Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Forum umiera ?
Joker
post Tue, 28 Sep 2021 - 19:38
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Panowie (i Panie),

od pewnego czasu (2-3 lata) zaglądam tutaj rzadziej, zwiększyłem częstotliwość kilka miesięcy temu...

Mam wrażenie - mam nadzieję, że się mylę - o dużo mniejszej aktywności na forum? Czy ilość logowań/userów/postów spada?

Jeżeli tak, to była by to ogromna szkoda, bo przez lata te forum to dosłownie skarbnica wiedzy i udzielanego cennego know-how przez wielu userów, spektrum poruszanych tematów (włącznie z kondorem lądującym w dolocie smile.gif ) było wręcz gigantyczne jak na monotematyczny charakter forum...ile przyniosło za sobą pomocy nie trzeba nikomu przytaczać...

Powiedzcie, że to tylko wrażenie ? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Sep 2021 - 19:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kamilp1908
post Tue, 28 Sep 2021 - 19:50
Post #2


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007
Skąd: Warszawa/Płock





Fb zabija wszystkie fora, to też będzie umierać (znacznie wolniej bo jest dużo użytkowników, ale będzie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Tue, 28 Sep 2021 - 19:56
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





te forum może się uchowa. na fb nie można w w tak stosunkowo poszufladkowany sposób gromadzić wiedzę. tam trzeba za każdym razem tłumaczyć od nowa.
Zresztą Ci co największe doświadczenie mają i żyją z tuningu szeroko pojętego to tu nie zaglądają bo sprzedając patenty odbierają sobie chleb.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 28 Sep 2021 - 20:02
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(dany_47 @ Tue, 28 Sep 2021 - 19:56) *
te forum może się uchowa. na fb nie można w w tak stosunkowo poszufladkowany sposób gromadzić wiedzę. tam trzeba za każdym razem tłumaczyć od nowa.
Zresztą Ci co największe doświadczenie mają i żyją z tuningu szeroko pojętego to tu nie zaglądają bo sprzedając patenty odbierają sobie chleb.


Powstrzymałem się, by to napisać w drugiej części postu.

Widziałem wielokrotnie "wojny" odnośnie tuningu, doboru oleju (temat zastygł) i innych....ludzie, którzy coś naprawdę wiedzą stracili chęć na przekazywanie wiedzy bo ile można kopać się z koniem.

Na FB widzę kilka różnych grup i zazwyczaj - mimo prób moderacji - to większy lub mniejszy śmietnik. Do rf.pl daleko...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 28 Sep 2021 - 20:26
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Może jest tak że coraz mniej czasu na udzielanie się tutaj mają ci co bardziej rozgarnięci userzy?

Za to pojawiają się kompletni idioci, trolle snujące jakieś pijane sny i oni mnie np bardzo zniechęcają, bo w sytuacji kiedy nie ma ciekawych, nowych wątków, a zostają jakieś szczyny to naprawdę, czasem nie warto tu zaglądać.

W niektórych z kolei wątkach, tych długich gdzie opinii prawie tyle co userów, szerzy się chamstwo - moderatorzy lekko przysypiają. Kiedyś był ban i koniec, teraz można dużo więcej bo ogólnie poziom dyskusji w tym kraju, a szczególnie w internecie jest coraz niższy.

Fb to fakt - jeden wielki śmietnik i dla mnie mógłby nie istnieć, ale ci młodsi tak w to szambo wrośli że nic innego ich nie interesuje. Paza tym oni nie są nauczeni szukać, szperać, samemu dochodzić co i jak działa. Oczekują gotowych rozwiązań, a najlepiej jak ktoś im to zrobi. Po części tak powinno być, ale... no cisza tu się robi.

Był fajny temat Alberta - gdzieś się ulotnił.

Kiedyś Rafałek fajne wątki zapodawał - też się stąd zabrał. Jest ledwo kilka tematów które jakoś żyją, ale coraz bardziej cienko.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 28 Sep 2021 - 21:18
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Były tematy i mocne projekty, jak ktoś coś zaprezentował na trochę niższym gorszym poziomie to został zjebany albo temat wywalony do kosza
To samo w technicznych działach, moderatorzy byli za bardzo hop do przodu i kasowali posty,( sam kiedy założyłem temat z r30t i kilka pytań, został wyjebany do śmietnika, a przed założeniem szukałem czy ktoś poruszał podobny temat...)

To też się przyczyniło, że ludzie omijali forum albo się od niego odwrócili

Jedyne co było dobre to krótka piłka i ostrzeżenie/ban za poruszanie tematów politycznych, tak powinno być cały czas

Co do fb, to broniłem się przed tym syfem długo, na różnych forach siedziałem do końca i przynajmniej raz dziennie wchodziłem z nadzieją że ktoś jakiś temat fajny ruszy...
i na wiosne niestety założyłem pierwszy raz tam konto i o ile jeszcze rozumiem zwykłych ludzi i profile osobowe to za choja nie mogę pojąć w jakim celu ludzie odwrócili się od for motoryzacyjnych i przenieśli się na ten syf, gdzie absolutnie nic nie można znaleźć

Mam nadzieję że to dziadostwo w końcu pierd... I wrócą stare dobre czasy z tłustymi projektami rolleyes.gif



--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 28 Sep 2021 - 21:37
Post #7


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Na fejsa łatwiej coś wrzucić na szybko, są lajki, jest fejm. Niektórym to odpowiada. Ja wolę forum, ale niestety nie jestem w stanie tak często wrzucać jakichś ciekawych aktualizacji. Mam nadzieję, że ten rok uda się dobrze podsumować ciekawym filmem i telemetrią. Niestety 5 minut radości na forum okupione jest dziesiątkami jak nie setkami godzin prac przy samochodzie. Albert ma fajny projekt, ale jak auto nie jest jeszcze w pełni sprawne, to co ma pisać? Podobnie jest z innymi smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Tue, 28 Sep 2021 - 22:01
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Dokładnie większy fejm , kolega, somsiad, dziewczyna zobaczy i oto chyba niestety chodzi

Co do tematów tutaj nie zakladalem bo w czasach Leona Rafałka i innych 500+ człowiek najzwyczajniej myślał że nie dla psa kiełbasa i z perspektywy czasu to był błąd bo takich osób pewnie była masa, może nie miały mega mocy ale nakładem pracy i poziomem wykonania bił je na głowę (np. Turbo gruzy quziora biggrin.gif

Na kilku forach miałem tematy i nie zapomnę jka po 8 godzinach pracy w warsztacie przy szrotach, 5 godzinach pracy po godzinach przy swoim wynalazku, i powrocie do domu zamiast posiedzieć z żoną i synem siadałem do kompa i przewalem zdjęcia i pisałem eloboraty na kilku forach biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maj0nez
post Tue, 28 Sep 2021 - 22:15
Post #9


User
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: LOP





Idzie lepsze nowe niestety :-(


--------------------
1.8T + DQ250
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Tue, 28 Sep 2021 - 22:32
Post #10


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





a to nie jest tak że małolaty jarają się teslą i grami video, a nie jakimiś śmierdzącymi starociami, które tylko zatruwają im powietrze? no i interfejs z 2005 ma z pewnością swój urok, ale na telefonie korzysta się z niego tragicznie.
odnośnie wyrzucania 'zbyt kiepskich' fur to mam jakieś mgliste wspomnienia że dawno dawno temu istniał dział dla takich drugoligowych aut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 28 Sep 2021 - 22:35
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Rzeczywiście, forum się zmienia.
Mam wrażenie, że kiedyś projekty były ciekawsze, nie było tych magicznych gotowców na 500 KM w co drugiej beemce wink.gif
Dużo jest teraz tematów filozoficznych, np. moje ulubione dyskusje o elektrykach smile.gif Plus wydaje mi się, że jest wiele więcej rozmów o nudnawych daily.
Faktycznie sporo ludzi się zawinęło, ale to normalna kolej rzeczy.
Mam nadzieję, że będę dalej mógł tu zaglądać, nauczyłem się tu wiele czytając albo kminiąc o tym co zostało napisane1...

Pozdro

PS Kiedy wrócą killsy? wink.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 29 Sep 2021 - 06:24
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(kompot @ Tue, 28 Sep 2021 - 22:35) *
... PS Kiedy wrócą killsy? wink.gif


Fajnie jakby trafił się jakiś Insignia vs Camry biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 29 Sep 2021 - 07:24
Post #13


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(specnaz14 @ Wed, 29 Sep 2021 - 06:24) *
Fajnie jakby trafił się jakiś Insignia vs Camry biggrin.gif

Najlepiej policyjna Insignia smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Wed, 29 Sep 2021 - 07:33
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Mam to samo wrazenie, wiele dobrych for upadlo smiercia naturalna lub przenioslo sie na FB, raczej z marnym skutkiem. Wyszukiwanie na FB jest tragiczne, ale co jest najgorsze to, ze 100% tresci tam zawarte jest wlasnoscia facebooka i mozesz sie rano obudzic i nie bedziesz miec konta, bo ktos "malo politycznie" poruszyl temat ostatnio modny jak szczypawice i korona.

CYTAT
Zresztą Ci co największe doświadczenie mają i żyją z tuningu szeroko pojętego to tu nie zaglądają bo sprzedając patenty odbierają sobie chleb.


Racja, jednak polowa, jak nie wiecej sama uczyla sie na forum, zadawala glupie pytania itp, a teraz zgrywaja ekspertow na FB smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 29 Sep 2021 - 07:53
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





1. FB
2. IG
3. Discord (ma funkcjonalność wątków)
4. Ludzie, jak chcą coś poszukać i wiedzą jak korzystać z internetu, wpisują frazę po angielsku i w 15 min mają odpowiedź.
5. Ilość "walenia grochem o ścianę" zniechęca. Będąc na kilku grupach fb związanych z marką - ludzie nawet nie patrzą do instrukcji i zadają pytania o podstawy, które są w tejże wyjaśnione.
6. A propos punktów 1-2. Dobra ilość lajków = współpraca z firmami. Z wątku na forum nie dostaniesz przykładowo walizki narzędziowej od producenta/sklepu. Z opisywania projektu na YT/FB/IG - już tak. Nawet przy moim durnym blogu, którego odwiedza rocznie 7 osób (w tym 4x ja) zdarzały się takie gifty. Dodatkowo sporo łatwiej walnąć shadow-bana ludziom typu "hurr durr montujesz LPG do X"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 29 Sep 2021 - 08:50
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





No FB ogólnie ma gówniany interfejs, a wyszukanie na nim czegoś to koszmar. Ale na tym forum wyszukiwarka od lat nie działa w ogóle i trzeba robić kombinacje z szukaniem przez google. Co też nie zachęci nowych użytkowników tongue.gif.

A ogólnie wszystkie fora zdychają powoli i racingforum nie jest żadnym wyjątkiem tongue.gif

A inna sprawa, na forum jest inna mentalność. Wrzuć na forum temat typu "Zakładamy tórbo do Renault Scenic 1.6 żeby latać tym w drifcie" to zostaniesz wyśmiany, temat zamknięty itd. Bo są tu świadomi użytkownicy którzy wiedzą, ze gówno z tego wyjdzie i to bezsens. A nie osoby z przypadku którym wyświetliła się reklama fanpage tego projektu - na FB/IG znajdą się zawsze nieoganięci, którzy będą pisać pod każdym zdjęciem ze "ooo super, jesteś niesamowity, ja się nie znam tak jak Ty" i lajkować wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 29 Sep 2021 - 09:14
Post #17


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





oby nie ale patrzac na to jaka chce byc mlodziez i czym im glowe zapelniaja przez lata to wydaje mi sie ze dazy to do upadku motoryzacji wiec i racingforum.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 29 Sep 2021 - 09:35
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 29 Sep 2021 - 09:50) *

A ogólnie wszystkie fora zdychają powoli i racingforum nie jest żadnym wyjątkiem tongue.gif
z forami dzieje się to, co kiedyś z grupami dyskusyjnymi. Zmieniły się komputery i szybkość wymiany informacji, więc stare platformy odchodzą do lamusa.

Ludzie odeszli z for, bo:
1. na telefonie/tablecie nie przejrzysz komfortowo forum - literki małe, trzeba przesuwać ekran, katorga.
2. na telefonie/tablecie nie napiszesz posta - teoretycznie da się, ale korzystanie z mikroklawiaturki telefonu potrafi obrzydzić dłuższe pisanie
3. logowanie na telefonie do forum to jakiś absurd - wiadomo, że i tak się daje logowanie automatyczne, ale zdaje się na streetracingu było hasło generowanie domyślnie - spróbujcie je przepisać mając do dyspozycji tylko telefon biggrin.gif
4. wrzucenie fotki na forum, to kolejny absurd - znajdź serwer, załaduj na niego zdjęcie, pobierz adres, wbij to w forum, tragedia, gdy robisz to telefonem. O filmach nawet nie wspominam...
5. jak chciałeś się zapisać na inne forum, to musiałeś wymyślać nowego nicka (świetnie się wybiera nowy nick, jak twój "zwyczajowy" jest zajęty), przejść procedurę z hasłem, mailem etc - większość z nas było na kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu forach. Ja przygodę swoją zaczynałem z tuning forum i stamtąd trafiłem tutaj. Oczywiście nick był zajęty, nawet dziś już nie pamiętam, jaki to był. I pamiętaj sobie 50 różnych loginów biggrin.gif Na fb nie ma tego problemu, dodatkowo dostajesz powiadomienia z każdej grupy, więc szybko wiesz, co się gdzie dzieje.
Te wszystkie wady nie są uciążliwe, gdy korzysta się z dużego komputera, z myszką, klawiaturą i 22-calowym ekranem. Ale dziś większość użytkowników korzysta z telefonów (ekran 4-6 cali), czy tabletów (8-10") i te operacje są zwyczajnie upierdliwe.

Powiedzmy, że to kwestie techniczne, nie najważniejsze, ale istotne. Najważniejsze jest to, że facebook potrafił uzależnić od siebie użytkowników. Na telefonie co chwila pojawiają się powiadomienia, że użytkownik X zrobił to, a użytkownik Y interesuje się tym i tak dalej. 2-3 miesiące z facebookiem i człowiek jest na tyle uzależniony, że już nie ma czasu na fora, gdzie trzeba przeczytać, przyswoić wiedzę, napisać coś, nie da się po prostu zalajkować postu, a za samą emotkę w poście jest ban etc. To tzw. uzależnienie psychologiczne.

Do tego jeszcze dochodzi psychologia tłumu, bo jak wszyscy wokół mają fb, to i my musimy (tzw. uzależnienie społeczne) - jak ktoś ma dziecko w szkole/przedszkolu, jak ktoś jeździ na eventy, zawody, etc. to posiadanie konta na fb wszystko ułatwia - komunikację z innymi, informacje, co kiedy i jak się rozpoczyna etc.

Nie mówię, że każdy jest jest uzależniony, ale upadek największych for pokazuje, że znaczna część się uzależniła.

CYTAT(piwo @ Wed, 29 Sep 2021 - 10:14) *
oby nie ale patrzac na to jaka chce byc mlodziez i czym im glowe zapelniaja przez lata to wydaje mi sie ze dazy to do upadku motoryzacji wiec i racingforum.

jeżdżę regularnie z młodzieżą i zapewniam cię, że do upadku motoryzacji daleka droga. Chłopaki i dziewczyny kochają motoryzację, a dzisiejsza sytuacja ekonomiczna pozwala im realizować tę pasję na niedostępnym dla nas poziomie. Po prostu korzystają z innych platform niż my, stare dziady biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 29 Sep 2021 - 10:27
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Przyznaję, że sam co raz rzadziej zaglądam na forum z braku czasu, a szkoda bo na tym forum się wychowałem właściwie od podstawówki, ale jak już zajrzę to przeważnie z przykrością stwierdzam, że żadna ciekawa, nowa dyskusja się nie pojawiła. Kiedyś wszystkie liczące się projekty z VTG, Promotora, ProTurbo i innych znanych firm, które można było obejrzeć np. na zawodach na 1/4 mili, miały tutaj swój wątek i w niemal każdym toczyła się burzliwa dyskusja. Teraz już mało kto zadaje sobie trud, żeby opisywać tu swoje auto, powodów zapewne jest wiele i większość już wymieniliście więc nie będę się powtarzał.
W każdym razie, Joker, nie wydaje Ci się niestety sad.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 29 Sep 2021 - 11:02
Post #20


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 29 Sep 2021 - 09:35) *
jeżdżę regularnie z młodzieżą i zapewniam cię, że do upadku motoryzacji daleka droga. Chłopaki i dziewczyny kochają motoryzację, a dzisiejsza sytuacja ekonomiczna pozwala im realizować tę pasję na niedostępnym dla nas poziomie. Po prostu korzystają z innych platform niż my, stare dziady biggrin.gif

to pocieszajace.
ja patrze ze sporo mlodych ktorych znam to nawet nie chce prawy jazdy wyrabiac. nafaszerowani psychoekologia.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:49