Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zdroworozsądkowy wybór, Potrzebuje gaśnicy
jakub1t
post Sat, 15 Apr 2017 - 15:17
Post #81


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





No tak nazwa podobna , a jak by inne samochody laugh.gif Jasne że o giuliette chodziło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Apr 2017 - 15:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
specnaz14
post Sat, 15 Apr 2017 - 21:18
Post #82


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Kup sobie Seicento po swapie na 1,2. W tej kasie się trafi:) da ci wiecej funu niz jakakolwiek alfa czy inne Audi w tej kasie. A co najważniejsze być może będzie jeździć cały czas bo nie polegnie ci jakąś droga część, co w przypadku pełnoletnich aut klasy sredniej jest bardzo mozliwe. Do tego ogólny serwis typu heble, zawias itp itd jest bardzo tani...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Sat, 15 Apr 2017 - 21:35
Post #83


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Specnaz ogółem Twój post mnie rozbawił, ale mam Seja 1.1 na zawiasie eibach + kayaba.

Tylko jeszcze go nie tłukę bo nie ma rozpórek (już jedną budę w przeszłości rozlazło na zgrzewach przez to). Brakuje jeszcze sensownego hamulca, fotela i pasa szelkowego.

Swapować nie mam w planie bo niedługo umrze śmiercią naturalną Palio znajomego, z którego wezmę głowicę pod porting a reszta na spokojnie przyjdzie z czasem. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Thu, 22 Jun 2017 - 15:11
Post #84


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Coś czuję, że wywołam gównoburzę...

Mój plan się rozpadł. Doszły koszty z dupy, których nie mogłem przewidzieć. Odbiło się to znacznie na planowanym budżecie. Mógłbym sobie dopożyczyć brakujące tysiące, ale położę swoją zdolność kredytową, kiedy (za niedługo) biorę hipotekę sad.gif

Skodą jeżdżę i klnę po dziś dzień. O swej motoryzacyjnej niedoli zapomniałem na chwilę dzięki weekendowym składaniu SC pod amatorsko- rajdowe zajawki. Postanowiłem o tym wspomnieć, żeby nikt nie zasugerował sprzedaży SC bo to nie nastąpi.

Do rzeczy. Sprzedam Skodę, będę długo i spokojnie szukał (sej będzie na ten czas daily carem) i szukał i szukał...

BMW E36.

Tak. BMW E36

Zamysł jest taki- za okolice 5000zł poszukać w miarę niezwieśniaczonej bumki, nie patrząc co to za silnik (1.6 lpg też będzie- pod warunkiem że sprawny), korbotronik, bez klimy, no wyposażenie bida jak w skodzie. Byleby blacha była w miarę.

Śledzę rynek części używanych i to drogo nie wychodzi. Dużo osób kupuje E36 pod drifty a fabryczne części (w tym niekiedy ciekawe elementy wyposażenia) oddają tanio. Momentami niektórych elementów jest tyle że nawet nikt tego nie chce sobie po prostu wziąć.

Czy taki zmiażdżony finansowo człek jak ja, (który w starych autach lubi i coś umie grzebnąć, choć prace blacharskie i elektryczne odpadają)- przy tych 6 k z zamkniętym ,,pakietem startowym" utrzyma stare BMW w podstawowej wersji ale za to nienagannym stanie?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 22 Jun 2017 - 16:08
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W nienagannym stanie to raczej nie bo każde takie auto wymaga wymiany kompletnego zawieszenia wahaczy, amortyzatorów, sprężyn, wszystkich tulei gumowo metalowych, łączników itp., podpora wału, tarcz, klocków wszystkich płynów eksploatacyjnych, normalnych opon
w silniku zwykle świece, rozrząd, wycieki uszczelki itp., paski osprzętu do tego inne różne awarie, które nękają konkretny egzemplarz... sprzęgło, skrzynia biegów itp. do tego zwykle korozja zużyte wnętrze Plus zwykle takie całe auto jest do malowania i wymiany wnętrza.

jak wymienisz olej i kilka pasków osprzętu to nie wiele to zmieni smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Thu, 22 Jun 2017 - 17:48
Post #86


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





A gdyby na szarpakach wyszło, że luzu nie ma albo jest łatwy do usunięcia przez wymianę jednego- dwóch elementów?

Hamulce razem z przewodami to bym robił w ramach pakietu startowego, chyba że by była pewność, że te były stosunkowo niedawno wymienione.

Chodzi o wykonanie gruntownego przeglądu celem wykluczenia wad powodujących niebezpieczeństwo, dyskomfort w prowadzeniu, stuki itd.

Przerobiłem sporo starych aut (niestety nie bmw) i często niewiele brakowało do pełnej sprawności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Thu, 22 Jun 2017 - 17:53
Post #87


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Potwierdzam. Rok temu kupiłem Nissana z 89 roku w stanie idealnym z przebiegiem tylko 90 tyś km, a i tak amory, wszystkie tuleje, wężyki, rurki, uszczelniacze były do wywalenia. E36 jest młodsze, ale za takie pieniądze raczej nikt o auto przesadnie nie dbał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 22 Jun 2017 - 18:33
Post #88


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





To, że w używanym samochodzie będzie sporo zużytych części to oczywista oczywistość. Nie musisz wszystkiego od razu wymieniać. Są ludzie, którzy na dzień dobry w samochodzie po zakupie rozrząd wymieniają (nawet na łańcuchu), inni tego nie robią. Znajdź fajną sztukę, zobacz co koniecznie trzeba zrobić, żeby to jakoś jeździło, a resztę będziesz dopieszczał z czasem. Moim zdaniem lepsze to niż jazda skodą, która nie sądzę, że też ma wszystkie części w pełni sprawne...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Thu, 22 Jun 2017 - 19:21
Post #89


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Znaczy skodzie o dziwo nic nie dolega. O dziwo bo znajomemu czesto się psuła. Z serwisem nie zalegam smile.gif

Tyle że to szpetne, wolne, jeszcze raz szpetne i nieciekawe auto. Wspominałem że jest zdecydowanie zbyt wolne?

W beemkach bym się rozglądał za is-ami.

Z ciekawości.. popatrzyłem co innego jest za tą kasę, pomijając fakt że wielki stolec to często się rzucał w oczy Nissan Primiera P11-144 z okolic 2001r. Rzekomo na zachodzie popularny, u nas nie- masa ofert posprowadzanych. Przypuszczam że znajomy nie miałby problemu namierzyć za granicą model w stanie takim jak zwykło się przywozić, tylko taniej żeby więcej porobić.

Pytanie czy ten samochód to szajs? P12 tak, ale generacja niżej co jest praktycznie konstrukcją z lat 90 tylko w nie takim starym opakowaniu? Nie mam pojęcia. Dziewczynie się bardziej podoba, choć ja wolę to E36 tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czarnieski
post Thu, 22 Jun 2017 - 20:27
Post #90


User
Dołączył: Sun, 02 March 2014





Ja jako użytkownik e36 polecam to auto. Swoją kupiłem z 5 lat temu i już wtedy ciężko było znaleźć coś w sensownym stanie. Jak umiesz zrobić coś samemu przy aucie to sporo oszczędzisz bo duża cześć budżetu na auto przeznaczona by była na robociznę mechanika. Mi niedługo po kupnie padło sprzęgło. Było trochę drobnych problemów z pierdołami np: OBC nie wyświetlało, licznik km raz działał raz nie tzn raz wyświetlał raz nie , przycisk do elektrycznych szyb nie działał. W zawieszeniu wymienione były tylko tuleje tylnych wahaczy. Silnik skrzynia i reszta napędu do tej pory bez problemu. Spawany był kawałek progu, trzeba zwrócić uwagę na te zaślepki na lewarek przy ich braku w progu zbiera się syf i woda.
Wiadomo po zakupie oleje, filtry, świece. Dla mnie ten model ma coś w sobie po prostu fajnie się tym jeździ, mimo że zdarzało mi się jeździć nowszymi autami to na razie nie myślę o pozbyciu się e36.
Szukaj tylko zdrowej budy i fajnie jak by było coś więcej niż 1.6 pod maską.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:28
Post #91


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Bmw za 5 koła go bedze maszyna, w Różanie na dyskotece zrobisz furolę. Teraz pozostalo ci założyć temat na każdym forum o bmw z zapytaniem o najlepszy egzemplarz e36 za piątala. Weźcie nie karmcie trolla, taki temat nie pasuje do forum rf.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Fri, 23 Jun 2017 - 01:38
Post #92


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





HMP tobie zostało przełknąć jad, iść stąd oraz zwalić sobie na uspokojenie.


Reszta- dzięki za odpowiedzi, czarnieski- właśnie po takie opinie tu zaglądam smile.gif






hmp bujaj się jeszcze raz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:59
Post #93


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Ostatnio widziałem na sprzedaz e36 sedan w na prawdę świetnym stanie, 1997 rok, prawie full wypas, jeden własciciel Niemiec 1938 rok urodzenia, 214 tys km udokumentowane. Wersja 320i, czyli juz niezle jedzie. Za 7700 wywoławczo.
Czy to duzo czy mało nie wiem, ale auto bylo fajne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Fri, 23 Jun 2017 - 11:46
Post #94


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





w tym roku szukaliśmy dla znajomego compacta do 4,5 tysiąca. Obejrzeliśmy około 10 aut.
1 zgnity IS, reszta 1.6
1 za 5k blacharsko ideał, jakby niedawno zjechał z linii produkcyjnej, ale po lekkiej stłuczce z przodu fatalnie naprawiony
2 mocno dziurawe
3 juz były w fazie nadgryzania blachy przez rudą
3 naprawdę ładne blacharsko z drobnymi nalotami, z tym że jeden miał przygięty próg bo spadł z krawężnika chyba

Sam po rozbiciu swojego 328ti kupiłem 316i za 3k, blacharsko bardzo ładny, wrzuciłem 2.8, pojezdziłem miesiac i autem przy 140 ciężko było wycelować w swój pas. Wszystkie tuleje gumowe w fatalnym stanie, więc wpadł komplet pouliretanów, amortyzatory również, sworznie na wachaczach i drążki wydawały się okej ale przy okazji też zmieniłem, łożyska też juz było słychać więc komplet nowych, hamulce - komplet do zmiany plus przewody elastyczne i sztywne,

Z drugiej strony kolega kupił za 4,5k 316i w gazie i jeździ, nie robi nic. do tego ma klime, i sporty w skórze. Niby jeździ okej, ale to juz zalezy czego kto oczekuje od auta smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 23 Jun 2017 - 12:34
Post #95


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(rwtnt @ Thu, 22 Jun 2017 - 16:08) *
W nienagannym stanie to raczej nie bo każde takie auto wymaga wymiany kompletnego zawieszenia wahaczy, amortyzatorów, sprężyn, wszystkich tulei gumowo metalowych, łączników itp., podpora wału, tarcz, klocków wszystkich płynów eksploatacyjnych, normalnych opon
w silniku zwykle świece, rozrząd, wycieki uszczelki itp., paski osprzętu do tego inne różne awarie, które nękają konkretny egzemplarz... sprzęgło, skrzynia biegów itp. do tego zwykle korozja zużyte wnętrze Plus zwykle takie całe auto jest do malowania i wymiany wnętrza.

jak wymienisz olej i kilka pasków osprzętu to nie wiele to zmieni smile.gif

Niby masz wiele racji, ale tez nie do końca.
W e36 takie rzeczy jak skrzynia czy rozrząd są wieczne, jesli nie jezdzil tym jakis glupek. Sprzęgła tez raczej trwałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 23 Jun 2017 - 12:39
Post #96


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(latajacy_nielot @ Fri, 23 Jun 2017 - 01:38) *
Reszta- dzięki za odpowiedzi, czarnieski- właśnie po takie opinie tu zaglądam smile.gif


Kup przede wszystkim jak najzdrowsze blacharsko auto. Elementy zuzyte sobie powymieniasz z czasem. Tak samo wyposażenie sobie dołozysz. Dozbierasz sobie kiedys duzo gotówki , to włozysz duzy silnik.
Grunt zeby baza była dobra - bez duzej korozji, nie po wypadku mocnym.
Nawet 316i nie jedzie najgorzej w porównaniu do Fabii.

Na 318is w granicach 5 tys zł bym nie liczył jak ma byc ładny, choc szukac warto.
Ale nie skreslaj 316i, 318i, compactów. Często compacty są w najlepszym stanie i zdrowe blacharsko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Fri, 23 Jun 2017 - 13:58
Post #97


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Panowie Drodzy i o to mi chodzi.

Nie oczekuję praktycznie nic ponad spokojną jazdą beemką. Nie szaleję. SC mam do wyżywania się.

Dlaczego się tak uczepiłem Bumki teraz;

-widzę, pytam, słyszę i przez to wierzę że za te pieniądze dostanę jeżdżące auto
-tańsze już nie będą także nie powinienem stracić przy założeniu że ją będę miał długo
-a będę miał w ch... długo, bo prędko nie uzbieram na znacznie już lepsze daily, a SC rajdować wiecznie nie chcę. SC nie będę stopniowo robił na A grupe tongue.gif
SC się pobawię, nauczę trochę po to by kiedyś siąść za kierą właśnie porobionego E36, bo E36 to jest moja najbardziej wymarzona, górna granica czegoś co za parę lat realne dla mnie do sportu. Zatem prawdopodobnie tą beemkę będe miał albo do poważnego dzwona, albo do mojej śmierci ze starości.
-przez parę latek daily stopniowo dopieszczane, po to by po jakimś czasie stać się drugim autem, zamiast SC. Autem dla radości i tylko dla radości.

Zamiast brać kredo na auto i miesiąc w miesiąc spłacać konkretną wysokość raty to kiedy zobaczę że mogę sobie pozwolić na jakiś grat do auta czy jakąś modernizację to buch- załatwione.

Przy takiej formie nie jestem związany umowami- wyciągam i kładę kasę na auto kiedy mogę, chcę i jest potrzeba. Biorąc pod uwagę że to mnie jara to odpuszczenie tematu nie

Także budżetu nie zamykam na wieki w 5 kaflach. W 5 kaflach to byleby właśnie buda była lepsza. W skali 5 lat nie widzę przeszkód w dołożeniu nawet 10000 tys do tego auta bo jest to fajne auto, kultowe wręcz.

Tyle że teraz nie wyciągnę 15k tak sobie z dupy na auto, za rok też nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:21
Post #98


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





E36 za 5 tysięcy status kultowego otrzyma jedynie na pomniejszych wioskach. Te auta mają po 20-25 lat, z czego przynajmniej połowa spędzona w rękach ludzi, którzy zwyczajnie na eksploatacji oszczędzali. Szukać latami perełki, w dodatku w tak ograniczonym budżecie to obłęd. Za 5kpln to się nie wybrzydza, tylko bierze to, co jeździ i nieprzesadnie jest pognite. Tak było 5, 10, 15 lat temu, tak jest teraz.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:45
Post #99


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





dzis mi ziomek podsyłał info o zdrowym 318ti za 3000 + opłaty, tyle ze maska i błotnik szpachlowany po stłuczce.
Jak chcesz się później bawić w sport to warto myślę, dołożyć do ISa bo ma z tyłu tarcze i stabilizator a aktualnie ciężko kupić wachacze na tarcze w dobrej cenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Fri, 23 Jun 2017 - 14:59
Post #100


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Kultowe- nie kultowe, ładne- nie ładne; kwestia dyskusyjna.

Wiem że muszę być tolerancyjny przy takich zakupach, ale jak się da to kupię isa (wspominałem o tym w poście z wczoraj 19:21)

Jestem pogodzony z faktem że auto będzie prane pewnie z każdej strony. O ile będzie poskładane/ ponaprawiane w miarę sensownie to wezmę.

Swoją drogą, w zaprzyjaźnionej stacji do ustawiania w sumie wszystkiego, zbieżności, geometrii zwykło się na wszystkie koła zakładać takie (nie wiem jak to nazwać) przeźrocza? Że światło z jednego leci do drugiego i potem komp czyta kąty kół oraz... czy buda nie jest skoszona. Jak nie było lepione z dwóch karoserii (albo było ale przez megaspeca) to wynik będzie dobry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:35