Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Po co PiS zajął się mandatami w czasie "pandemii?
piwo
post Thu, 30 Sep 2021 - 08:49
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





i co z tego ze wzrosnie? przeciez nie o to chodzi. chodzi o danie wladzy policji. by ci mogli siac strach jak SB. jak maseczki brak palowanie, jak cos sie nie spodoba przypierdola sie i mandat 30tys zl. za to ze szles ulica. przeciez to cozywiste ze pis tylko stara sie terror wpisac w prawo. zeby dzialania policji byly legalne. a ty czlowieku? jestes przeciez nikim. szmata. jak sie cos nie podoba to dostaniesz strzal z paralizatora a jak nie paralizator to moze izolatorium na 30 dni. a jak nie izolatorium to 30tys zl i nie pyskuj. bo my wiemy kto ty jestes. ty szujo grype rozniosles do sasiada.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Sep 2021 - 08:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Sarna1
post Thu, 30 Sep 2021 - 08:54
Post #22


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Suweren chciał mieć drugi Budapeszt to będzie miał, wersję ulepszoną przez Jarka - Białoruska.
Przy tak kiepskiej opozycji i zaślepieniu wyborców pisu w swoja władzę, która ostatnio na konferencji tv prezentuje zoofilię z internetu (która niby została znaleziona przy afganczykach wink.gif ), co także ich nie rusza a wręcz wyborcy biją brawo - to moim zdaniem już nie ma ratunku dla tego kraju. Dzieciaki wysyłam na studia za granicę, pozamykam temat i czas zacząć nowy etap życia (przeć wprowadzeniem 30% podatku dla wyprowadzających się z PL na stałe).

Jedno co mnie ostatnio cieszy to Turów.

Czesi mają rację. A skurwysyny to Ci co rządzą naszym krajem. Złodzieje, patałachy i bufony. Myślą, że z Unią będą se pogrywać jak z nami, czyli że swoim bezwolnym i debilny społeczeństwem, które nie reaguje na żadne skurwysyństwa z ich strony.
A tu chu…!
Mogli i powinni się z Czechami dogadać. Ale mieli wyjebane, bo co im takie Pepiki?
I teraz za niekompetencje tej jebanej bandy będziemy płacić wszyscy, której szef w okularach zapewniał że się dogadał i kłamał wtedy po raz setny….
I nikt nie poniesie konsekwencji. Przyznacie że mogą nas w świecie mieć za dziwny naród….



--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Sep 2021 - 08:58
Post #23


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





pytanie gdzie uciekac? bo co kraj to gorzej. slowenia benzyna tylko dla zaszczepionych a dla nie testy w pracy co zdaje sie drugi dzien. austria niemcy podobny zamordyzm. francja pacyfikuja. hispzania kazdy zapitala w maseczkach grzecznie. dla mnie albania i ukraina wydaja sie jeszcze w miare normalne w europie i to wszystko. to idzie wszystko w zla strone. totalitaryzmu calkowitego gdzie obywatel nie ma zadnych praw. krok po kroczku przyciskaja pasa. z kazdej strony.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 30 Sep 2021 - 09:30
Post #24


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Mam zupełnie inne zdanie w tym temacie. Na początek celuje w Szwajcarię, później Włochy bo cieplej smile.gif.

Zamorydyzm w zachodnim wydaniu mi nie przeszkadza, jestem tam dość często i inteligentne społeczeństwo po prostu rozumie co się do niech mówi i po co wprowadza niektóre obostrzenia. To co pokazuje TVP info do mnie nie trafia smile.gif.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Sep 2021 - 09:33
Post #25


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





inteligentne spoleczenstwo nie potrzebuje obostrzen bo wie co ma robic bo jest inteligentne.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Thu, 30 Sep 2021 - 09:49
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Sarna1: pracuję we Włoszech teraz, to, że ciepło to jedyny minus. Na drogi trzeba mieć terenówkę z wielkimi balonami żeby nie urwać koła, poczytaj ich prawo: u nich faszyzm się nie skończył, ostatnio się pogłębia. Dla mnie Włochy to muzeum: zobaczyć przez tydzień jak jest pięknie i uciekać zanim dotrze do Ciebie, że ten kraj nie ma sensu. Wynajęcie mieszkania mogę porównać do zakupu mieszkania w Polsce.. Polska robi teraz to samo co Włosi 20 lat temu. W Polsce jakaś klasa średnia zaczęła się wykształcać, we Włoszech już praktycznie nie istnieje. Zostaje bieda. W mieście przemysłowym 130 tyś mieszkańców nie widzę nowych domów, widzę walące się stare domy, średni wiek auta rośnie w zastraszającym tempie. Taka trochę lepsza Ukraina. Tylko Ukraina się rozwija.
Piwo ma rację: Ukraina , Albania: kraje gdzie socjalizm nie ma takich macek jak w EU. Kraje które są w fazie rozwoju. W których będzie coraz lepiej, pomału ale lepiej.

Odnośnie mandatów: zapominają, że człowiek który nie ma nic do stracenia będzie się z tego śmiał. Ewentualnie wróci korupcja jak za komuny: kto nie spróbuje dać 200 zamiast 5000zł? Lub 30000zł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 30 Sep 2021 - 09:54
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(_adams_ @ Thu, 30 Sep 2021 - 07:31) *
Kaczyński jeszcze nie wprowadził wszystkich swoich zamordystycznych reform, bo ludzie tego nie zniosą. Więc trzeba najpierw bata na wolnościowe społeczeństwo ukręcić...

Generalnie temat robi się polityczny.


Na swoim portalu nigdy nie pozwalałem na zamieszczałem tematów politycznych, bo to bagno. Jednak gdy dostrzegliśmy, że rząd szykuje konia trojańskiego i pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa na drodze, przemyca zapisy, pozwalające na wypaczenie i dowolne kształtowanie pojęcia wykroczenia, nie mogłem tego ukrywać. Tym bardziej, że póki co, temat jest pomijany przez inne "polskie" redakcje i wszyscy jednym tchem skupiają się na otoczce przepisów, mandatach i karach, kompletnie nie czytając między wierszami, co się tak naprawdę dzieje od strony prawnej.

CYTAT(yotomeczek @ Thu, 30 Sep 2021 - 07:52) *
Dlatego aparat władzy ma działać "na zapas"? Bo sądy nie działają jak powinny to walić na oślep mandaty - jak ktoś niewinny to odsiedzi/zapłaci i się może odwołać? Podejrzenie zachorowania na koronkę i 30 dni kwarantanny? Podejrzenie wykroczenia i 30 tyś mandatu? Super...


Wygląda na to, że rząd stworzył już na tyle skuteczne narzędzia, aby ograniczać bunty społeczne za pomocą przepisów, które rzekomo mają "chronić" obywateli, a wszystkich tych, którzy chcą się buntować, ukazywać jako wrogów dobra społecznego. To jest idealna sytuacja do tworzenia Państwa totalitarnego. Idą podwyżki gazu prawie 300%? Do tego 40-50% podwyżki prądu? Inflacja drastycznie rośnie? Wyjdź na ulicę, a dostaniesz albo 30 tys zł kary (na co mało kogo będzie stać), albo trafisz do aresztu lub na prace społeczne. Proste i skuteczne.

CYTAT(snake666 @ Thu, 30 Sep 2021 - 08:01) *
Polityka na RF? Kiedyś nie do pomyślenia


Ograniczanie prawa do strajku i sprzeciwu społecznego zapisane w nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym? Kiedyś też nie do pomyślenia.

CYTAT(jackkpl @ Thu, 30 Sep 2021 - 08:37) *
Polityka grząski temat. Łatwo się pokłócić. Nie mniej jednak warto wiedzieć o ewidentnych skokach na wolności obywatela. A PiS przekracza kolejne granice.


Dokładnie, nie chodzi o przekonywanie się która władza lepsza, bo jest wielce prawdopodobne, że gdyby do władzy doszło PO, to kontynuowałoby politykę PiS-u, tylko z lepszym PR. Impreza u Mazurka pokazuje to, co ja osobiście widzę od lat na różnych spotkaniach kuluarowych. Najwięksi wrogowie polityczni przed kamerami, piją z sympatią rosyjską Belugę w domowym zaciszu.

Trzeba patrzeć władzy na ręce i nie skupiać się na tym co mówią głośno, a na tym, co przemycają po cichu w rozporządzeniach i ustawach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Sep 2021 - 10:04
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ale patrzenie to nic. tu trzeba wychodzic na ulice poki mozna i klnac na wladze we wszystkich srodkach wolnego przekazu jaki jest jeszcze dostepny.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Thu, 30 Sep 2021 - 10:10
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Faktycznie najlepiej jakby pozwolili Wam znowu upalac po ulicy wtedy byscie byli zadowoleni biggrin.gif . Poziom kierowcow pogarsza sie z kazdym dniem, spoleczenstwo sie starzeje z kazdym dniem. Zageszczenie ruchu wzrasta z kazdym dniem. Nie mowiac ze cała Europa Ma mandaty zdecydowanie wyzsze niz w Polsce. Prawo jazdy w Europie zabieraja zdecydowanie chetniej i czesciej. Kazdy moj wyjazd do krajow Unii konczy sie regularnie mandatami za 3-5 km/h przekroczenia ale w Polsce jest przyzwolenie do jazdy 80 na zabudowanym i wszyscy sa happy. Jak jezdze po zabudowanym 60 na godzine to ludzie na Mnie trabia i wyklinaja to ma byc inteligentne społeczenstwo? Trzeba poczekac na lepsze drogi niestety to jedyne co zostalo. Ciekawy jestem jak dacie łapowke oparatorowi drona ktory nagral Was na podwojnej ciaglej albo wyprzedzajac na skrzyzowaniu. Obywatel nie ma praw? Czyli prawem obywatela jest jechac po zabudowanym 80 na godzine bo sie mu spieszy? Takich praw Wam trzeba?

Ukraina lub Albania lepsza od innych krajow Unii... Wy to chyba byscie chcieli powrotu Komuny...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 30 Sep 2021 - 10:19
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Zróbmy strajk dla pracujacycg ktorzy mie maja czasu na zBawy lewackich bojówek. Mam na myśli od dzisiaj omijamy orlen.
A dlaczego nie wychodzimy na ulicę? W myśl, zasady rządź i dziel. Rzaądy popisu nas podzieliły i skłóciły. Cokolwiek jedna strona zrobi w oczach drugiej strony to samo zlo..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 30 Sep 2021 - 10:31
Post #31


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





@nomad66 ja nie planuje tam jechać aby się dorabiać smile.gif tylko korzystać z tego co już mam, ewentualnie kupić jakiś pensjonat lub gastronomię i pobawić się w obsługiwanie turystów. Turystyka we Włoszech nigdy nie padnie, bo jak zauważyłeś to piękny kraj z pysznym jedzeniem smile.gif

Utrzymywać na starość mnie będą inwestycje w nieruchomości które mam w Polsce (dopóki będzie sie opłacało to trzymać) i dzieciaki w których wykształcenie wkładam teraz siano.

@Gusiew, pełna zgoda
@piwo - w najinteligentniejszym społeczeństwie znajdziesz osoby którym trzeba pomagać w podjęciu decyzji, niekiedy właśnie przez obostrzenia. Przecież prawo to najsurowsze obostrzenie dla człowieka smile.gif

@kirpek, omijanie Orlen nic nie da - przecież paliwo na wszystkich stacjach w Polsce jest albo z Orlen albo Lotos smile.gif. I tak tankujesz u Obajtka.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 30 Sep 2021 - 11:43
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(piwo @ Thu, 30 Sep 2021 - 09:49) *
i co z tego ze wzrosnie? przeciez nie o to chodzi. chodzi o danie wladzy policji. by ci mogli siac strach jak SB. jak maseczki brak palowanie, jak cos sie nie spodoba przypierdola sie i mandat 30tys zl. za to ze szles ulica. przeciez to cozywiste ze pis tylko stara sie terror wpisac w prawo. zeby dzialania policji byly legalne. a ty czlowieku? jestes przeciez nikim. szmata. jak sie cos nie podoba to dostaniesz strzal z paralizatora a jak nie paralizator to moze izolatorium na 30 dni. a jak nie izolatorium to 30tys zl i nie pyskuj. bo my wiemy kto ty jestes. ty szujo grype rozniosles do sasiada.
to działało przez chwilę w zeszłym roku - ale ludzie zobaczyli, że sądy przyznają rację obywatelom i skończyły się kary za maseczki, czy publiczne zgromadzenia. Nawet jak będzie 30 tysięcy zakażeń dziennie, to żaden przepis nie powstrzyma ludzi przed wychodzeniem na dwór, czy robieniem zgromadzeń publicznych. Jedyne co ich powstrzyma, to hojnie opłacana policja biggrin.gif

Wbrew temu, co tu się pisze, Polacy to nie jest ciemny lud baranów, akceptujących wszystko w ciemno. Gospodarka się kręci, jest co włożyć do garnka, robota w zasadzie czeka na ulicy. Dopóki to jest zapewnione, nikt nie będzie wychodził na ulicę protestować, bo każdy pilnuje swojego interesu - a te kręcą się całkiem nieźle, bo nie słychać o fali bankructw.

A tych, co się boją podwyższonej stawki zdrowotnej pragnę uspokoić - to prawo jest pisane na kolanie, nawet jeśli wejdzie, to po miesiącu Polacy znajdą sposób, żeby te podatki obejść. Jak było z autami na firmę? A to kratka, a to pickupy, a to pomoce drogowe, ostatnie pomysły to najem terminowy i wypożyczalnie samochodów. To samo się stanie ze składkami. Wystarczy lecieć cały rok na fakturach zaliczkowych i nie zapłacisz ani złotówki podatku biggrin.gif (choć jestem pewien, że powstaną znacznie lepsze metody na niepłacenie tej składki zdrowotnej wink.gif ). Albo po prostu osoby z jednoosobową działalnością doliczą pozycję na fakturze - 9% - danina na składkę zdrowotną i wszystko w temacie. Żaden prywaciarz nie będzie ze swojej kieszeni płacił.


Tak na marginesie, to te cudowne wizje wyjazdu za granicę na emeryturę kończą się po pierwszej wizycie u lekarza. Już widzę dzieciaki ochoczo płacące za tydzień pobytu starego na oddziale geriatrycznym we Włoszech, albo Szwajcarii laugh.gif Bo przecież polski NFZ nie będzie pokrywał kosztów leczenia i diagnozy Polaka za granicą, a szwajcarskie szpitale potrafią wystawiać soczyste rachunki, o czym przekonało się wielu narciarzy, którym żal było zapłacić stu złotych na ubezpieczenie narciarskie laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baltosz
post Thu, 30 Sep 2021 - 11:44
Post #33


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





@Gusiew całkowicie zgubiłeś temat dyskusji, w której nie jest mowa o karze za wykroczenie tylko o definicji samego wykroczenia. Może się ona zmienić do tego stopnia, że nigdy nie będziesz wiedział czy je popełniasz.

Z artykułu:
CYTAT
W nowych przepisach dopisane mają być słowa „chyba że niniejsza ustawa stanowi inaczej”. Tym samym pojawi się nam otwarta definicja wykroczenia. To zaś umożliwi przypisywanie odpowiedzialności za wykroczenie osobie, która popełniła czyn nie będący społecznie szkodliwym lub zagrożony będzie rodzajowo inną karą niż wskazane w art. 1 § 1 k.w.


@Sarna1 problem zaczyna się wtedy, gdy pomagając podjąć decyzję mniej zaradnym odbierasz możliwość wyboru tym bardziej zaradnym.
CYTAT
Dzieciaki wysyłam na studia za granicę, pozamykam temat i czas zacząć nowy etap życia (przeć wprowadzeniem 30% podatku dla wyprowadzających się z PL na stałe).

Może ten podatek to właśnie taka pomoc w podjęciu decyzji dla mniej zaradnych? Czemu chcesz w takim razie nie poddać się tym obostrzeniom? smile.gif

EDIT:
CYTAT
Tak na marginesie, to te cudowne wizje wyjazdu za granicę na emeryturę kończą się po pierwszej wizycie u lekarza. Już widzę dzieciaki ochoczo płacące za tydzień pobytu starego na oddziale geriatrycznym we Włoszech, albo Szwajcarii laugh.gif Bo przecież polski NFZ nie będzie pokrywał kosztów leczenia i diagnozy Polaka za granicą, a szwajcarskie szpitale potrafią wystawiać soczyste rachunki, o czym przekonało się wielu narciarzy, którym żal było zapłacić stu złotych na ubezpieczenie narciarskie laugh.gif

Dokładnie smile.gif Aż mi się przypomniała moja batalia z NFZ o 40 CHF smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 30 Sep 2021 - 11:50
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Baltosz @ Thu, 30 Sep 2021 - 11:44) *
@Gusiew całkowicie zgubiłeś temat dyskusji, w której nie jest mowa o karze za wykroczenie tylko o definicji samego wykroczenia. Może się ona zmienić do tego stopnia, że nigdy nie będziesz wiedział czy je popełniasz.

Z artykułu:


@Sarna1 problem zaczyna się wtedy, gdy pomagając podjąć decyzję mniej zaradnym odbierasz możliwość wyboru tym bardziej zaradnym.

Może ten podatek to właśnie taka pomoc w podjęciu decyzji dla mniej zaradnych? Czemu chcesz w takim razie nie poddać się tym obostrzeniom? smile.gif

Też to zauważyłem - komentarz nie w temacie. Nikt nie broni przekraczania prędkości w mieście. Pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa zamordyzm. Rok temu był pandemiczny, teraz będzie przez ruch drogowy. I tak po kolei śrubkę z każdej strony przykręcą, aż obywatel sam wybierze wizje naziola Klausa z WEF.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:29
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 30 Sep 2021 - 11:43) *
... jest co włożyć do garnka, robota w zasadzie czeka na ulicy. Dopóki to jest zapewnione, nikt nie będzie wychodził na ulicę protestować...
.
.
.

Tak na marginesie, to te cudowne wizje wyjazdu za granicę na emeryturę kończą się po pierwszej wizycie u lekarza. Już widzę dzieciaki ochoczo płacące za tydzień pobytu starego na oddziale geriatrycznym we Włoszech, albo Szwajcarii laugh.gif Bo przecież polski NFZ nie będzie pokrywał kosztów leczenia i diagnozy Polaka za granicą, a szwajcarskie szpitale potrafią wystawiać soczyste rachunki, o czym przekonało się wielu narciarzy, którym żal było zapłacić stu złotych na ubezpieczenie narciarskie laugh.gif


Co do pierwszego wyżej to właśnie miałem to samo pisać, w historii tylko takie powody (głód, podwyżki, bezrobocie) powodowały jakiekolwiek skuteczne protesty / przewroty. Za takimi opartymi na hasłach na granicy paranoi nikt nie pójdzie, chyba żeby mieć pretekst do burd, wandalizmu bezkarnego, poczucia się przez chwilę bohaterem wyzwalającym ciemnotę wokół. I pójdzie do domu , powrzuca na fb zjęcia z tego bohaterskiego wyczynu i tyle z tego.


Co do drugiego to pracując przed ową emeryturą czy na niej legalnie (za granicą) chyba nie trzeba liczyć na nasz NFZ ? mam trochę znajomych którzy powyjeżdżali po otwarciu rynku pracy w UE i uznaniu naszych dyplomów i bywa że chorują i w tym też lepiej wychodzą niż u nas, bo aż takich niedoborów kadr medycznych i wszelkich szerokich konsekwencji tego stanu jakie są u nas, chyba nie ma nigdzie, może poza owymi wychwalanymi wyżej tu "rajami" typu Albania czy Rumunia.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:37
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 30 Sep 2021 - 12:29) *
Co do pierwszego wyżej to właśnie miałem to samo pisać, w historii tylko takie powody (głód, podwyżki, bezrobocie) powodowały jakiekolwiek skuteczne protesty / przewroty. Za takimi opartymi na hasłach na granicy paranoi nikt nie pójdzie, chyba żeby mieć pretekst do burd, wandalizmu bezkarnego, poczucia się przez chwilę bohaterem wyzwalającym ciemnotę wokół. I pójdzie do domu , powrzuca na fb zjęcia z tego bohaterskiego wyczynu i tyle z tego.


Co do drugiego to pracując przed ową emeryturą czy na niej legalnie (za granicą) chyba nie trzeba liczyć na nasz NFZ ? mam trochę znajomych którzy powyjeżdżali po otwarciu rynku pracy w UE i uznaniu naszych dyplomów i bywa że chorują i w tym też lepiej wychodzą niż u nas, bo aż takich niedoborów kadr medycznych i wszelkich szerokich konsekwencji tego stanu jakie są u nas, chyba nie ma nigdzie, może poza owymi wychwalanymi wyżej tu "rajami" typu Albania czy Rumunia.

Pytanie, czy znajomi to są klasą średnią, czy oligarchami. Bo ten drugi to wszędzie sobie poradzi. Dla niektórych raj to milion regulacji, a dla innego to tam, gdzie się wszyscy w końcu odp....ą smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:37
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





albania ma bardzo dobra sluzbe zdrowia i szkolnictwo. nie wiem skad masz info ze jest inaczej.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:39
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 30 Sep 2021 - 11:43) *
Wbrew temu, co tu się pisze, Polacy to nie jest ciemny lud baranów, akceptujących wszystko w ciemno. Gospodarka się kręci, jest co włożyć do garnka, robota w zasadzie czeka na ulicy. Dopóki to jest zapewnione, nikt nie będzie wychodził na ulicę protestować, bo każdy pilnuje swojego interesu - a te kręcą się całkiem nieźle, bo nie słychać o fali bankructw.

Spokojnie, poczekaj, mamy ogromną inflację a stopy na poziomie zero, masa ludzi nawet teraz kupuje nieruchy za chore pieniądze i z ratą na "styk". Choćby nie wiem co te stopy podniosą w górę i to znacząco, rata pójdzie w górę nie o 10% tylko 200/300% i będziesz miał swoją falę bankructw, w Polsce jest to nieuniknione. Do tego gaz, prąd itd. zarabiający średnią krajową za kilka lat będą walczyć o przeżycie.
Dlatego próbują wciskać przepisy, które ludzi będą blokować przed protestami. Głupota covidowa też powoli będzie zmieniać kierunek, coraz głośniej i coraz częściej mówi się że chorują zaszczepieni, niezaszczepieni w większości mają już to za sobą, to ludzi skłoni prędzej czy później do refleksji...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:50
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Thu, 30 Sep 2021 - 12:37) *
Pytanie, czy znajomi to są klasą średnią, czy oligarchami. Bo ten drugi to wszędzie sobie poradzi. Dla niektórych raj to milion regulacji, a dla innego to tam, gdzie się wszyscy w końcu odp....ą smile.gif.


Piszę że z dyplomami uczelni , normalne zawody poszukiwane wszędzie, pracujący normalnie, żadni oligarchowie. Oligarchowie to po co mieliby z "raju" gdzie tyle można "załatwić" tudzież "potrafić" uciekać.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Sep 2021 - 12:56
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Thu, 30 Sep 2021 - 12:37) *
albania ma bardzo dobra sluzbe zdrowia i szkolnictwo. nie wiem skad masz info ze jest inaczej.


Tak się rozwinęła ? może, kiedyś sprawdzałem i ilość lekarzy na 1000 mieszkańców była porównywalna / niższa niż w Polsce . A w Polsce jest z grubsza 2x mniejsza niż w krajach UE rozwiniętych. Za tym idzie przeważnie ilość pozostałego personelu medycznego , w spr geriatrycznych wyżej wspomnianych jeszcze bardziej istotnego.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 08:52