Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Haldex 1gen bez ABSu
j3drus
post Thu, 03 May 2018 - 14:17
Post #1


User
Dołączył: Wed, 21 October 2009
Skąd: Podkarpacie





Witam, jestem po swapie całej elektroniki, silnika i haldexa z TT 8N do Trabanta. Jeśli chodzi o elektronikę przełożyłem wszystko z TT z wyjątkiem czujników ABS, i pompy hamulcowej z czujnikami. Pompa ABSu jest wpięta w instalację ale nie jest podłączona do układu hamulcowego. Pojawił się problem tego typu, że napęd jest spięty cały czas co utrudnia manewrowanie. Niby haldex działa z ABSem, ale zanim rozebrałem TT trochę pojeździłem i potestowałem, po wyjęciu bezpiecznika ABS, napęd nadal działał ale nie był cały czas spięty. Dlatego też dałem sobie spokuj z ABSem w Trabancie. Jest jakaś szansa żeby haldex spinał w momencie poślizgu przednich kół? tak jak to ma być? Z samym haldexem jest jeszcze taki problem, którego w TT nie było, mianowicie podczas gdy napęd jest obciążony i ciągnie budę strasznie głośno pracuje i tył budy wpada w wibracje. Jest to dźwięk jakby skończonych klocków trących o tarcze. Zastanawiam się czy jest sens wymieniać olej w haldexie, może jest po prostu uszkodzony. Co myślicie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 03 May 2018 - 14:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
RasPL
post Fri, 04 May 2018 - 05:11
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





haldex nie spina przy poslizgu. Masz uszkodzony dyfer/sprzeglo


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
j3drus
post Fri, 04 May 2018 - 11:18
Post #3


User
Dołączył: Wed, 21 October 2009
Skąd: Podkarpacie





Więc sprawny haldex nie spina przy poślizgu? Dziwne dzwięki ustąpiły, ale haldex jest nadal spięty. Czytałem i może być uszkodzony tak jak piszesz, chyba że coś go spina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 04 May 2018 - 13:30
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wystarczy, że sprzęgło cały czas jest spięte.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
j3drus
post Fri, 04 May 2018 - 14:27
Post #5


User
Dołączył: Wed, 21 October 2009
Skąd: Podkarpacie





Nie sądze żeby był uszkodzony. Wystarczy że nacisnę na hamulec i haldex normalnie się rozłącza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Sat, 05 May 2018 - 11:00
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Może mimo wyjętego bezpiecznika od ABS haldex dalej potrzebuje sygnału z czujników do poprawnej pracy, skąd ma wiedzieć że przednie koła wpadają w poślizg ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Sat, 05 May 2018 - 13:08
Post #7


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Pompa ABS steruje haldexem na podstawie informacji z czujników ABS i sterownika silnika . Na krótko to załórz wiskozę . Możesz też haldex podłączyć na krótko co jest bardzo modne w modach 4x4 .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sat, 05 May 2018 - 20:19
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





pompa abs niczym nie steruje. Haldex sam sie steruje na podstawie esp ecu


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
j3drus
post Sat, 05 May 2018 - 23:03
Post #9


User
Dołączył: Wed, 21 October 2009
Skąd: Podkarpacie





Trochę pojeździłem, chyba haldex się rozjeździł. Bo zanim auto skończyłem to poleżał jakieś 1.5roku. Teraz słychać tylko przez chwilę na zimnym, że coś tam jest spięty. Po chwili już nic nie blokuje, spina normalnie, wszystkie dziwne dzwięki i trzaski ustąpiły wink.gif także wygląda na to że działa normalnie bez ABSu. Jedyne co mnie denerwuje to wykrzyknik na Fisie od niesprawnego ABSu. Zaświeca się po ruszeniu z miejsca, nie widać wtedy spalania itp na fisie. Można go jakoś wyłączyć lub wykodować? Czy zakleić taśmą wink.gif ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Mon, 07 May 2018 - 18:16
Post #10


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





Teoretycznie da się wyłączyć ABS... jaki masz ECU silnika?

RasPL -> Nie masz racji. ABS jest używany do sterowania Haldexa właśnie w poślizgu jak i czujnik przyśpieszenia wzdłużnego, moment z ECU. ECU (haldexa) jest w stanie sobie jednak poradzić jeśli nie widzi komunikacji z pompą, gorzej jeśli byś miał założoną pompę a nie sprawne czujniki. Bez ABS nie będzie haldex działać prawidłowo w poślizgu.

Dla przykładu podniosłem tył i próbuje ruszać... auto szarpie a haldex nie kręci kołami z tyłu.... kiedy podniosłem przód to przód zaczyna kręcić a tył spychać auto z podnośnika.... skąd ma to ECU wiedzieć jak nie z czujników ABS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 08 May 2018 - 20:43
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





ja napisalem ze abs nie steruje haldexem. uzywa danych z abs i ecu i sam sie steruje. Dla mnie sterowanie czyms to rozkazywanie mu co ma robic a nie wysylanie mu info o czujnikach.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Wed, 09 May 2018 - 09:51
Post #12


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Ja do golfa MK1 wrzuciłem Golfa 7R i uwierz wszystkie komponenty są ważne by wszystko prawidłowo działało . Chyba że komuś starcza mówienie że mam 4x4 .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Wed, 09 May 2018 - 10:26
Post #13


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





To haldex decyduje kiedy chce się spiąć a kiedy nie. Bez ABS jest w stanie działać ale nie prawidłowo. Będzie miał błędy. Haldex mógł się zaadaptować bo zgłupiał na początku u kolegi. Zachowywał się prawidłowo będąc spiętym cały czas.

Po dłuższej wadzie ABS przeszedł w tryb pracy bez ABS (częściowy tryb awaryjny) co powoduję bazowanie na danych momentu i przyśpieszenia wzdłużnego... nie będzie działał w poślizgu, nie powinieneś dać się rady "zakęcić". ABS musi być do poprawnego działania i szybkiej reakcji.

Jeśli chcesz mieć pewność że działa kiedy powinien a nie losowo to kup sobie haldex controller od ecumastera bo masz wersje gen 1. Wtedy możesz zapomnieć o ABS i spać spokojnie. Taki haldex który działa jak się mu zachce to żadne 4x4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
j3drus
post Thu, 10 May 2018 - 23:13
Post #14


User
Dołączył: Wed, 21 October 2009
Skąd: Podkarpacie





Działa cały czas, nie kiedy mu się zachce wink.gif nie było sytuacji żeby przez chwilę jechał na samym przodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 11 May 2018 - 07:00
Post #15


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(djkompot @ Wed, 09 May 2018 - 10:26) *
kup sobie haldex controller od ecumastera bo masz wersje gen 1. Wtedy możesz zapomnieć o ABS i spać spokojnie. Taki haldex który działa jak się mu zachce to żadne 4x4.


Podepnę się pod temat, jak taki sterownik spisuje się w daily? Jest możliwość ustawienia jak seryjny, żeby tył dołączał się automatycznie czy trzeba to robić ręcznie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 11 May 2018 - 14:13
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





CYTAT(zmoświ @ Fri, 11 May 2018 - 07:00) *
Podepnę się pod temat, jak taki sterownik spisuje się w daily? Jest możliwość ustawienia jak seryjny, żeby tył dołączał się automatycznie czy trzeba to robić ręcznie?


mozesz sobie go wlaczyc na stale, ustawic na 20-30% (bo haldex raczej nie przepada za zawracaniem itp. na full spietym napedzie) spiecie i wylaczenie po zadanej predkosci.. jedyna opcja raczej, dodatkowo jest opcja rozlaczania recznym..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Tue, 15 May 2018 - 12:54
Post #17


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Orientujesz się może czy po montażu takiego sterownika ABS będzie działał?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Tue, 15 May 2018 - 20:31
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





u mnie dziala wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 16 May 2018 - 05:15
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





abs esp itp bedzie dzialac


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:13