Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jakie tarcze na przód
soltyk
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:09
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Sprostowanie. Gładka Brembo za 150 jest na tył. A taka na przód kosztuje 90, czyli musi być mięciutka jak Ate i TRW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
done4
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:14
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Z standardowych gładkich tarcz, ATE jako jedyne nie pogięły się na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:33
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Done4 z klockami ate? Obawiam się że z klockami ate każda tarcza się pokrzywi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:36
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





A co z nimi jest nie tak?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 30 Jun 2020 - 21:46
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie znam ich współczynnika tarcia, ale jeżeli to seria odpowiedników OEM to raczej będą grzać i polerowac tarcze niż dobrze hamować. A jeżeli to jakieś super klocki odpowiednik jakiegoś ds2500 czy Ds3000 no to dadzą radę. Akurat dzisiaj montowalem ds2500 i szczerze to nie wiem czy jest sens montować gorsze klocki niż ds2500 lub odpowiedniki do torowej jazdy czy tam ostrej ulicznej.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 30 Jun 2020 - 22:06
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(done4 @ Tue, 30 Jun 2020 - 21:14) *
Z standardowych gładkich tarcz, ATE jako jedyne nie pogięły się na torze.

No popatrz, na różnych forach taki płacz na gnące się Ate, że już dawno wykluczyłem je. Jakbym miał znowu kupić taniochę, wziąłbym Brembo Max albo Mikodę. Ale zastanawiam się, czy nie wybrać czegoś droższego.

Auto nie widzi toru, lecz zdarzają się dohamowania. Jedno 200-50 tak pogięło mi TRW, że musiałem stoczyć po 0,2 mm na stronę!

M.I.P. przeczytałem twoje posty o klockach. To jakie tarcze i klocki polecasz? Klocki muszą mieć współczynnik podobny do OEM/Ate, bo inaczej osłabnie mi tył. Z tyłu mam egzotyczne hamulce i nie kupię żadnego wymyślnego klocka. No i żeby ten klocek mi nie pylił felg bardziej niż potrzeba i na długo starczał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 30 Jun 2020 - 22:12
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ja mam takie doświadczenia, że tarcza nie ma takiego znaczenia jak klocek w kwestii gięcia tarczy. Dlatego dobry klocek to podstawa, a tarcza jak to tarcza chociaż w corolli zarzynalem tarcze textar + klocki textar standard i nic się nie gielo. Ja zwykle Ds3000 montowalem i żadna tarcza się nie krzywila. Teraz przetestuję ds2500


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 30 Jun 2020 - 23:50
Post #48


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Sprawdziłem, mam dostępne DS2500 i na przód i na tył. Przemyślałem wszystko. DS mają dużo wyższy współczynnik, więc musiałbym wymienić komplet, aby zachować obecny balans. Komplet DS2500 to ponad 1000 zł. Wykładanie takiej kasy, tylko żeby nie pogiąć przednich tarcz, np. wartych 240 zł, mija się z celem. (Samochód jest lekki, a heble powiększone, tak że klocki Ate spokojnie dają radę hamować tą masę.)

Zamawiać Brembo Max, czy jakie tarcze do klocków ATE?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 01 Jul 2020 - 06:04
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To prawda dobre klocki są drogie. Nie musisz mieć takich samych klockow na tyle, żeby mieć dobry balans. Jak idziesz w ATE to proponuję Ci zrobić dobre chłodzenie tarczy to bardzo mocno redukuje ryzyko jej przegrzania.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Wed, 01 Jul 2020 - 11:43
Post #50


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Bierz Brembo MAX.
3 kpl klocków na nich zużywam w aucie torowym i nadal proste (obecnie mam ds3000).
ATE nie wytrzymały nawet jednego kpl klocków - zawsze się gieły.
Za tą kasę petarda!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Wed, 01 Jul 2020 - 12:14
Post #51


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(Kunis @ Wed, 01 Jul 2020 - 11:43) *
Bierz Brembo MAX.


Również polecam.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Wed, 01 Jul 2020 - 16:26
Post #52


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Zamówiłem Brembo Max, w Intercarsie 290 zł za parę. Klocki zostawię stare. Obecne tarcze TRW nie mają rowków (pierwsze klocki), to zmiana klocków chyba nic nie wniesie.

CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 01 Jul 2020 - 06:04) *
Nie musisz mieć takich samych klockow na tyle, żeby mieć dobry balans.

Jak to nie muszę mieć? Teraz mam prawie idealnie. Na suchym tył ciut za mocno, dupa trochę myszkuje, na zakręcie aż stawia bokiem. Natomiast na mokrym jest perfekcja. Skoro DS2500 ma wsp. 0,4, a zwykłe Ate rzekomo 0,3, to jak wrzucę DS2500 na przód, tył będzie za słaby. Będzie blokowało przód na mokrym.

Nawiewu tu nie wyczaruję. Jest tarcza wentylowana, i to większa, zamiast litej. Musi wystarczyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Wed, 01 Jul 2020 - 16:29
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 30 Jun 2020 - 21:33) *
Done4 z klockami ate? Obawiam się że z klockami ate każda tarcza się pokrzywi.


Z klockami ds 2500, auto honda civic, brembo tarcze jakieś najtańsze pokrzywiłem w kilka dni na ulicy, tarcze ashika wytrzymały trzy mocne hamowania.

https://topbrakes.pl/58-tarcze-brembo-max
Tabela na dole strony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 01 Jul 2020 - 17:43
Post #54


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ja u siebie mam mikody GT za 130zl nigdy nie miałem z nimi problemu. Do tego klocuszki dsuno i jakos to daje radę. Na pewno mocniejszy klocek to wyższe temperatury płynu i trzeba się przed tym zabezpieczyć wymiana płynu na motyl rbf660


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 01 Jul 2020 - 23:30
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Z rbf 660 ja i nie tylko miałem problemy, jest agresywny dla starych uszczelnień zwłaszcza jak gorący (na ulicy trudno o to ale i wówczas po co aż 660) . Rbf 600 z naddatkiem wystarcza .
A co do tarcz również galdkie zwykle Brembo, ATE ( tor) czy wszelkie ferodo textar zimmerman - uliczne ) używałem bez żadnego " gięcia". W ogóle to nie wiem o co chodzi z tym gieciem tarcz.. Raczej bicie to efekt nierównego transferu materiału klocka na tarcze.(doświadczyłem raz po serii hamowań i stop na skrzyżowaniu ale nie obwiniam tarcz tylko wiem że nie schodziłem ) . Czyli uliczne typowe gaz hamulec gaz hamulec raz za razem i stop na światłach. Jak z nogą na hamulcu to w ogóle pozamiatane. ADHD. Lub użytkowanie auta nie do jego przeznacznia.
Jakoś na torach się tarcze wszelakie nie gna. Są kolka chłodzące i użytkownicy świadomi ( transfer materiału klocka, schładzanie , nikt nie staje na hamulcu) . Tylko na ulicach .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 02 Jul 2020 - 06:28
Post #56


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Bicie powstaje jak z rozgrzanymi tarczami wjedziesz w kałuże. Tyle stanie to z każdymi tarczami bez wyjątku bo następuje gwałtowne wychłodzenie czyli skurczenie materiału na jakiejś tam części tarczy hamulcowej. Nie do uniknięcia. Albo jeździć tylko po suchym albo nie nagrzewać tarcz do czerwoności przy jeździe po kałużach.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 02 Jul 2020 - 08:28
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Panowie, odnośnie tarcz, które dzisiaj wywalam:
- nie był to transfer materiału klocka, ale krzywa tarcza - tokarz zebrał 0,1 na stronę tarczy i dalej, w niektórych miejscach, nóż nie dotykał jej (a transfer dobrze widać po kilkumiesięcznym postoju, odcisk klocka zostaje na długo),
- nie wjechałem w kałuże ani nie hamowałem do 0, wykonałem ostre hamowanie np. ze 190 do 70 kilka razy (np. wyskakuje zza krzaka znak teren zabudowany).

Ewidentnie tarcze były do bani, choć mogły to być podróby w pudełku po TRW. Kupiłem je od usera na jednym forum.

ps. Jako ciekawostkę dodam, że bicie było tak potężne, że wyrwało mi tarczę kotwiczną od zwrotnicy. Ale nakrętki śrub, które mocują ramię zwrotnicy i tarczę kotwiczną do zwrotnicy, stały na swoim miejscu. Były trzymane przez zabezpieczenia, a jedna zardzewiała, musiałem przeciąć ją. Natomiat pomiędzy elementami powstał luz. Wszystko luźno latało sobie i waliło niemiłosiernie po każdym naciśnięciu hamulca oraz na dziurach. Jak dobrze, że te śruby są z dużym marginesem wytrzymałości ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Thu, 02 Jul 2020 - 09:22
Post #58


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





jakieś opinie odnośnie EBC? Niestety do mojego samochodu ie ma za dużego wyboru (żadnych Ferodo, żadnych Mikod, Zimmermanów, z znanych marek Brembo standard, TRW, EBC). Aktualnie tarcze mam jeszcze jakieś, co poprzedni właściciel montował, czy któryś tam z kolei, a klocki przód Brembo standard właśnie, a tył... Samko (biggrin.gif zna to ktoś w ogóle? smile.gif)), ogólnie jestem zadowolony (hamulec seryjny), wystarcza mi, nigdy nie jeździłem na "sportowych" hamulcach, stąd pytanie o EBC Green Stuff raczej jak już, bo Yellow chyba na ulicę średnio? (Auto ulica weekendowo, raczej eko, tor z dojazdami na kołach)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 02 Jul 2020 - 13:05
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No chyba że podróby. Albo nie podróby , bo nie jestem wcale pewien czy TRW produkuje tarcze, czy zamawia u różnych producentów i do pudełek z oznaczeniem trw mogą różne trafić? Brembo czy Zimmerman u pewnego sprzedawcy (Wojcik, Lewian) wyeliminują przynajmniej ta niepewność.
Co do kaluzy to może jak tak głęboka że woda sięga do tarczy. Ale zwykłe zachlapanie ? Wątpię.
Na Jastrzębiu zdarzało się że dla urozmaicenia w letni dzień częścią przejazdu była mocno zmoczona płyta duża poślizgowa i nikomu nie szkodziła , a że tam hamulce obrywają to wiadomo, bo sporo hamowań mało prostych na schłodzenie , asfalt przyczepny. Zresztą przecież wyścigi na poważnych torach czy trackdaye gdzie zwykłe auta jeżdżą są i w deszczach i nie odpada w połowie dnia połowa uczestników bo im pomoczyło tarcze.

A tego transferu nierównego aż tak nie widać. To co widać po długim postoju to po prostu przyrdzewiemie inne pod klockiem, a inne wokół klocka i się ściera szybko.

Co do elentow zwrotnicy czy mocowania zacisku , może i od bicia powstały luzy. Ja z kolei wiem że powodem bicia w jednym z aut jakie miałem był uszkodzony gwint jednej z dwóch śrub mocujących w zacisku. Po naprawie zacisku - gladziutko. A i jeszcze jeden raz już trwałe bicie spowodowałem jeżdżąc na poluzowanych że dwóch srubach mocujących koło ( nie wiem czemu ale się luzowaly na Jastrzębiu) . A już zaczynałem kląć na Brembo.

@mystek - a pytałeś u : http://www.hamulce.net/ (L. Wójcik) czy w https://hamulcesklep.pl/ ? czasem znajdą skądś niby nie występujące tarcze czy klocki. I będą oryginalne.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Fri, 23 Oct 2020 - 21:07
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Panowie,pytanie trochę z innej beczki czy tak może zostać ,
tzn . klocek jest wyższy od powierzchni tarczy o 5mm od dołu.Zeszlifować go do szerokości tarczy czy można tak zostawić?
https://photos.app.goo.gl/5SyeVFaWA2rNd7S87
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 08:02