Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gdzie pojeźdźić totalną wydumką., Gdzie pojeździć autem bez przeglądu, bez OC, wyrejestrowanym
DOHC
post Thu, 22 Feb 2018 - 00:14
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Witam,

Mam projekt który stoi kilka ładnych lat, wstrzymałem go głównie dlatego że w tamtym czasie nie miałem możliwości zbudować go tak jak bym chciał. Dzisiaj takie możliwości powiedzmy że mam ale zastanawiam się czy się za to w ogóle zabierać. Zakres zmian w aucie miał być bardzo szeroki a ja chciałem żeby dało się tym na ulice wyjechać. Pogodziłem się już z tym że po ulicy nie pojeżdżę ze względu na to że diagności są coraz ostrożniejsi w podbijaniu wynalazków. To może nie było by nawet najgorsze bo mocno ułatwiło by budowę auta gdybym nie musiał się spinać żeby wyglądało jakoś podobnie do seryjnego. Po prostu zbudowałbym przestrzenną ramę i nałożył karoserię. Pytanie czy takim wynalazkiem da się wziąć udział w jakichś zawodach skoro wszędzie wymagają przeglądu i ubezpieczenia?? Na dzień dzisiejszy auto ma opłacone OC ale nie ma przeglądu. Jak to najlepiej rozegrać? Do samochodu mam sentyment i chciałbym go w jakiejś formie zachować.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Feb 2018 - 00:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Thu, 22 Feb 2018 - 08:38
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Wszystkie imprezy typu wrakrace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 22 Feb 2018 - 10:04
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Na imprezach amazingevents w ubiegłym roku można bylo śmigać autem bez przeglądu, o ile zostalo przywiezione na imprezę na lawecie smile.gif

No i chyba rallycross


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 22 Feb 2018 - 12:43
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 22 Feb 2018 - 11:04) *

No i chyba rallycross


Potrzeba Książki Wozu Sportowego w RC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 22 Feb 2018 - 14:08
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Wszędzie w sporcie masz wydumki, rallycross wspomniany, drift, 1/4. Zadne auto z tych imprez nie wyjedzie na ulicę. Oczywiście są wyjątki. Trzeba tylko poczytać jakie papierki potrzebne. No i każda dyscyplina ma w regulaminie zakres zmian jakie można dokonać w aucie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 22 Feb 2018 - 19:58
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





To zależy, czy chcesz sobie po prostu pojeździć, czy coś powalczyć o jakiś plastikowy pucharek za 10zł.
Jeśli polatać, to wszystkie niższe rangą zawody typu 1/4, jakieś drift treningi, może na jakiś tor się uda wjechać (Ryki ring albo coś w podobie, poznań raczej odpada).

Jeśli chcesz coś wygrać, to pojawiają się schody: są odpowiednie regulaminy do każdej dyscypliny i trzeba się ich mniej/więcej trzymać. 1/4 też powoli zaczyna się krystalizować u nas w kraju i zapewne coraz ciężej będzie na jakichś poważnych zawodach mocną zmotą pojechać. Tutaj dużo zależy od organizatorów, ale widzę powoli obierany kierunek w dobrą stronę smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 23 Feb 2018 - 13:29
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O ile pamiętam , to na TJS (Trening Jazdy Sportowej ) - niektóre poniedziałki na torze w Miedzianej Górze, o takie rzeczy nikt nie pytał, i różne dziwne auta widziałem.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Sat, 24 Feb 2018 - 23:40
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





No tego się bałem. Wrak race odpada oczywiście. O pucharki mi nie chodzi ale fajnie by było mieć z kim się porównać, ganianie po lotnisku bez celu też mnie nie bawi. Mam jeszcze jedno pytanie, jak na imprezach typu track day zapatrują się organizatorzy na nieaktualne dane w dowodzie rejestracyjnym? Chodzi mi o sytuację gdy przyjeżdżam na zawody polonezem 1.6 a pod maską 2.0 saaba. Teoretycznie mogę mieć przegląd i nie aktualny dowód bo na aktualizacje mam jakiś tam czas. Czy dopuszczą mnie do udziału w imprezie? Wymogi formalne spełnione więc organizator kryty. Na moje oko nie powinno być problemu.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 25 Feb 2018 - 00:16
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Chyba trzeba pytać Organizatorów. Ale np. na treningu na Jastrzębiu dowody biorą - jako zastaw za chip'a , nie sądzę żeby tam ktoś zaglądał do nich. Tam też czasem na treningach różne dziwne wozy jeździły wśród pełnych cywili.
Na dawnym Classicauto był o ile pamiętam wymóg dowodu i OC (miałem , ale czy sprawdzali ? chyba tak - na BK) , a teraz na DriveCup jakoś nie zauważyłem ich w regulaminie (inna sprawa ze tam wydumki typu swapy itd to nie podchodzą, bo silnik w aucie z niego powinien być) . Co byłoby słusznym, świetnym ruchem dla klas sport/performance w ramach jasności i niepodpisywania się Organizatorów DriveCup pod hipokryzją nieraz tu omawianą (przegląd -rajdy - klatka i itp. ). Zresztą i dla klasyków, które nie wjeżdżają na drogi publiczne także. Może pójdą za tym inni.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Sun, 25 Feb 2018 - 07:18
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





W Kielcach to szczególnie trzeba uważać, bo na powrót na start najczęściej jedzie się drogami publicznymi...
Polonez z silnikiem od Saaba nie będzie problemem. Skoro maluchy z silnikami od motocykli biorą udział...


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 25 Feb 2018 - 10:21
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(EssiRS @ Sun, 25 Feb 2018 - 07:18) *
W Kielcach to szczególnie trzeba uważać, bo na powrót na start najczęściej jedzie się drogami publicznymi...
Polonez z silnikiem od Saaba nie będzie problemem. Skoro maluchy z silnikami od motocykli biorą udział...


Tam już widywałem, że po wóz typu "wydumka" na koniec leśnego podjeżdżała laweta, brała na parking przy torze, zjazd - i do kolejki treningowej.
Ale na treningach po pierwsze nie zawsze jest las udostępniony, po drugie jak jest to bywały treningi gdzie można, ale nie trzeba w las jechać.



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Sun, 25 Feb 2018 - 22:57
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





Wychodzi na to że albo trzeba to zrobić z możliwością zrobienia przeglądu albo dać sobie spokój. Nie widzę zabardzo sensu pakowania pieniędzy w coś co może okazać się finalnie użyteczne tylko do stania gdy znowu zmienią się przepisy.

Pozdrawiam i dziękuję za info
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 27 Feb 2018 - 14:55
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(DOHC @ Sun, 25 Feb 2018 - 22:57) *
Wychodzi na to że albo trzeba to zrobić z możliwością zrobienia przeglądu albo dać sobie spokój. Nie widzę zabardzo sensu pakowania pieniędzy w coś co może okazać się finalnie użyteczne tylko do stania gdy znowu zmienią się przepisy.

Pozdrawiam i dziękuję za info


Dostałem oficjalną odpowiedź od DriveCup - jak w regulaminie, nie wymagają przeglądu ani OC. Czy auto ze swapem do klasy open by przyjęli ? pytać trzeba.
A treningi TJS są około raz w miesiącu więc, jeździć gdzie to byś miał raczej.
A i nie wiem jak na Bednarach, tam swap dopuszczalny, ale jak z przeglądami i OC - też zapytać trzeba możliwe że tam nie trzeba bo ponoć spory wyścig zbrojeń tam występuje smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 28 Feb 2018 - 01:06
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





No muszę to przetrawić bo roboty w pytę, kasy też nie mało w to trzeba włożyć a skończyć może się różnie. Nie boję się w sumie dnia dzisiejszego bo dziś jeszcze jak by pochodził to by uchodził przegląd na taką wydumkę ale nie lubię być zależny od czyjegoś humoru (Pan diagnosta).

Jeszcze raz dzięki za ifno i Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
norbi_gte
post Wed, 28 Feb 2018 - 07:25
Post #15


User
Dołączył: Sun, 08 February 2009
Skąd: Belchatow





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 27 Feb 2018 - 14:55) *
Dostałem oficjalną odpowiedź od DriveCup - jak w regulaminie, nie wymagają przeglądu ani OC. Czy auto ze swapem do klasy open by przyjęli ? pytać trzeba.


Mi odpowiedzieli że auta po swapach między markowych będą jeździły w grupie 21, czyli aut najmłodszych, niezależnie od roku produkcji karoserii.



Sprawa przeglądu i oc jest dla mnie od kilku lat dyskusyjna. Wyleciałem na jakiejś kzk z drogi i przydzwoniłem w zaparkowaną lawetę. Jedyną opcją żeby to załatwić było udawanie że stało się to na drodze publicznej. Pierwszy lepszy ubezpieczyciel by odmówił wypłaty odszkodowania z uwagi na udział w imprezie sportowej. Finalnie organizator wziął w swoje ręce naprawę lawetki a ja rzuciłem z własnej woli jakąś małą kwotę na kierunkowskaz.

Jak zawierałem umowę oc i przybajerowałem że auto startuje w imprezach o charakterze sportowym to Pani agent odmówiła podpisania umowy. Wnioski mam takie że ubezpieczenie oc, nw i przegląd to ściema na takich imprezach. BK z naciskiem na jakość wykonania prac w pojeździe i ubezpieczenie imprezy od szkód wyrządzonych przez uczestników powinno być standardem.


--------------------
Manta B 234 ecopower
saamantab
323i missile ca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 28 Feb 2018 - 10:12
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(norbi_gte @ Wed, 28 Feb 2018 - 07:25) *
Mi odpowiedzieli że auta po swapach między markowych będą jeździły w grupie 21, czyli aut najmłodszych, niezależnie od roku produkcji karoserii.



Sprawa przeglądu i oc jest dla mnie od kilku lat dyskusyjna. Wyleciałem na jakiejś kzk z drogi i przydzwoniłem w zaparkowaną lawetę. Jedyną opcją żeby to załatwić było udawanie że stało się to na drodze publicznej. Pierwszy lepszy ubezpieczyciel by odmówił wypłaty odszkodowania z uwagi na udział w imprezie sportowej. Finalnie organizator wziął w swoje ręce naprawę lawetki a ja rzuciłem z własnej woli jakąś małą kwotę na kierunkowskaz.

Jak zawierałem umowę oc i przybajerowałem że auto startuje w imprezach o charakterze sportowym to Pani agent odmówiła podpisania umowy. Wnioski mam takie że ubezpieczenie oc, nw i przegląd to ściema na takich imprezach. BK z naciskiem na jakość wykonania prac w pojeździe i ubezpieczenie imprezy od szkód wyrządzonych przez uczestników powinno być standardem.


Zgadza się!
Co do OC i imprez - niedawno krążyła po sieci wiadomość, że potrafi Link4 (akurat, ale może inni też) - rekalkulować składkę, przedstawiając zdjęcia auta - jako dowód że bierze udział w rajdzie. I to spora rekalkulacja była.
Więc nie jestem pewien właśnie czy OC zadziałałoby w razie W na torze. Jedyna wątpliwość to powrót DK w Kielcach ten kawałek z lasu na parking. Albo liczyć na fuks, albo pewnie można będzie poczekać na końcu do końca przejazdów i wrócić grupowo pod prąd.
No i badanie kontrolne jak należy, a nawet jakiekolwiek i tak lepsze niż podbity na lewo przegląd pół roku wcześniej.
Tak samo kwestia głośności - przecież na SKP nie jest badana dynamicznie , to i tak guzik daje.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 05 Mar 2018 - 12:05
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Ciekawe z tym Link4 - znalazłbyś źródło?

Powinno być albo w jedną albo w drugą, skoro rekalkulują stawkę to jak rozumiem ubezpieczenie na imprezach sportowych obowiązuje - skoro nie, to za co ta rekalkulacja?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 05 Mar 2018 - 12:21
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Aval @ Mon, 05 Mar 2018 - 12:05) *
Ciekawe z tym Link4 - znalazłbyś źródło?

Powinno być albo w jedną albo w drugą, skoro rekalkulują stawkę to jak rozumiem ubezpieczenie na imprezach sportowych obowiązuje - skoro nie, to za co ta rekalkulacja?



No powinno, w sumie DriveCup (wcześniej CAC) w regulaminie zalecają specjalne OC i NNW , pewnie mają wiedzę kto ubezpiecza tak.

Co do źródła - FB nie mam, ale takie coś dostałem (to chyba nawet nie był rajd?)

http://www.forum.alfaholicy.org/zalacznik/...0192444935_.png


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 05 Mar 2018 - 13:11
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Ciekawa metoda, ale w sumie ma to sens smile.gif

Tak już czysto pragmatycznie patrząc z punktu widzenia ubezpieczyciela, ryzyko na imprezie sportowej jest nieporównywalnie większe, a w razie "W" co sprytniejsi dogadują się że dzwon miał miejsce poza torem co w zasadzie jest wymuszeniem odszkodowania...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 05 Mar 2018 - 14:06
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Mogli by tak zrobić, gdyby w regulaminie było coś na ten temat, a pewnie jest. Trzeba by poczytać regulaminy innych towarzystw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:48