nie da rady dosztukować reszty podłogi z toledo po prostu?? Zamiast rzeźbić od zera tą "łatkę" do pasa tylnego??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 02 Jun 2017 - 20:40
Post #500


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Podloga oem jest duzo nizej. Mozna ale bedzie paskudztwo.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:34