Shoutbox 0 nowych PW 


351 Stron V  « < 287 288 289 290 291 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Robert Kubica, kariera i dyskusje na ten temat.
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 11:02
Post #5761


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jakby ktoś jeszcze nie wiedział ze F1 to układy i układziki

dzisiaj Mazepin powozi mercedesem, tauts tez ma miliony na koncie wiec juz z Toto zadbają żeby było dobrze
Kubica nawet ze sprawnymi 3 rękami i wpsarciem Orlenu na poziomie 15 mln USD rocznie nie ma szans z argumentami Strolla, Latifiego czy Mazepina którzy mogą zainwestować w F1 10 razy tyle wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 May 2019 - 11:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Blaid
post Wed, 15 May 2019 - 11:05
Post #5762


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Toto musi gdzieś wsadzić jeszcze trzech kierowców (Mazepin, Latifi, Ocon), ciężka sprawa,

nie zanosi się, żeby Perez i Kubica mieli łatwo o fotel w przyszłym sezonie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 15 May 2019 - 11:22
Post #5763


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(cowboy @ Wed, 15 May 2019 - 12:02) *
jakby ktoś jeszcze nie wiedział ze F1 to układy i układziki

dzisiaj Mazepin powozi mercedesem, tauts tez ma miliony na koncie wiec juz z Toto zadbają żeby było dobrze
Kubica nawet ze sprawnymi 3 rękami i wpsarciem Orlenu na poziomie 15 mln USD rocznie nie ma szans z argumentami Strolla, Latifiego czy Mazepina którzy mogą zainwestować w F1 10 razy tyle wink.gif
nie to, żebym był przesadnym realistą, ale chyba każdy dzieciak i każdy ojciec powinien wielkimi, złotymi literami wyryć ten post w swojej sypialni i wryć go na blachę, zanim zacznie realizować swoje marzenie o F1. Nie masz kasy, nie masz po co iść do motorsportu. A teraz jest to naprawdę widoczne. Jeszcze 20 lat temu możliwe było, by syn murarza został mistrzem świata, dziś nie ma na to najmniejszych szans. Młody Verstappen chyba nawet podstawówki nie skończył, on cały czas siedzi na torze. W czasach kartingu, miał pomagierów do docierania silników, a każde fiknięcie rywala typu lekka obcierka, czy nie daj Boże kontakt, skutkowało bardzo szybką interwencją tatusia. A już się rodzi kolejny, w postaci Micka Schumachera. Chłopak jeździ słabiuteńko (na tle rywali), ale ma nazwisko, pieniądze i układy, i obawiam się, że szybko zobaczymy go w F1...

Sam etap kartingu (2-3 sezony) to jakiś milion złotych - a potem jest tylko drożej. W Formule 4 ludzie płacą zespołom po kilkaset tysięcy euro za sezon i zespoły nie narzekają na brak chętnych. A to jest naprawdę poziom przedszkola.

Kubica jest takim Małyszem motorsportu - wywodzi się z kraju bez tradycji, bez sukcesów, w zasadzie skazany na porażkę, ale jednak dokonał niemożliwego. Pod Małysza podpięli się od razu działacze, przyszły konkretne pieniądze i teraz jesteśmy liczącą się siłą w skokach, z Kubicą nie było tak różowo, aczkolwiek w tych najtańszych wyścigach (karting i karting halowy) mamy swoich mistrzów na poziomie Europy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 15 May 2019 - 11:29
Post #5764


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Smutna prawda.
Teraz motosport to wielka kasa a co gorsze wyścigi to nie czyste ściganie a ciągłe oszczędzanie czegoś...
Zresztą w całym sporcie jest teraz jakoś tak wujowo. Nawet w kolarstwie cała ekipa jedzie "pod" lidera.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 15 May 2019 - 12:12
Post #5765


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
trzeba słuchać co mówi Robert

Cowboy - i tak i nie.
Robert mówi to co musi mówić bo o coś walczy. Jakoś z tych syfiastych układach tkwi i musi/może sie poruszać tylko w ich ramach - a NIE MA jakiejś szalenie dobrej pozycji do negocjacji.
Wiec z jednej strony jest opowieść o tym jak "zespół walczy" o sukces choć sa problemy a z drugiej strony jest to co widzi szary zjadacz bułek nie mając kompletnie żadnej potwierdzonej wiedzy o zakulisowych układach.
W tym roku są pieniądze bo wyszło jak wyszło - ale są. W przyszłym sezonie bedą albo nie (albo mniejsze) i warto by było żeby oprócz "wpisowego" miał sukcesy z toru. Tych sukcesów NIE MA. Jest wciąż tylko opowieść o potencjale jaki być może jest. Może i to jest jeden z powodów dla których RK jeździ agresywniej - bo a nóż sie uda czymś wykazać i zostać zapamietanym z czagoś innego niż bycia Kubicą - wielką powracającą nadzieją na zwyciężającego tylko po prostu groźnym i liczącym sie zawodnikiem na torze.
Pamiętaj że był czas że Kubica "był do wzięcia" i się o niego nie zabijali wcale - z tym co potencjalnie oferował, z pieniędzmi z jakimi wchodził - nie był łakomym kąskiem.
Wykorzystał to WMR w wyjęciu zapewne kasy od rosjan. Teraz mieli łatwiej bo swięcie wierze w to że za jazdami Kubicy stoi Orlen dlatego że Morawiecki podpadł i zrobiło sie ciśnienie na przybicie piątki, usmiechy i ogólne poparcie. Obecny rząd "gasi pożary" wizerunkowe tam gdzie akurat jest potrzeba. Jeżeli za rok na ulice wyjdą niepełnosprawni, lekarze, nauczyciele i hgw kto jeszcze to bedzie to pilniejsze niż podtrzymywanie fejmu Polskiego akcentu w F1 - i tam zostanie to podsypane - ta pula nie jest z gumy i komuś trzeba zabrać. Nie zaryzykuja wizerunkowo wydania oficjalnie nastepnych 15 palet dolarów na ładne samochodziki jak beda mieli 600 tys ludzi na ulicach walczących o pieniądze na pensje.
Teraz to wygląda tak że Orlen podsypał na tyle że Williams sie zdecydował posadzić Kubice w bolidzie ale nie na tyle dużo żeby Kubica miał "pakiet kontrolny" przy podejmowaniu decyzji - bo ja nie umiem inaczej wytumaczyć sytuacji że jeździ na ochłapach, prototypach i wersjach zapasowych wersji zapasowych. Teoretycznie nikt nie ma powodu do narzekań na nikogo - Kubica jeździ bo "my" daliśmu mu szanse, "my" popieramy naszego - i wszystko jest niby fajnie. Zawsze można powiedziec że zrobiliśmy co mogliśmy tylko sie chłopak nie wykazał i bedzie to tak samo łatwe jak powiedzenie że dobrze że "ten tam.. noo... Kubica sie połamał bo nie musimy na niego łożyć" przeciez Morawiecki nie został nagle fanem F1 - zasadniczo dalej jest to ten tan ten no.. Kubica który chce samochodzikiem w kołko jeździć. To jest dla mnie synonim "zagaszenia pożaru" i jest po temacie a zgliszcza pozostają.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 12:13
Post #5766


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Latifi wyłożył kilka milionów USD za testy to i walnął 130 kółek - nie ma oszczędzania opon czy paliwa
wali okrążenia kwalifikacyjne na mieszance C3 (miękkie z wyscigu) jedno za drugim, cały dzien próbując wykręcić jak najlepszy czas bolidem Georga (z poprawkami) ze zoptymalizowanymi juz ustawieniami na nagumowanym torze po weekendzie wyscigowym
przekaz idzie w swiat, że to wielki talent wink.gif
a Kubice trzeba zdołować zeby był argument za wymianą kierowców w 2020
bije się w pierś i rzeczywiscie trochę szkoda mi Sirotkina, który nie jest mega talentem ale zrobili tak że na tle słabego Strolla wyszedł na totalnego ogórka ;(

EDIT po wpisie Wombata

Chłopie w każdym wpisie piszesz o Morawieckim wink.gif daj juz sobie spokój bo ile mozna czytac w kólko to samo
Orlen juz pokazywał dane że im sie zwraca z nawiązką marketing w F1 - choć pewnie jest to szacowane jakoś
wiec jako koncern na pewno nie wydali 15 mln USD na Kubice tylko mają z tego tytułu konkretne zyski, policzalne choćby z pokazywania logo czy akcji typu które są teraz na stacjach Orlenu
ja sam zaczałem tankować na Orlenie swoje auta, mimo ze ze 20 lat tankuje na BP, w kazdym razie odkąd było BP w Polsce
tak wiec Orlen tu pewnie nie straci
stracą kibice którzy muszą się teraz męczyc oglądając Kubice na szarym koncu no i sam Kubica który wiedział że bedzie cięzko ale chyba nie sądził że az takie szambo gorsze niz rok temu będzie
w wynikach oglądalności tez widać ze potencjał jest tylko jak tak dalej pójdzie to zostanie garstka kumatych kibiców sportów motorowych
podejrzewam że statystyczny niedzielny kibic za chwile znudzi się oglądaniem rajdów formuły pierwszej wink.gif bo emocje z oglądania kubicy na ostatnim miejscu są jak na grzybach
zeby choć raz przyjechał przedostatni, to mielibyśmy się z czego cieszyć przez 2 tygodnie wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 15 May 2019 - 12:49
Post #5767


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





pisze o premierze bo wciąż mam przekonanie że to było jedyne co zadecydowało - wg mojej opinii to było to co różniło ten sezon od poprzedniego. Skoro twierdzisz że już sie orlenowi zwróciło 15 baniek to ok. Nie wiem i nie wnikam.
Natomiast WMR wg mnie zachowuje sie tak żeby wiedzieli że oferta "na Kubice" była jednorazowa i jednosezonowa (sami sobie tak wymyślili albo otwarcie taka dostali) i kompletnie nie okazują tego żeby z Kubica wiązali jakieś długoterminowe polityki/strategie.
Chyba że nowa polityka jest taka że skoro w WMR są przekonani że drzemie w nim mistrz to zakładają że i na miotle pojedzie i nich sie wykaże - a oni przy okazji przeskoczą z ostatniego miejsca na pierwsze bez inwestowania.
Czyli generalnie jest kraina szcześliwości - Orlen zainwestował i już liczy zyski, Kubica jeździ i w doinwstowanym przez Orlen bolidzie idzie mu coraz lepiej, z twarzy bije optymizm a na sezon 2020 są już stabilne plany na podium? No ok. Ja to widze inaczej.




--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Wed, 15 May 2019 - 13:05
Post #5768


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Nie ma co teraz debatować o 2020, bo tu już nie jeden widział wszystko inaczej niż jest. Poczekajmy z osądami, to ledwo początek sezonu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 15 May 2019 - 13:09
Post #5769


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





@Wombat
Bujna wyobraźnia - ale zachowaj dla siebie albo pisz książki...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 13:14
Post #5770


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Wombat
umowa z Kubicą była podpisywana 1+1 - tak było to komunikowane, z tym ze Orlen przekazywał ze sponsoruje Kubice w F1
jak SMP racing podpisywało kontrakt na Sirotkina to tez ogłaszali że wieloletnia umowa z Williamsem
prawdopodobnie chodzi o to że wydmac mozna człowieka tylko raz, wiec dlatego w Williamsie tak to działa
to co zadecydowało to to ze rosyjskie SMP nie chciało pakować kasy w to żeby Sirotkin przyjezdzał jako ostatni kolejny sezon - gdyby chcieli to by przebili oferte Orlenu
za rok jedyne co zdecyduje (jak to piszesz) to to ze Latifi wyłozy chetnie 20 baniek - i tak w koło macieju
a Kubcia po takim sezonie pojdzie (mam nadzieje) z Orlenem gdzie indziej albo zakonczy kariere w F1


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 15 May 2019 - 13:20
Post #5771


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Odnośnie wypowiedzi Cowboya, też przesiadłem się z bp na orlen. Także jeśli jest nas więcej to tylko z tego jakiś dodatkowy dochód mają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 May 2019 - 14:04
Post #5772


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A ja leje pb98 i drapie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 14:19
Post #5773


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





ja tez drapie zdrapki, musze je zarejestrować w konkursie wyjazdu na GP
szkoda tylko ze wywaliłem paragony a podobno są potrzebne wink.gif
BTW kawa na Orlenie jest bardzo dobra - ja biore dużą latte i jest rewelacyjna w trasie jak jestem zmeczony

ciekawostka - Williams szybszy od Mercedesa !!! wink.gif
i co teraz Latifi taki dobry czy Mazepin taki słaby ?



skumulowny dystans w wyscigach - tu Wliimas nie jest zły bo dojeżdza do mety wink.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 15 May 2019 - 14:22
Post #5774


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Wombat @ Wed, 15 May 2019 - 12:49) *
pisze o premierze bo wciąż mam przekonanie że to było jedyne co zadecydowało - wg mojej opinii to było to co różniło ten sezon od poprzedniego. Skoro twierdzisz że już sie orlenowi zwróciło 15 baniek to ok. Nie wiem i nie wnikam.
Natomiast WMR wg mnie zachowuje sie tak żeby wiedzieli że oferta "na Kubice" była jednorazowa i jednosezonowa (sami sobie tak wymyślili albo otwarcie taka dostali) i kompletnie nie okazują tego żeby z Kubica wiązali jakieś długoterminowe polityki/strategie.
Chyba że nowa polityka jest taka że skoro w WMR są przekonani że drzemie w nim mistrz to zakładają że i na miotle pojedzie i nich sie wykaże - a oni przy okazji przeskoczą z ostatniego miejsca na pierwsze bez inwestowania.
Czyli generalnie jest kraina szcześliwości - Orlen zainwestował i już liczy zyski, Kubica jeździ i w doinwstowanym przez Orlen bolidzie idzie mu coraz lepiej, z twarzy bije optymizm a na sezon 2020 są już stabilne plany na podium? No ok. Ja to widze inaczej.


Wombart daj już spokój z tym Morawickim. Jak taśmy wyszły to oferta Orlenu od dawna leżała na stole Williamsa.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 May 2019 - 14:29
Post #5775


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Cowboy nie sa potrzebne. Wystarczy Ci jeden schowaj do szafki jak wygrasz to okazesz, ze to wtedy drapales. Albo pros o spinanie kazdej zdrapki z paragonem. Temat jak widzisz mam opanowany gram sporo, ale nie mam czasu na rejestracje kuponow jak i wyjazdy na GP.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 15 May 2019 - 14:31
Post #5776


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Latifi to dynamit.
W zeszłym roku, tak właśnie reagowaliśmy na czasy Kubicy w treningach w odniesieniu do Sierotkina i $trolla biggrin.gif

Tak na marginesie - Latifi i Mazepin - obaj mają ojców miliarderów, jeden handluje mrożonkami, a drugi jest rosyjskim/białoruskim oligarchą. To pokazuje, jakie trzeba mieć plecy, żeby jeździć w F1. I obaj sobie ostrzą zęby na fotel w Williamsie... znaczy Mazepin senior to chyba nawet sobie ostrzy zęby na całego Williamsa biggrin.gif Taka powtórka Strolla.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 15 May 2019 - 17:05
Post #5777


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 15 May 2019 - 14:29) *
Cowboy nie sa potrzebne. Wystarczy Ci jeden schowaj do szafki jak wygrasz to okazesz, ze to wtedy drapales.


racja, wystarczy jeden paragon .....chyba że przy rejestarcji trzeba podać jakiś numer paragonu wink.gif

Mazepin poprawia czas 1:16.446
no to wygląda na to że wszytsko wróciłlo do normy

wsadź małpe do mercedesa i objedzie wszystkich wink.gif

zeby dać do myslenia
wyniki testów na Hungaroringu w 2017 roku kiedy to Kubica pierwszy raz jechał nowym bolidem


jakie wnioski ? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 15 May 2019 - 17:09
Post #5778


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Latifi to żaden dynamit - jest dobry ale to nie żaden następca Senny czy Hamiltona...
Rozumiem że dzisiaj Latifi miał sesję kwalifikacyjną rozciągniętą na 59 kółek? Wczoraj coś niby potestował a dzisiaj kręcił kółka kwalifikacyjne?


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 15 May 2019 - 17:12
Post #5779


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(cowboy @ Wed, 15 May 2019 - 17:05) *
...
zeby dać do myslenia
wyniki testów na Hungaroringu w 2017 roku kiedy to Kubica pierwszy raz jechał nowym bolidem


jakie wnioski ? wink.gif


Tak - Latifi ma większą stratę do pierwszego.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 15 May 2019 - 17:16
Post #5780


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Mazepin szybszy od Hamiltona smile.gif


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

351 Stron V  « < 287 288 289 290 291 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 06:17