Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Klasyczne auto z zacięciem
g10
post Sat, 10 Jun 2017 - 21:25
Post #1


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Witajcie

To mój pierwszy post. Czytam forum od dawna pasjonując się wszelkimi modyfikacjami których tutaj dokonujecie. Kibicuje wszystkim projektom. Chciałem poprosić was o poradę.

Szukam auta które jak wiadomo da trochę radości z jazdy ale co ciekawe lubię starsze auta również. Auto ktorego szukam nie musi być świeże. Może to być i klasyk. Choć to nie będzie moje jedyne auto to jednak kupuje je z myślą aby używać jak najczęściej.
Myślałem o starszych eskach od audi jak i przeglądałem starsze w123 w wersjii coupe. Nadal darzę sympatią e36 smile.gif jak wiadomo najlepsze do wszystkiego smile.gif

Więc moje typy to było 328i e36, lub swap, 540i e34
S4 b5 z 2.7 czy z abzetem, choć tt 8j 2.0 tfsi też fajne
Z merca w oczy wpadł mi tylko w123 coupe to bardzo ładne auto.

No ale może coś mi lepiej doradzicie. Swapy też wchodzą w grę

W każdym razie praktyczność jest drugorzędna. Więc może to być coupe czy cabrio. Choć dodatkowe kilogramy cabrio już mnie rażą w oczy smile.gif

Spalanie też jest mniej istotne ale lpg mile widziane. ( w moim mniemaniu każde paliwo odpowiednio podane jest dobre czy to alko czy gaz)

Cena aby to jakoś ograniczyć to najlepiej wraz z mozliwym serwisem czy remontem to do 50 tys złoty.

Docelowo szukam auta na tak zwane oczko w głowie.

Pozdrawiam

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Jun 2017 - 21:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flatron66
post Sat, 10 Jun 2017 - 23:09
Post #2


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





E34 się łapie na klasyka, e36 absolutnie nie. A nazywanie a4b5 klasykiem to już w ogóle wyższy poziom. smile.gif
Mtisubishi Sapporo GSR 1 gen? Wypływają na otomoto dwie sztuki co trochę czasu. 4G63 na dwóch gaźnikach, pewnie da się to zeswapować na młodsze 4G.
Audi 80 i swapować 2.2 AAN?
C126 jest bardzo ładnym autem.
Celica gen 4-6 w wersji GT-FOUR.
Supra mk2 i mk3.
LanEvo 1-6 + przekładka.
Subaru Impreza GC
Możliwości jest mnóstwo. Można wybierać i wybierać. Powinieneś chyba trochę zawęzić obszar poszukiwań. Ma być po prostu szybkie? Mały hatchback się zalicza, czy tylko sedan/coupe/cabrio? Coś większego, wygodnego do latania po autostradach, czy coś do brania górskich zakrętów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 11 Jun 2017 - 00:13
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Kupuj Integre type r.Za 35 -40 kupisz fajna.A za 5 lat wezmiesz za nia 55 kola.No chyba ze wolisz stracic,zamiast zarobic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Sun, 11 Jun 2017 - 00:37
Post #4


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Hatchback raczej nie... jestem całkiem spory także coupe to najmniej.
Czy auto ma być na zakręty czy autostrady. To jest dobre pytanie. Ale raczej będę się kręcił tym koło komina.


Integra type r to całkiem fajny pomysł!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 11 Jun 2017 - 01:13
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Legend coupe


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sun, 11 Jun 2017 - 12:20
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





M5 e39, bo rzadkie, ładnie brzmi (V8), bokiem pójdzie i jest w miarę szybkie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 11 Jun 2017 - 16:16
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





SEC smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Sun, 11 Jun 2017 - 16:33
Post #8


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





e30 m52/m54/v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 11 Jun 2017 - 19:11
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





fajna oferta sie pojawila:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-speedste...e-ID6yVqGD.html
cena tylko rosnie i juz pojawiaja sie oferty ponad 100ty zl



--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 11 Jun 2017 - 20:49
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Supra MK3 + swap na 2JZ ? Choć tu budżet niezbyt spektakularny.

SEC - jak najbardziej, ile razy wsiadam, tyle razy mam niezmiennie ten sam uśmiech. Jeden z trzech Niemców, które w ogóle dopuszczam przy całej tej mojej Japońszczyźnie... Tyle, że tu o gazie należy zapomnieć.

Można wziąć LS430, jeśli oczekujesz komfortu i dobrej muzyki.

SC400 jest nietuzinkowy, choć o dyskusyjnej urodzie.

S8 D2 ?

Jakiś roadster ? MR2, S2000 (choć to są ciasne auta).

Chyba wypadałoby nieco sprecyzować oczekiwania i pojęcie "radość z jazdy", bo w tym zakresie finansowym można kupić sporo aut, o zupełnie różnym charakterze.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Sun, 11 Jun 2017 - 21:19
Post #11


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Nie wiadomo co da Ci więcej radości smile.gif
Mi podczas kilkunastominutowej przejażdżki SEC dał więcej radości niż integra, mimo tego, że uwielbiam kręcenie do odcinki i jeżdże tak ciągle, bo to kocham, a jak wskazówka na obrotku nie ,,odbija" to zasypiam. Poprostu inny klimat, na tle dzisiejszych aut to żaden zapierdalacz, ale nie to sie tu liczy, a poza tym i tak byłoby szkoda tego upalać smile.gif Ten dźwięk i ta linia... Gdybym miał luźne 50tysi to raczej uderzałbym w tą strone. Ewentualnie jakieś stare BMW z v8.
E36 jakie by nie było to zawsze będzie to kolejne e36 na ulicy, a chyba nie o to tu chodzi.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cinar
post Sun, 11 Jun 2017 - 22:33
Post #12


Rookie
Dołączył: Fri, 09 September 2016
Skąd: Warszawa





Podzielę się moją opinią i zaznaczam, że piszę o samochodach, którymi jeżdżę regularnie:
E36 328Ci to moim zdaniem fajna propozycja na klasyka. Sporo tych samochodów jeszcze jeździ po naszych drogach ale w większości są w stanie agonalnym. Zadbany egzemplarz w ciekawej konfiguracji nawet dzisiaj wzbudza duże zainteresowanie (i nie mam tutaj na myśli zainteresowanie u szemranej młodzieży). Samochód dynamiczny, pewny w zakręcie i na autostradzie, z pięknym brzmieniem rzędowej szóstki. Za pewnie jakieś 5 lat sporo osób będzie pluło sobie w brodę, że nie kupiło zanim ceny poszły ostro w górę (trójka w kupecie po prostu ma coś w sobie i wierzę, że zawsze znajdzie się grono miłośników tych aut).
E34 540i to fantastyczna limuzyna, która potrafi rozleniwić ale też świetnie radzi sobie podczas bardziej entuzjastycznej jazdy. Mocy jest pod dostatkiem a wysoki moment daje poczucie dużej lekkości i zwinności w ruchu miejskim czy też podczas wyprzedzania. Samochód daje poczucie niesamowitej solidności i pewności na drodze, brzmienie V8 super!
Mercedes C36 AMG, odnoszę się tutaj to wersji z samego początku produkcji z czterobiegowym automatem. Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Wszystko jest takie ciężkie (solidne), męskie. Skrzynia bardzo fajna i wbrew pozorom szybka jak na początek lat dziewięćdziesiątych. Silnik ciągnie od samego dołu a auto bardzo chętnie zamiata tyłem. Jest bardzo pewny w zakręcie jednak układ kierowniczy nie jest tak precyzyjny jak w BMW. W trasie jest genialny - szybki, oszczędny, komfortowy. Również piękne brzmienie rzędowej szóstki w szczególności w górnym zakresie obrotów.
Każdy z tych samochodów powinien zmieścić się w zakładanym budżecie z uwzględnieniem pakietu startowego. Jeżeli będziesz w Wawie to napisz do mnie PW, mogę pokazać te auta i podzielić się moimi doświadczeniami z nimi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin s.
post Sun, 11 Jun 2017 - 22:54
Post #13


Super User
Dołączył: Wed, 22 February 2006
Skąd: Poznań





M3 e46
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_asmo_
post Mon, 12 Jun 2017 - 13:34
Post #14


User
Dołączył: Fri, 10 December 2010





Jeśli lubisz jazde e36 i szukasz nietuzinkowej sylwetki i dobrej lokaty kapitału to jak dla mnie Z3 Coupe - za 50tys znajdziesz już naprawdę ładną sztukę i na pewno na niej nie stracisz! Miałem dwa takie auta i naprawdę bardzo dobrze wspominam wink.gif

Poza tym tak jak kolega wyżej napisał - m3 e46, ale to już chyba za mały budżet na ładną sztukę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 12 Jun 2017 - 16:59
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





z3 to bardziej e30 po lifcie liftu konstrukcyjnie niż e36, ale fakt, ma w sobie to coś. Jak ktoś nie siedział nie wie o co chodzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cinar
post Mon, 12 Jun 2017 - 21:53
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 09 September 2016
Skąd: Warszawa





CYTAT(_asmo_ @ Mon, 12 Jun 2017 - 13:34) *
Jeśli lubisz jazde e36 i szukasz nietuzinkowej sylwetki i dobrej lokaty kapitału to jak dla mnie Z3 Coupe - za 50tys znajdziesz już naprawdę ładną sztukę i na pewno na niej nie stracisz! Miałem dwa takie auta i naprawdę bardzo dobrze wspominam wink.gif

Poza tym tak jak kolega wyżej napisał - m3 e46, ale to już chyba za mały budżet na ładną sztukę


Obawiam się, że to już nie te czasy, żeby na zadbaną Z3 Coupe wystarczyło 50tys. Te samochody wyraźnie zdrożały w ostatnich latach i kwota, o której wspominasz ledwo starczy na najtańszy egzemplarz wystawiony na mobile.de, nie uwzględniając nawet pakietu startowego.
Zgadzam się jednak, że to przyjemne auto, nietuzinkowe, świetnie się prowadzi w zakręcie i daje dużo frajdy. Wygląda przy tym wyjątkowo i w moim odczuciu z czasem coraz lepiej. W środku jest też sporo miejsca za kierownicą i do sufitu, nawet dla dużych ludzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 12 Jun 2017 - 22:37
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Fajną propozcyją na klasyka jest mocne e30, absolutnie e36 tego statusu nie zdobędzie, o wspominanie o tym modelu przy takim budżecie jest raczej zabawną odskocznią. Na fajne M3 może być mało, M5 również, czy jak koledzy wspominali Z3Coupe. Zależy na czym Ci najbardziej zależy w aucie, osiągach, prowadzeniu, komforcie,...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 12 Jun 2017 - 23:30
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Sprecyzuj wymagania, bo jeden rabin powie tak (np. E30 V8), a inny powie nie (np. Audi V8)...
https://www.youtube.com/watch?v=PoEilwo8UDs

Każdy będzie chwalił swoje fantazje a Ty nic się nie dowiesz wink.gif
A jak wyciągniesz % z wypowiedzi to Ci wyjdzie że bierz BMW biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Mon, 12 Jun 2017 - 23:50
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





M5 E39. Będziesz miał zajebiste auto z świetną reakcją na gaz (ITB), bokopodatne (manual 6 biegów + szpera), świetnym brzmieniem (v8 N/A), dobrym przyjebaniem (400km/500nm) i przy okazji nie stracisz na tym pieniędzy jeśli kupisz dobry egzemplarz bo to po prostu dobra lokata kapitału.
Nie ma się co zastanawiać tylko uzbroić się w cierpliwość i szukać fajnego egzemplarza. Jedyne co to LPG musiałbyś sobie w tym wypadku wybić z głowy bo to faux pas.
Pod autami z przeszczepami silników będziesz więcej leżał niż nimi jeździł, kasę tylko stracisz, w przypadku staruchów rdza je pochłonie i będzie jednym słowem dupa. Niestety nie mieszkamy we Włoszech ani Kalifornii, w Polsce wszystkie klasyki chrupie rdza i niestety każdy samochód w pewnym wieku stanie się Oplem sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Tue, 13 Jun 2017 - 10:01
Post #20


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





No to moja jedyną awersją do m5 są koszty utrzymania. Muszę się dowiedzieć jak to wygląda. W ogóle chyba odczuwam lęk o kosmiczne koszty przed mkami. O wiele większy niż przed 540i czy s4b5:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:41