Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Citroen C2 VTS, Czy jest tego wart ?
bityschab
post Wed, 01 Jun 2016 - 21:15
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 26 May 2016





Cześć.

Na wstępie chciałem powiedzieć,że użyłem opcji szukaj na tym forum jak i zrobiłem małe rozeznanie na temat tego auta w internecie.
Opinii wobec tego samochodu tak wiele jak ludzi,którzy mieli z nim doświadczenie.
Powoduje to u mnie w głowie nie mały mętlik, dlatego skierowałem się na to forum, z nadzieją rozwiania moich wątpliwości.

Sprawa przedstawia się następująco:
Moje aktualne auto ( Daewoo Nubira ) z racji wieku dogorywa śmiercią naturalną.
Zatem myślę o zakupie auta, i pomyślałem o jakiejś wersji z odrobiną "sportowego" zacięcia.
Padło na wyżej wymieniony model.

Po ogólnym rozeznaniu, wydaję mi się, że to auto moje wymagania spełni bez problemu,ale jak to wygląda w praktyce:

1. Dynamika - Demonem prędkości nie jest,ale sobie radzi.
Jeżdżę głównie po trasach szybkiego ruchu(do 120km/h max),oczywiście też zdarza się stricte po mieście ( Warszawa )
Przyśpieszenia nie oczekuje jakiegoś mega niesamowitego, żadnego ścigania się z pod świateł,itd itp ale oczekuje by nie był zawalidrogą i jakoś jednak sprawnie się odpychał i radził sobie z wyprzedzaniem.


2. Zwrotność - Podobno świetnie sobie radzi w zakrętach, i można sobie nim "poszaleć"
To mnie cieszy, bo z chęcią bym sobie nim tak "poszalał" i poćwiczył jazdę w zakrętach.
Nie ukrywam również, że jak będę miał możliwość, to z raz czy dwa bym wybrał się na jakąś pojeżdżawkę na jakimś torze ( zauważyłem,że są takie rzeczy organizowane co jakiś czas ) tak dla zabawy i "sprawdzenia siebie"


3. Gabaryty - Wydaję mi się,że miejsca wystarczająco dla wysokiej osoby, auto jest małe ( to na + ) jeżdżę 90% czasu sam a jak już z kimś to zazwyczaj z 1 pasażerem.
Na jakiś wyjazd to pakuję się w plecak,więc raczej miejsce na bagaże też wydaje mi się,że jest.


Jednak jak to wszystko ma się w praktyce, czy wg. użytkowników (bądź osób mających styczność z tym autem) C2 zestawiając z moimi niezbyt dużymi oczekiwaniami,da radę?


Auto swoje kosztuje i praktycznie spowoduje iż mój budżet [ 15 tysięcy ] liczony z kupnem auta,naprawami,rejestracja,itd itp zostanie całkowicie wyzerowany.
Nie ukrywam,że jeśli mam wydać całe swoje oszczędności na coś, co nie da mi praktycznie funu, i w dodatku sprawi więcej przykrości i żadnej radochy z jazdy,to wolę rozejrzeć się za czymś kompletnie innym,czymś tańszym,zwykłym, a pieniądze wydać na inne zajawki czy wyjazd.

Dlatego reasumując:
Czy warto go wybrać ?


Z góry dziękuje wszystkim za wszelaką pomoc.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 01 Jun 2016 - 21:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
berdziu10616v
post Wed, 01 Jun 2016 - 21:42
Post #2


Rookie
Dołączył: Wed, 01 June 2016





Powiem tak mam aktualnie puga 106 16v. C2 jezdzilem i wolal bym kupic albo wlasnie 106 albo saxo vts. W zakupie tansze i nie mowie o padłach po 8 tys. Auto napewno mniej awaryjne wizualnie ładniejsze (gusta i gusciki) nie ma tych zasranych bsi co w c2 juz wystepuja i czasami ciezko dojsc do ladu z elektronika. Nie dziala jakas pierdola a okazuje sie se idzie przez bsi i zaraz ciezko dojsc co jak i robia sie koszty. Wiadomo c2 bedzie nowsze dla niektorych to sprawa pierwszo rzedna. 16v juz jedzie zdrowa seria zamiast 118 zaraz dmuchnie Ci ze 123 powiedzmy. W c2 nie ladny srodek fotele jak w saxo 1.1. Awaryjnosc znikoma wiadomo belka droga ald zrobisz i juz jezdzisz. Sam kiedys o tym myslalem ale wybralem 106 16v. Chcesz jakchs wiekszych informacji pisz odpowiemy auto znane napewno wielu uzytkownikom forum. Jak i c2 zapewne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Wed, 01 Jun 2016 - 22:57
Post #3


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





Mialem C2 VTS, jezdziłem rok.
Kiepska skrzynia, nieprecyzyjna i za krótka na trasie. Przy 140km/h jest ponad 4,5k RPM = raczej głośno
Bardzo plastikowy w środku, jak lubisz głośno słuchać muzyki to wszystko rezonuje.
Dość twarde zawieszenie ale względnie komfortowe i super prowadzenie.
Dynamiczne i takie zadziorne jest to autko, fajne żeby się powygłupiać po zakrętach bez osiągania kosmicznych prędkości.

Moim zdaniem spokojnie spełni twoje wymagania. Zobacz jeszcze Clio 2 Sport, jest takie bardziej "poważne".


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 02 Jun 2016 - 08:45
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





mam, uzytkuje wiec cos moge napisac. kupilem autko majace 140tys km. obecnie po pol roku mam 165tys km. uzytkuje glownie na trasach autostradowych. co moge powiedziec.
auto ma bardzo krotka skrzynie biegow co jednym pasuje innym nie. nie wiem jakim kierowca jestes. mi np pasuje i czesto (praktycznie kilkadziesiat razy codziennie na trasie) dokrecam silnik do ponad 7tys obrotow i auto bardzo szybko sie wkreca na obroty.
to nie jest jakies tam szybsze auto a prawdziwy rasowiec. zawieszenie jest twarde jak beton i nie trzeba wsatwiac gwintu, bo jest mega twardo. mam opla speedstera jako drugie aut na utwardzonym zawieszeniu, mialem mazde na hr sprezynach -40 i amorach utwardzonych koni to tutaj w serii jest duzo twardziej co mi pasuje i nie pasuje. na zakretach, serpentynach jest po prostu cudownie, predkosci sa super i autem bardzo latwo sie manipuluje. auto nawet jak dupa ucieknie czy na mokrym na luku czy na sniegu jest do opanowania. bardzo dobre heble, dobrze zbalansowany abs dziala na kazde kolo osobno fajnie przybvlokowuje i zwlaszcza na luku na dohamowaniach daje super pedalem sie dozowac na granicy przyczepnosci tylu. zadne tam gowienko jak w speedserze. tyl pieknie blokuje i na prawde przyjemnie nadrzuca dupa przy hamowaniu. zawieszenie mowie betonowe co przy dziurawych dojazdach do domu na drogach gruntowych jest mordega. auto podskakuje jak glupie i potrzasa kierowca. nie jest to mile ale za to na rownym asfalcie auto nie ma sobie rownych. i nie potreba do tego jakichs kosmicznie szerokich opon. ja jezdze na 185 i wystarcza by bylo mega szybko w lukach. uklad kieorwniczy dziala srednio. tzn przy niskich predkosciach jest miekki jak dla kobiet i daje malo czucia i jakos tak dziwnie skacze bez plynnosci ale przy wiekszcyh predkosciach od okolo 60km/h sie utwardza i juz daje dobre czucie kol i daje bardzo dobrze prowadzic autem.
z kosztow to auto mi pali okolo 10 litrow gazu przy predkosciach 100-140 i okolo litr benzyny.
auto przy agresywnej jezdzie raczej nie wytrzymuje. u mnie po tych 25 tys wymienic musialem sprzeglo simeringi olejoowe bo lecial olej na sprzeglo, dalej wysprzeglik, siadl nadmuch, urwalem linke recznego jak w jednym zakrecie przy 60km/h zaciagnelem, caly zawias z przodu tez jest juz do wymiany (laczniki gumy itd), tarcze hamulcowe wytrzymuja okolo 40 tys km klocki niecale 20tys. pierniczy sie elektornika i to wkurza ale nie przeszkadza w jezdzie. u mnie caly czas wyswietla komuniakty nie zapietych pasow, jakichs awari lamp przeciwmgielnych, blad glowny ecu (chyba wynika cos z tym nadmuchem) itp.
ja sie tym nie przejmuje i jezdze.
w srodku bardzo duzo miejsca nad glowa (ja mam 183cm i 90kg) i na ramiona przy kreceniu kierownica. fotele bardzo wygodne i dobrze trzymaja, pozycja za bajka (nie to co w g.wno wartych skodach). pedalami i keirownica sie dobrze operuje. widocznosc bardzo dobra. zwrotnosc i srednica zawracania rewelacyjna. zawraca sie na drodze na raz. jest jedna z najmniejszych jaka widzialem. trakcja bardzo dobra, na mokrym troche trzeba pracowac gazem ale bez jakichs wielkich problemow. na szczescie silnik nie ma 200nm czy wiecej a tylko wysoka moc przy wysokich obrotach wiec smiga sie bardzo milo.
w aucie jest dosc glosno ale tez bez przesady, przy zlozonej tylniej kanapaie zwlaszcza halas sie poteguje. 140km/h to niecale 5tys obrotow silnika. za to dzieki krotkiej skrzyni auto dosc szybko reaguje na pedal gazu nawet na piatce przy 120km/h.
koszty eksploatacyjne mysle nie sa jakies wysokie i na czesci i awarie trzeba miec okolo 1000zl/10tys km (bez paliwa i oleju).
silnik na gazie pracuje bardzo milo. kolor oleju pieknie brunatny i go nie zuzywa praktycznie wcale mimo wysokich obrotow (bardzo mnie to dziwi ale tak jest). skrzynia podobno jest slabym elementem i to sie raczej potwierdza u mnie bo jakos wyje wiec lozyska w skrzyni sie chyba skonczyly (fakt ze nie ma ze mna latwo, bo bardzo czesto redukuje 5-7tys/obrotow przy dohamwoaniach).
ciesza ceny czesci ktore nie sa wysokie, heble kolo 150zl, sprzeglo komplet 400zl, opony kolo 200zl/sztuka.
auto jest praktyczne. tesciowie z tylu sie mieszcza wiec jest bardzo dobrze nawet nad glowa z tylu. kanapa tylna pochylana lub skladana. bagaznik niewielki ale puleczka opuszczana do dolu wiec latwo zaladowac towar. swiatla mijania bardzo dobre i w nocy jezdzi sie z przyjemnoscia.
przyspieszenia tak jak mowie w zaleznosci jak kto jezdzi. dla kogos kto nie wkreca pod 7500(fajna czerwona lampka sie pojawia mowiaca zmien bieg) na jedynce, dwojce itd bedzie mulowate a ktos kto to robi bedzie spokojnie mogl tasowac sie na drodze z vagami z 2.0 turbo 200 konnymi.
auto typowo meskie i raczej wymaga odpowiedniego kierowcy. to nie jest auto pokroju gti czyli spokoj cisza i dostojnosc. raczej maly nerwus, ktory caly czas mowi wdepnij gaz , zaciesnij zakret, o tu mogles pojechac ciut szybciej.
auto mega niedoceniane, bardzo tanie w zakupie i dajace banana na twarzy. ale nie dla kazdego. tu mozna sie szybko zrazic betonowym zawieszeniem czy bardzo krotka skrzynia biegow.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 02 Jun 2016 - 10:33
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a jeszcze moge dodac ze audio bardzo fajne, gra czysto i glosno. to jakas odmiana dla mnie bo nigdy nie bylem audiofilem i zazwyczaj radia nawet nie zakladalem by bylo lzej ale w vtsie seria gra bardzo przyjemnie wiec czasami mozna puscic sobie przy szybszej jezdzie jakas arię.
skrzynia biegow moze sama w sobie nie jest nieprecyzyjna co linki wybieraka maja jakies tam plastiki ktore sie wyrabiaja na potege i trzeba wymieniac, bo jak nie to ruchy wybierania biegow sa 20 centymetrowe smile.gif
uwazam tez ze za duzo chcesz przeznaczyc na auto. szukaj zlomka za 8tys a reszte czyli 7tys przeznacz na remonty i awarie. akurat bedziesz miec na czesci 7tys czyli na 70tys km przebiegu powinno wystarczyc .
ja za swoje z instalacja brc dalem 7700 z komnpletem dodatkowych opon zimowych i wydaje mi sie to rozsadna cena
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.p...20&t=185691


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Thu, 02 Jun 2016 - 13:13
Post #6


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





Up piwo ale się rozpisałeś, generalnie podpisuje się pod tym.


Od siebie dodam, że z tyłu można przewieść dwie dorosłe osoby bez problemu. Fotele z tyłu przesuwają się i bardzo łatwo składają, pakowałem do tego auta zaskakująco dużo rzeczy. Klapa bagażnika dzieli się na pół i robi się z tego praktyczna ławeczka do 90kg.
Bardzo praktyczne jest to autko mimo takiego zawadiackiego charakteru i małych wymiarów.

Co do spalania ja zszedłem do średniego 7,4 na trasach ~100km/h. Przy dynamicznej jezdzie w miescie koło 8 litrów ale ja kręciłem tylko kilka razy dziennie do 7k tongue.gif Shift Light mega fajny, jego umiejscowienie też. A i mi akurat piło trochę oleju (regularnie sprawdzałem) a przebiegu potwierdzonego miał coś 65 tysięcy.

Nie wiem jaką wersje grilla ma piwo, u mnie ten bez kratek i generalnie pod maską milion stopni latem. Włożenie ręki w okolice silnika po paru kilometrach w korku latem w ogóle nie do zrobienia. Dolot wychodzi w raczej głupim miejscu, generalnie zarówno przepływ pod maską jak i dolot moim zdaniem do poprawy.


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 02 Jun 2016 - 13:50
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





bardzo pozytywne recenzje tu czytam jako wozidła do miasta.... ciekawe autko jak za taką czapke gruszek. A robil ktos w tym aucie cos z mocą zeby nieco podniesc? jakis SWAP na męski silnik z PSA, np. 2.0 16v? Bo te 2.0 są juz mega trwałe i mają fajny mocny dół...

ktos moze ma porównanie C2 vts vs P.206 s16 ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 02 Jun 2016 - 14:08
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no wlasnie o tym pisalem wyzej. 1,6 (saxo vts, c2 vts, niektore peugeoty) to pancerny silnik i jeden z najlepszych jaki wykonali francuzi. nie ma co kombinowac tylko jezdzic seria. jak ktos potrzebuje szybsze auto niech zastanwaia sie nad innym autem bo c2 vts jest w serii doskonaly w swojej prostocie i budowie i nie trzeba tu nic kompletnie zmieniac by miec fun (nie potrzebuje dodatkowych rozporek gwintow, mocniejszych hebli itp oraz dziwnych modyfikacji typu wiekszy ciezszy silnik zwisajacy na przedniej osi i generujacy wieksze koszta czy turbo burbo gotujace wnetrze i psujace calkowicie trakcje i radosc z jazdy). na prawde auto ciagnie wystarczajaco i moze te 125 koni nie brzmi najlepiej ale z drugiej strony tak samo mozna poweidziec o 200koniach w aucie pokroju pasata. jednym to wystarcza innym bedzie wiecznie malo.
tu jest przyjemnsoc czzestego meiszania biegami, wstrzeliwania sie ze zmiana tuz przed odcinka, przyjemnosc z myszkowania tylu na dohamowaniach, czy radosci z pokonywania zakretow twardym lekkim autem. przy okazji mamy to wszystko za psie pieniadze. i w dodatku nie ma problemow na przegladach bo auto jest w miare nowe, seryjne i nierdzewiejace.
prosze porownanie lacznie z czasami na torze:
http://www.zeperfs.com/en/duel1240-284.htm


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bityschab
post Thu, 02 Jun 2016 - 18:50
Post #9


Rookie
Dołączył: Thu, 26 May 2016





Niezmiernie ciesze się widząc od was taką pomoc.

Zatem tak,zacznę może od tego nad jakim konkretnym egzemplarzem myślę:

O to i on.

Wczoraj oglądał go dla mnie brat. Tak w skrócie:
Generalnie wyszło,że auto jest w niezłej kondycji,jest zadbane i nie jest tragicznie mimo przebiegu i wieku.
Miało jakąś przygodę z tyłu po lewej stronie (podwójna warstwa lakieru) ale nie jest to na tyle spore,żeby dyskwalifikować to auto.
Wtryski gazu mają 60 tysięcy,więc powoli do wymiany, butla jeszcze jest ważna z 8 lat,więc też ok.
Rozrząd,itd itp też ok,brak wycieków,etc.
Brat podsumował,że jest ok,i jak chcę brać to warto.
Teraz jest kwestia ceny. Jak dla mnie jest jednak ona trochę spora.
Co prawda,jest możliwość negocjacji bądź dorzucenia np. opon zimowych w ramach targowania się,ale ciągle z tyłu głowy mam myśl:
Jest to 11 letnie auto z zacięciem sportowym, którym bądź co bądź można się mocno pobawić,z przebiegiem ponad 200 tysięcy, to jednak w dość krótkim czasie, mogło by mu coś naprawdę poważnego,kosztownego wyjść,a to wtedy boli po portfelu.

Rozumiem części są dostępne, niedrogie, ale czy jest coś w tym modelu,coś konkretnego, co mogłoby spowodować przy takim wieku i przebiegu nagły (atak serca) wydatek tysięcy złoty ?

Mechanicznie auta się nie boje, mam w domu mechanika z zawodu, ja sam mam chęci do dłubania, więc jeśli nie ma tam niesamowicie dziwnych,niespotykanych rozwiązań to mechanicznie sobie poradzimy.
Gorzej z elektroniką, tego się niesamowicie boję w nowszych autach,ale generalnie tak jak piszę kolega Piwo wyżej, że jak da się jeździć z nie do końca działająca elektroniką, to praktycznie luz.

Ogólnie czytając wasze opinie na ten temat,to dochodzę do wniosku,że auto spełni moje oczekiwania z nadwyżką smile.gif
Styl jazdy mam wręcz emerycki( 2-3 tysiącę RPM i zmiana biegu ) ale jak mam ochotę,bądź zachodzi taka potrzeba,to sobie auto z wielką chęcią cisnę (choć i tak tylko do 5 tysięcy RPM) a takim autem jak to,które będzie miało zapas mocy ( w porównaniu z moim aktualny ) to będzie sama przyjemność,a przyśpieszenie poczuje na pewno.
Zawieszenie i krótka skrzynia mi raczej nie będzie przeszkadzać, w końcu "zasmakuję odrobiny sportu"
Jeśli chodzi o hałas silnika i hałas w kabinie,to się nie przejmuję,mi tam to nie będzie przeszkadzać (z resztą się już przyzwyczaiłem do hałasu w aucie) a wydech w C2 też widziałem że ludzie mówią iż jest przyjemny.
Miejsca jest wystarczająco,więc na luzie.
Koszta utrzymania auta nie doprowadzą do bankructwa, a wliczając fakt,że teraz rocznie robię,ja wiem...10-12 tysięcy km,to raczej na luzie ogarnę mechanicznie to auto.

Reasumując: Kusi mnie ten model niesamowicie.
Teraz z racji tego jak wygląda aktualnie rynek C2 VTS to ceny poniżej 10 tysięcy nie schodzą [ auta sprowadzane,itd itp nie wchodzą w grę,więc ich tu nie wliczam ]
a aut z gazem jest tyle co kot napłakał.
Doliczając instalację gazową,części itd wychodzi,że to, które podlinkowałem jest (wg. mnie) fajną opcją,tylko z ceny trochę zejść i w sumie, nie powinno być tragedii.

Co myślicie ?

Z góry dziękuje za pomoc.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 02 Jun 2016 - 20:31
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Ja myślę, że nie wiesz czego chcesz bo wszystko zostało napisane. Masz dobre auto za rozsądną kasę więc bierz albo szukaj mocniejszego Clio Sporta. Zaraz ktoś je kupi a Ty będziesz dalej myślał. Sam je oglądałem ale szukam czegoś mocniejszego, czyli właśnie clio sporta "dla żony do miasta". Będę czasami od niej pożyczał na tor niedługo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 02 Jun 2016 - 21:29
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a ja po tym zdaniu:
Styl jazdy mam wręcz emerycki( 2-3 tysiącę RPM i zmiana biegu ) ale jak mam ochotę,bądź zachodzi taka potrzeba,to sobie auto z wielką chęcią cisnę (choć i tak tylko do 5 tysięcy RPM) a takim autem jak to,które będzie miało zapas mocy ( w porównaniu z moim aktualny ) to będzie sama przyjemność,a przyśpieszenie poczuje na pewno.
sadze kup diesla. lepiej wydasz pienaidze. vts nie jest autem dla Ciebie.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bityschab
post Thu, 02 Jun 2016 - 22:14
Post #12


Rookie
Dołączył: Thu, 26 May 2016





Generalnie rzecz biorąc,co chciałem to już wiem, przemyślałem temat i postanowiłem.

Jeśli ktoś chce coś dodać jeszcze do tego tematu,to zapraszam,a jak nie to temat najprawdopodobniej można zamknąć.

Dziękuje raz jeszcze wszystkim za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 03 Jun 2016 - 10:39
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Thu, 02 Jun 2016 - 21:29) *
a ja po tym zdaniu:
Styl jazdy mam wręcz emerycki( 2-3 tysiącę RPM i zmiana biegu ) ale jak mam ochotę,bądź zachodzi taka potrzeba,to sobie auto z wielką chęcią cisnę (choć i tak tylko do 5 tysięcy RPM) a takim autem jak to,które będzie miało zapas mocy ( w porównaniu z moim aktualny ) to będzie sama przyjemność,a przyśpieszenie poczuje na pewno.
sadze kup diesla. lepiej wydasz pienaidze. vts nie jest autem dla Ciebie.

Czy ten VTS ma silnik zblizony/taki sam jak Peugeot 307 110 KM, 1597 cm?? jesli tak, to zrobilem takim 150 tys km bezusterkowo (a niby francuzy takie złe)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 03 Jun 2016 - 12:15
Post #14


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





seria tu5 dokladny symbol TU5JP4S

The TU5 has a displacement of 1587 cc, with a bore of 78.5 mm and a stroke of 82 mm. It was initially available in 8- and 16-valve configuration, but only the DOHC 16V option remains. The block is made of cast iron and the head is aluminium. Power is 109 PS (80 kW) in most current applications, the same as the DV6 1.6 L Diesel engine, although a sporty 122 PS (90 kW) version is used to power the Citroën C2 VTS. The TU5 has been used in motorsports by both Citroën and Peugeot. The latest application is in the Citroën C-Elysée and Peugeot 301 where it is renamed as EC5.
Model Output Notes
TU5 J2/L3 (NFW) 105 PS (103 hp/77 kW) FI catalyst
TU5 J4 (NFX) 120 PS (118 hp/88 kW) 16-valve catalyst
TU5 JP4 (NFU) 109 PS (108 hp/80 kW) 16-valve catalyst
TU5 JP4S (NFS) 122 PS (120 hp/90 kW) 16-valve catalyst
TU5 JP/L4 (NFT) 98 PS (97 hp/72 kW) FI catalyst
TU5 JP+ (NFV) 96 PS (95 hp/71 kW) FI catalyst
TU5 JP (NFR/NFZ) 90 PS (88 hp/66 kW) FI catalyst
EC5 F/PG (NFP) 116 PS (114 hp/85 kW) FI catalyst

TU5 JP+ (NFV) and TU5 JP/L4 (NFT) are almost same engines, but with slight differences.

https://en.wikipedia.org/wiki/PSA_TU_engine#TU5


i artykul po Polsku
http://namasce.pl/silnik-1-6-16v-psa-probl...a-eksploatacja/


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari
post Fri, 03 Jun 2016 - 17:05
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Ja jestem zdania, że VTS to nie taki najgorszy pomysł, nieco wbrew temu, co twierdzi piwo. Jasne, co do zasady na trasę lepszy będzie Diesel, ale będzie miał głównie przewagę w spalaniu przy ostrzejszej jeździe, a taką autor tematu wyklucza ("120 km/h max"). W ogóle uważam, że w polskich warunkach hot hatche dobrze sprawują się albo na torze, albo na trasie - nigdzie więcej. Na pewno nie nadają się do jazdy po mieście, co jest oczywiście ewidentnym paradoksem, no ale niestety takie mamy ulice.

No i druga rzecz - kupno nastoletnich klekotów to proszeni się o kłopoty, a C2 VTS to dość świeże auto.


--------------------
208 GTi Blanc Nacré
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 03 Jun 2016 - 17:23
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





c2 vts na miasto nadawac sie nadaje i to bardzo (jest zwrotny, szybki i ma bardzo dobra widocznosc) . pytanie czy mamy na tyle silna psychike by powstrzymac sie przed wariactwami i brawura na drodze... bo to auto kusi oj kusi


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Fri, 03 Jun 2016 - 18:58
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





C2 jest fajne ale koszty zakupu są nie wiele niższe niż Clio sporta... oba auta mają podobne problemy i koszta a Clio dużo lepiej zaperdziela ..


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Fri, 03 Jun 2016 - 19:15
Post #18


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Exactly cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
opornick
post Sat, 04 Jun 2016 - 09:12
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: podkarpacie





tez bralbym clio ale ogolnie o czym tu temat? turlanie sie i raz na rok pocisnac do 4-5 tys obr? to wciaz racingforum?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 04 Jun 2016 - 14:18
Post #20









jakieś istotne różnice były między C2 VTS a VTR ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:38