Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rexsio wyścigowiec - Mazda Rx8 z 1JZ, Powered by Thunder Racing
jackkpl
post Wed, 08 Aug 2018 - 17:56
Post #61


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(deejey! @ Wed, 08 Aug 2018 - 17:47) *
jackkpl no ok, to jak się otwierają to zakładam 15 cykli i pierwsze pionowe kreski matowe się zaczną pojawiać... Nie wiem, ja absolutnie nie jestem fanem plexi i nic na to nie poradzę rolleyes.gif

Nie masz co sprawdzać, tak jak będziesz jechał w szelkach na ulicy to można za to dostać mandat za brak pasów, co jest trochę abstrakcją ale one nie mają homologacji drogowej... Tylko te tylne realnie obstawiam, że musiałbyś mieć wybitnego pecha aby ktoś się doczepił do tego - w busach gorsze rzeczy z tyłu robią. ALE przód to przód, w razie jakiegoś problemu z kierowcą - szybę się da wybić a plexi ? jak walną tym młotkiem do tłuczenia to kierowca dostanie albo odłamkiem plexi albo tym młotkiem od razu laugh.gif W temat wszedłem tylko dlatego, że pojawił się na forum dyskusyjnym, nie miej mi tego za złe, to nie żaden hejt ani tym podobne! Masz super wóz.

Czekam na testy nawiewu bo może sam bym coś podobnego zrobił, zawsze te parę stopni w dolocie mniej to parę koni wiecej biggrin.gif

Ja mam OMP 3" z homologacją E na pasach. Ale na dojazdy i tak używam cywilnych pasów - przynajmniej można sięgnąc po coś podczas jazdy,a nie się ciągle rozpinać smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 08 Aug 2018 - 17:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
deejey!
post Wed, 08 Aug 2018 - 18:04
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Znajomy miał E a i tak dostał... Tylko z tego co pamietam mial też seryjne, i to tez byl argument policjanta. No ale u nas w kraju interpretacja przepisów to często co policjant to inaczej.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 08 Aug 2018 - 18:40
Post #63


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(deejey! @ Wed, 08 Aug 2018 - 18:04) *
Znajomy miał E a i tak dostał... Tylko z tego co pamietam mial też seryjne, i to tez byl argument policjanta. No ale u nas w kraju interpretacja przepisów to często co policjant to inaczej.

Jak przyjął, to dostał smile.gif. Jest homologacja, to spier...laj ;).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Thu, 23 Aug 2018 - 12:29
Post #64


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Auto zostało już w zasadzie skończone mechanicznie - teraz już tylko muszę się nauczyć tym jeździć smile.gif :

https://www.youtube.com/watch?v=VYpLp8zEBHY

Nie miałem uchwytu na telefon tym razem więc onboard jest przy pomocy telefonu zamocowanego ściskiem stolarskim do rozebranej podsufitki. W 40 minut testów w Łodzi jeszcze nie nauczyłem się wykorzystywać auta w 100% ale mój personal best w Łodzi zrobiłem 1,04:00 nie używając 2-ki i nie wciskając za ostro gazu w zakrętach.

Wpadły następujące rzeczy:
1) swirlpot - na ćwierć baku paliwa można chłostać i lata bez przerywania, druga pompa trochę syczy w bagażniku więc jakieś wygłuszenie ogarnę
2) strojenie i hamownia. Po podniesieniu doładowania na 1,1 bara i po korekcji mapy wypluło 385KM i 560nM. Wykres z hamowni wrzucę wkrótce. W stosunku do poprzedniej mapy auto mega bardziej dynamiczne - na wolnych obiektach przyda się kontrola trakcji.

Nie mogę doczekać się testów i nauki jazdy na torze Poznań. Napewno będzie TAP 2.09 bo w ten weekend w sobotę ma padać a z niedzielą będzie ciężko o przepustkę od żony smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Fri, 24 Aug 2018 - 00:08
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Film pięknie ukazuje jak świetną turbiną jest ten BW EFR bo wstaje niczym ministrant który usłyszał, że ktoś puka do zakrystii... Tylko w tym wypadku jak widać zaje**** głową w biurko.

Moc według mnie jest trochę wyższa niż zmierzona akurat, ale to moje subiektywne zdanie smile.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 24 Aug 2018 - 09:55
Post #66


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018







Wykres z hamowni. Jest ostry cios poniżej 4000 obrotów, na który trzeba uważać prowadząc auto. Po wrzuceniu ostrych wałków powyżej 4000 obrotów wykres się wyrówna i będzie jeszcze bardziej mega smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 24 Aug 2018 - 11:43
Post #67


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wykres dramat jeśli chodzi o jazdę na czas. Wymieniałeś kiedyś wałki? Najprawdopodobniej niewiele Ci pomogą. Jakie masz obecnie wałki?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Fri, 24 Aug 2018 - 13:15
Post #68


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Nie wymienialem wałków ale w JZ podobno dobrze się sprawdzają i polepszają górę. Obecnie mam seryjne.

Co do wykresu to się zgadzam że będzie trzeba się dobrze wczuć w auto żeby opanować ten wyskok niuta albo wystroic nieco łagodniej między 3 a 4 tys obrotów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 27 Aug 2018 - 09:49
Post #69


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Wczoraj udało się chwilę pojeździć po torze w Łodzi. Cały tor poza prostą jeździłem na 3ce żeby się oswoić z ciosem. Na dwójce pewnie będzie szybciej jak ogarnę smile.gif tempo 1:02 udało się tak kilka kółek zrobić bez przeciążeń 1,4g, które to auto potrafi trzymać w łukach i używania 2ki - jest jeszcze miejsce na poprawę.

https://www.youtube.com/watch?v=WXWkx3K4zXk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 27 Aug 2018 - 10:26
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Ale 1,3g się pojawiło smile.gif
Ładnie idzie i nawet sapie pod maską.
Ale pani opowiadacz się mota z językami...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 27 Aug 2018 - 11:16
Post #71


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Patrzac na jakosc i szybkosc gps to watpie w 1.4g. jedziesz juz na prostej a on nadal pokazuje przeciazenie boczne...


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 03 Sep 2018 - 10:07
Post #72


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Wczorajszy Poznań odfajkowany. Nowy osobisty rekord toru jest ale z potencjałem na znacznie więcej (jeżeli co 10 minut jazdy udaje się poprawić czas o 2 sekundy to coś jest na rzeczy smile.gif ). Dojechałem na tor dopiero o 12 i udało się wjechać dopiero w trakcie drugiej sesji. Kolejna sesja przerwana bo jak to ujęli organizatorzy "dużo aut jest za głośnych" - prośby do organizatorów żeby wskazali za głośne auta i je ściągnęli spotkał się z odpowiedzią: "kierowcy głośnych aut wiedzą, że mają głośne auta, można podejść do biura zawodów i powiemy ile jest dB" - parodia (szczególnie, że hałasowały również ich ukochane prosiaki) smile.gif Rekordowe kółko ostatnie tego dnia z odpuszczonym gazem na ostatnim zakręcie bo była czerwona flaga (może i sekundę na tym zwolnieniu straciłem) - dodatkowo kara 500 zł za natychmiastowe nie zjechanie do depo po machnięciu czerwoną flagą (bo ktoś 2 kilometry dalej wypadł) - osobiście uważam karę za bezsens a tłumaczenia organizatorów, żebym sobie wychłodził auto w depo czy na dróżce technicznej wkoło toru gdzie spacerują ludzie uważam za pełny kretynizm. Trudno 500 zeta zasiliło konto idiotów ale lepsze to niż zakatować silnik warty znacznie więcej - płacąc oczywiście nie omieszkałem wyrównać sobie podniesione ciśnienie i dosadnie powiedzieć Dareczkowi co o tym wszystkim sądzę smile.gif Ostatecznie 1:52,7 - auto jeździ jak złoto potrzeba tylko kilku kółek, żeby zejść poniżej 1:50.

https://www.youtube.com/watch?v=LIxTNmjT770

PS kto to jechał czerwonym busem na łódzkich blachach po A2 w kierunku Warszawy i wymachiwał mi przez okno pucharem ? pozdrawiam i gratuluję poczucia humoru smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 03 Sep 2018 - 12:42
Post #73


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





musisz coś zrobić z tą górką momentu, poniżej zaznaczone na rys

https://ibb.co/kbt5Ee

ps. punkty hamowania na poznaniu, zdecydowanie za wcześnie


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Tue, 04 Sep 2018 - 09:38
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Trzeba zdjąć doładowania z dołu taki peak niczemu nie służy, auto jest bardziej nerwowe


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Thu, 06 Sep 2018 - 11:34
Post #75


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Z tym szczytem momentu rzeczywiście nie jest najlepiej ale od trzeciego biegu na dogrzanych oponach już jest ok. Na dwójce ciężej to ogarnąć. Teraz jednak nic nie chcę robić bo zimą wlecą ostre wałki i wtedy i tak będzie autko strojone więc zrobi się to przy okazji.

Z punktami hamowania w Poznaniu pełna zgoda. Potrzebuję się trochę więcej wjeździć w auto bo po zmianie dyfra, podniesieniu mocy, zmianie geometrii zawieszenia i żonglowaniu setupem hamulcowym można hamować znacznie później. Teraz z przodu po założeniu dwuczęściowej tarczy 330, 4 tłoka brembo i wsadzeniu klocków mintex F2R hamuję wcześniej bo robię to jeszcze nie z pełną mocą z obawy o zblokowanie kół bardzo wysokich prędkościach. Aczkolwiek nawet na prostej startowej przy 200kmh ABS fajnie ogarnia blokowanie kół. Kiedyś obiło mi się o uszy że opony się robią kwadratowe bo zablokowaniu kół na prostej w poznaniu ale nie wiem czy to bajka czy to w autach bez ABSu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 06 Sep 2018 - 11:57
Post #76


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





w autach bez absu


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 06 Sep 2018 - 11:58
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Mi ostatnio się zrobiły oponki kwadratowe. Przy docieraniu bieżnika w fwd na ręcznym wyłączył mi się abs, nie zauważyłem i za chwilę zrobiłem hamowanie z 200. Jak to z absem pedał na maksa w podłogę, no i sekunda wystarczyła aby opony były niezdatne do użytku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Thu, 27 Sep 2018 - 11:21
Post #78


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Wczoraj polatałem po Poznaniu. Udało się wyrwać w dobrym piniądzu Michelin Pilot Sport Cupy 2 265/18 do tego za równie dobrą kasę jakieś niemieckie felgi 18x10 chyba z demobilu z Wehrmachtu bo ważą 14kg. Na przód poszła direzza 245/18 na tył ten Cup2 i w moim odczuciu autem lepiej się jechało niż na direzzy przód 225/17 a tył 245/18. Cup2 to jak dla mnie po direzzy najlepsza opona na jakiej jeździłem z semislicków - fajnie sie płynnie uślizguje trzymając jeszcze się dobrze po utracie przyczepności (a próbowałem profil, rsr, ad08R, dmack trackday, kumho v70a)

Pierwsza sesja rozgrzewka, druga 1:50,8, myślę sobie chyba bedzie zmiana kodu i 4 z przodu ale jeżdzę, jeżdzę i nie mogę upolować 1:4X. Na ostatnią sesję zacząłem kombinować, uniosłem w górę i zmieniłem kąt nachylenia skrzydła na bardziej stromy bo auto miało niestabilny tył i z pełnym bakiem zawsze się lepiej prowadziło - zmiana niesamowita, auto w szybkich zakrętach stabilniejsze, w dohamowaniach się mniej rzuca smile.gif Podsumowując - czas się zająć poważnie aerodynamiką i w końcu zacząć jeździć 1:4X smile.gif

Filmik z jednego z kółek bardzo wysokiego 1:50 po zmianie geometrii skrzydła - na ostatnim zakręcie dramatycznie zwolniłem nawet jak na swoje możliwości smile.gif Po biurowej analizie dochodzę do wniosku, że pewnie i bez zmian od tego przejazdu da się zejść na 1:49 może 1:48 ale spróbuję na zlot Mazdaspeed 19.10 skonstruować jakieś aero - w końcu nie będzie Jacka więc pojawia się duża szansa na puchar tongue.gif

https://www.youtube.com/watch?v=EFKa9PIHYBk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 27 Sep 2018 - 19:35
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Też planuję być moim kombimx5 na tej imprezie wink.gif


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Thu, 27 Sep 2018 - 20:48
Post #80


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(EssiRS @ Thu, 27 Sep 2018 - 19:35) *
Też planuję być moim kombimx5 na tej imprezie wink.gif


Rozumiem że weźmiesz udział tylko w zawodach na najładniejszą mazdę ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:33